Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SERIA Adventurers
Autor Wiadomość
nori 
Adminus Emeritus


Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2005
Wpisy: 916
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-20, 13:59   

Adventurers

Na dobry początek

Poniższe opracowanie pierwotnie powstało jako rozszerzenie pierwszego posta w tym temacie, tj. miało zawierać zdjęcia poszczególnych zestawów z serii Adventurers - czyli to co niektórym z Was brakowało we wspomnianym poście. Ale jako że same zdjęcia wyglądały dość ubogo postanowiłem do każdego zestawu dodać choć podstawowe informacje takie jak nazwa, ilość ludzików i elementów. Później jeszcze skusiłem się o napisanie przynajmniej dwóch słów o każdym z zestawów, dodatkowo rozszerzając opis o informacje o instrukcjach, zwierzątkach czy dostępności. W między czasie Lego zapowiedziało nową serię, jakby nie było, dość mocno powiązaną z Adventurers: Indiana Jones. To skusiło mnie na dodanie rozszerzonego wstępu przedstawiającego serię. Za wstępem niejako z rozpędu powstał opis postaci pojawiających się w Adventurers. Jako że czas płynął i wreszcie na sklepowych półkach pojawiły się pierwsze zestawy z Indiany Jonesa i one znalazły swoje miejsce w niniejszym opisie. Tekst ten powstawał dość długo, niestety mimo że bardzo lubię serię Adventurers i interesuję się nią od dość dawana wiele informacji wymagało dodatkowego szukania, sprawdzania i korygowania. Co gorsza często można było znaleźć informacje sprzeczne ze sobą !
Co do spraw technicznych:
Miniaturki zawarte w tekście umieszczone są na BrickShelfie i w sumie zajmują prawie 1 MB. Nie chciałem przekroczyć tej bariery dlatego też to ograniczenie uwarunkowało ich jakość i rozmiar (najpierw miniaturki miały 300 x Y pikseli, później zmniejszyłem do 250 x Y, w końcu na 200 x Y i do tego są dość mocno skompresowane). Oczywiście klikając na dane zdjęcie czy skan otworzy się powiększenie - w miarę dobrej jakości i oczywiście w większej rozdzielczości.
Większość zdjęć oraz skanów jest mojego autorstwa, jednak parę zostało zapożyczonych z oficjalnych materiałów Lego - tam gdzie zdarza się taka sytuacja obrazek ma podpis "zdjęcie zapożyczone". Dodatkowo do niektórych materiałów zrezygnowałem z linków graficznych - wydaje mi się że wystarczą tekstowe.
Przy instrukcjach podaję orientacyjnie ich format - w dość dużym przybliżeniu.
Z ostatniej chwili: forum nie pozwala na umieszczanie postów które mają więcej niż 65500 znaków, dlatego też byłym zmuszony podzielić poniższy tekst na następujące posty:
post 1: Część I - Adventurers, Część II - Bohaterowie, złoczyńcy i pozostali, Część III - Serie: Egyptian Desert
post 2: Część III - Serie: Amazon Jungle, Dino Island, Orient Expedition
post 3: Część III - Serie: Studios, Additionally, Outback, XX-Century
post 4: Część III - Serie: Indiana Jones

Mam nadzieję że kogoś zainteresują poniższe wypociny, a przede wszystkim zestawy tutaj przedstawione.

