[MOC] [Wh40k] Imperial Guards Baneblade

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
konradf13

[MOC] [Wh40k] Imperial Guards Baneblade

#1 Post autor: konradf13 »

Obrazek
Witam,
Po dość długim czasie od mojego ostatniego MOCa prezentuję wam kolejnego. Jest to Baneblade z uniwersum Warhammer 40,000. Baneblade jest to największy czołg w arsenale wojsk Imperatora używany przez Imperial Guardów. Wyposażony w 5 podwójnych Heavy Bolterów, jeden Auto Cannon na wieżyczce, główne Battle Cannon oraz dodatkowe Demolisher Cannon staje się istną platformą bojową, która jednym strzałem z całego arsenału zmiata z pola bitwy większość pojazdów wroga a piechota pada jak muchy od ognia z Heavy Bolterów.

W mojej konstrukcji wszystkie działka są ruchome:
-Po bokach dolne w płaszczyźnie poziomej
-Po bokach górne w płaszczyźnie poziomej i pionowej
-Środkowe małe w płaszczyźnie poziomej
-Małe na wieżyczce w płaszczyźnie poziomej
-Główne w płaszczyźnie pionowej
Dodatkowo wieżyczka obraca się o 360 stopni

Jest to moja pierwsza konstrukcja gąsienicowa i miałem trochę problemów z umocowaniem gąsienic tak aby się obracały i jakoś to wyglądało. Także to jest mój pierwszy model który robiłem tak długo.

Tyle gadania, zapraszam do galerii
A tutaj krótki filmik
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iGvlX-WG3SU[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2008-06-08, 11:35 przez konradf13, łącznie zmieniany 2 razy.

czekoladowyboss

#2 Post autor: czekoladowyboss »

Widzę ze nikt nie komentuje, więc ja zacznę :)

Podoba mi się ogólny kształt i kilka detali, np. wykorzystanie tej pozornie nieprzydatnej wyrzutni.

Nie podobają mi się study. Dużo studów, przez co sylwetka staje się taka "mało przejrzysta". I zdjęcia jakieś nie "nie takie" - nieostre i na dziwnym tle ;)

A ogólnie to fajny czołg. Sam bym jakis zbudował ale nie mam takich gąsienic (mam tylko takie gumowe ich namiastki).

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Nie jest to złe, podoba mi się ogólna sylwetka i kolorystyka, study wcale w oczy nie kłują - to przecież czołg, nie Ferrari. Zdecydowanie nie podoba mi się lufa działa głównego, która przypomina wszystko tylko nie lufę - spróbowałbym zrobić ją cieńszą i z jakąkolwiek inną końcówką. Duża dbałość o detale, fajny kształt kurtyn bocznych, ale czy nie powinno być w nich czasem włazów?

konradf13

#4 Post autor: konradf13 »

I tu z lufą miałem problem ponieważ poprostu nie miałem jej z czego zrobić a potrzebowałem aby była mniejwięcej tej samej średnicy co działo pomocnicze co do końcówki to mi też sie nie podoba ale jest raczej lepsza niż zostawiony na końcu klocka okrągłego 2x2. Włazy a i owszem powinny być ( takie małe żeby odsłonić gąsienice) ale czasem, bo jak patrzę na zdjęcia to na niektórych za bardziej uwydatnione niż na innych. Ja jako włazy potraktowałem to gładkie pole w płytce 6x4

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Jantin »

Z tym czołgiem mam już doświadczenie w grach, modelarskie i klockowe, więc ośmielę się wydać osąd ;)
To co na plus: Na pewno bryła czołgu. Bury, ale to może dlatego, że podobne do moich :P Gąsienice to samo, ale tu akurat niewiele można już zrobić. Tył, ten z kominami i szczyt wieżyczki ładne, do szczegółowe.
A teraz sobie pojeżdżę ;)
Przede wszystkim razi o wiele za wysoka wieżyczka. Obniż ją o 3 plate'y i będzie dobrze. Uzbrojenie: Główne, długie działo dobre, tylko zdejmij tę felgę z końcówki. Działo w kadłubie (jak napiszę "Demolisher" mało kto zrozumie:P ) bardzo dobre, trzeba je tylko bardziej przykryć, np. panelem z zawiasem, który weźmiesz z przodu czołgu, koło działa, i zastąpisz go czymś bardziej schodkowym. Wieżyczka z przodu, choć mogłaby być nieco wysunięta na przód, jest dobra, ma ładny kształt i dobrze dobrane klocki na lufy. Wieże boczne - tu wyłazi czepialstwo - jeśli to Baneblade, na dole powinny być taki, jak z przodu, a jeśli mają być inne, to główne działo powinno być krótsze - wtedy to już Hellhammer. Ale to tylko szczegół dla purystów. Tak samo, jak fakt, że górne boczne działa powinny być pojedyncze, niezależnie od wersji.

Darth Sion

#6 Post autor: Darth Sion »

Trochę ci z tym z tym włazem nie wyszło. Na pierwszy rzut oka to myślałem że ta lufa to jakiś walec po czołowym zderzeniu z walcem drogowym ale później doczytałem się że to lufa xD Jest nieźle, nie będę się tu wymądrzał i rzucał tezami na temat WH bo się nie znam ale ważne że przypomina oryginał i to się liczy :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-21, 17:30 przez Darth Sion, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Tydzień chyba nic nie pisałem na forum tylko oglądałem... ale takie życie - czas nadrobić :D

Mi się ten czołg bardzo podoba. Kolory które lubię, Fajny kształt i wszędzie dużo 'rupiecia' które na dodatek fajnie wygląda ;)
Ktoś tam narzekał na wieżyczkę (na WH40K się nie znam) - a mi się podoba i wg mnie pasuje do modelu. Lufa na niektórych zdjęciach też ładnie wygląda, ale na innych już gorzej - chyba faktycznie mogłaby być lepsza... Ale to jedyny słaby element czołgu - poza tym wszystko prezentuje się bardzo ładnie :)

ODPOWIEDZ