[MOC] Stary niebieski holownik

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Stary niebieski holownik

#1 Post autor: Jerac »

Ten modelik to efekt mojego uporu - chciałem zbudować starą niebieską ciężarówkę, bo tak, pomimo iż tak na dobrą sprawę nie bardzo miałem z czego. Niestety dość szybko okazało się że marne mam szanse na odwzorowanie jakiejś konkretnej, dlatego też po zbudowałem sobie coś zupełnie z głowy. Jak to z reguły u mnie bywa, funkcjonalność raczej ograniczona - postawiłem na wygląd. Za to udało mi się upchnąć do kabiny 2 minifigi pomimo całkowitego braku drzwi, łatwe to to nie było... co ciekawe, boki się nawet otwierają, ale nie nazwę tego drzwiami - po prostu sposób zamontowania tiles bokami polega na wykorzystaniu zawiasów :>

Nie chciałem klasycznej paki, mimo iż w biała całkiem by pasowała - skoro się tyle namęczyłem nad podwoziem, to po co je zakrywać? Dlatego też wybór padł na prosty holownik.

Obrazek
Obrazek

Galeria będzie tu, a tymczasem można przeglądać zdjęcia stąd: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Ostatnio zmieniony 2008-06-10, 14:33 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Coś mi się te zdjęcia nie chcą otwierać.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Aj, to przez dogmat Copiego-Paste'a. Zrobiłem jeden mały błąd i się rozmnożył ;p

Już poprawione, dzięki za info.

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Jerac pisze:Aj, to przez dogmat Copiego-Paste'a. Zrobiłem jeden mały błąd i się rozmnożył ;p

Już poprawione, dzięki za info.
No to teraz mogę skrytykować :D
Te wystające kafle nad szybą mi się nie podobają. Nie lepiej byłoby dać z tyłu zamiast tych przezroczystych panelików przezroczyste bricki i wszystko przykryć kaflami 1x2 i jednym długim na szybie z przodu? Nie wiem czy to co napisałem jest jasne :D.

Generalnie to chciałbym zbudowac kiedyś jakiś pojazd, który choćby w połowie był taki fajny jak Twoje.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#5 Post autor: TruckeR »

Piękny ;) Bebechy są świetne, sama maszyneria holownika wygląda też całkiem nieźle. Zwłaszcza świetne są resory piórowe. Tylko nie pasi mi coś z dachem. Taki zbyt wysunięty do przodu?
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#6 Post autor: Benny »

A mnie się ten dach dla odmiany podoba :)

Fajna macha, maszyneria, kółeczka, ogólna bryła pojazdu ^^

meitner99

#7 Post autor: meitner99 »

Bardzo ładny holownik, ładnie wygląda i do tego wyskalowany do minifigów
Jak większości moich przedmówców nie podoba mi się ten dach coś za bardzo go wysunąłeś (może z braku klocków o innej długości?)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Początkowo dach miał wystawać o pół studa, ale nie byłem w stanie dograć tyłu kabiny, a koniecznie chciałem aby tylne słupki były zaokrąglone. Jak wiadomo oferta tiles 1x3 jest dośc ograniczona, szczególnie w kolorze niebieskim - a nie mogłem użyć innych, bo nie miałbym jak ich zaczepić... teraz minifigi wchodzą dośc "na styk". Zobaczę jednak jak by to wyglądało z typowym dachem, w sumie nie sprawdziłem :>

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

Jest sliczny. Kapitalne Felgi Pozwole sobie kiedys skrasc... Dach bym odsunal o pol studa do tylu...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

No dooobra...

Ja chcę umieć tworzyć takie podwozia :>

A teraz czekam na coś czteroosiowego, z ładnym dźwigiem i widelcem... ;)

pkowalcz

#11 Post autor: pkowalcz »

Jak jest zrobiony hak?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Potrzeba matką wynalazków... ;p

Prosty kawałek miedzianego (grubego) drutu, na to wsadzony flex, całość wygięta wokół antenki, następnie przycięta do odpowiednich rozmiarów. Końcówka dolna, w której było by widać miedziany drut została zamalowana farbą do szkła - ma dobrą, gęstą konsystencję.

Ogólnie haczyk wygląda gorzej od oryginalnego, ale jak sie nie ma co się lubi... :>
Ostatnio zmieniony 2008-06-10, 15:37 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#13 Post autor: Mikolaj »

Śliczny:D Fajny patent na lusterka (na pewno kiedys z niego skorzystam:P), bardzo pomysłowo zrobiony bak. Jedyne co mi się nie zbyt podoba to lampka z tyłu - mołbyś swiatełka zamontować na dachu.... Mimo wszystko: jest super i bije na głowę wszystkie ostatnio widziane przeze mnie holowniki:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Bardzo ładny. W podwoziu ciekawe, zaskakujące wynalazki. Podobają mi się też koła i wykorzystanie lornetki.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

Bardzo ladny i zgrabny holownik! Taki czysciutki i niebieski..
Szkoda tylko, ze musiales ciac klocki i kombinowac z drutem, ale jak sie nia ma co sie lubi..
Mi tez sie dach podoba, nie przeszkadza ze tak wystaje nad szyba. W koncu chroni przed deszczem, nie?
Moze tylko lusterko mogloby tez byc niebieskie?
Ach, zeby tak Lego produkowalo takie gotowe zestawy - tyle oblych klocków i niebieskich kaflli :) Rozmarzylam sie :)
Ostatnio zmieniony 2008-06-10, 17:32 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