Serdecznie zapraszam !
___________________________________________________

Część I - Adventurers

Filmy z Indianą Jonesem w niedługim czasie po premierze zyskały status kultowych. Trudno teraz dywagować czy zasługę tę należy przypisać Harrisonowi Fordowi który brawurowo wcielił się w głównego bohatera, czy szczęśliwej ręce Georgea Lucasa twórcy postaci, znanego przede wszystkim z pewnej gwiezdnej sagi, czy też Stevenowi Spielbergowi który w roli reżysera pokierował całym przedsięwzięciem.
Tak dla przypomnienia:
rok 1981 - Raiders of the Lost Ark (Poszukiwacze Zaginionej Arki)
rok 1984 - Indiana Jones and the Temple of Doom (Indiana Jones i Świątynia Zagłady)
rok 1989 - Indiana Jones and the Last Crusade (Indiana Jones i Ostatnia Krucjata)
W tym roku mamy przyjemność znów powrócić do świata nieprawdopodobnych przygód:
rok 2008 - Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki)

W 1998, czyli dziewięć lat po premierze ostatniej części oryginalnej trylogii, dzięki wszem i wobec znanej firmie Lego pojawiła się nowa seria, niestety nie z Indianą Jonesem, ale mocno nim inspirowana. Podobny okres historyczny, bardzo wdzięczny temat poszukiwania skarbów, duże podobieństwo postaci to najwyraźniejsze wspólne cechy filmów ze znanym archeologiem oraz tejże nowej serii nazwanej Adventurers.

Akcję umieszczono w Egipcie, co pozwoliło na wprowadzenie szeregu bardzo udanych modeli, zarówno najróżniejszych świątyń jak i pojazdów. Lego w kolejnych latach wprowadzało nowe podserie, zmieniając tylko miejsce na globie, gdzie nasi bohaterowie szukali wciąż to nowych wyzwań, oraz najróżniejszych bibelotów w postaci klejnotów i różnych świecidełek.
Pierwsza - Egipska - podseria była nazywana na początku po prostu "adventurers", gdy pojawiły się kolejne otrzymała swoją własną nazwę, podobnie jak każda następna:
rok 1998 - Egyptian Desert
rok 1999 - Amazon Jungle
rok 2000 - Dino Island
rok 2003 - Orient Expeditionilości zestawów, ludzików i klocków w danych subseriach (praktycznie identyczne zestawy wydawane w paru wersjach pod różnymi numerami są uwzględnione tylko jednokrotnie).

I niestety na tym Lego Adventurers zakończyło swój żywot. Na szczęście tylko oficjalnie, gdyż w ofercie katalogowej można było znaleźć jeszcze parę zestawów nawiązujących do Poszukiwaczy Przygód:

rok 2001 - Studios
W tej serii, zresztą stworzonej dla miłośników kina i firmowanej przez samego Stevena Spielberga, pojawiło się pięć zestawów nawiązujących do Adventurers tematyką oraz postaciami.

rok 1997 - Outback
Jak widać seria ta pojawiła się jeszcze przed premierą pierwszych zestawów Adventurers, jednak, warto się z nią zapoznać, mimo że nie znajdziemy tu żadnej postaci z Poszukiwaczy, a i okres umiejscowienia akcji jest inny.

różne lata - różne zestawy
Dodatkowo w ofercie Lego pojawiło się całkiem sporo pojedynczych zestawów, które też można w jakiś sposób powiązać z Adventurers.

rok 2008 - Indiana Jones
Zaczęło się od Indiany. Był inspiracją, teraz sam wkroczył w plastikowy świat. I oby pozostał w nim jak najdłużej !

___________________________________________________

Część II - Bohaterowie, złoczyńcy i pozostali

W Lego Adventurers figurki ludzików zostały spersonifikowane, nie tylko otrzymały charakterystyczny wygląd ale też imiona, nazwiska, a nawet historię. Postacie podzielono na trzy grupy:
Bohaterowie czyli postacie pozytywne - pragną odzyskać skarby dla dobra ludzkości, katalogując je, umieszczając w muzeach, czy też po prostu chroniąc je przed złoczyńcami.
Złoczyńcy - szukają skarbów tylko dla swoich celów, czy to do prywatnych kolekcji czy też na sprzedaż.
Postacie neutralne - zazwyczaj strażnicy strzegący dostępu do spuścizny swoich przodków.

