5615 The Knight

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#16 Post autor: Hasky128 »

Wiem, że wkraczam w stary wątek, ale muszę się pochwalić:D
Otóż po raz pierwszy od ponad 10 lat dostałem nie Technic'sowy zestaw:D A nawet dwa(drugi to królewska kusza)!!
Zawsze chciałem mieć coś z Castle, ale nikt mnie nigdy nie słuchał i zawsze dostawałem Technic:P Zestawik uważam za świetny start dla kogoś takiego jak ja:) Brakuje mi tylko piórka na hełmie i otwieranej przyłbicy, ale jakoś to przeżyję!
...

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#17 Post autor: szarikm »

Hasky128 pisze:Otóż po raz pierwszy od ponad 10 lat dostałem nie Technic'sowy zestaw:D
Gratuluję :)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#18 Post autor: Adrian »

Wczoraj również nabiłem ten zestaw oraz 7090

Po połączeniu tych 2 zestawów powstają 4 naprawdę porządnie uzbrojone postacie :)

Obrazek

Wracając do tematu. Z zestawu 5615 można teoretycznie stworzyć 2 rycerzy. Jednego normalnego z części z tego zestawu, a do drugiego wystarczy wyłącznie zwykły minifig. Uzbrojenie oraz hełm pozostają z tego zestawu. Duża liczba akcesoriów to spory plus tego zestawu.

Jeżeli komuś zależy na akcesoriach do rycerzy jak najbardziej polecam ten zestaw.
Szczególnie, że jeszcze za taką cenę.... :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#19 Post autor: Ex3qtor »

Tak skoro już jesteśmy przy temacie: nie wiem, czy tak jest we wszystkich, ale na pewno w warszawskich Carrefourach - otóż oszaleli tam jakiś czas temu i za jednego rycerza życzą sobie uwaga uwaga... 30,60 zł :-( czyste szaleństwo, jak to zobaczyłem, to nie wiedziałem śmiać sie czy płakać... tak ostrzegam, gdyby ktoś się miał przez przypadek naciąć.
Set kupiłem wcześniej, i oczywiście uważam, że obecnie to chyba najlepszy army-builder, jaki jest.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#20 Post autor: KUKUS »

X3qtor pisze:Tak skoro już jesteśmy przy temacie: nie wiem, czy tak jest we wszystkich, ale na pewno w warszawskich Carrefourach - otóż oszaleli tam jakiś czas temu i za jednego rycerza życzą sobie uwaga uwaga... 30,60 zł
... może oni spuszczą ceny po 1 czerwca :P tak z reguły bywa, że przed jakimiś ważnymi okazjami ceny zestawów idą drastycznie w górę (np. na gwiazdkę) ....

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#21 Post autor: Ex3qtor »

KUKUS pisze:
X3qtor pisze:Tak skoro już jesteśmy przy temacie: nie wiem, czy tak jest we wszystkich, ale na pewno w warszawskich Carrefourach - otóż oszaleli tam jakiś czas temu i za jednego rycerza życzą sobie uwaga uwaga... 30,60 zł
... może oni spuszczą ceny po 1 czerwca :P tak z reguły bywa, że przed jakimiś ważnymi okazjami ceny zestawów idą drastycznie w górę (np. na gwiazdkę) ....
Sensowne, ale mi się wydaje, że to ma związek z tym, że akurat rycerz im schodził - pozostałe impulsy są na poziomie cenowym ok. 11,99 -12,59 zł czy jakoś tak. Tylko na to tak podnieśli cenę. W każdym razie zabili sobie sprzedaż czymś takim, chyba, że liczą na mało uważnych klientów (co też jest bardzo możliwe).

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#22 Post autor: Adrian »

X3qtor pisze:pozostałe impulsy są na poziomie cenowym ok. 11,99 -12,59 zł czy jakoś tak.
W Auchanie w Sosnowcu jest ten zestaw nawet za 11,98zł :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

W-wa Leclerc i Karfur - wszystkie 'Impulsy' od 11.90 do 12 zł.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#24 Post autor: Vlado »

Wiem, że odgrzewam stary wątek, ale muszę...
Czuję się w obowiązku poinformować, że Carrefour (przynajmniej ten praski) zmienił swoją politykę cenową.
Dzisiaj (a właściwie już wczoraj) byłem w Carrefourze i okazało się że zestawik kosztuje teraz 8,90 PLN.
No cóż... z jednej skrajności w drugą. :)

I na sam koniec dodam tylko, że zestawik jest bardzo fajny. Duży plus za dodatkową zbroję i hełm.
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#25 Post autor: Kirysowaty »

Ostatnio nabyłem ten zestaw i jestem trochę niezadowolony. Mianowicie: aż 3 z 5 brązowych round bricków uległy pękły podczas próby przyczepienia ich w odpowiednim miejscu. Jak w chińskich podróbach. W ogóle plastik użyty do produkcji nowych klocków wygląda inaczej, niż w starych zestawach. Obejrzałem uważnie posiadane już przeze mnie round bricki i żaden nie był uszkodzony.

Bardzo podobają mi się za to srebrne elementy zbroi i "łapki", które okazują się bardzo przydatne. To, co lubię w nowym Castle, to mniej więcej jednolite umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy, dzięki czemu można zebrać nieźle prezentującą się małą armię.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Hippotam

#26 Post autor: Hippotam »

Mozesz zrobić zdjęcie i mi przesłać? Przekażę dalej, a ty niezaleznie zareklamuj poprzez stronę LEGO.

ODPOWIEDZ