8408 Desert Ranger / V2 Sport Star

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Roug

8408 Desert Ranger / V2 Sport Star

#1 Post autor: Roug »

Obrazek

Recenzja 8408 Desert Ranger

Dane techniczne
Seria: TECHNIC
Rok produkcji: 1996
Waga klocków (bez pudełka): 290 gram
Waga zestawu (brutto): 560 gram
Liczba klocków: 284
Liczba figurek: 0
Spis cześci: http://www.peeron.com/inv/sets/8408-1
Cena: MSRP: 30.00$, Allegro: ok. 30-70 PLN
Wymiary modelu: 21cm, 12cm, 10cm
Czas budowy:około 30 minut
Zakup Zestaw nabyłem na allegro za 36zł. Decyzja o zakupie została podjęta spontanicznie 10 minut przed zakończeniem aukcji. Dlaczego zdecydowałem sie na ten model bedzie dalej.

Opakowanie i instrukcja
Pudełko (29cm, 24cm, 6cm), całkiem solidne ale widać na nim czas jaki ma za sobą, ukazuje nam model i zwymiarowany szkic z działaniem mechanizmów.
Obrazek
Po otworzeniu przedniej części ukazuje nam sie pare zdięć modelu i pojazdu zmotoryzowanego przez zestaw 8720 (http://www.peeron.com/inv/sets/8720-1),a także układ napędowy z dyferencjałem. Klocki poukładane są w żółtej plastikowej wyprasce której ja niestety nie dostałem.
Obrazek
Tył pudełka przedstawia model alternatywny
Obrazek
Instrukcja jest bardzo solidna, klejona i całkiem przejrzysta. Budowę modelu podstawowego podzielono na 22 etapy,alternatywnego na 25, jest także ukazane w 3 krokach jak zamontować silnik do modelu alternatywnego.
Obrazek


Klocki
Czyli to po co kupiłem ten zestaw. Nie Posiada on jakiś unikalnych czy cikawych częśći może poza tym:Obrazek x2, ale są takie które zawsze się przydają np.: dyferencjał, całkiem fajne koła, trochę belek, układ kierowniczy i atrapa silnika V2. Klock mojego zestawu są dziwne. Mam na myśli to że większość (np. belki) są jak nowe a niektóre najchętniej bym wywalił bo są tak pogryzione.

Modele
Model podstawowy czyli Desert Ranger, taki łazik pustynny o sportowej sylwetce, która bardzo mi się podoba.
Obrazek
Etapy budowy:
Po 8:
Obrazek
Po 15:
Obrazek
I ostatni 22:
Obrazek
Model jest prosty w budowie, posiada jedynie dwie funkcje: skręt za pomocą pokrętła na dachu i naped atrapy silnika V2 przez dyferencjał z tylnej osi. Na upartego do funkcji można dodać ruchomą kierownicę i podnoszoną maskę. Budowa się nie nudzi bo jest krótka.
Obrazek
Niepodoba mi się tył z wystającymi ośmi z zębatkai, które są niczym nie zabezpieczone.
Obrazek
Szkoda że nie ma jakiegoś prostego zawieszenia tylne osi albo jeszcz jakiejś innej funkcji ale w końcu jest to stosunkowo mały zestaw więc zbyt wiele nie można wymagać.
Obrazek
Drugiego modelu nie budowałem bo wydaje mi się nieciekawy i tyle.



Podsumowanie
Model kupiłem na części ale pozytywnie mnie zaskoczył wiec postanowiłem mu napisać tą recenzje. Nie jest on szczególnie bawialny ale jest po prostu ładny.

