[MOC] Endymion Starship

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] Endymion Starship

#1 Post autor: Havoc »

Witam wszystkich. No i stało się. W końcu stworzyłem mój pierwszy poważniejszy starship. Przy okazji prezentacji pierwszego (niezbyt udanego) obiecałem Martinowi, że będzie następny. Słowa dotrzymuję i oto jest. Z danych technicznych mogę podać tylko, że ma 112 cm długości (1 cm = 10 m). Nie byłem w stanie go umieścić na wadze, ale w porównaniu do niektórych zestawów tak 'na oko' ważył z 8-9 kg. Budowa zajęła mi bagatelka jakieś 4 miechy (razem z planowaniem, rozrysowywaniem itp). Kilka fotek jest na tle kosmosu tak dla klimatu, resztę dałem na białym tle, żeby było przejrzyście i można było go sobie dokładniej obejrzeć. Stąd też sporo fotek przedstawia tylko kawałek statku. Objęcie go w całości sprawiało, że szczegółów nie było zbyt dobrze widać.
Teraz trochę historii (nie jestem zbyt dobry w wymyślaniu tego typu rzeczy ale zrobię co się da) ;)
Po odparciu wielu ataków na Ziemię naukowcy oczywiście stwierdzili, że trzeba by zwiększyć nasze szanse. Z badań statystycznych wyszło, że najwięcej sił wroga przybywało od strony naszego Księżyca. Postanowiono więc zbudować niewielką bazę księżycową stanowiącą 'stację' dla naszych statków. Starą flotę rozmieszczono równomiernie wokół globu, a od strony Księżyca bronić będzie nas nowo utworzona flota. Myśliwce stanowią tu jednak tylko wsparcie. Głównymi jednostkami obronnymi są 2 niszczyciele. I jeden z nich właśnie tu prezentuję:

Obrazek


KLIMATYCZNIE: :)

Obrazek Obrazek Obrazek


NA CZYSTO:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA (po opublikowaniu)
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 14:36 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

Jest... IMMENSE!!, nie potrafię tego inaczej ująć, ogromny i robi wrażenie!
Ruchome wyrzutnie rakiet są świetne.
Czy te rurki nad mostkiem to są anteny?
Czy w galerii są zdjęcia tyłu?
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

trubal pisze:Czy te rurki nad mostkiem to są anteny?
Zgadza się.
trubal pisze:Czy w galerii są zdjęcia tyłu?
Oczywiście, są fotki z każdej strony, od spodu też.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Havoc, mam Ci tylko jedno do powiedzenia: łaaaał:D
Tył to mistrzostwo. Przód - tu jest gorzej, za kanciasto, ale te przednie boczne działka... Super.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

meitner99

#5 Post autor: meitner99 »

Baaaardzo duży i dobrze dopracowany MOC (MOC bardzo pasuje)
Dużo uzbrojenia

Zdjęcia KLIMATYCZNE oddają klimat jak najbardziej ;)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#6 Post autor: Legate Scimitar »

Uff... Trudno jest mi napisać jakikolwiek sensowny komentarz, tak bardzo zgniótł mnie Twój MOC, robi wrażenie...

...Po chwili zastanowienia i ochłonięciu ;) :
Przód moim zdaniem jest taki jaki być powinien; jedyne co mi do końca nie gra to silniki, a dokładniej szare zębatki włożone w nie; a dysze wylotowe i silniki są jakby trochę za małe w stosunku do całego okrętu i jakby brakowało osłon na nich...

Edycja:
I pomyśleć, że też planowałem w czerwcu wyskoczyć z większym statkiem... ;)
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 19:33 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

Legate Scimitar pisze:są jakby trochę za małe w stosunku do całego okrętu
dlatego jest ich 8 :D no i 4 dodatkowe po bokach. Sądzę, że 12 silników spokojnie go popchnie ;)
meitner99 pisze:Zdjęcia KLIMATYCZNE oddają klimat jak najbardziej
cieszę się bardzo :)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#8 Post autor: Legate Scimitar »

Racja.
Głupio się przyznać, ale myślałem, że pozostałe 4 to części uzbrojenia wystającego po drugiej stronie boków... :)

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

Legate Scimitar pisze:I pomyśleć, że też planowałem w czerwcu wyskoczyć z większym statkiem
"planowałem"? To co, już nie planujesz? :) Starshipów nigdy za wiele.
Legate Scimitar pisze:Głupio się przyznać, ale myślałem, że pozostałe 4 to części uzbrojenia wystającego po drugiej stronie boków
:D nie przejmuj się, na pierwszy rzut oka faktycznie można by tak pomyśleć

