[MOC] Czarny Myśliwiec

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

[MOC] Czarny Myśliwiec

#1 Post autor: Mikolaj »

Ot, taka historyjka:
Wiosną 2067 roku Południem Europy wstrząsnęło trzęsienie ziemi. Poprzez ruchy płyt tektonicznych na morzu śródziemnym pojawił się nowy archipelag, bardzo bogaty w surowce mineralne.
Latem tego roku wyspa miała zostać włączona do Włoch, jednak Niektóre kraje były temu przeciwne. I tak doszło do stanu wojennego: Hiszpanią, chcąc łatwego zysku postanowiła zaatakować archipelag i zdobyć go. Włosi starali się go bronić a wspomagali ich Wielka Brytania, Polska, Słowacja, Węgry i Francja.

Słabo uzbrojene Włochy postawiły na produkcję szybkich myśliwców:

BLACK FALCON
typ: myśliwiec
rok produkcji: 2067
załoga: 2 osoby
broń: dwa działka repulsorowe , jedna bomba rozpryskowa ,,spider''
Długość: 19 studów
Szerokość: 7 studów
Obrazek
Obrazek
Niektóre zdjęcia są niewyraźne, najprawdopodobniej dlatego że model jest w więksozści czarny:)
Obrazek
Obrazek
Liczę na komentarze:)
GAleria BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=315051
Ostatnio zmieniony 2008-04-22, 15:59 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

pushpull
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-02, 17:19
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: pushpull

 

#2 Post autor: pushpull »

To nowa technika jest, ASOT (all studs on top :D)

Pomysł fajny, widać że Włosi bardzo chcieli. Wszystko przypomina mi Fiata 126, niby wszystko na miejscu, tylko ciekawe czy wytrzyma większe prędkości :>

Spróbuj jakoś wzmocnić pancerze co by się nie rozpadł przy starcie, i przepuść przez tunel aerodynamiczny, tak na wszelki wypadek :)

Czarnoksiężnik

#3 Post autor: Czarnoksiężnik »

Hmm... to on jest przeznaczony do lotów w atmosferze? O_o
Pod względem aerodynamiki leży i kwiczy że sie tak wyrażę...
Jakby był to myśliwiec kosmiczny to byłby... nieciekawy, tak jest chybioną konstrukcją moim zdaniem.
A tak swoją drogą on ma jakieś dysze silników czy coś w tym guście?

Awatar użytkownika
AertE
Posty: 59
Rejestracja: 2007-06-23, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: AertE

 

#4 Post autor: AertE »

Model nawet ciekawy, chociaż zbyt wiele studów na wierzchu, powinieneś go jakoś wygładzić. Mam jednak pewne "ale" co do historyjki. Skoro trzęsienie było bardzo silne, to z pewnością spowodowało spore zniszczenia. Wydaje mi się że trzęsienie ziemi, odbudowa strat, podjęcie decyzji o przyjęciu do Włoch, rozpoczęcie stanu wojennego do którego zaangażowało się wiele krajów oraz produkcja szybkich myśliwców to zbyt wiele jak na jeden rok. Samo zaprojektowanie dobrego, szybkiego myśliwca trwał by pewnie sporo ponad rok, no chyba, że projekt był gotowy i tylko rozpoczęto produkcję ;) Według mnie powinieneś bardziej rozłożyć to w czasie :)
pozdrawiam

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Historyjka jest zdecydowanie zbyt fikcyjna... ;)

Model - jako bryła może być, ale przy takiej skali brak detali już bardzo razi w oczy :/
Kabina OK. Kształt statku chyba trochę wzorowany na gwiezdnych wojnach ;)
Wg mnie boki zdecydowanie powinny być inne, są bardzo proste - i nie wyglądają ciekawie - a że są największe, więc rzutują na cały model od razu...

aha - technika ASOT jak to Pushpull nazwał, nie jest zła ;) - po prostu klasyczna, ale nawet w niej - boki powinny być jakoś rozbudowane bardziej ;)
Ostatnio zmieniony 2008-04-23, 06:34 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

pushpull pisze:szystko przypomina mi Fiata 126, niby wszystko na miejscu, tylko ciekawe czy wytrzyma większe prędkości :>
spacelord pisze:Kształt statku chyba trochę wzorowany na gwiezdnych wojnach ;)
Zgadza się:) Co prawda bardziej myślałem o fiacie 500:) No a co do Gwiezdnych wojen - prawda, chciałem zrobić krzyżówkę pojazdy geonosian ze snowspeederem:)
AertE pisze:to zbyt wiele jak na jeden rok. Samo zaprojektowanie dobrego, szybkiego myśliwca trwał by pewnie sporo ponad rok, no chyba, że projekt był gotowy i tylko rozpoczęto produkcję ;) Według mnie powinieneś bardziej rozłożyć to w czasie :)
hmm... no fakt trudno się z tym nie zgodzić:)
Czarnoksiężnik pisze:Hmm... to on jest przeznaczony do lotów w atmosferze
Nie. To zwykły myśliwiec, coś jak spitfire lub F-16:)
[
quote="Czarnoksiężnik"]tak swoją drogą on ma jakieś dysze silników czy coś w tym guście?[/quote]
Tak, na dole:)

Cóż.... To ja idę go poprawić - nowe zdjęcia (poprawionego) modelu będa niedługo:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Czarnoksiężnik

#7 Post autor: Czarnoksiężnik »

Mikolaj pisze:
Czarnoksiężnik pisze:Hmm... to on jest przeznaczony do lotów w atmosferze
Nie. To zwykły myśliwiec, coś jak spitfire lub F-16:)
Zwykłe myśliwce właśnie w atmosferze latają ;) a tam taki kształt będzie przeszkadzał...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=66629#66629 Nowa wersja.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