[MOC]Pościg w małym mieście

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC]Pościg w małym mieście

#1 Post autor: crises »

Nexus wystawia na próbę nasze możliwości i dał krótki termin na zgłoszenie pracy do etapu czwartego. Mój nowy domownik właśnie się drze za ścianą. Mało czasu, mały ludzik w domu, to moja praca też jest mała. Proszę o przeniesienie się na wyższy poziom abstrakcyjnego myślenia i przestawienie się na mikroskalę.
Jeszcze słowem wstępu napiszę, że wykonanie zadania przedstawiam bardzo umowie, więc nie będę wnosił zastrzeżeń, jezeli MOC nie zostanie zakwalifikowany do tego etapu, jako zbyt ogólny. Przejdźmy jednak do rzeczy.
Obrazek
Jest sobie miasto na brzegiem kanału. Jak na porządne miasto przystało jest tam [komisariat i straż pożarna], [parterowe domki mieszkalne i fontanna]. Jest też [zabytkowy kościółek], a za nim [cmentarz]. Za kościołem stoją biurowce: [mniejszy] i [większy]. Pod miastem biegnie [linia metra], a na powierzchni przy drodze stoją [przystanki autobusowe]. Wzdłuż miasta ciągnie się kanał, w którym [pływają barki]. Nad kanałem jest [most]. Do kanału rurami walą różne [zanieczyszczenia].

W porządku. Miejsce już znacie, teraz akcja.
Jest niedzielne przedpołudnie. Orły Temidy krąża po mieście załatwiając swoje sprawy. Tylko Agent/Informatyk siedzi przed monitorem i obserwuje obraz nadawany przez helikopter policyjny. [Mapka przedstawiająca kto i gdzie jest.] Kapitan, Komandos i Kierowca wyruszli spod komisariatu powozić się Czarnym Orłem po mieście. Snajper zwiedza wysokie budynki. To jej zboczenie zawodowe - lubi wyszukiwać dobre miejsca do obserwacji przez lunetę snajperską. Saper poszedł na cmentarz odwiedzić swoich mniej zdolnych kolegów po fachu. No i nagle z komisariatu nawiał Czarny Bolo. Agent wykrył to pierwszy i od razy przystąpił do działania sporządzając przewidywaną trasę ucieczki bandyty - [trasa ucieczki]. Czarny Bolo zwiewa przez posesje domków jednorodzinnych prosto do szarego pickupa. Potem mogą pojechać na północ, albo na południowy-wschód przez most. Ta druga opcja jest bardzo nieporządana, bo na południu kończy się rejon działania Orłów Temidy i tam przestępcy będą bezkarni.
Kapitan po przeanalizowaniu danych dostarczonych przez Agenta sporządził [plan działania]. Saper na drodze obok kościoła robi zadymę - ładunki zapalające odetną drogę na most. Przestępcy skręcą na północ, gdzie przez krótki odcinek drogi będą w polu widzenia Snajper, która zasadzi się w oknie biurowca. Przestrzeli ona dwa koła samochodu bandytów. To pozwoli Czarnemu Orłowi dotrzeć na czas na miejsce i zatrzymać uciekinierów. Komandos zastosuje środki przymusu bezpośredniego, a Kapitanowi pozostanie wygłoszenie tradycyjnej formułki: "Masz prawo nic nie mówić itd."

To tyle. Bardzo żałuję, że nie mogłem zbudować tych wszystkich scenek. Starczyło mi tylko czasu na miasto, ale i tak jestem zadowolony, bo to moja pierwsza tak duża budowla w miniskali. Może się przestawię na tą dziedzinę, bo w winietkach zrobiła się ogromna konkurencja :-).

W galerii jest jeszcze kilka innych ujęć.

Pozdrawiam.

EDIT: Notorycznie zapominam o [MOC] w tytule i dodałem zdjęcie "na zachętę".
Ostatnio zmieniony 2008-04-13, 11:57 przez crises, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#2 Post autor: V3speer »

Przepiękne, naprawdę. I podziwiam cię za znalezienie czasu mimo małego diabełka krzyczącego ci nad głową :P

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Bardzo oryginalne (chodzę tylko po galeriach space - więc niewiele z innych widziałem) - wykonanie bardzo udane i interesujące :) - a czasu - za sprawą "nowego użytkownika" było pewnie mniej niż wcześniej ;)

... a tekst jutro przeczytam ;)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#4 Post autor: szarikm »

Małe jest piękne :)

Samochody w takiej skali, przypominają mi pojazdy z "Piątego elementu" - np. taksówka na moście.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#5 Post autor: Emilus »

Super miasto i pomyśleć w takiej skali a tak niewiele trzeba sobie dopowiadać:)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Pzepiękne to miasteczko! Świetnie zbudowane, żaden szczegół nie wymaga opisu.
\/1 ______________

Frax

#7 Post autor: Frax »

Świetne miasteczko! Oczywiście, że się kwalifikuje.

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#8 Post autor: sszaki »

miasteczko bardzo ładne no ale historia wymyślona szybko :D no i wielki brak scenek
Noobek

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

czytanie MOCy na PiZ (pomijając [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6154]pracę Mistrza Sellera[/URL] którą już przeczytałem i polecam do przeczytania ;) ) zaczynam od tego (najmniej tekstu :D)...
crises pisze:Saper poszedł na cmentarz odwiedzić swoich mniej zdolnych kolegów po fachu.
to mi się podoba chyba najbardziej ;) - choć sam motyw zapewne nie jest nowy...
crises pisze:Czarny Bolo zwiewa przez posesje domków jednorodzinnych prosto do szarego pickupa.
No a skąd informatyk to wiedział? Jasnowidz? ;)

Plan działania sporządzony super szybko... bo dotarcie do pojazdu i przejechanie fragmentu ulicy na pewno nie zajmuje dużo czasu... szczęście że wszyscy byli prawie na stanowiskach ;) (chyba że plan został przygotowany "pod" zajmowane stanowiska)...

ps. pooglądałem sobie dokładniej miasteczko... niedawno widziałem bardzo ładną bazę kosmiczną w mini skali - może też coś takiego spróbuję kiedyś zbudować bo widać że może bardzo ciekawie wyjść ;)

ODPOWIEDZ