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

Jako, że ze mnie space'owy maniak pozwolę sobie skomentować ten MOCyk. ;)
Samymi rozmiarami budzi podziw, szary kolor bardzo mi się tutaj podoba ;) Może dało by się dodać jeszcze parę detali tu i ówdzie?
Co do części silnikowej - tutaj jest gorzej. Raz , że silniki są troszkę za małe co do wielkości okrętu, no i ta część statku jest wyraźnie słaba :(


BTW. Okręt ma hangar dla myśliwców?
Inspired by NavySEALs

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

martinbb pisze:Może dało by się dodać jeszcze parę detali tu i ówdzie?
Myślałem raczej o odjęciu paru detali. Chciałem, żeby był możliwie 'najprostszy' w budowie.
martinbb pisze: silniki są troszkę za małe co do wielkości okrętu
o tym już wyżej pisałem - dlatego dałem ich więcej, ale w drugim niszczycielu będą większe, gwarantuję ;)
martinbb pisze:no i ta część statku jest wyraźnie słaba
Rozumiem, że chodzi o uzbrojenie. Fakt jest słaba pod tym względem, ale nie chciałem już na siłę upychać tam dodatkowego uzbrojenia. Rozwiążę ten problem przy drugim shipie. (w końcu człowiek się na błędach uczy :) )
martinbb pisze:Okręt ma hangar dla myśliwców?
Ma, wylot jest z przodu. Jednak są to małe myśliwce bezzałogowe. Takie automaty do obrony słabej rufy ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

W nocy już go oglądałem, ale nie miałem siły pisać więc przeczekałem do dziś ;)

Mi też się bardzo podoba... wielkość jest imponująca :)
Ja również uważam że część tylna jest najsłabsza... statek ze wszystkich stron prezentuje się bardzo fajnie, zdjęcia z tłem fajne, a z tyłu jakoś gorzej :/
Przy takiej wielkości trudno oczekiwać żeby cały statek był upstrzony różnymi ustrojstwami, ale wydaje mi się że mogłoby być ich więcej... (cóż poradzę że mi się podobają ;) ).
Ogólnie super. 4 miesiące budowy też imponują (przecież to nie trialówka ;) )

Eh... jeszcze sobie teraz przypomniałem że tekstu opisowego nie przeczytałem - ale na pewno też jest fajny ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Gratuluję stworzenia pierwszego polskiego SHIPa (no chyba że dmacowy Imperial Shutlle ma 100 stud w pionie)!

Model tej klasy zasługuje na nieco inną formę komentarza.
http://www.maj.com/gallery/Jerrec/lego/ ... dymion.jpg

Generalnie: Jest naprawdę Bardzo Bardzo Bardzo dobrze, ale tu i ówdzie rozjeżdża się skala. Momentami widzę mikroskalę, momentami skalę minifig. Szczegółowy opis na obrazku powyżej, tutaj naprawdę przydałoby się abyś wrzucił to na flickra. Po prostu czasem trzeba pokazać coś palcem i skomentować.

A, wrzuć go koniecznie na Classic-space, jak nie to ja to zrobię czy chcesz czy nie.

Havoc

#14 Post autor: Havoc »

Jerac pisze:naprawdę przydałoby się abyś wrzucił to na flickra
Czemu akurat na flickra?
Jerac pisze:Jest naprawdę Bardzo Bardzo Bardzo dobrze
cieszę się niezmiernie
Jerac pisze:ale tu i ówdzie rozjeżdża się skala
dopiero się uczę
Jerac pisze:(...)edymion.jpg
ENDYMION :D
Jerac pisze:A, wrzuć go koniecznie na Classic-space, jak nie to ja to zrobię czy chcesz czy nie.
OK, ok, jeszcze dziś się zapiszę i go wrzucę.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Dlaczego? Bo na flickr można właśnie robić coś takiego jak ja zrobiłem na tym jpgu który wrzuciłem, tyle że jest to zautomatyzowane :>

Ua, sorry za pomyłkę w nazwie. Niestety jakiś debil 2 domy dalej testuje jakość sprzętu audio, co interferuje z moimi falami mózgowymi. Chyba kupię trąbke na sprężone powietrze, wyceluję mu w okna i położę jakąś cegłe na tym...

ODPOWIEDZ