[MOC] Kamienica Czynszowa

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Kamienica Czynszowa

#1 Post autor: ImpreSariO »

Już od ponad roku miałem ochotę zbudować kamieniczkę. Było kilka podejść do tematu ale żadnej nie udało mi się skończyć. Jakieś dwa tygodnie temu natchnęło mnie na jej zbudowanie i od razu się wziąłem do pracy. Efekt końcowy nie jest taki jakbym chciał. Mocno udzielił mi się brak takich zestawów jak Cafe Corner, Market Street czy Green Grocer. Budynek jest zbudowany w standardzie CC a w śmietniku znajdują się dwa piny do połączenia z innym modułem.

Obrazek

Obrazek

GALERIA!

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Jak już Ci wcześniej mówiłem, kamienica jest świetna.
Bardzo podoba mi się patent na okna. Z pewnością, w przyszłości z niego skorzystam. :)
Natomiast, troszkę nie leży mi ta antena nad wieżyczką. :(
Ale i tak mimo wszystko, Twój budynek jest ekstra!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-03-31, 23:54 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Podobnie jak inni, juz wczesniej zauwazylem na BS.
Bardzo fajna kamienica ci wyszla. Okna ciekawe, zastanwiam sie nad wykorzystaniem pomyslu. Szkoda ze nie widac gornych czarnych krawedzi framug na dwoch pierwszych kondygnacjach.
Super dobrane minifigi.
Wydaje mi sie ze jest problem z drzwiami, moim zdaniem te akurat zupelnie nie pasuja. Powinny byc w konwencji okien.
Mozna poprosic dla kompletu zdjecie od tylu? (skrzywienie "zawodowe" :-) )

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Nexus 7 pisze:Szkoda ze nie widac gornych czarnych krawedzi framug na dwoch pierwszych kondygnacjach.
Rozmyślałem nad tym podczas budowania i strasznie mi ten jeden plate wszystko komplikował. Niby nie wiele ale jednak.
Nexus 7 pisze:Wydaje mi sie ze jest problem z drzwiami, moim zdaniem te akurat zupelnie nie pasuja. Powinny byc w konwencji okien.
Przeszedłem się po mieście i trochę pooglądałem zdjęć w necie i stwierdziłem że w większości przypadkach drzwi są zawsze z innej bajki niż okna. Na początku też nie mogłem się do nich przyzwyczaić ale czarne głupio wyglądały. Te dodają jakiejś odskoczni od trzech głównych kolorów.
Nexus 7 pisze:Mozna poprosic dla kompletu zdjecie od tylu? (skrzywienie "zawodowe" :-) )
Nie obraź się ale jest to nie wykonalne. Kamienica jest w trakcie rozbiórki. Potrzebuje z niej wiele elementów do zrobienia drugiej. Na razie nie jestem w stanie zbudować jednocześnie dwóch budynków w takim stylu. Zastanawiam się jednak jak zrobiłem makietę na której było trochę kamieniczek. Mogę ci powiedzieć że tył to prosta ściana z czarnych bricków.
Piotrek builder pisze:Ale i tak mimo wszystko, Twój budynek jest ekstra!
Nexus 7 pisze:Bardzo fajna kamienica ci wyszla.
Dziękuje!

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

mi to przypomina kilka epok naraz:
- castle - róg kamienicy bardzo przypomina...
- współczesność - to na górze, jakaś antena czy coś
- no i trochę starszą współczesność - jak to kamienice :)

styl kamienicy trochę nietypowy - w porównaniu do innych (choćby tych z miasta zdrój) - inne klocki są użyte - starsze, przez to wygląda nietypowo... no i oczywiście okna nietypowe :)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Kilka wyjaśnień. Wiele kamienic jakie są w Polsce i znaczna większość jakie są u mnie w Legnicy postawili Niemcy. Ten narożnik zwany koszem był wzorowany na kilku podobnych które wypatrzyłem w swoim mieście. Są one z początku XX wieku. Styl kamieniczki rzeczywiście jest nietypowy ale tylko w porównaniu do CC podobnych budowli. Te trzy zestawy które wypościło LEGO są wspaniałe ale ja jak buduje wole wzorować się na tym co stoi na ulicy i nas otacza. Gdybym nie zrezygnował z udziału w projekcie Klocków Zdrój mój budynek byłby właśnie w takim stylu.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#7 Post autor: martinbb »

