[MOC] Żółty traktor ^^

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Żółty traktor ^^

#1 Post autor: Bobofrutx »

Witam!

Tym razem wymodziłem takie o to cuś ^^
Obrazek
Taki mały żółty traktorek. Przy budowie nie wzorowałem się na żadnym istniejącym modelu.
Przednie koła są skrętne, można nimi poruszać poprzez kierownicę. Zamontowałem także ruchomą maskę, która po otwarciu odsłania atrapę silnika. Z tyłu umieściłem 'widły'(?) (nie wiem jak się to nazywa ;P), do których podczepia się cały ten osprzęt do orania itp. ;)

Galeriiiia

A i jeszcze króciutki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=eS9skCZGURs

Zapraszam do komentowania ^^

P.S. Niewiem czy 'Model team' to dobry dział dla tego moc'a?
Ostatnio zmieniony 2008-04-05, 21:15 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Bobofrutx pisze:Z tyłu umieściłem 'widły'(?)
Cięgła...
Bobofrutx pisze:Przy budowie nie wzorowałem się na żadnym istniejącym modelu.
Bobofrutx pisze:Niewiem czy 'Model team' to dobry dział dla tego moc'a?
Model Team to raczej konstrukcje odwzorowujące pojazdy istniejące w rzeczywistości.

Może do Tu i Teraz? ;)

Podoba mi się Twój traktorek, ma coś co można nazwać TUZem, chwała Ci za to :D

Ale odległość między osiami jest raczej za mała.
Ostatnio zmieniony 2008-04-05, 21:30 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

M_longer pisze:Model Team to raczej konstrukcje odwzorowujące pojazdy istniejące w rzeczywistości.
Dorabiasz dziwną teorię. To tak gdyby oficjalne modele MT wypuszczone przez Lego coś konkretnego odzwierciedlały...


Konstrukcja bardzo fajna, schludna i zgrabna. Podoba mi się połączenie dwóch różnych epok - starych kół i nowych paneli na masce. Jedyne co mi przyszło do głowy, to że zamiast wykańczać ją serkami można by było zrobić jedną warstwę plate 1x2 with one stud i na to wzdłużnie 3 żółte panele 1x6. Być może lepiej by to się zgrało wtedy z tym panelikiem dachowym na przodzie maski. Podobnie rura wydechowa - czarne piny (jeden zwykly i drugi o dlugosci 3) z rurka 1x2 czarna jako tłumik (to jest jakiś "dżojner", nie pamiętam nazwy) mogło by dodać klimatu jeszcze więcej :) Ale to tylko pomysł, nie wiem czy to by w rzeczywistości wyszło lepiej.
Teraz mi się też podoba :) Jest naprawdę słodki i chyba wiem, co będzie u mnie na warsztacie za rok ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Bardzo fajny traktorek. Mam jednak zastrzeżenie do błotników. Przednich mogło by nie być ale je jeszcze przeboleje bo tylne są okropne. Niby pasują do reszty ale uważam że warto było by je trochę lepiej wymodelować.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Mnie najbardziej się w nim podobają przednie światła - ładnie zrobione, ,,widzi'' mi się również pomysł z siedzeniem dla kierowcy (apropo: co to za klocek?). Fakt, odległości między osiami troche za małe, ale ogólnie Ok.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#6 Post autor: Emilus »

Z tyłu umieściłem 'widły'(?) (nie wiem jak się to nazywa ;P), do których podczepia się cały ten osprzęt do orania itp. ;)
Jak już robisz taki model, to mógłbyś się dowiedzieć jak się nazywa to co budujesz, tym bardziej że ani to trudne do znalezienia ani zrozumienia
Ale odległość między osiami jest raczej za mała.
A to dlaczego?

