[MOC] Mój pierwszy zamek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Arek061289

[MOC] Mój pierwszy zamek

#1 Post autor: Arek061289 »

Witam po dłuższej nieobecności.
Jest to mój pierwszy zamek. Do budowy wykorzystałem prawie wszystkie klocki, jakie miałem. Budowałem go 2 dni, a później przez tydzień ulepszałem i jest. Niestety z powodu niedostatku zielonych klocków teren dookoła jest prawie całkowicie płaski:( Wymiary to 48x56.
Widok ogólny
Obrazek
Kilka zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

GALERIA BS

Czekam na komentarze i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#2 Post autor: grevious27 »

Witam. Zamek bardzo fajny.Teren dookoła nie jest taki zły, nie wszystkie zamki znajdują się na wzgórzu, czy pagórkach :P Dobry pomysł z tą rozlewnią wina( bądź napoju bezalkoholowego, lecz po tej leżącej postaci wnioskuje że to pierwsze:D)

--LEGOLAS--

#3 Post autor: --LEGOLAS-- »

widze dużo pozytywów w tej konstrukcji , podoba mi się kowadło jest oryginalne, zwróciłem też uwagę na te kamienie w rzece ciekawy pomysł bardzo pochwalam, ruinki w rogu są niczego sobie mozna dorobić sobie do niech ciekawą ideologie, i zgodzę się z poprzednikiem iż zamek nie musi być na wzniesieniu zgodzę sie też iż winiarnia jest cool , zawarłeś wiele na niewielkiej przestrzeni co sie chwali lecz mogłes to bardziej dopracować rozumiem iż przeszkodą był budulec. Reasumując jeśli to jest pierwszy Twoj zamek to ja chcę zobaczyć kolejne bo widzę potencjał
Ostatnio zmieniony 2008-06-09, 20:39 przez --LEGOLAS--, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Śliczny zamek, wygląda naprawdę oldschoolowo ^^
Widzę, że mimo braku miejsca w środku duzo się dzieje :D
Bardzo podoba mi się patent na wóz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

W zamku dużo się dzieje. Może nawet za dużo. Przy tej ciasnocie twoje ciekawe pomysły nie są należycie wyeksponowane. Podoba mi się facet myjący twarz przy studni i stajnia ze słomianą ściółką i wdeptanymi w nią końskimi kupami. Myślę, że miałeś dużo pomysłów i na siłę chciałeś wszystkie upchnąć w tym zamku. A przy braku materiału, jeśli nie możesz pozwolić sobie na coś większego, może lepiej nie porywać się od razu na zamki. Jest wiele innych budowli, w których możesz wykorzystać swoją pomysłowość. Na przykład stajnia i wóz dobrze by się prezentowały w wiejskiej zagrodzie (tutaj wóz wjeżdża do zamku, ale gdzie on ma wjechać, jeśli się w tym zamku nie zmieści, a żeby zawrócić to już w ogóle). A zalany w trupa byłby ciekawym elementem scenki w przydrożnej karczmie.
Masz talent i czekam na kolejne twoje budowle.

I cieszę się, że kolejny Afol nie dał się skusić dziurawej stronie MOCy ;o)

rasch22

#6 Post autor: rasch22 »

jestem niepocieszony bo od miesiąca mam koncepcje MOC'A castle, buduje brakuje mi klocków wtedy przerywam budowę i szukam na allegro elementów a jak w końcu sie doczekam na takowe to zabawa od nowa przeskakuje kolejny etap i znów brak klocków i allegro :( no i jak w tym tygodniu klocki dojdą wszystkie to mój moc będzie jak połączenie moc'a kris kelvina i twojego :(pomysł na kowadło widzę też zaczerpnięty z zestaw firmowego domek kowala :) tak jak u mnie studnia prawie taka sama i te rozlane wino :P, ogólnie podoba mi się, tym bardziej że wiem jak ciężko jest coś dobrego zbudować przy małym zasobie klocków

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#7 Post autor: KUKUS »

Sympatyczny zameczek :) dobrze dobrałeś kolory, sam kształt zamku jest ciekawy i warty uwagi. Model jest nie tylko ładny, ale wygląda na bawialny. Zastosowałeś fajny pomysł z winem i wodą. W MOC-u dużo się dzieje- i bardzo dobrze. Ładnie wykonałeś wodę. Pomysł z ruinami- pierwsza klasa.

... szkoda tylko, że niektóre elementy wyglądają na pogryzione

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Z pewnością masz talent i braki w klockach :D
Nie zaprzepaść jednego i uzupełnij drugie to będzie dobrze.
Zgredek celnie wypunktował niedoskonałości więc nie będę powtarzał.

Arek061289

#9 Post autor: Arek061289 »

grevious27 pisze:nie wszystkie zamki znajdują się na wzgórzu, czy pagórkach
Tak wiem, ale mam w głowie rzekę, która 'wcina' się w podłoże i mnie to meczy, będę musiał wykorzystać to w czymś innym, kiedy zdobędę odpowiednia ilość klocków oczywiście.
zgrredek pisze:W zamku dużo się dzieje. Może nawet za dużo
Troszeczkę może i przesadziłem z akcja no, ale...
lordofdragonss pisze:Bardzo podoba mi się patent na wóz.
--LEGOLAS-- pisze:ruinki w rogu są niczego sobie
zgrredek pisze:wóz wjeżdża do zamku, ale gdzie on ma wjechać
Wóz powstał od niechcenia tak jak i ruiny. Początkowo nie miały być częścią zamku, a tu widzę ze się podobają.
KUKUS pisze:... szkoda tylko, że niektóre elementy wyglądają na pogryzione
Wyglądają na pogryzione, bo są, niestety, kiedy brakło dobrych elementów trzeba było chwycić za te podniszczone.

Dzięki za komentarze to motywuje do dalszego budowania. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