Bohaterowie

Wielka trójka, występująca w każdej subserii:

Johnny Thunder (aka Sam Grant, Joe Freemann, Johnny Trovao, Johnny Trueno, J.Thundera).
Odważny zawadiaka z charakterystycznym wąsikiem. Pochodzi z Australii, w młodości wiele czasu spędzał w Muzeum Narodowym gdzie poznał Professor'a Kilroy'a. Nawiązanie do Indiego jak najbardziej na miejscu.
Professor Kilroy (aka Dr. Charles Lightning, Professor Articus).
Archeolog i ekspert nie tylko od starożytnych cywilizacji. Jako profesor jest bardzo roztrzepany (raz zgubił się w Muzeum Narodowym w którym piastuje stanowisko Starszego Profesora), ale nadal dysponuje ogromnymi chęciami i odwagą by brać udział w nieważne jak trudnych ekspedycjach. Można go traktować jako mentora Johnnego - podobną rolę dla Indiego pełnił jego ojciec.
Miss Pippin Read (aka Miss Gail Storm, Linda Lovely).
Reporterka pracująca dla "World Magazine". Bardzo odważna i uparta, uważa że nie potrzebuje opieki tylko z tego powodu że jest kobietą. No cóż Indy także miał szczęście do mniej lub bardziej rozgarniętych kobiet. Ale zawsze pięknych i potrafiących sobie radzić w nietypowych sytuacjach.

Pozostali bohaterowie to pomocnicy i współpracownicy naszej trójki, zazwyczaj występujący tylko w jednej z podserii.

Harry Cane (aka Billy Speed).
Doświadczony pilot. Pracuje podobnie jak Miss Pippin w "World Magazine".
Mike
Młody student towarzyszący bohaterom w wyprawie na Wyspę Dinozaurów.
Babloo
Indyjczyk potrafiący bardzo dobrze porozumiewać się ze zwierzętami.
Sherpa Sangye Dorje (aka Sanjye Dorje, Thundering Lion).
Tybetańczyk doskonale znający góry.
Jing Lee
Chińska księżniczka - prawdziwy ekspert od sztuk walki.

Złoczyńcy


Mr. Hates (aka Lord Sam Sanister, Lord Sam Sinister, Ulrich Unhold, Baron von barron, Baron von Baron, Alex Gluipstra)
Były wojskowy w stopniu generała. Bardzo pazerny, poszukuje skarbów by zagrabić je tylko dla siebie. Główny i największy przeciwnik Johnnego.
Slyboots (aka Sly Boots)
Poplecznik Mr. Hates'a. Zawsze nienagannie ubrany i wyposażony w jakąś broń, także doskonały kierowca. Jako ciekawostka (i zapewnie błąd): znany jest też jako Sam Sinister (jednak bez określenia "Lord").
Senor Palomar (aka Senor Gomez)
Wyjątkowo w Dżungli Amazońskiej zastępuje Mr. Hates'a w grabieżach i rozbojach. Szef gangu do którego należy Rudo Villano.
Rudo Villano (aka Max Villano)
Podkomendny Senora Palomar.
Mr. Cunningham (aka Sluwe Jacques)
Doświadczony myśliwy. Został wynajęty przez Mr. Hates'a do pomocy przy chwytaniu dinozaurów.
Alexis Sanister (aka Alexia Sinister, Alexis Gluipstra)
Niebezpieczna femme fatale. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, prawdopodobnie jest albo siostrą albo córką Mr. Hates'a. Nie wiadomo też czy nie łączy ją coś z Slyboots'em.


Maharaja Lallu
Chciwy i bezwzględny Indyjski tyran.
Palace Guard
Strażnik.
Ngan Pa
Bezwzględny myśliwy polujący na Yeti.
Chinese Guard
Lojalny strażnik Imperatora.
Chang Wu (aka Dragon Fortress Emperor)
Imperator. Samozwańczy przywódca miasta Xi'an w którym wprowadził dyktatorskie rządy.