A model bardzo ładny i fajny
Ostatnio zmieniony 2008-04-05, 22:53 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

[b]M_longer[/b] pisze:Podoba mi się Twój traktorek, ma coś co można nazwać TUZem, chwała Ci za to :D
TUZ ;P cuż to jest?
[b]Maciej Drwięga[/b] pisze:Jedyne co mi przyszło do głowy, to że zamiast wykańczać ją serkami można by było zrobić jedną warstwę plate 1x2 with one stud i na to wzdłużnie 3 żółte panele 1x6. Być może lepiej by to się zgrało wtedy z tym panelikiem dachowym na przodzie maski.
Możliwe ;P ale co do tego pomysłu wykonania wydechu z pinów i jointera to nie jestem dokońca przekonany :/
[b]Mikolaj[/b] pisze:,,widzi'' mi się również pomysł z siedzeniem dla kierowcy (apropo: co to za klocek?).
prosze tutaj jest link http://www.peeron.com/inv/parts/43898 ^^
A tą część mam z zestawu -> http://www.peeron.com/inv/sets/7044-1
[b]Emilus[/b] pisze:Jak już robisz taki model, to mógłbyś się dowiedzieć jak się nazywa to co budujesz, tym bardziej że ani to trudne do znalezienia ani zrozumienia
No masz rację.

A co do odległości między osiami, taka mi pasowała ;P

Dzięki za komentaże :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

Bobofrutx pisze:Dzięki za komentaże
Miej trochę litości w niedzielny poranek....
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Bobofrutx pisze:TUZ ;P cuż to jest?
Trójpunktowy Układ Zawieszenia :)

Wikipedia opisuje to tak:
Układ dźwigniowy stosowany w ciągnikach rolniczych do mocowania maszyn i urządzeń zawieszanych na hydraulicznym podnośniku.
Układ taki umożliwia podnoszenie narzędzi w położenie transportowe i odpowiednie ustawienie go w położeniu roboczym. Narzędzia są połączone z ciągnikiem w trzech punktach, na dwóch hydraulicznie podnoszonych belkach dolnych (lewej i prawej)i łącznikiem centralnym. Przeguby kuliste umieszczone w belkach i łączniku centralnym umożliwiają ruchy narzędzi we wszystkich kierunkach. Do sterowania TUZ-em (podnośnikiem) jest wykorzystywany rozdzielacz hydrauliczny. TUZ znajduje się z tyłu ciągnika rolniczego ale istnieje możliwość montażu także z przodu co daje ogromne możliwości zestawiania w grupy maszyn i urządzeń rolniczych, a co za tym idzie oszczędzanie czasu i kosztów podczas uprawy roli.

Małe, a cieszy ;)

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#10 Post autor: Benny »

Fajoski sprzęt ;)

Może mógłby być ciut dłuższy... no i ten szary tile 1x8 mógłby być żółty jak reszta machy. Lepiej by się komponowało, ale i tak całość wygląda sympatycznie. Bardzo podobają mi się reflektory i maska ^^
Ostatnio zmieniony 2008-04-06, 10:47 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Nie jestem znawcą traktorów ani żadnych innych pojazdów (no, może konnych zaprzęgów), ale nawet mi rzuciło się w oczy, że osie są za blisko. Wskutek tego nie ma jak wejść do traktora, a to wejście powinno być między kierownicą a tylnym kołem.
Po za tym bardzo fajny.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#12 Post autor: Emilus »

Nie jestem znawcą traktorów ani żadnych innych pojazdów
właśnie
ale nawet mi rzuciło się w oczy, że osie są za blisko. Wskutek tego nie ma jak wejść do traktora, a to wejście powinno być między kierownicą a tylnym kołem.
Po za tym bardzo fajny.
od kiedy?
Ostatnio zmieniony 2008-04-06, 12:16 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#13 Post autor: spacelord »

ja kiedyś (stare czasy) zbudowałem jeden traktor :) ale tylko dlatego, że chciałem zrobić taki skręt w technicu, zamiast zwykłego...

Ładnie wyszedł :)
Też się nie znam na traktorach - ale chyba trudno byłoby do niego wejść (nie krzyczcie). Traktor widziałem, nawet jechałem (nie jako kierowca) i pamiętam że wsiadało się do niego na milion sposobów (nie koniecznie po "schodkach") - ale tamten był z górą ...
W tym modelu chyba faktycznie brakuje trochę miejsca na te schodki...

no i szkoda że jest bez góry, ale taki też jest fajny :)

podoba mi się zamocowanie błotników (mam nadzieję że dobrze to nazwałem) z przodu :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Bardzo sympatyczna maszyna. I do tego podstawowe funkcje 'technic'. Bardzo fajny.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#15 Post autor: Bartex0805 »

Mi się ten model bardzo podoba jednak jest trochę za krótki to trzeba przyznać. Reszta jest ok, dodatkowy bonus to że jest tak mały a tak funkcjonalny. Fajne...

ODPOWIEDZ