[MOC] Piz Ostatnia runda

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mistrz seller

[MOC] Piz Ostatnia runda

#1 Post autor: Mistrz seller »

Zadanie 6.1 – Przywrocic porzadek
W wyniku przestepczych porachunkow w miescie wybuchly zamieszki. Na ulicach pojawily sie barykady, pladrowane sa sklepy. Musicie przywrocic porzadek w wyznaczonym rejonie miasta.

Zadanie 6.2 – Robi sie goraco
Opinia publiczna obarcza wina za ostatnie zamieszki premiera i komendanta policji. Atmosfera robi sie coraz goretsza, przestepcy rosna w sile i pozwalaja sobie na coraz wiecej. Czujecie sie oblezeni. Dostaliscie zadanie zapewnieni dodatkowej ochrony komendantowi policji (sa uzasadnione podejrzenia ze moze sie on stac celem ataku).

Termin: 11.05 godz 23.04 (specjalnie dla V1)
Oto mój ostatni MOC na tegoroczny Piz. Choć raczej i tak nie wygram.
Kursywą wypowiedzi Adery.

______________________Zadanie 6.1___________________________


1.WSTĘP

Mrok po raz kolejny przysłonił nasze światło. Działamy dalej, ale czy jest sens? Czy da się jeszcze uratować galaktykę? A może misja Ceza od początku była skazana jest na porażkę?
Czy tak wielkie zło może zostać pokonane? Nie znam odpowiedzi. Ciemność przysłoniła przyszłość.

Z prywatnych dzienników Adery
Obrazek

W poprzednich odcinkach
(1) [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=5767]Transport[/URL]
(2) Propozycja
(3) Labirynt kłamstw I
(4) Labirynt kłamstw II Ucieczka
(5) Punkt przełomu

Oto ostatni rozdział tej opowieści:

2.DRUŻYNA

Obrazek
Cez poleciał na Baldir, gdzie przeszedł szkolenie psychologiczne.
Obrazek
Robot H3 X9 zostaje przebudowany. Do jego programu dodano zdolność pilotażu wszelkich pojazdów. (od teraz jest Gwardzistą/Pilotem)
Do drużyny dołącza czarnoskóra pilot Karen.

3. ZDOBYCIE DODATKOWYCH INFORMACJI

ORZEŁ WIECZNOŚCI Dwa miesiące po rozbrojeniu bomby.
-Cez, mam nowe informacje z Dirext. –poinformowała Keira.
-Co się tam dzieje? –zapytał Cez
-W trakcie mafijnych porachunków zginęło około 50 osób. „Krwawy księżyc” sfałszował dowody i zwalił winę na emigrantów. Rząd chce zaostrzyć przepisy wobec nie-ludzi.

Obrazek

Ci wyszli na ulicę i wdali się w konflikt ludzkimi mieszkańcami planety.
-Według naszych danych zamieszki prowokuje „Krwawy księżyc”. Dopóki się go pozbędziemy, na ulicach Dirext będzie nadal niespokojnie. –przypomniał Hex. –Udało mi się włamać do systemu i pobrać współrzędne bazy „„Krwawego księżyca”. Niestety planeta jest zabezpieczony przez jakiś generator pola ochronnego.

4. PLAN
-Dostać się na Dirext (Olivier, H3 X9, Karen i Parna)
-Aresztować przywódcę „Krwawego księżyca” (Cez, Xel, Adera, Oddział beta)
-Stłumić zamieszki (H3-X9)

5. MISJA

Obrazek

Drużyna przylatuje Orłem Wieczności. Olivier, H3 X9 i Karen używają myśliwców aby uszkodzić generator.
-Namierzyłem słaby punkt generatora. Osłaniajcie mnie –poinformował Olivier
-Tak, jest- odpowiedział H3 X9
-Oczywiście- powiedziała Karen
-Trafiłem, Parna możecie lądować

Obrazek

Cez, Xel, Adera i oddział Beta dostają się do bazy „Krwawego księzyca”, która znajdowała się od dawna nie używanej fabryce.
-W czym mogę pomóc- spytała recepcjonistka.
-[Negocjacje] Szukamy przywódcy tej korporacji. –powiedziała Adera- Powiedz, gdzie on jest. On cię za to wynagrodzi.
-Piętro piąte pokój numer 39.
-Idziemy –rozkazał Cez

Obrazek
On tam był. Czekał na nas. Szukał mnie od naszego poprzedniego spotkania. Stał w korytarzu. Zobaczyliśmy go, gdy nagle otworzyły się drzwi windy.
-Ja i oddział się nim zajmiemy- powiedział Jack
-Nie pokonacie go! –zaprotestowała Adera.
-Zatem poświęcimy się w słusznej sprawie.

Obrazek

Cezary, Adera i Xel dotarli windą do pokoju 39. Przed nim stało dwóch strażników.
-[Negocjacje] [Dobre wrażenie] Odejdziecie stąd. Nic widzieliście i nic nie słyszeliście. Nie było tu was.
Strażnicy wyszli.

Obrazek

Weszli do gabinetu
-o co... –przerwał, gdy Cez i Xel wymierzył w niego.
-Jesteś aresztowany.
-Tego bym nie powiedział. –powiedział poczym wystrzelił w Ceza promień ogłuszający.

Obrazek

-Cezary! –krzyknęła Adera.
-Kocham cię, Adero –powiedział Cez
-Ja ciebie też
Xel walczy z przywódcom, w końcu udaje mu się go zastrzelić.

Obrazek

Oddział Beta nie miał szans z tajemniczym nieznajomym.
W pewnym momencie do pomieszczenia wchodzi Vix.
-Nie pokonasz mnie. –powiedziała tajemnicza postać
-Przekonajmy się –odpowiedział robot.
Android walczy z tajemniczą postacią poczym popycha ją w zaminowany obszar.

