7624 Jungle Duel

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

7624 Jungle Duel

#1 Post autor: Mikolaj »

Oto moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość:D

Obrazek
INDIANA JONES - JUNGLE DUEL 7624
ROK: 2008
CZĘŚCI: 90, http://www.peeron.com/inv/sets/7624-1
MINIFIGI: 3
CENA: Allegro - 50 zł, ja w sklepie płaciłem 60zł

1.PUDEŁKO
Średniej wielkości, o wiele za duże w stosunku do zawartości, z miękkiej tektury, otwierane klasycznie:D Z boku rysunek postaci w skali 1:1 (w rzeczywistości minifig jest troszkę mniejszy).
Obrazek
Z tyłu pudełka:
Obrazek
2.CZĘŚCI
90 części za 60 zł. Mało? Niekoniecznie. W zestawie jest sporo ciekawych części: złota katana, szara patelnia.Do ciekawszych rzeczy należą noże w ciemnoszarym kolorze - wcześniej były chromowane(dobrze że to zmieniono, farba wtedy schodziła) a także nowe mrówki. Najbardziej ucieszyłem się z bardzo potrzebnego do mojego następnego MOCa.... szarego panelu 1 x 2. Dostajemy również banana i udko z KFC
Obrazek
3. MODELE
Obrazek
10 minut składania i już są. Namiot znany z Adventurers, do tego stojak na meczety i katany, no i ławeczka. Jest też stolik.
Obrazek
Niestety stolik chyba był kupowany w Biedronce ponieważ jest dość awaryjny.
Obrazek
( "A był chociaż na gwarancji?" - Mutt Williams)
4.FIGURKI
Otrzymujemy Indianę Jonesa, Mutta Williamsa (nie, nie jest synem Johna od muzyki w filmie:D) i Irinę Spalko. Podsumowując Harrisona Forda, Shie LeBouf i Cate Blanchett (robi ktoś minifigową wersję "Elizabeth"? :D)
Obrazek
6. INSTRUKCJA
Czytelna, choć niekiedy trudno odróżnić szary od czarnego. Na początku irytujący apel o szkodliwości tego chama, dywanu.
Obrazek

PLUSY:
-Minifigi
-części
-nowe mrówki
-sporo wyposażenia
MINUSY:
-trochę więcej części by mogło być...
-Dla wielu minusem będzie kolor mordek

OCENA:
Instrukcja: 9/10
Minifigi: 9,5/10
Modele: 9/10
Pudełko: 8/10
OCENA OGÓLNA: 9,5 / 10
[/i]
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 14:11 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#2 Post autor: grevious27 »

Model fajny, recenzja tez dobra. Zestaw też nabyłem, głównie ze względu na Indiane Jones'a i Mutta Williamsa. Fajnym dodatkiem są te duże mrówki (czy jakieś inne insekty). Jak dobrze spostrzegłeś fajnie że noże i szable są ciemno szare a nie chromowane, nie znoszę jak chrom schodzi, potem to brzydko wygląda.

Rahsed

#3 Post autor: Rahsed »

Recenzja całkiem przyjemna w odbiorze, opisy dosyć krótkie ale nadrabiają jakością (po tylu latach się dowiedziałem że dywan jest chamem :D).

Sam zestawik wygląda ciekawie, tak na oko to sporo różnych i ciekawych części. 3 minifigurki to też całkiem przyzwoita ilość, tylko ten kolor twarzy... ;) No i Indy chyba powinien być nieco starszy. :P

meitner99

#4 Post autor: meitner99 »

Bardzo dobra recenzja, krótka i przejrzysta.
Wszystko co trzeba znalazło się

Jak będe miał wolną kase to kupie dla akcesoriów do minifigów (no i żeby się dowiedzieć, że dywan to szkodliwy cham ;))

