[MOC] Greyhound Tank

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Greyhound Tank

#1 Post autor: Sariel »

Greyhound Tank

Obrazek

Dane techniczne:
Waga: 867g
Wymiary: dł. 38s / szer. 18s / wys. 12s
Napęd: 2 x PF Medium, po jednym na gąsienicę
Zawieszenie: brak
Inne: wieża obracana pokrętłem na kadłubie, lufa podnoszona pokrętłem na wieży.

Lubię kolor szary w klockach. Wydaje mi się wyjątkowo uniwersalny i estetyczny. Kiedy po zakupie 7784 stałem się właścicielem ponad 60 ciemnoszarych płytek 1x2, od razu pomyślałem o zrobieniu z nich i tradycyjnie szarych płytek czegoś w rodzaju kamuflażu miejskiego. Wyszło to kiepsko, i ostatecznie zarzuciłem pomysł, ale miałem już wtedy na wpół gotowy czołg, więc wypadało go dokończyć.
Do budowy zainspirował mnie ujawniony kiedyś projekt chińskiego czołgu, o bardzo charakterystycznej sylwetce:

Obrazek

W większej skali pokusiłbym się może o dokładny model, w tej niestety nie miałem pomysłu na oddanie kształtu wieży. Koniec konców, powstał model, który dobrze oddaje przynajmniej jedną cechę współczesnych czołgów: płaskość. Kadłub zasadniczo nie przekracza grubością 3 studów, a mieści dwa silniki PF Medium z mechaniką, battery box i odbiornik IR. Żeby ten ostatni zmieścił się na wysokość, musiałem uciec się do małego tricku, i pozwolić mu wystawać do góry pod wieżą. Czołg lubi przez to tracić sygnał kiedy steruje się nim z tyłu, ale odbiornika nie widać w ogóle.

Galeria

Kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Film:

[youtube]http://youtube.com/watch?v=GfWBXaLptLw[/youtube]

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

Sariel pisze:Do budowy zainspirował mnie ujawniony kiedyś projekt chińskiego czołgu, o bardzo charakterystycznej sylwetce:
To nie jest sylwetka charakterystyczna tylko kopiowanie (praktycznie dowolny z współczesnych czołgów IV generacji). W tym Chińczycy są wyjadaczami...

Model bardzo ładny... Przypomina mi nieco Izraelską Merkavę (wieża i kadłub)

PS. Odbiornik mogłeś umieścić w wieży tak aby wystawała sama góra. Wyglądał by wtedy na peryskop lub głowicę optoelektroniczną.
Ostatnio zmieniony 2008-05-24, 13:41 przez Emilus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Użyłem obrotnicy 4x4, przez nią nie ma jak przeprowadzić kabla.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Sympatyczny, bez zbędnych dodatków i do tego bardzo ładnie jeździ. Sylwetka czołgu bardzo fajna. Zaskoczyłeś mnie pokrętłami, bo już myślałem że u Ciebie ich nigdy nie zobaczę. ;) Podoba mi się, a to jest chyba najważniejsze.
Sariel pisze:Now building: Excavator
W końcu... ;)
Pozdrawiam,
Maciej

konradf13

#5 Post autor: konradf13 »

No, ładny czołg. Trochę te telefony na przodzie dziwnie wyglądają. Pewnie niemały problem miałeś z odwzorowaniem tych wszystkich kątowych powierzchni - gratuluję wykonania.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#6 Post autor: smyk »

Kolejny niedopracowany model z fabryki Sariela ;P

Jak te płyty pancerza ślicznie się nie schodzą. Jaki tu brak łączności z pierwowzorem. Te technicowe dziurki na czołgowym tyłku. A na deser ta prezentacja na poligonie żywo przypominającym pokój dziecięcy.

