Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Wyścig po skarb
Autor Wiadomość
crises
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-30, 23:16   [MOC] Wyścig po skarb

Oto diorama, którą zbudowałem z myślą o Klockowym konkursie z Indianą. Przedstawia scenę z filmu, która mogłaby powstać, gdyby Spielberg miał lepszą pamięć.

Żeby się dużo nie rozpisywać o "fabule". Indy zwęszył w starożytnych ruinach skarb, ale wredny Nazista w swoim pojeździe depcze mu po piętach. Półokrągły zagłówek w "czołgu" zapożyczony od Jeraca, reszta (w tym ptaszki) własnego pomysłu. Indy niestety nie jest oryginalny, kolory trochę nie takie, ale kapelusz ma :-)

Mam nadzieję, że [ruiny] wyglądają odpowiednio "ruinowato". Za sto lat, gdy uzbieram więcej klocków, to będą okazalsze. Teraz muszą być takie. Lubię te ptaszki, które zasiedlają chaszcze i spływającą po kamieniach wodę.

Kilka fotek pojazdu, nad którym nieco się pomęczyłem. Nogi są ruchome. Poszycie zakręcone jak świński ogonek. Dół trochę uboższy, ale myślę, że nie wygląda źle. Z tyłu zrobiłem "schodkowanie", żeby nie było tam nudno. Przód przypomina mi Mercedesa - nie mam pojęcia dlaczego.
[Przód] [bok] [bok] [tył] [spód]

W [galerii] jest więcej zdjęć, więc zapraszam.

Pozdrawiam

meitner99
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-30, 23:25   

Scenka skromna ale bardzo ładna, pojazd nazisty trochę nie pasuje do ogółu ale sam wygląda efektownie.

Pióra od indian wróciły spowrotem do prawowitych właścicieli ;)

trubal 
collection rebuilder

Wpisy: 299
Wysłany: 2008-05-31, 01:00   

troche mi się pojazd kojarzy z Wild Wild West z Willem Smithem, choć tamten był bardziej steampunkowy chyba...
Fajne ptaszki, chwilę się głowiłem co jest co.
Antenka złapana za główkę i round1x1?

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-05-31, 07:17   

Ładne ruiny, ładna rzeźba terenu i ciekawa maszyna krocząca.
Bardzo fajne ptaszki, ale przesadziłeś z ilością - maszyna krocząca na pewno robi trochę hałasu, więc nie sadzę, że obsiadałyby ją ptaszki.

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2008-05-31, 10:41   

Bardzo fajna maszyna :)
Te ptaszki to co jakiś czas się pojawiają, bo gdzieś już podobne były...
Scenka dopracowana (jak zwykle) ;)

Tak sobie oglądam MOCe nawiązujące do tego filmu, i coraz bardziej mam ochotę na niego iść ;)
Bywało że najpierw się czytało książkę, albo komiks, albo grało w grę... ale po raz pierwszy najpierw oglądam konstrukcje z klocków, a dopiero później film :D

pkowalcz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-31, 11:33   

Ptaszki rządzą. Nazista wredny, ale machina średnio mi się podoba.
crises napisał/a:
Indy niestety nie jest oryginalny, kolory trochę nie takie, ale kapelusz ma :-)

To jest niestety wada konkursu - żeby zbudować cokolwiek poza Indym od tyłu albo rozsmarowanym na kamieniu trzeba już mieć jakieś zestawy z serii. Z kolei buduje się po to, żeby te same zestawy wygrać. Pokręcone... ;)

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2008-05-31, 13:00   

Ruiny bardzo mi się podobają, mam jednak zastrzeżenie do pojazdu nazisty: ma chyba zbyt wiotkie nogi.

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-01, 21:14   

trubal napisał/a:
Fajne ptaszki, chwilę się głowiłem co jest co.
Antenka złapana za główkę i round1x1?

od góry: round plate 1x1 nasadzony na łapkę minifiga. W to szerszym końcem wchodzi "patyczek" od antenki. Cieńszym końcem przechodzi przez podstawę od antenki i umocowany jest w plate 1x1 with clip light. No i do tego pióra.

zgrredek napisał/a:
Bardzo fajne ptaszki, ale przesadziłeś z ilością - maszyna krocząca na pewno robi trochę hałasu, więc nie sadzę, że obsiadałyby ją ptaszki.

To sa specjalnie szkolone ptaszki bojowe ;-) Masz rację - ptaki pewnie by sie bały takiej maszyny, ale musiałem jakoś złamać tą plamę szarości i dodać trochę życia.

spacelord napisał/a:
Te ptaszki to co jakiś czas się pojawiają, bo gdzieś już podobne były...

Jak znajdziesz takie to daj prosze znać. Już Piotrka pytałem, czy gdzieś takie widział. Budowałem je z głowy, bez patrzenia na inne i ciekawy jestem, czy ktoś też wpadł na te same pomysły. A może ja podświadomie się na kimś wzorowałem?

Mikolaj napisał/a:
mam jednak zastrzeżenie do pojazdu nazisty: ma chyba zbyt wiotkie nogi.

To fakt, są cienkie. Ale za to ruszają się bardzo ładnie w przód i w tył, a nawet na boki (po zdjęciu osłon).

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2008-06-02, 00:04   

crises napisał/a:
Jak znajdziesz takie to daj prosze znać...

Jutro w pracy przewiduje nudny dzień ;) - więc poszperam trochę, ale coś mi się wydaje że jakieś dziwne ptaszki były w MOCu w którym tubylcy gotowali jakiegoś biedaka (ale to się muszę upewnić, może mi się przewidziało...), już nawet nie pamiętam kogo to był MOC i kiedy posłany, ale poszukam :)

/edit:

już znalazłem, w pracy Zgrredka były podobne: TUTAJ

chociaż tam była nieco inna technika, ale podobieństwo chyba jest ;)
Ostatnio zmieniony przez spacelord 2008-06-02, 00:14, w całości zmieniany 3 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu