[MOC] Rozkaz 66 na Kamino

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

[MOC] Rozkaz 66 na Kamino

#1 Post autor: grevious27 »

Witam

Oto scenka przedstawiająca rozkaz 66 na Kamino. Uczestniczy w niej nie kto inny... jak Qui-Gon Jinn. Tu zmieniłem trochę historię. Qui-Gon podczas walki z Maulem nie został zabity, lecz ranny. A Sith w tajemniczych okolicznościach spadł przepołowiony w przepaść.
Qui-Gon dostał misję eskorty klonów na Kamino. Klony te były ważne ponieważ miały poufne i bardzo ważne dane. Okazało się to pułapką. Na miejscu stał już oddział który miał się pozbyć Qui-Gona.
Tu kilka zdjęć z owej walki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widok od tyłu
Obrazek

Qui-Gon zaskoczony widzi jakiegoś klona który zaczyna do niego strzelać od tyłu.
Obrazek
Kto się okazuje tym "klonem".
Obrazek
Sam Darth Maul który przeżył i został wyposażony w mechaniczne nogi, pragnie zemsty na Qui-Gonie i Obi-Wanie.
Obrazek
Qui-Gon nie żyję, jeden cel Dartha Maula spełniony. Kolejny cel zemsta na Kenobim.

Galeria BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=319064
Licze na wasze komentarze.
Ostatnio zmieniony 2008-05-17, 11:12 przez grevious27, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Świetne.
Alternatywna przyszłość - całkiem fajny MOC a najbardziej podoba mi się to:
grevious27 pisze:Sam Darth Maul który przeżył i został wyposażony w mechaniczne nogi
grevious27 pisze:Kolejny cel zemsta na Kenobim.
Jakbyś miał Watto mógłbyś zrobić te scenę co on szuka Kenobiego na Tatooine...
PS: Strzały z blastera.... Błagam na drugi raz nie rób takich efektów specjalnych, Ty nie LucasArts:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Mikolaj pisze:Błagam na drugi raz nie rób takich efektów specjalnych, Ty nie LucasArts:D
Chciałem tylko pokazać że one strzelają, a nie stoję w miejscu. Zrobiłem to na kompie bo nie mam takiego klocka który by mógł to pokazać.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Po prostu nie rób takich efektów w paincie. Ściągnij gimpa, jest darmowy i dobry.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Z tej nowej serii to już nie pamiętam jak to było...

Scenka na pierwszy rzut oka mogłaby być lepiej dopracowana - ale może podobnie jak niedawno Majek zaprezentujesz wersję ulepszoną? ;)
Co do efektów - to faktycznie nie są najlepsze ;) - przydałoby się obycie z jakimś programem graficznym ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Piotrek builder pisze:A co tam robi Qui-Gon i Darth Maul??
Obaj zginęli przecież w pierwszym epizodzie...
Qui-GOn zginął, Maul przeżył http://www.ossus.pl/biblioteka/Darth_Maul (Old Wounds)
Ostatnio zmieniony 2008-05-17, 11:29 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#7 Post autor: grevious27 »

Faktycznie Qui-gon zginął ale nagiełem trochę historię i przeżył, a co do Dartha Maula,
czytałem że przeżył i dostał mechaniczne nogi. Zabił Watto i chciał dokonać zemsty na Kenobim, ale on go zabił.
PS. Może ukarzę się wersja ulepszona i już tam zrobię lepsze efekty
Ostatnio zmieniony 2008-05-17, 11:33 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.

Mistrz seller

#8 Post autor: Mistrz seller »

Mikolaj pisze:Maul przeżył http://www.ossus.pl/biblioteka/Darth_Maul (Old Wounds)
Te wydarzenia są niekanoniczne, czyli nie zaliczane do ogólnego kanonu ze względu na sprzeczności (np. Boba fett używający Mocy) lub dziwaczne pomysły (np. robot posługujący się Mocą).

Oficjalnie Darth Maul zginął w pierwszym epizodzie. Komiksy do których zalicza się Old Wounds to Talesy z których większość historyjek jest poza kanonem

Darth Sion

#9 Post autor: Darth Sion »

Mistrz seller !!! Prawdziwy fan SW nie kożystający z ossus'ów/oszustów !!! Bravo też tego nietrawie !!! Fajny pomysł z nagięciem fabuły. Mimo że MOC prosty to cieszy oko. Zagiąłeś mnie tym że to Darth Maul xD

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10 Post autor: ImpreSariO »

Gdyby to nie była zmyślona historia to było by sporo niezgodności z historią SW. Jak wiadomo rozkaz 66 nie objął działań na Kamino. Ostatnie stworzone tam klony niebyły przekabacone przez Palpatine'a. Inwazja na planetę kloniarzy odbyła się nieco później a broniły ją ostatnie jednostki klonów z Boba Fettem na czele. Twoja historia do mnie przemawia. To że Qui Gon przeżył mogę jeszcze jakoś przetrawić ale Darth Maul to lekka przesada.

Rahsed

#11 Post autor: Rahsed »

ImpreSariO pisze:Inwazja na planetę kloniarzy odbyła się nieco później a broniły ją ostatnie jednostki klonów z Boba Fettem na czele.
Nie nie, Boba Fett prowadził natarcie sił Imperium jako że sam był klonem i znał dokładnie rozkład miasta gdzie była główna fabryka klonów.

No ale co do tematu, efekty specjalne, jak już wspomnieli poprzednicy - niespecjalne. Historyjka naciągana, a sam MOC jakiś ciekawy też nie jest. Ani trochę toto nie przypomina zabudowań z Kamino. Ale od czegoś trzeba zacząć, więc liczę że kolejne prace będą ciekawsze. ;)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Rahsed pisze:Nie nie, Boba Fett prowadził natarcie sił Imperium jako że sam był klonem i znał dokładnie rozkład miasta gdzie była główna fabryka klonów.
Masz rację. Pomyliło mi się z podobną sytuacją. Fett był po stronie Kamino gdy została zaatakowana przez Federację Handlową. EOT!

Two-Faced

#13 Post autor: Two-Faced »

Darth Sion pisze:Prawdziwy fan SW nie kożystający z ossus'ów/oszustów !!!
Znający angielski mogą się trochę wysilić i wspomóc się wookiepedią. Tam przynajmniej wyraźnie zaznaczają co zalicza się do kanonu, a co nie.

A żeby nie offtopować to rzeknę, że scenka niezła choć chaotyczna. Otoczenie ma trochę mało szczegółów, a same ludziki to nie wszystko. Tak jak wspomniał spacelord, fajnie jakby się pojawiła wersja 1,2 :P Zaś zwrot akcji z Maulem jest pomysłowy i nadawałby się do filmu.
Ostatnio zmieniony 2008-05-18, 11:10 przez Two-Faced, łącznie zmieniany 1 raz.

konradf13

#14 Post autor: konradf13 »

Ale prawda jest taka że i tu i tam każdy może coś napisać i zmienić i chociażby była cała armia adminów i modów fausz może się wkraść

ODPOWIEDZ