Postecie neutralne


Gabarro
Doświadczony marynarz, oferuje swoje usługi zarówno bohaterom jak i rabusiom.
Mummy (of Pharaoh Hotep the Third, of Pharaoh Ramses the Fourth)
Powstaje by rzucić klątwę na tych którzy próbują zagrabić skarby.
Achu (the Jungle Ruler)
Strażnik Dżungli Amazońskiej i jej skarbów.
Skeleton
Szczątki rabusiów których dosięgła klątwa lub wpadli w jedną z niezliczonych pułapek.
The Wanderer (Dragon Fortress Guardian)
Statua wojownika która według legendy ożyje gdy otrzyma trzy złote artefakty: tarczę, miecz oraz hełm. Wtedy też umożliwi dostęp do największego skarbu Marco Polo.

___________________________________________________

Część III - Serie

Czyli przewodnik, zestaw po zestawie, w kolejności następującej:
- Egyptian Desert
- Amazon Jungle
- Dino Island
- Orient Expedition
- Studios
- Additionally
- Outback
- XX-Century
- Indiana Jones

___________________________________________________

Egyptian DesertMiejsce akcji: Pustynia Egipska.
Historia: Poszukiwanie rubinu Re-Gou, który prawdopodobnie ma magiczne właściwości.
Tło instrukcji: Stylizacja na papirus.
Kolorystyka budowli: Piaskowy z wstawkami szarymi i czarnymi. Ornamenty charakterystyczne dla Egiptu.

2541


nazwa: Adventurers' Buggy
rok: 1998
ilość części: 19
ludziki: Mr. Hates

Jeden z dwóch modeli dotyczących serii Adventurers wydanych w 10 zestawowej serii spod szyldu "Shell". Każdy zestaw miał swój numer - temu przypisano siódemkę. Co ciekawe w pudełku można znaleźć mało przydatną naklejkę z tymże numerkiem.
Malutki samochodzik (podstawą jest płytka 6x2 guziczki) o prostej i nie zachwycającej konstrukcji, brakuje niestety takich szczegółów jak choćby kierownica.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4, tło stanowi jednolity błękitny kolor.
dostępność: Łatwo dostępny

2542


nazwa: Adventurers' Mini Plane
rok: 1998
ilość części: 18
ludziki: Harry Cane

Drugi zestaw z serii "Shell". Nosi numer "8" i tu także można znaleźć dziwną i nieprzydatną naklejkę,
Samolocik, oczywiście malutki i niestety, tak jak poprzedni model, nie zachwyca konstrukcyjnie, choć prezentuje się nienajgorzej.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4, tło stanowi jednolity błękitny kolor.
dostępność: Łatwo dostępny

2995


nazwa: Adventurers Car & Skeleton
rok: 1998
ilość części: 70
ludziki: Professor Kilroy, Skeleton

Bardzo udany samochód, zastosowanie łuków jako nadkoli wpływa w dość pozytywny sposób na cały wygląd pojazdu. Na pace znalazło się miejsce na sporą liczbę dodatkowych akcesoriów, oraz zamykaną skrzynię ze skarbami. W moim prywatnym rankingu jeden z najlepszych zestawów.

zwierzęta: Skorpion
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Trudno dostępny

2996


nazwa: The Lost Tomb
rok: 1998
ilość części: 75
ludziki: Slyboots, Mummy

Mała świątynia z zamykaną bramą urozmaicona elementami z nadrukiem. Dodatkowo w zestawie występuje malutki samochodzik o prostej ale zgrabnej konstrukcji, oraz takie elementy jak sarkofag i skrzynia z narzędziami. Całkiem przyjemny zestaw, niestety dość trudny do upolowania.

zwierzęta: Skorpion, czerwony wąż
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Trudno dostępny

3020, 3021, 3022, 3023


Poniższe 4 zestawy pod kolejnymi numerami: 3020, 3021, 3022 i 3023 wydane zostały w promocyjnej linii Kabaya - Japońskiego producenta słodyczy, nie powinno więc dziwić że każdy z nich zawierał dodatek w postaci cukierków czy ciasteczek. Teoretycznie zestawy te można złożyć w jeden pojazd, niestety mało atrakcyjny (patrz skan katalogu). Pierwsze trzy zestawy są także szeroko dostępne w alternatywnych wersjach pod zmienionymi numerami, w nieco mniejszych pudełkach i oczywiście bez słodkich dodatków. Niestety ostatni zestaw - 3023 - nie ma swojego odpowiednika, co wpływa na jego dostępność.

