[MOC] Wyścig po skarb

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Wyścig po skarb

#1 Post autor: crises »

Oto diorama, którą zbudowałem z myślą o Klockowym konkursie z Indianą. Przedstawia scenę z filmu, która mogłaby powstać, gdyby Spielberg miał lepszą pamięć.
Obrazek Obrazek Obrazek

Żeby się dużo nie rozpisywać o "fabule". Indy zwęszył w starożytnych ruinach skarb, ale wredny Nazista w swoim pojeździe depcze mu po piętach. Półokrągły zagłówek w "czołgu" zapożyczony od Jeraca, reszta (w tym ptaszki) własnego pomysłu. Indy niestety nie jest oryginalny, kolory trochę nie takie, ale kapelusz ma :-)

Mam nadzieję, że [ruiny] wyglądają odpowiednio "ruinowato". Za sto lat, gdy uzbieram więcej klocków, to będą okazalsze. Teraz muszą być takie. Lubię te ptaszki, które zasiedlają chaszcze i spływającą po kamieniach wodę.

Kilka fotek pojazdu, nad którym nieco się pomęczyłem. Nogi są ruchome. Poszycie zakręcone jak świński ogonek. Dół trochę uboższy, ale myślę, że nie wygląda źle. Z tyłu zrobiłem "schodkowanie", żeby nie było tam nudno. Przód przypomina mi Mercedesa - nie mam pojęcia dlaczego.
[Przód] [bok] [bok] [tył] [spód]

W [galerii] jest więcej zdjęć, więc zapraszam.

Pozdrawiam

meitner99

#2 Post autor: meitner99 »

Scenka skromna ale bardzo ładna, pojazd nazisty trochę nie pasuje do ogółu ale sam wygląda efektownie.

Pióra od indian wróciły spowrotem do prawowitych właścicieli ;)

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#3 Post autor: trubal »

troche mi się pojazd kojarzy z Wild Wild West z Willem Smithem, choć tamten był bardziej steampunkowy chyba...
Fajne ptaszki, chwilę się głowiłem co jest co.
Antenka złapana za główkę i round1x1?
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Ładne ruiny, ładna rzeźba terenu i ciekawa maszyna krocząca.
Bardzo fajne ptaszki, ale przesadziłeś z ilością - maszyna krocząca na pewno robi trochę hałasu, więc nie sadzę, że obsiadałyby ją ptaszki.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Bardzo fajna maszyna :)
Te ptaszki to co jakiś czas się pojawiają, bo gdzieś już podobne były...
Scenka dopracowana (jak zwykle) ;)

Tak sobie oglądam MOCe nawiązujące do tego filmu, i coraz bardziej mam ochotę na niego iść ;)
Bywało że najpierw się czytało książkę, albo komiks, albo grało w grę... ale po raz pierwszy najpierw oglądam konstrukcje z klocków, a dopiero później film :D

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

Ptaszki rządzą. Nazista wredny, ale machina średnio mi się podoba.
crises pisze:Indy niestety nie jest oryginalny, kolory trochę nie takie, ale kapelusz ma :-)
To jest niestety wada konkursu - żeby zbudować cokolwiek poza Indym od tyłu albo rozsmarowanym na kamieniu trzeba już mieć jakieś zestawy z serii. Z kolei buduje się po to, żeby te same zestawy wygrać. Pokręcone... ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Ruiny bardzo mi się podobają, mam jednak zastrzeżenie do pojazdu nazisty: ma chyba zbyt wiotkie nogi.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

crises

#8 Post autor: crises »

trubal pisze:Fajne ptaszki, chwilę się głowiłem co jest co.
Antenka złapana za główkę i round1x1?
od góry: round plate 1x1 nasadzony na łapkę minifiga. W to szerszym końcem wchodzi "patyczek" od antenki. Cieńszym końcem przechodzi przez podstawę od antenki i umocowany jest w plate 1x1 with clip light. No i do tego pióra.
zgrredek pisze:Bardzo fajne ptaszki, ale przesadziłeś z ilością - maszyna krocząca na pewno robi trochę hałasu, więc nie sadzę, że obsiadałyby ją ptaszki.
To sa specjalnie szkolone ptaszki bojowe ;-) Masz rację - ptaki pewnie by sie bały takiej maszyny, ale musiałem jakoś złamać tą plamę szarości i dodać trochę życia.
spacelord pisze:Te ptaszki to co jakiś czas się pojawiają, bo gdzieś już podobne były...
Jak znajdziesz takie to daj prosze znać. Już Piotrka pytałem, czy gdzieś takie widział. Budowałem je z głowy, bez patrzenia na inne i ciekawy jestem, czy ktoś też wpadł na te same pomysły. A może ja podświadomie się na kimś wzorowałem?
Mikolaj pisze:mam jednak zastrzeżenie do pojazdu nazisty: ma chyba zbyt wiotkie nogi.
To fakt, są cienkie. Ale za to ruszają się bardzo ładnie w przód i w tył, a nawet na boki (po zdjęciu osłon).

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

crises pisze:Jak znajdziesz takie to daj prosze znać...
Jutro w pracy przewiduje nudny dzień ;) - więc poszperam trochę, ale coś mi się wydaje że jakieś dziwne ptaszki były w MOCu w którym tubylcy gotowali jakiegoś biedaka (ale to się muszę upewnić, może mi się przewidziało...), już nawet nie pamiętam kogo to był MOC i kiedy posłany, ale poszukam :)

/edit:

już znalazłem, w pracy Zgrredka były podobne: [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=5776]TUTAJ[/URL]

chociaż tam była nieco inna technika, ale podobieństwo chyba jest ;)
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 23:14 przez spacelord, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