[MOC] Stinger

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

[MOC] Stinger

#1 Post autor: Benny »

Rash'nukh, enigmatyczna rasa owadopodobnych istot zamieszkująca pięć planet zgrupowanych wokół mgławicy raka od dłuższego już czasu irytowała zarząd niemieckiej Neo hansy. Handlowa korporacja widziała mozliwość zmonopolizowania rynku gaelitu przez opanowanie dużych pokładów tego surowca znajdujących się na dużej asteroidzie XC173, należącej do Rash'nukh. Autochtoni sprzeciwili się jednak tym planom. Zoranie powierzchni asteroidy kopaniami zniszczyłoby całkowiecie naturalne środowisko życia gatunku wielkich owadów Maarak, otaczanych przez Rash'nukh rodzajem kultu religijnego. Nie pomogły negocjacje, ani obietnice dzielenia się zyskami, obcy okazali się nieugięci. Niemcy nie dali jednak za wygraną i postanowili użyć siły, z racji posiadania znacznej, dobrze wyposażonej floty. Odpowiednio rozdane łapówki zapewniły dyskrecję paru bardziej znaczących polityków, którzy przymknęli oko na akt agresji wymierzony przeciwko pokojowo nastawionym Rash'nukh, akt, powodowany jedynie chciwością. 6.Vi. 2065 r. trzy eskadry Neo hansy zjawiły się koło XC173. Z założenia liczono, że obcy dadzą się od razu nastraszyć.

Niemcy nie wiedzieli jednak, że zdeterminowani i przewidujacy Rash'nukh doskonale potrafią się bronić i przygotowywac do bitwy. Nie wiedzieli... dopóki nie pojawił się rój...

Obrazek

Zaawansowana technologia obcych pozwoliła stworzyć myśliwiec, który pomimo niewielkich rozmiarów i siły ognia może stać się śmiertelną bronią tak przeciwko wrogim mysliwcom jak i jednostkom cięższego kalibru. Yugh'jaaz (tłumaczone jako Stinger) stanowią podstawę floty Rash'nukh. Prezentują sobie zwrotność muchy i kąśliwość wściekłej osy. Poruszają się w rojach niczym prawdziwe owady, błyskawicznie zmieniają kierunek lotu i przegrupowują się. Statki są prawie całkowicie skomputeryzowane i kierowany przez wysoce zaawansowane, inteligente drony. Lekkie działka laserowe mają całkiem niezłą moc penetracyjną, jednak nie mają szans uszkodzić pancerza niszczyciela czy kanonierki. Stingery są pozbawione nawet najsłabszych rakiet, ale już wspomniano, i tak można skutecznie je wykorzystać także przeciwko więksyzm jednostkom. Owadzie oczy stateczku zawierają w sobie silny materiał wybuchowy. Myśliwiec, unikając skutecznie ognia przeciwnika może z łatwością się na niej rozbić i zdetonować tym samym bombę, dokonując ataku samobójczego. Strata nawet stu myśliwców w czasie jednej bitwy nie robi Rash'Nukh wielkiej różnicy. Stingery i pilotujące je drony są produkowane masowo w ich fabrykach, rój można bardzo szybko uzupełniać.

Wygrana obcych pod XC173 ujawniła siłę o jaką ich nie podejrzewano. Zarząd Neo hansy czerwoni jak buraki długo jeszcze musieli tłumaczyć się przed mediami na konferencjach prasowych, a także wypłacić Rash'nukh sowite wynagrodzenie za jawny akt agresji.

"Irytowaliście się kiedyś gdy nie mogliscie pacnąć muchy packą, bo ciągle wam uciekała? No to już wiecie co czuliśmy przeciwstawiając się tym robalom pod XC173!"

Klaus Scholtke - porucznik drugiej eskadry myśliwskiej Neo hansy, fragment artykułu z News weeka "Ujawnione przekręty Neo hansy"


A tutaj reszta zdjęć stateczku - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=312145

Woah, trochę się rozpisałem, ale historia mi się spodobała i tak jakoś wyszło ^^' Mam nadzieję, że za bardzo to nikomu nie będzie przeszkadzać.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

czytania a czytania... ale jakoś poszło :)
6.Vi. 2065 r. trzy eskadry Neo hansy zjawiły się koło XC173
to chyba za wcześnie - biorąc pod uwagę dzisiejsze realia... za te niecałe 60 lat to chyba ludzie nie byliby w stanie tak sobie latać między planetami (no chyba że jakieś super odkrycie będzie)...

wszystkie nazwy wymyśliłeś sam?

co do konstrukcji - sympatyczna, jednak jak na taką wielkość to trochę zbyt kanciasta chyba...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Opis nieco przyćmiewa sam model jak dla mnie... a ten, jest całkiem sympatyczny. Wygląda ładnie szczególnie z góry i z przodu, boki trochę psują ostre kąty bocznego poszycia. Proponuję przesunąć zielone "oczy" do góry i do przodu o 1 stud - wtedy utworzą niejako naturalną krzywiznę :)

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#4 Post autor: Benny »

spacelord pisze: to chyba za wcześnie - biorąc pod uwagę dzisiejsze realia... za te niecałe 60 lat to chyba ludzie nie byliby w stanie tak sobie latać między planetami (no chyba że jakieś super odkrycie będzie)...

wszystkie nazwy wymyśliłeś sam?
No, w sumie może i racja, datę wymyśliłem na szybko... ah, zobaczymy za 52 lata ;)

I tak, wszystkie nazwy to wyłącznie mój pomysł.
Jerac pisze:Proponuję przesunąć zielone "oczy" do góry i do przodu o 1 stud - wtedy utworzą niejako naturalną krzywiznę :)
Spróbowałem tak jak mówisz. Faktycznie, wygląda to lepiej, dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 2008-04-07, 14:54 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Benny pisze:Faktycznie, wygląda to lepiej, dzięki ;)
my też chcemy zobaczyć ;) - może dodasz zdjęcie poprawionego modelu do galerii?

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#6 Post autor: Benny »

Jasne. Spóbuję tylko jeszcze nad nim trochę popracowac i nadać więcej względnej obłości bo razi mnie parę kantów.

Wyniki pracę opublikuję wkrótce.
Ostatnio zmieniony 2008-04-07, 15:20 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