Dodatkowe zdjęcia: 01, 02

3020 (1182)


nazwa: Raft of Johnse
rok: 1998
ilość części: 17
ludziki: Johnny Thunder

Malutka tratwa w kolorze piaskowym, o bardzo fajnej konstrukcji - wykorzystano użebrowane kostki 4x1.

zwierzęta: Skorpion
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

3021 (1183)


nazwa: King Pharaoh the Third
rok: 1998
ilość części: 16
ludziki: Mummy

Zgrabna figurka mumii z wózkiem na którym umieszczono mini obelisk zwieńczony czerwonym klejnotem oraz mapę. Model prezentuje się bardzo dobrze i bije na głowę inne małe zestawy pseudo samochodów czy samolotów.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

3022 (3039)


nazwa: Plane of Hurrykain
rok: 1998
ilość części: 18
ludziki: Harry Cane

Samolocik, niestety nie zachwycający konstrukcyjnie ani wizualnie.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Trudno dostępny

3023


nazwa: Slyboot Car
rok: 1998
ilość części: 20
ludziki: Slyboots

Malutki samochodzik, na szczęście całkiem zgrabnie przemyślany. Jedyne do czego można się przyczepić to gładkie opony - bardziej adekwatne byłyby bieżnikowane, jak w pozostałych modelach.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Bardzo, bardzo trudno dostępny. Prawdziwa perła !

Dodatkowe zdjęcia: zawartość, woreczek 1, woreczek 2

3055


nazwa: Adventurers Car
rok: 1998
ilość części: 21
ludziki: Johnny Thunder

Samochodzik, podobnie jak poprzedni zestaw, całkiem zgrabnie przemyślany. Oprócz bieżnikowanych opon ciekawie prezentuje się charakterystyczny dla serii przód, dość sporych rozmiarów w stosunku do niewielkich gabarytów pojazdu.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Trudno dostępny.

5900 (1094)


nazwa: Adventurer (Sam Grant)
rok: 1998
ilość części: 12
ludziki: Johnny Thunder

Główna twarz serii: Johnny Thunder wraz z dodatkowym wyposażeniem, i czyhającym na niego skorpionem.

zwierzęta: Skorpion
instrukcja: Brak (dlatego na powyższym skanie widnieje przód pudełka)
dostępność: Łatwo dostępny

5918


nazwa: Scorpion Tracker
rok: 1998
ilość części: 34
ludziki: Johnny Thunder

Samochód głównego bohatera, oczywiście z charakterystycznymi dla serii elementami. W zamontowanej za siedzeniami skrzyni znalazło się miejsce dla dodatkowego wyposażenia.

zwierzęta: Dwa skorpiony
instrukcja: kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5919 (3722)


nazwa: Treasure Tomb
rok: 1998
ilość części: 160
ludziki: Johnny Thunder, Mr. Hates, Skeleton

Zestaw składający się z trzech modułów: samochodu, sarkofagu i świątyni. W samochodzie został zastosowany dość ciekawy patent - za miejsce dla kierowcy służy dolna część sarkofagu, i o dziwo wygląda to całkiem fajnie.
W zabudowanym sarkofagu ukryty jest wąż który "wypełza" po wyciągnięciu zatyczki. Świątynia z kolumnami oraz elementami z charakterystycznymi nadrukami kryje w sobie zapadnie z ukrytym wężem, oraz nie przymocowany na stałe cokół z ruchomym sarkofagiem - po jego odchyleniu można znaleźć czerwony klejnot. Zestaw można było kupić z dodatkami w postaci złotej walizki lub złotego sarkofagu.

