[MOC] PiZ Punkt przełomu

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mistrz seller

[MOC] PiZ Punkt przełomu

#1 Post autor: Mistrz seller »

Zadanie 5 – Trudny wybor

Uzyskaliscie informacje operacyjne na temat szykujacych sie mafijnych porachunkow. Stoi przed wami wybor:

a. dac sie wykrwawic obu stronom i posprzatac po wszystkim. Nalezy pokazac „wzmozone dzialania operacyjne” prowadzace do aresztowania pozostalych przy zyciu przestepcow.

b. Sprobowac zapobiec wybuchowi dzialan przestepczych. Nalezy pokazac „wzmozone dzialania operacyjne” prowadzace do odkrycia i rozbrojenia ladunku wybuchowego.

Termin prezentacji MOCy: niedziela 27.04, godz. 22.00

Premia za wykonanie zadania: 400,000 LUG

wybrałem zadanie b.
___________________________

1. WSTĘP
Gniew i nienawiść zbiorą wkrótce krwawe żniwo. Mafijne porachunki mogą doprowadzić do śmierci wielu niewinnych ludzi. To tylko wizja. Czy stanie się prawdą? Czy dziś pośród gwiazd zobaczę śmierć tysięcy ludzi? Nie znam odpowiedzi...
Z prywatnych dzienników Adery
Obrazek

W poprzednich odcinkach
(1) [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=5767]Transport[/URL]
(2) Propozycja
(3) Labirynt kłamstw I
(4) Labirynt kłamstw II Ucieczka

2.DRUŻYNA
Obrazek
Cez zwerbował czterech space marine. Stanowią oni z Jackiem oddział Beta, który zajmuje się w kosmicznej straży rozwiązaniami siłowymi.

3. ZLECENIE

Na planecie Dirext trwa wojna gangów. Gang Don Elerado (brata Don Alfredo) szykuje się do ataku na członków „Krwawego księżyca”.
Ma to się odbyć poprzez wystrzelenie AutoSondy z ładunkiem wybuchowym, w przebywający w stoczni, okręt flagowy „Krwawego księżyca” – „Miecz Śmierci”. Wedle obliczeń wybuch zniszczy też kosmiczną stocznie, w której przebywa wiele niewinnych ludzi. Keira zdobyła informacje dzięki którym Kosmiczna straż poznała współrzędne bazy z której ma zostać wystrzelony pocisk.

4. PLAN

-Cez, Xel, Vix i Hex włamują się do bazy i rozbrajają ładunek.
-Oddział Beta włamują się do pobliskiej dziupli odciągając część strażników.
-Maura, Parna, K3X9, Adera i Olivier zabezpieczają drogę odwrotu.

5. MISJA
Obrazek
Kosmiczna straż podróżuje dwoma statkami: stary pojazd drużyny Oratta Millu i nowy Orzeł Wieczności.

Obrazek
Obrazek
Oratta Millu został na orbicie planety, zaś drużyna Beta zostają teleportowani w pobliżu dziupli. Jack rozciął drzwi laserem narzędzia do cięcia metalu.
Obrazek
Weszli do dziupli i zaczęła się strzelanina.
Obrazek
Cez, Xel, Vix i Hex włamują się do bazy. Hex łamie zabezpieczenia drzwi i ściąga plan obszaru wraz z rozmieszczeniem kamer. Za pomocą szybu wentylacyjnego dostają się w pobliże sali, z której ma zostać wystrzelony pocisk.
-W pomieszczeniu jest kilku ludzi –poinformował Hex
-Ja się tym zajmę –powiedział Xel
W sali była tylko obsługa. Xel wypędził ich pomieszczenia grożąc bronią.
Obrazek
Cez, Vix i Hex weszli do pomieszczenia
-Vix, rozbrój bombę.
-Tak, kapitanie –odpowiedział android
Obrazek
Vix rozbroił ładunek wybuchowy. Kosmicznej straży udało się powstrzymać mafijne porachunki.
-Wybuch powstrzymany. Możemy wracać- stwierdził Xel.
Obrazek
Gdy oddział beta wyeliminował strażników do dziupli weszła tajemnicza postać.
-Ognia! –rozkazał Jack, postać nagle znikła i pojawiła się tuż przed nim. Zanim zdążył zareagować ta poraniła go.
Do dziupli weszła Adera.
-[Negocjacje] Zostaw go. Twój mistrz cię potrzebuje. Musisz mu pomóc.
Postać znikła.

Cez, Xel, Vix i Hex uciekają z bazy gangu. Przed wejściem na „Orła” atakuje ich kilku żołnierzy Don Elerado. Zamieszanie tłumi K3X9.

Oddział Beta i Adera wracają na Oratta Millu. Tam Maura leczy Jack’a.

6.EPILOG
W całej galaktyce roiło się od informacji o powstrzymaniu wybuchu. Cez został zaproszony na wywiad do międzygalaktycznych faktów. Wywarł tam tak dobre wrażenie, że konta kosmicznej straży zapełniły się pieniędzmi od sponsorów. Kapitan opłacił wszystkie koszta i wynagrodził wszystkich członków drużyny.