Za
  • Przydatne części
  • Sylwetka i wygląd

Przeciw
  • Zębatki z tyłu
  • Mała liczba funkcji

Jest to moja pierwsza recenzja więc proszę o komentarze i rady.
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 11:50 przez Roug, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Również mam ten zestaw i choć sam kupiłem go głównie dla pary niebieskich foteli, wymieniłbym w nim zdecydowanie więcej ciekawych części:

Obrazek x 2
Obrazek x 2
Obrazek x 2
Obrazek x 2
Każdego Truck Trialowca ucieszy też aż 7 zębatek z12 :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

A ja mam wytłoczkę ;)

Zestaw rzeczywiście jest dobry na części, zacząłem od niego zbieranie klocków do uzupełnienia mojej kolekcji w kierunku Technica :)

Z ciekawszych rzeczy warto też wymienić flexy.
Bardzo przydatne, bo długie :)

Roug

#4 Post autor: Roug »

Obrazek ja tego nie dostrzegłem bo mam dużo takich bricków 1x1
Obrazek Obrazek tu się zgodze że to ciekawe elementy
Obrazek mi ta część wyjątkowo żadko się przdaje
A ja mam wytłoczkę ;)
Ja też CHCE!!!

Dzięki za uzupełnienia
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 19:22 przez Roug, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Roug pisze:Obrazek ja tego nie dostrzegłem bo mam dużo takich bricków 1x1
A ten jest 1x2, czerwony przezroczysty :)

Roug

#6 Post autor: Roug »

Te moje też sa w TrRed:)

A skromnie zapytam: Czy recenzja w porządku?

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#7 Post autor: stpman »

Ale obudziłeś we mnie wspomnienia;] To był mój pierwszy Technic, w dodatku dostałem go jako prezent urodzinowy. Pamiętam, że po złożeniu bawiłem sie nim non stop (z przerwami na spanie i jedzenie), niestety mój model jest już mocno sfatygowany, pies zjadł kawałek flexa (dziadek dorobił z długopisa;P), wiele bushy popękało, klocki trochę pogryzione. ALE po okresie dark age był to pierwszy model, który trafił do mycia i teraz dumnie stoi na półce, a ja często się nim bawię;] Powiem więcej, musiałbym sie poważnie zastanowić, czy zabawa nim nie sprawia mi więcej frajdy niż 8880 czy 8448:P

P.S Czy i w waszych modelach silnik potwornie hałasował? Bo mój w czasie jazdy cały dom stawia na nogi :P
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

Zestawik mały ale naprawdę fajny.

A mnie brakuje tylko tej przezroczystej nakładki na wytłoczkę :)

Polecam zbudować model alternatywny. Nawet fajnie sie prezentuje, a na uwagę zasługuje położenie cylindrów, w których oczywiscie tłoki się poruszają.

Roug,Masz naklejkę na przodzie nie od tego zestawu.
Pozdrawiam :)

Roug

#9 Post autor: Roug »

wiele bushy popękało
Moje trzymają mocno a nawet lepiej niż niektóre nowe!
Czy i w waszych modelach silnik potwornie hałasował?
Mój tak średnio chałasuje ale za to jakoś spowalnia cały układ i chamuje model:(
Roug,Masz naklejkę na przodzie nie od tego zestawu
Ale z tył jest z takim samym logo, więc to może jakaś inna wersja naklejek do tego zestawu. A zreszta naklejki i tak zaraz wyląduja na jakiejś foli czekając na użycie w jakimś moc-u
Polecam zbudować model alternatywny.
Zobaczymy:)
Ostatnio zmieniony 2008-05-07, 06:40 przez Roug, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

Roug pisze:Ale z tył jest z takim samym logo, więc to może jakaś inna wersja naklejek do tego zestawu.
W wielu zestawach technic z tamtego okresu było stosowane to logo, a Ty trafiłeś na nie tylko w innym kolorze :)
stpman pisze:P.S Czy i w waszych modelach silnik potwornie hałasował? Bo mój w czasie jazdy cały dom stawia na nogi :P
Mój też chodził głośno. Wg mnie to wina przełożenia jakie zastosowano. Z8 trochę sie przy nim rozpędza.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

Roug pisze:Czas budowy:około 30 minut
Ciekawe ile budowa zajęła technicfigom ;)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=307563

(Może nie do końca na temat, ale pomysł na takie przedstawienie budowania 8408 bardzo mi się spodobał :) )

ODPOWIEDZ