6660 Hook & Haul Wrecker

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

6660 Hook & Haul Wrecker

#1 Post autor: Kubrick »

Obrazek

6660 Hook & Haul Wrecker
rok produkcji: 1989
ilość części: 44
cena: MSRP: $6.00, Allegro: bd., ja dałem za niego 15 złociszy.
Pieroński spis części

Wybrałem się dzisiaj na giełdę w poszukiwaniu płotków na atrapę do stara 266 i zobaczyłem to maleństwo wśród zestawów do sprzedania. Model nie jest jakiś szczególnie popularny ani lubiany (przynajmniej takie odnoszę wrażenie), ale moim zdaniem jest warty kilku słów.

Pudełko
Nie mnie oceniać, pudełka nie miałem, klocki były zapakowane do woreczka, aczkolwiek całkiem fajny taki system jest.
Obrazek

Instrukcja
Cała instrukcja, to jeden arkusz składany na 2 razy. Pokazuje 10 kroków (średnio 4,4 klocka na krok) budowy modelu, jest czytelna i przejrzysta. Moja jest poklejona, ale wszystko,co najwazniejsze wciąż widać.
Obrazek Obrazek

Model podstawowy
Opiszę tylko model podstawowy, bo alternatywne wydają mi się jakieś takie nie bardzo...
Otóż, budowa przbiega szybko i sprawnie, nie zajmuje nawet chyba 10 minut (no sorry, to tylko 44 klocki są). Nie ma tu żadnych ciekawostek technicznych, wszystko zbudowane tradycyjnie, studami do góry i bez udziwnień. Totalny oldschool, ale to jest właśnie urok tego zestawu.
Buduje się to w typowy sposób:
1. podwozie
Obrazek
2. maska i tyłek
Obrazek
3. kabina kierowcy
Obrazek
4. wykończenie i koła
Obrazek
I tu właśnie doszliśmy do tego, co sprawia,że ten model jest taki fajny - zawieszenia. Model posiada wysokie, pracujące zawieszenie wszystkich kół na takich śmiesznych małych sprężynach.
Obrazek

RTI smykowi by się nawet spodobało.
Obrazek

Auto buja się na boki i chodzi w dół i w górę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pokonuje pięknie rowy.
Obrazek Obrazek

Jeździ po wybojach.
Obrazek Obrazek

Uff... się nakręciłem...

Jeszcze jest parę bajerów, otwierana maska, drzwi i szyberdach (w noeych modelach to już nie takie oczywiste):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumuje to w końcu, żeby już nie truć (strach pomyśleć co by było, jakbym opisywał cos z technika...).

Na plus:
+zawieszenie
+otwierana maska z niby-silnikiem pod nią
+oldschoolowa stylistyka
+bawialność

Na minus:
-czemu tych sprężyn już się nie dostanie?
-to zero na końcu numeru zestawu psuje cały efekt :P

Krótko mówiąc, jeśli komuś trafi się okazja kupić taki zestaw, nie warto się zastanawiać.
TO TRZEBA MIEĆ.
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 12:03 przez Kubrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Dlaczego ani razu nie wspomniałeś że to holownik? :P

Sam zestawik jest fajny, zwłaszcza te klocki z zawieszeniem :)

Chyba zrobię do kompletu reckę 6668 ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

M_longer pisze:Dlaczego ani razu nie wspomniałeś że to holownik? :P
Bo moje subiektywne postrzeganie tego zestawu nie podpowiada mi w zadnym momencie "holownik", tylko "terenowka na fajnym zawiasie, ktorej ktos zapelnil miejsce na pace wysiegnikiem" :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Kubrick pisze:Model nie jest jakiś szczególnie popularny ani lubiany
Lubie ten model sam nigdy takiego nie miałem, choc już parę razy polowałem na niego na Allegro.
Zestaw fajny wart kupna dla samego zawieszenia - swoją drogę - czemu LEGO już ich nie produkuje?
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#5 Post autor: solic »

Zestawik bardzo przyjemny, miałem go przed dark age. Pewnie gdyby poszukać dokładnie dałoby się go jeszcze skompletować. Niestety u mnie po intensywnej zabawie połamały się "piny" mocujące koła w zawieszeniu:( Są one zrobione z bardziej twardego tworzywa niż standardowe plate 2x2 with wheels holder i przez to bardziej kruche.
A recenzja bardzo dobra, dużo zdjęć.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#6 Post autor: Benny »