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

grevious27 pisze:że noże i szable są ciemno szare a nie chromowane
Szable nigdy nie były chromowane:D te z piratów zawsze miały ciemnoszary kolor.
Rahsed pisze:Recenzja całkiem przyjemna w odbiorze, opisy dosyć krótkie ale nadrabiają jakością
Cieszę się że się podoba. Nie chciałem robić dłuższej recenzji - przy małych zestawach jest to po prostu nie do zniesienia. Lepiej usiąść i poczytać książkę:D
meitner99 pisze:dywan to szkodliwy cham ;))
Rahsed pisze:po tylu latach się dowiedziałem że dywan jest chamem :D).
oj, mój to wyjątkowo chamski osobnik:D
meitner99 pisze:Jak będe miał wolną kase to kupie dla akcesoriów do minifigów
Zapomniałem: dodatkowo jest jeszcze jedna szabla piratów, tak na zapas:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#6 Post autor: szarikm »

Mikolaj pisze:Na początku irytujący apel o szkodliwości tego chama, dywanu.
Proszę odczepić się o dywanu!! To pierwsza płaszczyzna na której zaczynałem składać klocki! A ile klocków wessało się odkurzaczem podczas porządków w domu! Mam do niego sentyment. :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 22:46 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Z jednej strony fajnie jest, że stolik można przeciąć szablą - lol? - ale z drugiej strony napisz czyto się trzyma jakoś, z przeproszeniem, kupy czy co chwilę się przewraca?

aha bardzo mi się podoba patent na ognisko!
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 20:38 przez Fistach, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#8 Post autor: Andzia »

Fajna recenzja. Rozważam kupno tegoż zestawu, szczególnie z powodu namiotu i wszelkich akcesoriów. Nie podoba mi się tylko mina kobietki :/ i nadzwyczaj duże mrówki. Są nieproporcjonalne wielkością w stosunku do minifigów. Ten zestaw byłby dobrym uzupełnieniem do moich pozostałych (choć skromnych) zasobów serii Indiana Jonesa (zestawy: 7620, 7622)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

Fistach pisze:ale z drugiej strony napisz czyto się trzyma jakoś, z przeproszeniem, kupy czy co chwilę się przewraca?
Na prostej powierzchni się trzyma. Jak to jest zrobione? Już mówie: Jedną częśc stołu wsuwa się w drugą.
Andzia pisze:i nadzwyczaj duże mrów
I w stosunku do pająków z Adventurers:D
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 20:54 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

Na prostej powierzchni się trzyma. Jak to jest zrobione? Już mówie: Jedną częśc stołu wsuwa się w drugą.
wiem wiem widzialem instrukcje wlasnie:D

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

Andzia pisze:Fajna recenzja. Rozważam kupno tegoż zestawu, szczególnie z powodu namiotu i wszelkich akcesoriów. Nie podoba mi się tylko mina kobietki :/ i nadzwyczaj duże mrówki. Są nieproporcjonalne wielkością w stosunku do minifigów. Ten zestaw byłby dobrym uzupełnieniem do moich pozostałych (choć skromnych) zasobów serii Indiana Jonesa (zestawy: 7620, 7622)
-Mrówki napiły sie chemikaliów , to dla tego ;]. Mi sie te mrówy bardzo podobają, pasują akurat do pająków. Mam nadzieję że lego wyda je też w neonowych wersjach tak jak starsze insekty.
- Jedyne co mnie denerwuje to kolor ciała minifigów. Dziwnie wyglądają wśród pospolitych żółtków :/
-Szabla piratów... Czyżby lego miało zamiar wznowienia seri Pirates?
Bardzo żałuje że zestaw u mnie nie dostępny. Trzeba bedzie przez Alegro jakoś dorwać.
Ostatnio zmieniony 2008-05-28, 04:47 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: 7624 Jungle Duel

#12 Post autor: lugomina »

