[MOC] Krążownik rakietowy Muisek

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Krążownik rakietowy Muisek

#1 Post autor: Jerac »

Gdy pokazałem światu Scharnvirka, sporo osób zauważyło że wyrzutnie rakiet które w nim zastosowałem są już lekko oklepane, tak więc zacząłem się zastanawiać jak by tu zrobić nieco inne... a potem, do czego by je wsadzić. A że dość dawno nie bawiłem się w mikroskalę, a jedyne części które chwilowo nie były wykorzystane to białe i pomarańczowe, wybór padł na "Jakiś Krążownik Rakietowy". Jak to zwykle bywa przy tego typu konstrukcjach rekreacyjnych, nie miałem żadnego planu, tylko kilka bardzo podstawowych pomysłów na niektóre elementy - wieżyczki, wspomniane już wyrzutnie, trójstronna symetria przodu z łukami z przodu... ale żadnego konkretnego pomysłu jak to wszystko połączyć. W końcu jednak - po dość długim testowaniu różnych kombinacji - Muisek był gotów.

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia:
Ogólne: 1 2 3 4 5 6 7
Detale: 8 9 10
Spód: 11 12
(inna sprawa że to kolejny model który bardziej podoba mi się gdy stoi do góry nogami.... może więc to jednak jest góra, a reszta spód? :P)
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 13:39 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Jantin »

O... Kolejny genialny okręt. Technicznie i wizualnie to ja się nie podejmuję komentować - wad brak, a wypisanie zalet trwałoby długo... Toteż tylko stwierdzę, że się rozwijasz - jakiś czas temu stwierdziłem, że Twoje okręty zaczynają wpadać w jakiś schemat. Niniejszym to odwołuję, powyższy okręcik prezentuje styl dość odrębny i dla Ciebie nowy.
Za to doczepię się do klasyfikacji - Krążownik torpedowy kojarzy (przynajmniej mi) się z masywnym pojazdem wyrzucającym z siebie salwy podobne do salw armatnich okrętów żaglowych, ew. potężne rakiety. Muisek wydaje mi się zbyt lekki i "ażurowy" do takich zadań.
I IMO spód wygląda jak spód. Na górze spisuje sie słabo.

Darth Sion

#3 Post autor: Darth Sion »

Moim zdaniem jest genialny (Jak zwykle :D ) i szacuneczek za nietypowy kształt. Tak pomyślałem że to coś co strzela bo to widać na pierwszy rzut oka. Strasznie prosto zakończony dziób, tzn. jest za płaski. Jedyne co mi się nie podoba to przycinanie flexów bo to takie naciągane budowanie ale to już zależy od gustów a o tym się nie rozmawia :P

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

No zaraz, bo nie rozumiem. Po pierwsze, uściślijmy: dziób to ta część którą widać na dolnym zdjęciu na pierwszym planie - co tam płaskiego? :>

Po drugie - gdzie ja tam użyłem ciętego flexa? Użyłem, zgadza się, ale tylko w 3 miejscach, i to raczej niewidocznych, to że tam jest flex wynika tylko z tego że inaczej się nie da, ale wcale go nie widać. Może chodziło Ci o wężyki pneumatyczne, które i tak są przeznaczone do cięcia? :)

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

No i wszystko popsułeś :) Ja tu na dniach chciałem wrzucić mój starship ale oczywiście musiałeś wyjechać z czymś tak wypasionym i teraz mi głupio mój wystawiać.
Model pierwsza klasa no i kolorystycznie super, może też się przerzucę na biel...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:może też się przerzucę na biel...
Na czerwień lepiej :>

Wiecie jaki wielki uśmiech zagościł na mej twarzy gdy pierwszy raz zobaczyłem ten statek? :)

Jest uroczy.

Pomarańczowe wstawki pasują idealnie.
Ostatnio zmieniony 2008-05-21, 18:02 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#7 Post autor: Legate Scimitar »

Bardzo fajny, aż mi się Homeworld II przypomniał, jak zobaczyłem te wyrzutnie rakiet :)
Sam model bez zarzutu; cieszy oko aż miło, no i bardzo fajna kolorystyka.

upgrade

#8 Post autor: upgrade »

Piękny....nic dodać, nic ująć:) Inspiruje mnie to do próby stworzenia samemu czegoś kosmicznego w mini skali:)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#9 Post autor: Iskra »

Cały przód i użycie nadkoli - genialne. Pomarancz dodaje chartakteru.
Zasadniczo tematyka space jest mi dosyć daleka, ale jak tylko widzę,że zbudowałeś coś nowego to zawsze wchodzę i patrzę.... i patrzę.... i patrzę.... ;)

Mistrz seller

#10 Post autor: Mistrz seller »

Wspaniały. Ogólnie jakoś nie przepadam za miniskalą (wolę skalę minifig), ale twój MOC robi świetne wrażenie. Zgłoś to najlepiej na MOC miesiąca.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#11 Post autor: dzulian »

Hej
Więc tak kolory idealne jakoś wcześniej sobie tego zestawu nie wyobrażałem ale jest super i pewnie porzyczę pomysł (kolorystyki oczywiście) :)
A sam krążownik też fajny. Mój syn gra w Lego Star Wars i jego pewnie tam bym widział pasuje do tych klimatów.
Czyli ogólnie PODOBA SIĘ !! :)
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Ma dużo fajnych rzeczy...
Szkoda że przód nie jest z przeciwnej strony, mógłby się nazywać Rekin Młot.
Spodziewam się że salwa z całej burty czyni z niego karuzelę?
Kolory - hmmm... miłe! Przydałby się jeszcze zielony, i może niebieski i trochę czerwonego? Zrobiłbyś wersję pokojową, która zamiast wyrzutni ma głośniki ? :)
Kilkanaście lat temu na okładce jakiejś płyty (ale za cholerę nie pamiętam jakiej kapeli) widziałem lecącą w kosmosie gitarę - niby statek kosmiczny :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-21, 21:26 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

V1 pisze:Kilkanaście lat temu na okładce jakiejś płyty (ale za cholerę nie pamiętam jakiej kapeli) widziałem lecącą w kosmosie gitarę - niby statek kosmiczny :)
Czy to przypadkiem nie był Boston?
http://g.sheetmusicplus.com/Look-Inside/covers/17717524.jpg

A tak swoją drogą co ma gitara w kosmosie do statku Jeraca? Nie widzę podobieństwa :)

[EDIT] Ten link powinien działać [/EDIT]
Ostatnio zmieniony 2008-05-21, 23:05 przez Havoc, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

'Not Found' :(
co ma gitara w kosmosie do statku Jeraca? Nie widzę podobieństwa :)
A wiesz że ja też nie?
Może właśnie dlatego mi się skojarzyło, że ten statek za cholerę nie przypomina gitary... :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-21, 22:30 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

pkowalcz

#15 Post autor: pkowalcz »

Jak zwykle porąbane. Jak zwykle piękne. Działka z "lizaków" są świetne. Samotny śrubokręt w kadłubie też ;).

ODPOWIEDZ