He, w kupie klocków po kuzynach z których pochodzi trzy czwarte moich zasobów znalazłem jeden taki resorek, niestety też ze złamanym pinem :( Szkoda, bo część naprawdę fajna, podobnie jak modelik z którego pochodzi.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Kubrick pisze:TO TRZEBA MIEĆ
Mam. Kupiony dawno temu.
I zawieszenie działa do dziś :o)

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#8 Post autor: kosci »

mam zarowno tego jak i drugiego jeepa (taki z malpa i kamerzysta :), stanowily przed dark age podstawe floty samochodowej. niestety jak u innych polamaly sie piny. Udalo mi sie odtworzyc 3 resory w pelni a jeden tak sobie (troche za luzne mi wyszlo i kolo lubi spadac z osi, poza tym zadne kolo nie jest zdejmowalne, no moze zdjac sie da ale juz nie zalozyc :P). to byla mordega lutownica i podgrzanymi na ogniu iglami (tak to byla odbudowa a nie tortury :P). Jednak efekt odbudowania samochodow byl tego wart :)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#9 Post autor: Andzia »

Bardzo fajne zdjęcia, naprawdę miło popatrzeć. Zestawu nie posiadam ale Twoja recenzja sprawiła, że się nim zainteresowałam :-) Dodam jeszcze tylko, że takie zawieszenie występuje jeszcze w zestawie 6534 Beach Bandit którego jestem szczęśliwym posiadaczem od nie więcej niż 2 tygodni. I gdy ujrzałam ten cudny klocuszek to byłam pod wrażeniem :-) pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Jeśli się nie mylę, właśnie zostałaś pierwszą kobietą na naszym forum, którą zachwyciło zawieszenie ;)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#11 Post autor: Andzia »

Sariel pisze:Jeśli się nie mylę, właśnie zostałaś pierwszą kobietą na naszym forum, którą zachwyciło zawieszenie ;)
ha ha po prostu nigdy takiego klocuszka nie widziałam i nie spodziewałam się go w takim zestawie, myślałam sobie, że tylko Technic oferuje takie cuda - a tu proszę ;-) są powody do mruczenia

Awatar użytkownika
Freeman
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-07, 02:53
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: FreemanLUGPol

 

#12 Post autor: Freeman »

Takie zawieszenie występuje jeszcze w zestawach 6648 - Mag Racer (2 sztuki), 6528 - Sand Storm Racer (2 sztuki) i 6534 - Beach Bandit (1 sztuka). Ja jestem szczęśliwym posiadaczem trzech takich elementów dzięki czemu przed dark age tworzyłem z ich udziałem całkiem udane terenowe ciężarówki 3 osiowe :) Mam je do tej pory w nienaruszonym stanie

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#13 Post autor: szarikm »

Andzia pisze:
Sariel pisze:Jeśli się nie mylę, właśnie zostałaś pierwszą kobietą na naszym forum, którą zachwyciło zawieszenie ;)
ha ha po prostu nigdy takiego klocuszka nie widziałam i nie spodziewałam się go w takim zestawie, myślałam sobie, że tylko Technic oferuje takie cuda - a tu proszę ;-) są powody do mruczenia
hahaha, ale nie licz Sariel, że Andzia przesiądzie się na zestawy z serii 8xxx :P


Freeman pisze:Takie zawieszenie występuje jeszcze w zestawach 6648 - Mag Racer (2 sztuki), 6528 - Sand Storm Racer (2 sztuki) i 6534 - Beach Bandit (1 sztuka).
i jeszcze w paru: http://www.peeron.com/inv/parts/2484c01

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#14 Post autor: Kubrick »

6648 tez kiedys mialem, ale zaginal w czasach,kiedy czesc klockow mialem u babci na wsi i sie kuzynki synowie do nich mogli dobierac (czytaj: prawdopodobnie wsiaklo to z ich udzialem), mam jeszcze z niego wszystkie elementy, ale zawias polecial gdzies i slad po nim zaginal :(
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