zwierzęta: Skorpion, dwa czerwone węże, po dwie szare i żółte papugi (jako ornamenty)
instrukcja: 28-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

5928


nazwa: Bi-Wing Baron
rok: 1998
ilość części: 69
ludziki: Mr. Hates

Jednośmigłowy dwupłatowiec w dość ciemnej kolorystyce. Uzbrojony w aż cztery strzelby. Bardzo dobrze zarysowany jest silnik, zadbano też o takie bajery jak ogień buchający z wylotów.

zwierzęta: -
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Łatwo dostępny

5938


nazwa: Oasis Ambush
rok: 1998
ilość części: 76
ludziki: Johnny Thunder, Slyboots, Skeleton

Grobowiec z posągiem Anubisa. Posąg za podstawę ma skrzynie (w kolorze czarnym - dość rzadka) skrywającą złote monety. Przy pociągnięciu za dźwignię otwiera się pokrywa świątyni ukazując kościotrupa. Boczne elementy dekoracyjne to niestety naklejki - na szczęście obklejają tylko jeden element. Dodatkowo na osobnej płytce 4x4 oczka została umieszczona łamana palma.

zwierzęta: Skorpion
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Łatwo dostępny

5948-5909-2879


nazwa: Treasure Raiders
rok: 1998
ilość części: 192
ludziki: Professor Kilroy, Harry Cane, Mr. Hates, Slyboots, Skeleton

Bardzo udany zestaw, składający się z samochodu, dwupłatowca i mnóstwa dodatków. Samochód jest jednym z najładniejszych w serii, przede wszystkim dzięki ciekawej zabudowie silnika, oraz takim dodatkom jak układ dwóch strzelb. Samolot w biało-piaskowej kolorystyce także zachwyca wyglądem. Dość duże śmigło, ukryta atrapa silnika oraz szczegóły: podwieszane strzelby, zamontowana kamera, czy dobrze zagospodarowane naklejki wpływają na wygląd modelu. Do tego w zestawie można znaleźć mnóstwo dodatków: osobną podstawę z łamaną palmą i paleniskiem, skorpiony, akcesoria dla ludzików czy wreszcie sarkofag z kościotrupkiem. Zestaw występował też w wersji ze złotym sarkofagiem.

zwierzęta: Dwa skorpiony
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

5958


nazwa: Mummy's Tomb
rok: 1998
ilość części: 253
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Slyboots, Mummy

Na sporej płycie, oczywiście w kolorze piaskowym, umieszczono świątynię z dość dużą ilością ruchomych elementów a przez to bardzo bawialną. Po przesunięciu rzeźby na bohaterów spada blok z dwoma dzidami, mumia umieszczona jest na ruchomym cokole z zasłoną w postaci czerwonej pokrywy sarkofagu (rzadki element !). Obelisk potrafi przytłoczyć swoją monumentalnością, czyli po prostu można go przewrócić. Dodatkowo w zestawie znalazł się bardzo zgrabny samochód, z niskim zawieszeniem, powstaje tutaj jednak pytanie: jak on sobie radzi na wydmach ?

zwierzęta: -
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Trudno dostępny

5978


nazwa: Sphynx Secret Surprise
rok: 1998
ilość części: 342
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Miss Pippin Read, Mr. Hates, Slyboots, Mummy, Skeleton

