[MOC] Back In Black

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Back In Black

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry,
Pragnę przedstawić taką tam moją obecną konstrukcję.
Obrazek
Jak widać jest to typowa Technicowa zabaweczka z bardzo oldschoolową budą, raczej nie aspirującą do modeli 1:13, choc skala jest nawet podobna. Wóz ten jest bardzo mocno zainspirowany wczesnymi cięzarówkami El Caracho, które miały dla mnie swój, jakby to nazwać.. charakter, bądź jakąś magię? W każdym razie mimo, że wozy te 'troszeczkę' odstają od dzisiejszych standardów to wciąż mi się podobają i zachciało mi się pojazdu zbudowanego w tym stylu...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Samochodzik ten nie miał być jednak 'pełnoprawnym' modelem 1:13, tylko propozycją jak mógłby wyglądać pojazd z serii 'Supercar' gdyby był ciężarówką. A to z tej przyczyny, ze póki co mam za mało samozaparcia, doświadczenia i klocków, by porywać się na wierny model, którym nawet nie pojeżdżę po pokoju, bo się rozsypie :-) Dlatego też ten samochodzik miał być dośc bawialny, przy w miarę realistycznym wyglądzie. W jego skład wchodzi:
- Działające zawieszenie wszystkich osi (kolebki)
- Skręcane koła
- Działająca atrapa silnika V8
- Skrzynia biegów (5 do przodu + wsteczny)
- Podnoszona maska silnika
Całośc ma 22 kropki szerokości i 59 kropek dlugości. Waga pojazdu jest dośc duża (powiedziałbym nawet, że za duża), lecz przedni most zbudowałem z użyciem dość solidnych zwrotnic z 8865.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Co by tu jeszcze napisać.. W miarę możliwosci postaram się budować coraz lepiej (i moze trochę mniej oldschoolowo). Aha - ważne - wiem, że klocki są zakurzone, ale to jest taka stylizacja na konstrukcję wyciągniętą dopiero co ze strychu, czy coś, no, nawet sama nazwa mówi o powrocie :-) No i jest jeszcze film. Z podstawionej piosenki ACDC wziąłem właśnie nazwę mojego auta..
A to tajemnicze trzaskanie bierze się nie z deptania po jakichś klockach, tylko z dosyć wiekowego parkietu.. Naczepy niestety nie dobuduję, ponieważ nie mam ani tylu kół 24x43, ani nawet tylu klocków, żeby coś mądrego zbudować. Może kiedyś, w dalekiej przyszłości.

I to by było na tyle. Liczę na komentarze! :-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

On naprawdę jest taki przykurzony z wierzchu, czy tylko na filmie tak wygląda? :P

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

Ładniutka. Muskularna i z charakterem.

Nie podoba mi się jedynie paskudna obudowa przedniego mostu z technic bricków.

Filmik bym skrócił o połowę :) Chociaż lubię ten kawałek w podkładzie.

Jeszcze pół roku i zacznie się prawdziwe MT.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

@Sariel: Wóz jest trochę przykurzony, ale ten 'efekt' został wzmocniony jakieś 4 razy poprzez bardzo ładne słoneczko :-) Kiedyś to wymyję. Np. czerwone klocki mam już czyste...

@Smyk: Dzięki. Obudowa jest dośc solidna, bo auto jest dośc cięzkie (sądze, że waży tyle, ile dobra trialówka - ze dwa, a moze nawet trzy kilo). Poza tym ten most pochodzi praktycznie w całości z tego, wystarczyło go tylko trochę zwęzyć i pasuje jak ulał (dlatego też jest taki 'solidny'). Filmiku nie chciałem skracać, żeby można było odsłuchać całe "Back In Black".. A co, pierwszy film sobie zmontowałem, zaszaleję :-)

Dzięki za komentarze!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Podoba mi się Twoja malutka ciężarówka :P

Ale dalej twierdzę że sleeper jest za wąski...

Muzyczka wciąąąga :>
W końcu wiem jak ten utwór się nazywa :D

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#6 Post autor: Emilus »

Bardzo podoba mi się ta szkoła budowania na starą modłę, a i model jest super.
Naprawdę wyszła Ci piękna ciężarówka, ale ja jestem od technica dlatego pytam:

Czemu na filmiku nie zademonstrowałeś działania skrzyni biegów??????????
Daj jej zdjęcie albo schemat, bom jej ciekaw:)

PS. Zdjęcie spodu poproszę:)
Ostatnio zmieniony 2008-03-31, 14:01 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

Że Trucker, ostatnio bardzo się rozwinął, to doskonale widać.
A tego dowodem jest z pewnością ten model!!
Jest po prostu super!! Mimo, iż nie trawię zbytnio studów, to w Twoim przypadku one po prostu pasują.
Zawieszenia, skrzyni biegów i innych dupereli nie oceniam, bo są one dla mnie nie ważne. :)
Sariel, nie bij... :P

Pozdrawiam

PS: Chyba już najwyższy czas na wyczyszczenie klocków... ;)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Pikny model ;D Ta studowatość nadaje mu charakteru!!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry !
Dziękuję za komentarze. A więc po kolei..
Emilus pisze:Czemu na filmiku nie zademonstrowałeś działania skrzyni biegów??????????
Bo mi było niewygodniej do niej sięgać :-P Faktycznie, powinienem to nagrać. Skrzynia jest żywcem przeniesiona z 8448, zerknij sobie na Peerona, tam zobaczysz całą 'tajemnicę' :-)
Emilus pisze:PS. Zdjęcie spodu poproszę:)
Ups... zapomniałem.
Piotrek builder pisze:Jest po prostu super!!
Dziękuję! :-)
Piotrek builder pisze:Chyba już najwyższy czas na wyczyszczenie klocków... ;)
No raczej tak ;-)
Bobofrutx pisze:Pikny model ;D
Dziękuję!

Powoli zaczynam myśleć nad kolejną cięzarówką - chłodnia na podwoziu Western Stara, ale na to musiałbym zgromadzić 'dośc' dużo białych klocuszków. Hmm. Czas chyba zainwestować w bricki.

Dziękuję wszystkim za komentarze! (Może ktoś jeszcze coś twórczego napisze? Byłoby mi bardzo miło).
Pozdrawiam! :-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#10 Post autor: spacelord »

to będzie mało twórcze ale napisze ;)

nie pisuję tu często, bo zbyt poważne dyskusje się w tym dziale prowadzi (a niestety póki co nie mam w technicach dużo doświadczenia, ale klocki z buldożera czekają aby to zmienić :> )

faktycznie, wygląda na model z dawnych lat i to bardzo. Ja akurat lubię stary styl (ogólnie - we wszystkich kategoriach).
Mi osobiście bardziej podchodzi to pod model-team niż technic, ale to dlatego że wszystko jest przykryte, nic na wierzchu :/ - chociaż z drugiej strony dużo funkcji ma (modele-team miały mniej zazwyczaj)

zgadzam się z innymi - też bym chciał zobaczyć jakieś dokładniejsze zdjęcia różnych mechanizmów :)

model robi wrażenie, gdyby był taki tylko z samych technic to wrażenie byłoby dużo większe, ale i tak prezentuje się bardzo "wielce" ;) - bardzo ładnie wyszła sylwetka (to nic że trochę kanciasta - taki styl)
Ostatnio zmieniony 2008-04-02, 13:15 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