7.WYKORZYSTANIE UMIEJĘTNOŚCI

Keira (Psionik)- zlokalizowanie bazy
Parna (Pilot)- przywozi drużynę ( statek Orzeł wieczności)
Olivier (Pilot)- przywozi drużynę ( statek Oratta Millu)
Jack (Space marine)- strzelanie do strażników
Beta 1 (Space marine)- strzelanie do strażników
Beta 2 (Space marine)- strzelanie do strażników
Beta 3 (Space marine)- strzelanie do strażników
Beta 4 (Space marine)- strzelanie do strażników
Hex (Informatyk)– włamanie do systemu, pobranie mapy obszaru
Xel (Space marine)- Grożenie bronią
Vix (Saper)- rozbrojenie ładunku wybuchowego
Adera (Psycholog)- negocjacje ze tajemniczą postacią
K3X9 (Gwardzista)- stłumienie zamieszek
Maura (Lekarz)- wyleczenie Jacka
Cez (Kapitan)- Zrobienie dobrego wrażenia na sponsorach

9.LINKI
GALERIA
Ujęcia alternatywne

Edit: Dzięki cytatowi Mikolaja zauważyłem literówkę, która została już poprawiona.
Ostatnio zmieniony 2008-04-23, 17:29 przez Mistrz seller, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

To ja na bieżąco uwagi będę spisywał :)
Mistrz seller pisze:Oddział Beta włamują się do pobliskiej dziupli odciągając część strażników.
Wcześniej nie ma nic mowy o dziupli :/

Udany motyw z tajemniczą postacią :) Historyjka OK, Mogłaby być ładniej opowiedziana, ale jest OK :)

Zdjęcia lepsze niż poprzednio. Nowy statek również (już samo to że ma inne kolory czyni go dla mnie ładniejszym od starego ;) ). Wszystkie ujęcia robisz tak jakby było widać tylko jedno piętro - szkoda, bo jestem ciekawy jakby wyglądało gdyby cały obszar zdjęcia pokrywały klocki :) (np. w ujęciach alternatywnych jest jedno takie, trochę z góry - dość ładnie się prezentuje).

No i jak poprzednio - bardzo fajny wstęp. Krótki i ciekawy. Niestety wg mnie reszta opowiadania odstaje od niego a szkoda :/
Ostatnio zmieniony 2008-04-23, 08:36 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#3 Post autor: crises »

Szacunek za zapał do wirtualnego budowania. Szkoda, że mając nieograniczoną liczbę części nie tworzysz bardziej skomplikowancyh wnętrz. Historyjką jakoś do mnie nie przemawia. Wszystko się tak szybko dzieje.

Widzę, że stosujesz sprytną taktykę, czego koronnym przykładem jest zatrudnienie czterech space marine. Twoja drużyna to 15 osób - dostniesz więcej punktów, niż za zajęcie pierwszego miejsca w ankiecie. Dla Ciebie plus, dla regulaminu konkursu (w mojej opinii) minus.

Mistrz seller

#4 Post autor: Mistrz seller »

spacelord pisze:Udany motyw z tajemniczą postacią :) Historyjka OK, Mogłaby być ładniej opowiedziana, ale jest OK :)
Początkowo tajemnicza postać miała się pojawić w czwartym MOCu, ale jej pojawienie się nic nie wnosiło do historii, dlatego usunąłem scenę z nią. Podczas prac nad piątym zadaniem wróciłem do tego pomysłu.
spacelord pisze:Wszystkie ujęcia robisz tak jakby było widać tylko jedno piętro - szkoda, bo jestem ciekawy jakby wyglądało gdyby cały obszar zdjęcia pokrywały klocki :)

Próbowałem tego w trzecim MOCu, lecz jakoś nie specjalnie mi się to wtedy udało. Ale może w następnym MOCu spróbuje do tego powrócić.
crises pisze:Historyjką jakoś do mnie nie przemawia. Wszystko się tak szybko dzieje.
Chyba masz racje. Nie chciałem przesadzić z ilością tekstu, ale faktycznie za bardzo skróciłem tą historię.

Dziękuje za wszelkie komentarze.
Ostatnio zmieniony 2008-04-23, 17:06 przez Mistrz seller, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Fakt wszystko dzieje sie zbyt szybko, no i trochę szkoda że budujesz ,,wirtualnie''.
Mistrz seller pisze:W poprzednim odcinkach
Coś ty, telenowele piszesz?:D P jak policjanci?:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Mikolaj pisze:Coś ty, telenowele piszesz?:D P jak policjanci?:)
Wg mnie to dobry pomysł :)

Wirtualne budowanie - też może być ładne i mieć swój klimat. Na pewno się da :) - choć chyba nikt nie zaprzeczy że prawdziwe modele robią większe wrażenie...

Co do uwagi Crisesa o 15 członkach drużyny - to fakt, ja nawet tego nie zauważyłem - pewnie przez to że nie gram i nie patrzę na to kto ile ma punktów :/ - ale o tym pewnie będzie w rozmowach po zakończeniu PiZ... No i jak to Crises napisał - na razie jest to plus dla Mistrza sellera :)

ODPOWIEDZ