[MOC] Stajnia

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Stajnia

#1 Post autor: Hippotam »

Stajnia powstała na [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=64924#64924]konkurs ogłoszony przez Andzie[/url] w "Wolnej Dyskusji".

Obrazek

Galeria: Brickshelf (czekamy na moderacje) lub Flickr.

Deeplinki: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 24 25 26

Diorama ma 64 na 48 studów. Najtrudniejsze było nie wpaść w konwencję Paradisy albo Castle, co chyba się udało.

meitner99

#2 Post autor: meitner99 »

Bardzo ładny MOCyk.
Wielość szczegółów i wątków (kot z psem, królik, woźnica-amator...)powala. Wszzystko ładnie dopracowane. Jedno ALE brakuje bezpośredniego linku do zdjęcia 22.
Hippotam pisze:nie wpaść w konwencję Paradisy albo Castle, co chyba się udało.
Udało się jak najbardziej.

Jedno pytanie: z czego zrobiłeś lejce?
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 16:27 przez meitner99, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Kurcze... nie jest to statek kosmiczny a mi się podoba... ;) Wygląda to bardzo ładnie!
Gdybyś jeszcze wykafelkował podłoże to już by ledwie widać było że to z klocków. Wszystko bardzo dopracowane, ale najbardziej - mimo że pewnie nie najwięcej wysiłku wymagało, podoba mi się drzewo :) - pewnie wiele podobnych już było (a może nie?) ale jakoś pierwszy raz widzę takie tutaj :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Eee.... Nie wiem co powiedzieć. Chyba tylko: ekstra?
Mnóstwo szczegółów, kolorystyka.... Świetna praca<brawo> :D
Jeśli tak można - chciałbym to widzieć w konkursie na MOC miesiąca:D
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 17:07 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#5 Post autor: bartek_mi »

pieknie
szczegolnie mnie zainterwsowaly:
dach
barierka
modulowosc i wnetrza
kot i pies
znane juz ale ciagle ciekawe nogi

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Stajnia na bardzo wysokim poziomie. Tylko jedna rzecz mi się tu nie podoba. Samochodzik według mnie bardzo słabo wypada na tle budynku i otoczenia. Przypomina mi za bardzo proste firmowe auta Lego. Jeśli już żadna inna stajnia się nie pojawi to chyba mamy zwycięzce. Kolejny już konkurs na który brakło mi czasu.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

ImpreSariO pisze:Jeśli już żadna inna stajnia się nie pojawi to chyba mamy zwycięzce.
Nie chyba lecz na pewno:D
PS: Hippotam, jak zrobiłeś drzewo?
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

meitner99 pisze:Jedno pytanie: z czego zrobiłeś lejce?
Z normalnego sznurka LEGO: http://www.peeron.com/inv/parts/75924 zamotanego na szyi (!) konia....
Mikolaj pisze:Jeśli tak można - chciałbym to widzieć w konkursie na MOC miesiąca:D
Dzieki, zapomniałbym kompletnie!
ImpreSariO pisze:Samochodzik według mnie bardzo słabo wypada na tle budynku i otoczenia.
To racja. Nie czuję się mocny w temacie samochodów. Nie interesuję się nimi w real-life, to i w klockach nie mam do nich serca. Co zresztą widać - poprzedni samochód zbudowałem chyba dwa lata temu... Ten jest generalnie wyposazeniem dioramy, Musiał być, miał nie straszyć, mieścić lezącego minifiga pod spodem i wytrzymać zabawy moich dzieci. I te założenia spełnia w 100% ;-)
Mikolaj pisze:PS: Hippotam, jak zrobiłeś drzewo?
A to akurat jest trywialnie proste. bierzesz okrągły plate 2x2, na każdego studa przyczepiasz takiego liścia, przykładasz od góry kolejnym platem, znowy czery liscie, plate, itd. Potem bierzesz ośkę technicsową i wciskasz w środek żeby drzewo miało sztywność. I już ;-) Jedyny minus: na jedno drzewo wchodzi jakies 50 liści...