Cez wysyłał H3 X9 do stłumienia zamieszek.

6.EPILOG
Cez i członkowie bety zostali wyleczeni przez Maurę.
Działalnością „Krwawego księżyca” zajęła się policja. Korporacja została rozwiązana, a współpracownicy przywódcy poszli do więzienia. Zapobiegło to wybuchowi kolejnych zamieszek i przywróciło na planetę spokój. Mrok i chaos opuściły planetę.

--------------------------------------------
To niestety koniec. Mam nadzieje, że historia wam się spodobała i nie była za długa.
Obrazek
To cała drużyna- 18 profesji w 16 minifigach

7.WYKORZYSTANIE UMIEJĘTNOŚCI
Keira (Psionik)- informacje na temat zamieszek
Hex (Informatyk)– włamanie do systemu.
Parna (Pilot)- przywozi drużynę ( statek Orzeł wieczności)
Olivier (Pilot)- użycie myśliwców
Karen (Pilot)- użycie myśliwców
K3X9 (Gwardzista/Pilot)- użycie myśliwców/ tłumienie zamieszek
Xel (Space marine)- ogłuszenie strażników
Vix (Saper)- Zaminowanie obszaru
Adera (Psycholog)- Negocjacje z recepcjonistkom
Maura (Lekarz)- Leczenie rannych
Cez (Psycholog/Kapitan)- Negocjacje ze strażnikami i zrobienie na nich dobrego wrażenia
Jack (Space marine)- Walka z tajemnicza postacią
Beta 1 (Space marine)- Walka z tajemnicza postacią
Beta 2 (Space marine)- Walka z tajemnicza postacią
Beta 3 (Space marine)- Walka z tajemnicza postacią
Beta 4 (Space marine)- Walka z tajemnicza postacią

8 LINKI
GALERIA
Ostatnio zmieniony 2008-05-10, 19:08 przez Mistrz seller, łącznie zmieniany 3 razy.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Odnośnie wstępu to chyba tym razem trochę tam mowa o 'za dużych rzeczach' w stosunku do tego co się dzieje w scence ;)

Odnośnie historyjki:
- to od kiedy w nieużywanych fabrykach są recepcjonistki?
Mistrz seller pisze:Odejdziecie stąd. Nic widzieliście i nic nie słyszeliście. Nie było tu was.
Jakby wyjęte z gwiezdnych wojen ;)

Historyjka OK. Dużo się dzieje, chyba mogłoby być lepiej opisane ;)

Co do MOCy - to coraz lepiej Ci wychodzi :) Coraz więcej szczegółów i ciekawsze ujęcia - Niedługo zostaniesz forumowym specem od wirtualnego lego ;)

Przed ostatni obrazek najbardziej mi się podoba :)
Wirtualny lego pozwalają na budowanie fajnych zamkniętych scen i robienie ujęć które są ciężkie do zrobienia z prawdziwymi klockami - mało z tego korzystasz ;)

crises

#3 Post autor: crises »

Mistrz seller pisze:-Cezary! –krzyknęła Adera.
-Kocham cię, Adero –powiedział Cez
-Ja ciebie też
Jak w Matrixie. Power of love normalnie. Dookoła lasery i promienie ogłuszające walą aż miło, ale love story musi być.

Mistrz seller

#4 Post autor: Mistrz seller »

spacelord pisze:Odnośnie historyjki:
- to od kiedy w nieużywanych fabrykach są recepcjonistki?
Nieużywana fabryka była tylko przykrywką do ukrycia biura "Krwawego księżyca".
spacelord pisze:Co do MOCy - to coraz lepiej Ci wychodzi :) Coraz więcej szczegółów i ciekawsze ujęcia - Niedługo zostaniesz forumowym specem od wirtualnego lego ;)
Dziękuje

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Aleś tego narobił! 17 profesji!

Dialog przytoczony przez Crisesa jest moim ulubionym fragmentem z całej serii, wart zapamiętania :)

Myślę że nie wykorzystujesz potencjału wirtualnego Lego, w którym masz dostęp do nieograniczonej liczby elementów każdego rodzaju.
Nie mówię już o tym, że można robić naciąganie tego typu, jak np. montowanie dowolnych brył z dowolnych klocków, które w rzeczywistości się nijak siebie nie mogą trzymać.
Fajnie że trochę większe zdjęcia (w poprzednich etapach to zupełnie mało co widziałem), ale wciąż o wiele za małe.
I może skorzystasz z wygładzania elementów i bardziej naturalnego oświetlenia? Brak wygładzania szczególnie się rzuca w oczy na rękach, fryzurach i główkach, sztuczne oświetlenie wszędzie. W czym robisz rendery? Chociaż bardziej to wygląda na screeny z edytora?
Ostatnio zmieniony 2008-05-11, 21:25 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Mistrz seller

#6 Post autor: Mistrz seller »

V1 pisze:I może skorzystasz z wygładzania elementów i bardziej naturalnego oświetlenia? Brak wygładzania szczególnie się rzuca w oczy na rękach, fryzurach i główkach, sztuczne oświetlenie wszędzie.
Dzięki za radę.
V1 pisze:W czym robisz rendery? Chociaż bardziej to wygląda na screeny z edytora?
LDview

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Fragment miłosny też mi się rzucił w oczy, ale nie wiedziałem co odpisać, więc zostawiłem ;)

co do scenek - to mógłbyś spróbować je wyrenderować z jakimś oświetleniem, i efektami (jeśli się da w tym programie) i wkleić nowe obrazki dla porównania...

ODPOWIEDZ