Dzieki Mikolaju za recenzje!
Dzieki Twojemu opisowi w ogóle zwrócilam uwage na ten zestaw - i na pewno go kupie! :)))
Tutaj w dunskich sklepach zestawy z Indiana dopiero sie pojawily na pólkach, o dziwo bez tego wlasnie pojedynkowego zestawu.
Na pólkach moge znalezc tylko klasyczny poscig na motocyklu, klasyczne ciezarówki ze zlota skrzynia oraz wylacznie te wieksze zestawy z Królestwa Krysztalowej Czaszki. Troche mnie teraz dziwi, ze tego pojedynku z namiocikiem nie.. ale na szczescie dunski Shop@Home zaraz mi ten piekny zestaw przysle :)
Mikolaj pisze: INDIANA JONES - JUNGLE DUEL 7624
Niestety stolik chyba był kupowany w Biedronce ponieważ jest dość awaryjny.
O ile dobrze zrozumialam z opisu na S@H, mistrzyni broni bialej Irina ma ten stolik przeciac jednym ciosem swego rapiera i dlatego stolik jest skonstruowany w ten sposób.
Mysle, ze to jakas scena z filmu, którego jeszcze nie widzialam..
Podsumowując Harrisona Forda, Shie LeBouf i Cate Blanchett (robi ktoś minifigową wersję "Elizabeth"? :D
Tak tak tak! Ja! ;) Jak tylko zobaczylam plakat z filmu i zauwazylam niezrównana Cate jako wojownicza Sowietke, to z miejsca wiedzialam, na co mi sie przyda ta twarz :)
I wreszcie kobieca minifigurka z innym wyrazem twarzy niz usmiech lub strach!

Tym bardziej ucieszyla mnie Twa recenzja, bo myslalam, ze Irina jest do dostania tylko w tym wielkim, drogim zestawie Swiatyni Czaszki za 300 zl (ewentualnie na Bricklinku).
Na początku irytujący apel o szkodliwości tego chama, dywanu.


Twoje zdanie stalo sie teraz klasykiem :)
PLUSY:
-Minifigi
-części
-nowe mrówki
-sporo wyposażenia
No i 2 nowe fryzury dla ludzików! Nowe meskie czarne wloski Matta i nowa piekna fryzurka Iriny. To dla mnie ogromny plus.
Szkoda tylko, ze Irina dostala zwykla, skromna szabelke piratów, a nie taki piekny rapier jak na plakacie filmowym...

Jeszcze raz dzieki za tak przydatna recke!
Ostatnio zmieniony 2008-06-07, 15:40 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#13 Post autor: Mikolaj »

Fistach pisze:Z jednej strony fajnie jest, że stolik można przeciąć szablą - lol?
Wczoraj byłem na filmie więc mogę powiedzieć: w filmie NIE ma sceny przecięcia stołu(stół się przydaje do czegoś innego:P)
Dzięki za komentarze!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Mistrz seller

#14 Post autor: Mistrz seller »

Mikolaj pisze:
Fistach pisze:Z jednej strony fajnie jest, że stolik można przeciąć szablą - lol?
Wczoraj byłem na filmie więc mogę powiedzieć: w filmie NIE ma sceny przecięcia stołu(stół się przydaje do czegoś innego:P)
Dzięki za komentarze!
Też byłem na filmie i sceny faktycznie nie było. Moim zdaniem istnieją dwie możliwości:
-Może stół miał być przecięty, ale Spielberg w ostatniej chwili zrezygnował z pomysłu (i było za późno by Lego zmieniło zestaw)
-Może to pomysł Lego, aby uatrakcyjnić zestaw.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#15 Post autor: Mikolaj »

Mistrz seller pisze:-Może to pomysł Lego, aby uatrakcyjnić zestaw.
Też mi się tak zdaje - Poza tym w flimie nie ma żadnych pułapek na drzewie (zestaw z obławą w rzece) anie scen z jaskinią która występuje w zestawie z rębaczem.

PS. Skoro już mowa o filmie... Trochę szkoda że w w tym zestawie nie ma żadnego ruska ani nawet Oxa.
PS2: Wiem, że to nie ma nic wspólnego z klockami ale film był świetny, strasznie podobały mi się sceny ze strefy 51 i bijatyka zakończona ucieczka motorem przed KGB przy muzyce Shake, Rattle and Roll:D Jedyne co mi sie w filmie nie podobało to większość scen z Marion:(
Ostatnio zmieniony 2008-06-15, 14:23 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 4 razy.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