Ja z kolei najbardziej zadowolony jestem z okien - w pracy nie uzyłem zadnego standartowego okna, wszystko jest z kafli.
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 19:40 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Roug

#9 Post autor: Roug »

Ja z kolei najbardziej zadowolony jestem z okien - w pracy nie uzyłem zadnego standartowego okna, wszystko jest z kafli.
Powiedz mi w jaki sposób ukradłeś pomysł na okna z mojej głowy?:P
W planach mam kamienicę z takimi oknami ale brak budulca mnie powstrzymuje.
a twoja stajnia jest piękna, samochód natomiast mi się podoba

crises

#10 Post autor: crises »

Hippotam pisze:Ja z kolei najbardziej zadowolony jestem z okien - w pracy nie uzyłem zadnego standartowego okna, wszystko jest z kafli.
No właśnie. O oknach i bardzo fajnym podłożu ze skosami chciałem napisać. Również przeplatany kafelkami dach jest świetny. Duży plus za zdejmowane piętra i wyposażenie wnętrz - bawialność +100%.

Fistach

#11 Post autor: Fistach »

No mocyk bardzo fajny! Żeby było krócej napiszę co mi się nie podoba:)

- twarze minifigów (wolę te standardowe uśmiechnięte)
- nadkola w samochodzie - strasznie pogrubiają pojazd. I te koła są beznadziejne - za szerokie do osobówek
- kolor auta
- bagażnik zbyt płaski. Podczasjazdywszystko by wylatywało
- patent na siedzącą panią
- siano dla koni - znacznie lepiej sprawdziłyby się dłonie minifigów
- drzwiczki w stajni (te do boksów dla koni) wiem, że chciałeś wytile'ować ale wyszły strasznie grube chociaż wiem że inaczej się nie dało.
- schody na 2 study trochę wąskie są - nie wrzucisz w nie minifiga chyba, że po skosie
-lejce zbyt owinięte dookoła - lepsze byłyby z odpowiednio krótszego sznurka bez plate'ów
- brakuje jakiegoś szyldu stadniny ale wiem, że wymagałoby to użycia naklejki.

a tak poza tym to moc super!
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 22:18 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#12 Post autor: dzulian »

Hippo !!! Wygrałeś !!!!

Trzymam kciuki za ten MOC
NAprawdę bardzo dobra praca.
Ps. dach znakomity patent zapamiętuje i ... może kiedyś myślę że zły nie będziesz.
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Czekałem na Twoją pracę i się nie zawiodłem. Cięzko się do czegokolwiek przyczepić chyba, że na siłę - mi się akurat tak zrobione lejce średnio podobają. Najlepszy jest pies i kot.
Co do samochodu - to mi się podoba, bo się na budowaniu samochodów nie znam. Jest fajny i tyle.
Szkoda, że nie mogłem sam wystartować w konkursie, ale rozgrzebane miałem klocki i większość pochłonęła obecna budowla.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#14 Post autor: Benny »

No, aboslutny faworyt :)

Świetny budyneczek, najbardziej mi się chyba podoba dach. Smaczki w rodzaju woźnicy, cyz psa i kota bardzo uatrakcyjniają pracę. Bardzo fajne drzewko i okna ^^

Heh, kiedy jeszcze mi się wydawało, że się wyrobię planowąłem zrobić sianko dokładnie w taki sam sposób :)

Gratuluję wspaniałej pracy ^^

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Długo by wymieniać co mi się tu podoba. Zresztą inni wymienili już chyba wszystko.
Nie zauważyłeś, że w czasie sesji zdjęciowej pies Ci się przewrócił. No chyba, że miał już dość ujadania na kota i nabrał chęci na wytarzanie się w trawie...
Lejce konia faktycznie robią kiepskie wrażenie. Wydaje się, że koń zaraz sie udusi.
Miałem już swoich faworytów na MOC miesiąca, ale widzę, że będę musiał jeszcze raz się namyślić.

ODPOWIEDZ