[MOC] RC Hummer

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

[MOC] RC Hummer

#1 Post autor: mienso123 »

Obrazek
Pewnego (znów nudnego) popołudnia postanowiłem wykorzystać do czegoś moduł rc. Zawsze chciałem pojeździć czymś szybkim, dlatego mój wybór padł jakąś wyścigówkę. Niestety niewykorzystane zawieszenie z 8435 zrobiło swoje, i tak oto powstał Hummer w jedynym słusznym kolorze.

Dane:
- napęd przez 2 silniki rc (dalsze wyjście) na tylną oś
- tylna oś- kolebka
- z przodu zawieszenie niezależne
- skręcanie odbywa się przez szare wyjście z modułu (tak jak w race buggy)

[Galeria]
Kilka zdjęć: [1], [2], [3], [4]

EDIT:
[youtube]http://youtube.com/watch?v=b-xQbbc9jDI[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2008-05-21, 18:51 przez mienso123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

Będę pierwszy panie majorze jak to mówio...

Model widziałem już wcześniej na bricku...
Jakiś taki mało wewnątrz zabudowany, ale rozumiem, że taka miała być filozofia. O gustach się nie dyskutuje, ale jako całość mi się nawet podoba (poza brakiem wnętrza, nawet rozp. dachu).
Poza tym jak dobrze zrozumiałem, koła są na wyjściu z RC bez żadnej przekładni? Toż to hummer a nie F1, pasowała by jakaś przekładnia, że o napędzie na przód nie wspomnę (w końcu to terenówka).

PS. Skoro sam piszesz, to niezaostre zdjęcia nie bolą Cię?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Dwa największe plusy: sylwetka, mimo że mała i prosta, zdecydowanie przypomina oryginał, no i patent na przedniego grilla chłodnicy jest świetny.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#4 Post autor: mienso123 »

Emilus pisze: Jakiś taki mało wewnątrz zabudowany, ale rozumiem, że taka miała być filozofia. O gustach się nie dyskutuje, ale jako całość mi się nawet podoba (poza brakiem wnętrza, nawet rozp. dachu).
Poza tym jak dobrze zrozumiałem, koła są na wyjściu z RC bez żadnej przekładni? Toż to hummer a nie F1, pasowała by jakaś przekładnia, że o napędzie na przód nie wspomnę (w końcu to terenówka).
Jak zobaczysz filmik to się dowiesz dlaczego napęd tylko na tył, i dlaczego taki mało zabudowany :)
EDIT:
Chodziło o to żeby mógł jeździć na dwóch kołach, przez to że ma kabinę ograniczoną do minimum i napęd z szybszego wyjścia, przy gwałtownym naciskaniu gazu robi manual :)

prawie jak dragster...:D
Ostatnio zmieniony 2008-05-21, 18:52 przez mienso123, łącznie zmieniany 2 razy.

Pawlo

#5 Post autor: Pawlo »

Gratuluje udanego MOC'a.
Jest ładny i funcjonalny, lecz gdy zobaczyłem Filmik - zaniemówiłem. - Jest świetny! - Stawanie na tylnim kole to domena dragsterów - moze pomyślisz o Drag Racingu - Mysle ze miałby spore szanse.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Ładnie przyspiesza i manewruje! Z grubsza przypomina Hummera, i to chyba wystarczy przy takich zabawowych konstrukcjach. Coś takiego chyba sobie wkrótce zbuduję, bo zawsze lubiłem bawić się zdalnie sterowanymi samochodzikami, które ciężko dogonić na ulicy :)
Nowa elektryka się do tego nie nadaje - ani silniki, ani sterowanie na podczerwień.
W mieszkaniu nie ma miejsca żeby rozwinął pełną prędkość, nie?

Wczoraj dostałem przesyłkę z modułem RC i dzisiaj zbudowałem proste podwozie na dwa silniki RC, żeby sprawdzić czy wszystko działa. Wyszła niezła bestia! Kręci bączki aż miło patrzeć, i kurewsko trudno opanować. Zdaje mi się że nawet czasem słyszałem pisk gumy :)
Muszę jeszcze tylko dokupić drugą antenę, żeby mieć dobry zasięg.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#7 Post autor: mienso123 »

V1 pisze:W mieszkaniu nie ma miejsca żeby rozwinął pełną prędkość, nie?
Niestety nie ma, jeździłem wcześniej po asfalcie i jest bez porównania lepiej. Trzeba tylko uważać bo ze stabilnością jest kiepsko, widać to na filmiku ;).

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Zmiekcz mu zawieszenie, bedzie jeszcze bardziej hardkorowy :D
Maszyna jest genialna w swojej prostocie. Ma wszystko (az zal,ze wyprulem flaki z mojego Racing Trucka RC, bo potrzebowalem je do trialowki...), co daje mu bawialnosc.
Jedynie bym sie czepil, ze naped na tyl, nizalezny przod i most z tylu, to przeciez Tarpan Rolnik :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#9 Post autor: mienso123 »

Kubrick pisze:(az zal,ze wyprulem flaki z mojego Racing Trucka RC, bo potrzebowalem je do trialowki...)
A ja się do tego przygotowałem :P, Hummer jest tak zrobiony że w minute mogę wyciągnąć moduł rozkładając go na 3 kawałki. Jak się uda to go na Gp zabiorę :)

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#10 Post autor: Hasky128 »

A mi brakuje tylko podrzucania przodu przy ruszaniu do przodu:P Stawanie dęba po hamowaniu przy jeździe tyłem to nie jest to co robią dragi:D
...

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#11 Post autor: smyk »

Filmik jest świetny! Co za tempo, jaka żywa akcja!
I tylko ta nędzna muzyka, ech, ale też w młodości takiej słuchałem, więc jakoś to rozumiem ;P

Mordka bardzo Humerwata.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

Bardzo udany Ci wyszedł ten MOC :)
Film pokazuje jak bardzo bawialny jest model: jazda na dwóch kołach, szybkość, dobry skręt - i ogólnie dynamika jazdy... niejedno dziecko chciałoby takim się pobawić ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#13 Post autor: Kubrick »

niejedno dziecko chciałoby takim się pobawić ;)
Jakem juz nie dziecko (za 4 miechy 21lat...), to tez bym chcial :D Chyba bede musial pomyslec nad jakims kolejnym zestawem z modulem RC, bo to jest jeden element, ktory daje tak wielka bawialnosc modelowi, ze nie da sie tego opisac,jak sie nie sprobuje.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