5540 F1 Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

5540 F1 Racer

#1 Post autor: Havoc »

5540 Formula 1 Racer

Obrazek


DANE TECHNICZNE:

SERIA: Model Team
ROK PRODUKCJI: 1986
LICZBA KLOCKÓW: 431
LICZBA FIGUREK: 0
SPIS CZĘŚCI: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=5540-1
CENA: Jedyna jaką znalazłem to cena z bricklink (za model MISB z tego rocznika): 250-335 $


PUDŁO:

Jak na 22 lata to jest w całkiem niezłym stanie. Jak przystało na stare pudełka jest otwierana klapka, a pod nią folia, przez którą możemy obejrzeć zawartość kartonu. Z przodu mamy zdjęcie głównego modelu. Z tyłu i po bokach, a także po wewnętrznej stronie klapki umieszczono zdjęcia modelu głównego, alternatywnego oraz dodatkowego. Do dodatkowego nie ma instrukcji budowy, ale chcieli nam pokazać, że można zrobić z tego więcej niż 2 rzeczy ;) . Na jednej z bocznych ścianek napisali, że dołączono plakat z modelem.

Obrazek

...i rzeczywiście, wewnątrz był taki oto plakat:

Obrazek

Spodziewałem się zdjęcia modelu na żywo ale taki 'naszkicowany' też nieźle się prezentuje. Szkoda tylko, że nie dodawali plakatu w każdym zestawie MT. Taki szkic Czarnego Kota na plakacie napewno świetnie by się prezentował.


INSTRUKCJA:

Cienka i wykonana z trochę gorszego gatunkowo niż obecne instrukcje papieru. Ale mimo to jeśli nie będziemy jej tratować powinna długo wytrzymać. Jest dosyć czytelna chociaż białe tło przy modelu ze sporą ilością białych części nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ale wtedy chyba tylko takie tło stosowali w instrukcjach. Budowa F1 jest opisana standardowo, natomiast przy modelu dwupłatowca nie ma podanych klocków jakie są potrzebne na każdym etapie budowy. Takie małe utrudnienie.

Obrazek Obrazek Obrazek


MODEL:

Model główny prezentuje się całkiem nieźle, chociaż nie ma wielu funkcji. Skrętne koła oraz zdejmowana pokrywa, pod którą mamy atrapę silnika to niewiele, ale też i nie tak mało jak na bolid F1. Krótko mówiąc: przyzwoicie, chociaż nic specjalnego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MODELE ALTERNATYWNE:

Dwupłatowiec - widoczny na okładce instrukcji pod modelem głównym. Jest bardzo funkcjonalny tzn. śmigło się obraca :D . Ale wg mnie to najciekawszy model. Samolot to bardzo oryginalne rozwiązanie. No i zrobienie go przy użyciu dostępnych w tym zestawie części - trzeba przyznać, że projektantom świetnie to wyszło. Wygląda naprawdę fajnie. Gokart, którego fotkę umieszczono na ostatniej stronie instrukcji, ma tylko skrętne koła ale w sumie od modelu gokarta niczego więcej człowiek nie oczekuje :) A wygląda nienajgorzej.



PODSUMOWANIE:

Krótko i treściwie. Model raczej dla fanów i kolekcjonerów zabytków. Nie jest specjalnie obszerną bazą części i nie ma w nim białych kruków. Z bawialnością też nie jest najlepiej. Stanowi za to ładny model na półkę no i jest uzupełnieniem kolekcji MT (jeśli ktoś akurat zbiera).
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 11:09 przez Havoc, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#2 Post autor: Andzia »

Więc poza dobrą prezencją na półce co innego skłoniło Cię do zakupu? :)
Dosyć drogi ale rozumiem, lata swoje ma. I jak dobrze widzę, nowy.
Faktycznie samolot wygląda najciekawiej.
Fajna recenzja. Mimo iż nie ma pewnie zbyt wielu posiadaczy tego modelu na LUGPolu i zbyt wielu nie ma zamiaru go kupić to jednak fajnie pooglądać takie zabytkowe zestawy i poczytać o nich. Pozdrawiam :)

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

co innego skłoniło Cię do zakupu? :)
Tak jak napisałem - uzupełnienie kolekcji MT :) , wprawdzie miałem już ten zestaw, ale nie miałem oryginalnej instrukcji, a składałem go z zamawianych oddzielnie części i sporo z nich było w bardzo kiepskim stanie, a tu się trafił MISB. To była okazja i to mnie skłoniło do zakupu. Ponadto kosztował mnie znacznie mniej niż życzą sobie sprzedający na bricklinku ;)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#4 Post autor: Robson »

To była okazja i to mnie skłoniło do zakupu. Ponadto kosztował mnie znacznie mniej niż życzą sobie sprzedający na bricklinku ;)
No to pochwal się ile dałeś bo ciekawość zaraz mnie kompletnie zeżre :P ??

A co do recenzji co tu wiecej pisać :P Super
Cb1100RR

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

bo ciekawość zaraz mnie kompletnie zeżre
Aż tak? Licytacja skończyła się na 370 PLN ;)

ODPOWIEDZ