Hmmm... Bardzo surowy styl jak na kamienice, oszczędność kolorów - prawie jak w Polsce ;) Ale taki styl lubię ;) Gratulacje :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Mi tylko brakuje przezroczystch okien. Co inni widza jako "pro" dla mnie jest "kontra"...
Tak w ogole to smierdzi polskim przedmiesciem. Super.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#9 Post autor: Robson »

Urozmaicenie klocków nie powala. Klocki takie standardowe ale ładnie spasowane. Dobry efekt ale nie wiem czemu (czy przez ten kolor czy okna) pierwsze co pomyślałem to opuszczona kamienica ... hmm Surowy styl jak to juz martin napisał.
Cb1100RR

crises

#10 Post autor: crises »

Do okien trzeba się przyzwyczaić. Na początku mi się nie podobały, ale teraz już jest okej. Ładnie skomponowany chodnik. To coś na dachu to raczej nie antena i mi się akurat podoba, choć troszkę za duże. Domek, pomimo swej surowości jest bardzo ładny, bez zbędnych dodatków i udziwnień (co nie znaczy, że jest prostacki).
Jest jedna rzecz, która kłóci się z moim poczuciem symetrii. Widać ją na pierwszym zdjęciu w moście. Chodzi mi o fragment budynku skrajnie po prawej stronie. Brakuje mi tam jednej kolumny szarych klocków. Wiem, że róg budynku zasłania rynna, ale za prawym oknem brakuje mi kolumny bricków "z rowkiem" na dole, piętro wyżej okrągłego filara i na samej górze wnęka jest na szerokość jeden, a ja tam chętnie bym zobaczył wnęke o szerokości "dwa".

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#11 Post autor: ImpreSariO »

Nie wiem do końca o co ci chodzi crises. Jeśli możesz i chce ci się to zaznacz to na którymś zdjęciu bo ja labo jestem pijany albo cię nie rozumie. Chodzi ci o to że wszędzie są wnęki na dwa a przy rynnie na jednego studa? Jeśli tak to z drugiej strony nie ma rynny a jest tak samo. Dziękuje wszystkim którym podoba się ten "surowy" styl. Następna kamieniczka będzie trochę mniej ponura i będzie miała więcej kolorów.

crises

#12 Post autor: crises »

ImpreSariO pisze:Nie wiem do końca o co ci chodzi crises. Jeśli możesz i chce ci się to zaznacz to na którymś zdjęciu bo ja labo jestem pijany albo cię nie rozumie.
To ja tak pokrętnie tłumaczę, ale dobrze zrozumiałeś.
ImpreSariO pisze:Chodzi ci o to że wszędzie są wnęki na dwa a przy rynnie na jednego studa? Jeśli tak to z drugiej strony nie ma rynny a jest tak samo.
Akurat zdjęcie boku z rynną jest tak zrobione, że nie widać tego szarego fragmentu i dlatego tak mi się rzucił w oczy brak symetrii. Przyjrzałem się jeszcze raz lewemu narożnikowi i faktycznie, tam już to nie przeszkadza. Poza tym to takie zwykłe marudzenie, bo kamieniczka mi się podoba :-)

EDIT: dodałem zdjęcie, żeby pokazać o co mi chodziło.
Załączniki
kamienica_szara.jpg
kamienica_szara.jpg (13.23 KiB) Przejrzano 10602 razy
Ostatnio zmieniony 2008-04-01, 18:48 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Trurl

#13 Post autor: Trurl »

Okna wyglądają, jakby kamienicę zdobyli Krzyżacy. Nie podoba mi się też ich układ - powinny tworzyć pionowe ciągi, od okienek piwnicy aż po prześwity między słupkami balustrady na górze, bez niesymetrycznych przesunięć na boki. Poza tym całkiem fajna kamienica:) Jeśli chciałeś oddać jej oryginalny wygląd, to drzwi powinny być jednak w tym samym stylu co okna. Jeśli natomiast wolałeś pokazać ją w stanie współczesnego polskiego chaosu, to w ogóle każde okno powinno być inne:)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#14 Post autor: martinbb »

Faktycznie, odrobinkę lepiej by było przedłużyć bok kamienicy o te 2 kropki. Lecz pojawia się później problem z balustradą na dachu... Ew. ją również przesunąć... Itd ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: ImpreSariO »

Problem jest base plate. Musiałby mieć wymiary 33 x 33. Mógłbym zrobić węższy chodnik do 6 kropek ale wtedy było by ciasno. Też nad tym ubolewam ale nie można mieć wszystkiego.

ODPOWIEDZ