Jednemu nie da się zaprzeczyć - muza trzyma mroczny, militarny klimat filmu.
(A pomyśleć, że wystarczy w ciągu miesiąca zrobić jeden model zamiast czterech ;P)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Smyku to jest Technic, przymykamy oko na drobne niedociągnięcia. ;)
smyk pisze:A pomyśleć, że wystarczy w ciągu miesiąca zrobić jeden model zamiast czterech
Ciekawe co na to Sariel. ;)
smyk pisze:A na deser ta prezentacja na poligonie żywo przypominającym pokój dziecięcy.
A myślisz że piaskownica byłaby lepsza. :P
Ostatnio zmieniony 2008-05-24, 16:15 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Co ja na to? Smyku, uznając zasadność wszystkich Twoich zarzutów - zdaje się że ani Ty, ani ja nie trzymamy się zasady 1 MOCa na miesiąc, więc powiedzmy że pomagam Ci utrzymać średnią statystyczną :P

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#9 Post autor: smyk »

Sariel pisze:zdaje się że ani Ty, ani ja nie trzymamy się zasady 1 MOCa na miesiąc, więc powiedzmy że pomagam Ci utrzymać średnią statystyczną :P
Uznając ciętą aluzję za zupełnie słuszną, pozwolę sobie zauważyć, że na wzajem pomagamy sobie utrzymać statystyczną średnią ;P
Pietruch_15 pisze:A myślisz że piaskownica byłaby lepsza. :P
No przy odpowiednim oświetleniu, chyba rzeczywiście mogłaby być lepsza - pod warunkiem czasowego wyeksmitowania z niej dzieci.
(Nie chcę tu wyjść na fanatyka, piaskownica jednak jest dla dzieci, a nie jak uważają niektórzy kuweciarze - dla kotów, albo jak uważają niektórzy AFOLe - dla czołgów.)
Ostatnio zmieniony 2008-05-24, 17:41 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

smyku, ja naprawdę nie twierdzę, że zbudowałem arcydzieło. Każdy ma prawo do swojej filozofii budowania, ja czerpię radość z budowania całkiem prostych czasami konstrukcji, które pozwalają mi sprawdzić jakiś pomysł i dostarczają zabawy, Ty wolisz miesiącami cyzelować trialówkę żeby wszystkim opadały szczęki kiedy ją w końcu pokażesz. Szanujmy się nawzajem.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#11 Post autor: Pietruch »

Sariel pisze:Szanujmy się nawzajem
Ale przecież my się szanujemy... Nie widzę żadnego powodu, dla którego mógłbyś myśleć inaczej.
Ostatnio zmieniony 2008-05-24, 18:21 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Zastrzegam się na wypadek gdyby ktoś wziął nasze przepychanki słowne bardzo na serio ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#13 Post autor: Kubrick »

Emilus pisze:To nie jest sylwetka charakterystyczna tylko kopiowanie (praktycznie dowolny z współczesnych czołgów IV generacji). W tym Chińczycy są wyjadaczami...
Lepiej, zeby tym nie probowali przejezdzac przez las :] Drzewa sa twarde, a chinskie kopie zbyt miekkie xD

Sariel, za ta muzyke nie moge juz zjechac braku zawieszenia i tej szpary z przodu przy oslonie gasienic. Czy Ty kiedys zbudujesz w koncu cos nieudanego? Albo chociaz zrob jakas syfna prezentacje, ja chce w koncu zjechac ktoras z Twoich prac xD
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#14 Post autor: Sariel »

Kubrick pisze:Czy Ty kiedys zbudujesz w koncu cos nieudanego?
Oczywiście. Ale tego nie pokażę ;P

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#15 Post autor: smyk »

Sariel pisze:smyku, ja naprawdę nie twierdzę, że zbudowałem arcydzieło. Każdy ma prawo do swojej filozofii budowania, ja czerpię radość z budowania całkiem prostych czasami konstrukcji, które pozwalają mi sprawdzić jakiś pomysł i dostarczają zabawy, Ty wolisz miesiącami cyzelować trialówkę żeby wszystkim opadały szczęki kiedy ją w końcu pokażesz. Szanujmy się nawzajem.
No ba! Gdybym Cię nie szanował, nie stawiałbym Ci tak wysokich wymagań :)

ODPOWIEDZ