8421 Mobile Crane / Crane Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#61 Post autor: Sariel »

To 8421 w oryginale ma jakąś skrzynię biegów?

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#62 Post autor: Gandalf »

Sariel pisze:To 8421 w oryginale ma jakąś skrzynię biegów?
Jak dla mnie tak, co prawda dwubiegową, ale ma, mozna dodać dodatkowe elementy i będzie 4 biegowa, tylko trzeba to skrupulatnie zrobić, a ja nie mam wolnych cześci od skrzyni biegów.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#63 Post autor: Sariel »

On ma skrzynkę rozdzielczą w wieży, rozdzielającą napęd między dwie różne funkcje. Nie bardzo jest jak zrobić w niej 4 biegi. I nie bardzo jest po co.
Ostatnio zmieniony 2008-04-28, 08:40 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr91

#64 Post autor: Piotr91 »

Gandalf pisze:/ciach/

Niezłe, jednak byłoby ciekawiej gdyby udało ci się przerobić skrzynie biegów w oryginale na 4 biegową i dodać kompresorek oraz elektryczne podpory używając tylko standardowego silnika. To dopiero byłoby wyzwanie i nie niszczyłoby wyglądu(gdyż te białe elementy nie są najpiękniejsze :P)
O tak, zrobienie tylu funkcji z jednego silnika umieszczonego na wieży to dopiero 'szczyt techniki' ;)

A modernizacja taka sobie, lepiej by było jakbyś "wtopił" serwomotory w konstrukcję pojazdu, bo w twoim przypadku nieładnie wystają.

fler

#65 Post autor: fler »

Aha, dzięki w sumie chodziło mi bardziej o dodanie funkcjonalności dlatego te brzydkie białe serwomotory.

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#66 Post autor: intech »

Witam. Przepraszam za odświeżanie tematu, ale:

Czy denerwuje Was lina podczas rozsuwania bomu, która po pewnym czasie ląduje na ziemi, a nie jest w tym samym miejscu jak na początku? Czy próbowaliście zmienić przełożenie liny tak, by wyciągała się zgodnie z rozsuwaniem bomu? Ja próbowałem i zrobiłem. Wyszło takie coś:

EFEKT TUTAJ

Komentujcie.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#67 Post autor: bartek_mi »

intech pisze:Witam. Przepraszam za odświeżanie tematu, ale:

Czy denerwuje Was lina podczas rozsuwania bomu,

Komentujcie.
no to komentuje - wyglada to naprawde dobrze. rozkladanie bomu to jakas tragedia :) linka sie placze, zle nawija i okazuje sie najslabszym elementem naprawde dobrego modelu.

mozesz w kilku zdjeciach pokazac jak zrobiles tego moda i jak masz nawinieta linke?

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#68 Post autor: intech »

I tu będzie problem. Co do linki, mi też się plącze, dlatego uwiesiłem kluczyki. Zdjęcia może porobię jutro, ale prawdopodobnie nie dopatrzysz wszytskiego bo jedyne co widać do dwa knoby, reszta jest zamaskowana, tak by jak najbardziej przypominał oryginał. Faktycznie udało się, schemat budowy wieży, jako tylko z wyglądu nieruszony. Większość zmieniona w środku. Ewentualnie trochę go rozbiorę.
Ostatnio zmieniony 2008-05-11, 17:32 przez intech, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#69 Post autor: misiek »

no to na mnie kolej. dzis kupiłem 8421 na allegro za 4 stówki, model miałem niedługo później. sam rozmiar pudełka mnie zaskoczyl, gdy rozpakowalem ilośc woreczków była niewyobrażalna (to jak narazie mój największy zestaw, a zarazem drugi po dark age, pierwsza była smieciarka z city) zabralem sie do przeglądania części przez folie i byłem miło zaskoczony. zabralem się do budowy, no ale niestety budowalem jak narazie 40 min (spotkania itp) i niewyglada to jak żuraw, prawdę mówiąc niewygląda to nawet jak mikrofalowka ;) ale pewnie jutro poświęce na niego więcej czasu i skoncze konstrukcje :) ogólnie to miło zrobić sobie taki prezent na dzień dziecka :)

ODPOWIEDZ