[MOC] Kolejny dreadnought...

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Kolejny dreadnought...

#1 Post autor: Jerac »

Mówiłem przy okazji prezentacji trzeciej wersji że jest ostateczna. A jednak nie jest... i ta też nie jest :D

Zainspirował mnie niejaki Big Al z classic space, swoim maleńkim dreadnoughtem. Pomysł od razu mi się spodobał, pomimo iż jego wersja jest ładna - ale nieco niedokładna. Dlatego też podjąłem wyzwanie i zbudowałem swoją wersję. A jak już miałem dreadnoughta, stwierdziłem że można by zrobić i czołg, i może jeszcze jednego dreada... i byłbym tak budował sobie bez końca, gdyby nie to że zwyczajnie skończyły mi się niektóre części, i choć modele maleńkie - nic więcej już nie zbuduję. Te maleńkie robociki składają się z ponad 70 części każdy... i to dośc rzadkich.

Pojawił się też problem skali. O ile z tego co zbudowałem jestem zadowolony, nie mam jak zbudować mniejszych pojazdów - landspeeder niestety okazał się być parodią, i dałem mu spokój. Motorków nawet nie próbowałem, no i zostaje problem pojedynczego żołnierza. Dlatego, pomimo iż ta skala mi się podoba, w przyszłości spróbuję zbudować pojazdy w skali minifigów, co powinno rozwiązać problem budowania armii. No i oczywiście pojawi się kolejna, piąta już wersja dreadnoughta :)

Nie jestem zadowolony z kawałka terenu na którym postawiłem modele, zdecydowanie landscaping nie jest moją mocną stroną - tym bardziej, że znowu brakuje mi części. Ani brązów, ani zieleni, i w efekcie powstał kawałek szarej skały z żółtawym bunkrem. Swoje zadanie jako podstawki jednak spełnia w wystarczającym stopniu.

Obrazek
Obrazek

Całość: 1 2 3
Pierwszy Dreadnought: 4 5 6
Drugi Dreadnought: 7 8 9
Predator: 10 11 12
Bunkier: 13 14

[EDIT]: jeśli ktoś chce spróbować złożyć swojego - tutaj pseudoinstrukcja.
Jeśli coś jest niejasne proszę pisać na priva, spróbuję pomóc.
Ostatnio zmieniony 2008-05-28, 12:34 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Świetne!
Piszesz że teren nie wyszedł - ale właśnie z terenem, jako całość - ta scenka wygląda tak świetnie. Roboty i pojazd bardzo ładne - ale osobno nie wyglądałyby nawet w połowie tak fajnie jak to wszystko razem :) (mimo że na terenie faktycznie nic prawie nie ma)...

Bardzo udany (czyli jak zwykle) MOC :)

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#3 Post autor: Hasky128 »

Komentarz będzie durny:

ŁAAAAAAAŁ!!!

Poczułem się zatkany, przytkany, i wreszcie tak jakby mnie przeciągnięto kuligiem bez sanek.
Gratulacje. Moim skromnym zdaniem najlepiej odwzorowane modele ze świata W40k, z klocków LEGO, jakiekiedykolwiek nie tylko widziałem, ale zapewne zbudowano.
Jeszcze raz ŁAAAAAAAŁ!!!
...

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#4 Post autor: bartek_mi »

nie znam swiata wiec oceniam (komentuje) scenke.
bardzo sympatyczna, spojna. czerwone pojazdy na szarym tle prezentuja sie okazale.
wg mnie wlasnie podloze tworzy tutaj odpowiedni klimat.
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 14:33 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

konradf13

#5 Post autor: konradf13 »

To jest genialne, przeszedłeś samego siebie! Pokazałeś że nawet jak coś jest doskonałe to można do ulepszyć.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#6 Post autor: Legate Scimitar »

Bardzo fajna scenka; dreadnoughty świetne, czołg też niczego sobie (fajne gąsienice). Nie wiem czemu krytykujesz teren, bo wyszedł całkiem zacnie - kolorystyka szaro piaskowa bardzo fajnie pasuje do takich maszyn.

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

Jak zwykle masakra (tzn pozytywna masakra :) ) Wszystko oczywiście bez zarzutu, 10/10 itp tylko czy WH już ci się trochę nie znudził? Już sam tytuł "Kolejny" wiele mówi :),
Jerac pisze:No i oczywiście pojawi się kolejna, piąta już wersja dreadnoughta :)
Chyba jednak się nie znudził :D

crises

#8 Post autor: crises »

Są rewelacyjne i takie słodkie... Miniaturyzacja nie robi dobrze zabójczym maszynom, bo stają się milutkie i łagodne.
Twoje są po prostu przepiękne i pokazują cały Twój kunszt do składania klocków. Bardzo ciekawie użyte rewolwery i technikowa zębatka jako karabin. Teren z bunkrem też niczego sobie, co dowodzi, że nie wszystko trzeba cyzelować godzinami, żeby fajnie wyszło.
Niedługo będziesz miał całą kolekcję dreadnoughtów we wszystkich skalach. Jeszcze tylko duży UCS.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Żebyś wiedział. Ale nie, tamten będzie szósty, jeśli nie siódmy, bo teraz przecież zbudowałem 2 za jednym podejściem :D

Co ja poradzę na to że to NAPRAWDĘ jest moja ulubiona maszyna sci-fi?

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#10 Post autor: Antek »

zobaczyłem to najpierw na BS potem patrzę dalej a tam znajome budowle:)
przeskoczyłeś samego siebie o lata świetlne gratuluję :)

Conrack1410

#11 Post autor: Conrack1410 »

nie widziałem jeszcze tak genialnej pracy w wersji mini która przypominałaby tak bardzo oryginał

nie waż mi się tego burzyć :-)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Taaak... szkoda tylko że te drobiazgi zeżarły wszystkie moje brick 1x1 with studs on 4 sides, mnóstwo headlight bricków, metry flexów i kabelków pneumatycznych... że już nie wspomnę o czerwonych tile 1x1 których łącznie poszło 22. kiedyś, obawiam sie, będę musiał - chyba że uzupełnię na bieżąco kolekcję czerwonych :>.

meitner99

#13 Post autor: meitner99 »

Bardzo ładne miniaturki, fajne żywe kolory, taki mały ciekawy MOCyk

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#14 Post autor: Robson »

Ty właśnie a moje naklejki już są bo moja moc na nie czeka ?? :P:P Plisss!! Powiedz że tak to się jakoś umówimy na dokończenie go ^^
A Twoj moc -> no comment :/
Eh Super, zadziwiające że takie małe a takie hmm BOSKIE :)
Pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

No własnie nie ma - te są zrobione na zwykłej atramentówce, na zwykłym papierze do kopiarek, przyklejone zwykłym klejem do papieru ;p

[EDIT] - dodałem pseudoinstrukcję w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony 2008-05-28, 12:32 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