[MOC] Brama zamkowa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Brama zamkowa

#1 Post autor: kris kelvin »

Jak się zaczęło?
Otóż jakiś czas temu kupiłem sobie pierwszą płytkę 48x48. Postanowiłem więc oryginalnie coś na niej wybudować. Padło na bramę zamkową, a inspiracją było zdjęcie pewnej dioramy z Warhammera Fantasy Battle. A konkretnie zwycięzca Golden Demona z Wielkiej Brytanii z roku 2007 - LINK .
Na marginesie polecam tę stronkę, bo prezentowane tu modele to arcydzieła.
Początkowo miało być dość wiernie odwzorowane (rycerzy Chaosu już mam), ale w końcu pomyślałem że fajniej będzie jak będzie "pokojowo"

Trwało to jakieś 2 miesiące (brak czasu, dokupowanie klocków na BL - przede wszystkich kafli na zrobienie wody). Rozmiar został powiększony o 8 kropek, żeby zmieścić kawałek drogi i roślinności.
Oto efekt w zasadzie końcowy.
Raz
Obrazek

Dwa
Obrazek

Trzy
Obrazek

Cztery
Obrazek

GALERIA po moderacji

Generalnie jestem z siebie bardzo zadowolony. Ten MOC chyba najbardziej mi się podoba z tych co stworzyłem. Niestety zdjęcia nie oddają całego klimatu i są mocno średnie, ale chyba nie dam rady zrobić lepszych. Może później wrzucę jeszcze zdjęcia z tyłu - jest kawałek dziedzińca i mały loch pod budowlą.
No to miłego oglądania :)

Conrack1410

#2 Post autor: Conrack1410 »

to ja może zacznę

moc jest śwetny i bardzo klimatyczny


dopracowanie detali stoi na wysokim poziomie, możnaby szukać jakiś drobnych niedociągnięć ale nie ma to sensu gdyż całość prezentuje się naprawdę ciekawie i atrakcyjnie..

bardzo podoba mi się :drewniana" częśc pomiędzy dwiema wieżyczkami a także opuszczana krata...

jakbym miałe oceniać całośc dałbym 8+/10 :-)

bardzo mi się podoba


prosimy więcej zdjęć

Indiana Jones

#3 Post autor: Indiana Jones »

Zapiera dech w piersiach

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#4 Post autor: martinbb »

Wgniotło mnie trochę w fotel... :)
Kapitalna robota.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#5 Post autor: smyk »

Za równa woda.

Bardzo lubię legowe "drewno".

Całość - ładna :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#6 Post autor: TruckeR »

Brama świetna. Podobają mi się poszczególne 'cegły' zrobione z tilesów 1x2, okna i te załomy murów ;-) Tak samo fajnie wygląda ta drewniana strażnica, czy jak to tam nazwać. Woda rewelacyjna. Ale droga wybitnie do chrzanu - kawał dużej płyty w piaskowym kolorze.. A mogłeś zrobić jakies kamienie, zagłebienia, dziury, kałuże, wyglądałoby dużo lepiej ;-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#7 Post autor: Andzia »

Bardzo solidna budowla, i niby tylko brama a wygląda jak forteca sama w sobie. Tylko proszę zdjąć te ciężkie łańcuchy z koników :-( Dziękuję ;-)

Rakenski

#8 Post autor: Rakenski »

Naprawdę bardzo fajny projekt. Bardzo podoba mi sie most zwodzony, ale fakt iz mogłbys sie bardziejj postarac o droge. Poza tym naprawde wielki szacun.

meitner99

#9 Post autor: meitner99 »

Bardzo ładne i dopracowane tylko jedno ale tak jak parę osób juz pisało woda troche za spokojna i ta droga tez troche za "gładka"

Poza tym wszystko bardzo ładne i dopracowane

Darth Sion

#10 Post autor: Darth Sion »

Eeee... dobra, a ja myślałem że to tylko zagraniczni afole umieją budować takie cuda !!!
Jest świetnie !! Typowa średniowieczna brama !!! drewno i kamień... to wygląda jak by była świeżo po oblężeniu przez te drewniane wstawki :P
Jak zrobiłeś kratę ??? Biorę krople i przez nie nie widzę przez pewien okres czasu (kilka godzin) :D
Może zamiast spokojnego wiejskiego życia zbuduj dynamiczną scenę oblężenia :D
PS. Cholera.... daj mi troche tych kafli co imitują wodę xD
Troche dużo ich masz :D
Ostatnio zmieniony 2008-06-03, 15:15 przez Darth Sion, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

Czekam na moderację galerii, ale na podstawie tych czterech zdjęć powiem że masz podstawy do bycia zadowolonym ;-) Bardzo elegancka brama.

Podoba mi się ta drewniana cześć pomiędzy wieżami, choć gdyby umieścic ją niżej, to całość miała by lepsze proporcje. Teraz wieże chyba za mało wystają do góry. Fajny jest most zwodzony. Daszek na prawej wieży jest taki trochę orientalny w klimacie, nie wiem czy to zamierzony efekt?

Woda jest świetna, fajnie że jest tak duzo "gruntu" i widac jak głęboka jest fosa. I bardzo ciekawy jest ten mały daszek nad oknami w lewej wieży.

Nie mogę się natomiast przekonać do mieszania bley i oldgray.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

Cudeńko ;) Super wyszły Ci te wieże. Połączenie kamienia z drewnem jest jak najbardziej adekwatne. Całość jest dobrze wyprofilowana, przemyślana i wart uwagi. Każdy, nawet najmniejszy szczegół jest przemyślany i ciekawie wykonany. Super wyszły Ci te tarcze ;) Wóz zaprzężony w konie też niczego sobie....

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#13 Post autor: kosci »

o kurka.. wspaniale, wstawki drewniane bomba , wyprofilowanie wiez genialne, i jak ktos wspomnial niby tylko sama brama ale sprawia wrazenie fortecy. z ciekawosci ile ton kafli poszlo na wode ?
zdecydowanie hit :)

crises

#14 Post autor: crises »

Bardzo fajnie wyszedł ten drewniany łącznik. Podoba mi się też most, kamienie innego koloru w murze, "łezkowate" wnęki okien na dole i półokrągły daszek wozu. Można by się czepiać szczegółów, ale po co? Bardzo ładny MOC.

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

No więc tak:
Droga taka miała być. Zwykła i prosta w kolorze pisakowym. Oczywiście lepiej by wyglądała na większym kawałku wijąc się tylko miedzy wzgórzami i lasami, ale cóż. Jest jak jest i ja jestem zadowolony.
Końskie chomąto może nie najlepsze, ale i tak wydaje mi się o niebo lepsze niż zrobione z platesów i kafli. Następne zrobię z flexów i powinno być już ok, ale mam tylko dwa takie i oba poszły na budę, więc koniom został łańcuch :)
Woda taka miała być i bardzo mi się podoba. Zwykłe kafle trans dark blue nałożone na ciemnoszare platesy. Kafli poszło około 300 (wcale nie tak dużo za nie zapłaciłem - po 5 centów sztuka i jeszcze mały rabat, nawet przesyłka z USA kosztowała grosze. Szukajcie a znajdziecie :) )
Krata zrobiona ze zwykłych światełek i bricków.

Jutro powinienem wrzucić kilka zdjęć od tyłu, które zrobiła żona. Jak widać żona czasem to przydatny wynalazek :D
No to dziękuję za opinie i fajnie, że wam się podoba :)

ODPOWIEDZ