[MOC] The Crow - light

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
upgrade

[MOC] The Crow - light

#1 Post autor: upgrade »

Historia:
Jest daleka daleka przyszłość [2100... 2200..2300 jak kto woli:) ] Ludzkość kolonizuje kosmos. Istnieje imperium oraz niezależni kolonizatorzy. Na bardzo wielu planetach powstają kolonie wydobywcze i przemysłowe. Dość intensywnie rozwija się również "kosmiczne piractwo" [ naturę człowieka ciężko zmienić ]. Duże planety a na nich małe kolonie często na początku całkowicie bez uzbrojenia pokusiły wielu o ataki, a na pustyniach i w dzikich lasach [ o przeróżnej "roślinności ] łatwo się ukryć przed ewentualnymi pościgami.

To z grubsza historia świata jaki chce przedstawić w najbliższych MOC`ach.

Historia modelu:
Wojsko nie będące w stanie "pilnować" wszystkich koloni na planetach przeznaczyło część środków na lokalne służby porządkowe. Oddało również do dyspozycji zmodyfikowane wersje pojazdów bojowych [ przeważnie ze zmniejszoną wersją uzbrojenia i mocy silników ] The Crow to zmodyfikowana wersje Wojskowego Black Bird udostępniona w 2 egzemplarzach z lekkim i średnim uzbrojeniem. Jest to lekki myśliwiec wyposażony w 2 systemy napędowe - 1 [ systemy anty-grawitacyjne umożliwiające unoszenie się na wysokości do około [ 100 - 200 ] metrów na ziemią + 4 silniki z tyłu i 2 z przodu [ te do których idą rurki:) ] umożliwiające poruszanie się do przodu i tyłu z średnimi prędkościami oraz duży silnik rakietowy do wyjątkowo szybkiego przemieszczania się na duże odległości. Myśliwiec przystosowany jest również do poruszania się w przestrzeni kosmicznej lecz nie posiada systemów podtrzymywania życia więc wymusza posiadanie odpowiednich skafandrów. Uzbrojony jest w 4 lekkie działka laserowe oraz 2 laserowe dość ciężkie laserowe miniguny które można demontować i używać do walki naziemnej [ trzeba je jedynie na czymś zamontować lub o coś oprzeć ;) ]

Jest to mój w sumie 2 MOC od czasów dark age więc proszę o wyrozumiałość:) Zresztą stan mojej kolekcji pozostawia wiele do życzenia. Planuje zbudować całą serie pojazdów i budowli kosmicznych [budowa w kosmosie, górnictwo, rebeliantów itp ] ale ilość klocków pozwala mi na budowanie 1 - 2 pojazdów na raz więc postanowiłem wszystko publikować.... wiem że nie ma się specjalnie czym chwalić ale pomyślałem że może komuś się spodoba:)

Obrazek

Galeria

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Ładny - solidny, mocno inspirowany starymi space statek(trochę blacktronowy). No i mam mało studów na wierzchu (co tak bardzo wkurza w moich pracach:D)
upgrade pisze:est to mój w sumie 2 MOC od czasów dark age więc proszę o wyrozumiałość:
Jaka wyrozumiałośc:D Jest fajnie:P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Historia świata do przedstawienia bardzo fajna, oby równie ciekawie wyszło to w klockach :)

Co do MOCa - to szkoda że nie jest w kolorystyce klasycznego blacktronu (czarno-żółty), tzn - więcej żółtego by mogło być (jak już są sprężynki), i szybki - z ciemnego żółtego...
Model ciekawy jak na drugi MOC :) - ale chyba można by popracować nad kształtem jeszcze trochę... w małych modelach bardziej się liczą szczegóły niż w dużych...

Pomarudzę o kolorach - białe pulpity - nie bardzo pasują, już lepiej by było bez nich chyba, światełka - we wszystkich kolorach - chyba za dużo :) albo - jeśli są wstawki biały, to może żółte sprężynki są niepotrzebne (pewnie nie masz czarnych...)? ...

No i witamy na forum kolejnego kosmicznego Budowniczego :)
upgrade pisze:Jest to mój w sumie 2 MOC od czasów dark age
a pierwszy doczekał się zdjęć? ;)

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

Witamy kolegę z Gdańska :) Fajny model, rzeczywiście trochę blacktronowaty (trochę z blacktrona 1 i trochę z 2) do tego 'space police' na dziobie i mamy pojazd sił zjednoczonych. Nasza Trójmiejska flota się rozrasta ;)

upgrade

#5 Post autor: upgrade »

Co do blacktron... jak wposmniałem w przywitaniu że uwielbiam old space:) a 6876 to jeden z moich pierwszych zestawów LEGo i jedyny blacktron niestety:/ Kolory... chce zmienić wszystkie elementy [ po za światłami i elementami przezroczystymi ] na czarne jak uzbieram czarne tak owe części gdyż "Kruk" ma być bez względnie czarny:) Mam już nowy MOC ... oparty na tym co wrzuciłem dziś a zbudowałem 2 dni temu ale jest to pojazd do konstrukcji baz;) bardziej blacktro bo ma dużo żółtego... pewnie jutro trafi na brickshelfa:)

Co do świateł to kolory są 2: czerwony i niebieski - takie policyjne kolory:)

Liczę że pokupuje na allegro trochę na KG a potem jeszcze trochę części luzem i uda mi się zbudować: 6941, 6987 i 6954 [jedno z takich moich LEGO marzeń:) ]. Zresztą zestawy z lat 80 i początku 90 ze space i pierwsze zamki i piraci to mój cel :) Nowsze LEGO ok... ale ja jestem zbyt sentymentalny:)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

upgrade pisze:Mam już nowy MOC
No to czekam na prezentację:D
upgrade pisze:ale ja jestem zbyt sentymentalny:)
Znam to uczucie, ach... space, western, adventurers, castle... To było coś:P
Ostatnio zmieniony 2008-04-29, 16:22 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