Podstawą zestawu jest wyprofilowana płyta bazowa na której głównym elementem jest posąg Sfinksa (z nosem !), skrywający w swoich czeluściach mumię pilnującą czerwonego diamentu. Na płycie znalazło się też miejsce dla totemu Anubisa, dwóch obelisków, z czego jeden na ruchomej podstawie - skrywający złote monety, oraz pokrywa skrywającej legowisko węży. W zestawie znajdziemy też namiot którego poszycie wykonano z sztywnego materiału oraz samochód o bardzo ładnym wyglądzie. Oprócz tego otrzymujemy całe mnóstwo dodatkowego wyposażenia jak skrzynie z dodatkowymi akcesoriami, palenisko z rusztem, łamaną palmę czy czarny sarkofag skrywający kościotrupka. Ogólnie bardzo udany i bawialny zestaw.

zwierzęta: Czerwony wąż, skorpion
instrukcja: 32-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

5988


nazwa: Pharaoh's Forbidden Ruins
rok: 1998
ilość części: 710
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Miss Pippin Read, Harry Cane, Mr. Hates, Slyboots, Mummy, Skeleton (x3)

Największy zestaw z subserii Egipt to ogromna świątynia w kształcie piramidy, składająca się z dwóch części, każdej umieszczonej na sporej prostokątnej płycie bazowej.
Pierwsza część, czoło świątyni kształtem zbliżone do piramidy, posiada rysy groźnej bestii.
W swoich czeluściach skrywa mnóstwo pułapek takich jak zapadnie czy ruchome ostrza, jej skarby dodatkowo pilnowane są przez kościotrupy oraz ukrytą w sarkofagu mumie. Sam przód piramidy bogaty jest w szczegóły jak wykończenie pokrywą sarkofagu, papuzie ornamenty, czy wspomniane zwierzęce rysy budowli. Dodatkowo umieszczono tu całkiem ładne elementy z nadrukami oczywiście utrzymanymi w stylistyce Egipskiej. Przed samym wejściem znalazło się miejsce dla obelisku, łamanej palmy i paleniska podróżników.
Główną częścią drugiej części jest postument z czerwonym diamentem schowanym pod szklaną kopułą. Obok umiejscowienia diamentu znajduje się obracana ściana z kościotrupem - obrót ściany dodatkowo powoduje że "znika" klejnot - ciekawie wykorzystano tu magnesy. Skarb strzeżony jest przez dwa uzbrojone posągi Anubisa, krokodyle na piedestałach (także w liczbie dwóch), oraz wiele niezbyt przyjemnych zwierzątek. Konstrukcja tej części jest dość prosta, jednak uzupełniona o dość sporą liczbę detali takich jak mapy czy kielichy. Dodatkowo znalazło się miejsce dla dwóch krzewów i łamanej palmy.
Robiące wrażenie budowle, to nie wszystko, dodatkowo w zestawie otrzymujemy całkiem udany balon, bogaty w szczegóły jak worki z piaskiem, buchający ogień pod jego czaszą, oraz siatka oplatająca samą czaszę.
Oprócz tego oczywiście nie mogło zabraknąć pojazdu kołowego - jego rolę spełnia tu sześciokołowa ciężarówka, z paką dostosowaną do przewozu sarkofagów, oraz innych skarbów. Ciężarówka prezentuje się całkiem fajnie, dobrze wykonano przede wszystkim jej przód wyposażony w zapętlony łańcuch. Rysą na szkle jest dziwna zabudowa kabiny kierowcy - w stosunku do małej szybki nie wygląda to jakoś rewelacyjnie, na szczęście jednak nie odstrasza.
Czy trzeba dodawać że oprócz wspomnianych elementów, w zestawie znalazło się również miejsce dla całego mnóstwa dodatkowych akcesoriów ?

zwierzęta: Czerwony wąż, czarny wąż, trzy skorpiony, nietoperz, sześć ciemnoszarych papug (jako ornamenty), dwa ciemnoszare krokodyle (jako posągi)
instrukcja: 48-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

9377

zdjęcie zapożyczone

Zestaw, a raczej składanka trzech zestawów: 5988, 5938 oraz 5928 dla linii Dacta

koniec posta 1 z 4
_________________
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
Ostatnio zmieniony przez nori 2008-06-20, 20:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
nori 
Adminus Emeritus


Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2005
Wpisy: 916
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-20, 14:00   

opis Adventurers został podzielony na cztery posty, to jest początek posta 2 z 4

Amazon JungleMiejsce akcji: Amazońska dżungla.
Historia: Poszukiwanie bezcennego Sun Disc'a oraz klejnotu Ye-Gou.
Tło instrukcji: Popaćkany kolor jasnozielony - jakby mocno rozmyte zdjęcie flory Amazońskiej.
Kolorystyka budowli: Ostra: żółty, niebieski, czerwony. Ornamenty przywodzące na myśl kulturę Majów.

5901 (5902)


nazwa: River Raft
rok: 1999
ilość części: 18
ludziki: Rudo Villano

Prościutka tratwa, większa od tej z Egiptu (zestaw 3020-1182) ale prezentująca się o wiele gorzej. Posiada jedno, na stałe przymocowane wiosło, a w samym zestawie jest nawet dość sporo dodatkowego wyposażenia.

zwierzęta: Czerwony wąż
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5905 (1271)


nazwa: Hidden Treasure
rok: 1999
ilość części: 24
ludziki: Miss Pippin Read

Malutka świątynia z ukrytym pod ruchomą klapą skarbem, oraz żółtym kryształem. Mimo że składa się zaledwie z paru elementów, prezentuje się bardzo ładnie.

zwierzęta: Czerwony wąż, pająk
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5906


nazwa: Ruler of the Jungle
rok: 1999
ilość części: 22
ludziki: Achu

Figurka Władzy Dżungli z malutkim totemem o pstrokatej, charakterystycznej dla subserii kolorystyce.

zwierzęta: Pająk
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5925


nazwa: Pontoon Plane
rok: 1999
ilość części: 71
ludziki: Harry Cane

Hydriplan z dwoma poziomami skrzydeł oraz dwoma śmigłami. Bardzo mały gabarytowo, ale pod względem konstrukcyjnym prezentuje się bardzo dobrze.

zwierzęta: -
instrukcja: 12-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Łatwo dostępny

5936


nazwa: Spider's Secret
rok: 1999
ilość części: 126
ludziki: Miss Pippin Read, Senor Palomar, Skeleton

Ładna mała świątynia z klejnotem strzeżonym przez ruchomą halabardę oraz pająki. W charakterystycznej kolorystyce z dodatkowymi ornamentami oraz wykończona zielenią. W zestawie znajduje się też samochód, niestety sprawiający wrażenie niedopracowanego. Dobrym pomysłem było umieszczenie koła zapasowego, szkoda jednak że przód pojazdu jest bardzo uproszczony. Plusem zestawu jest dość spora liczba dodatkowych akcesoriów.

zwierzęta: Czerwony wąż, dwa pająki, skorpion
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

5956


nazwa: Air Zeppelin
rok: 1999
ilość części: 170
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Harry Cane, Rudo Villano

Głównym elementem zestawu jest charakterystyczny sterowiec. Ciekawostką jest czasza balonu, to tylko dwa elementy spełniające także rolę pojemnika na klocki. Ozdobiona jest naklejkami, niestety z powodu owalności elementu - lubiącymi się odklejać. Do czaszy podpięta jest gondola kształtem przypominająca łódź i wyposażona w kotwicę, jednak do podwozia przymocowano cztery koła. Dodatkowo sterowiec napędzany jest przez dwa śmigła.
W zestawie znalazło się też miejsce dla małej świątyni skrywającej skarb przymocowany do ruchomego postumentu.

zwierzęta: Pająk
instrukcja: 28-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

5976


nazwa: River Expedition
rok: 1999
ilość części: 313
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Gabarro, Senor Palomar, Rudo Villano, Achu, Skeleton

Bardzo ciekawa świątynia której wygląd jest stylizowany na głowę małpy. W środku skrywa skarb umieszczony na małym postumencie, oświetlony ogniami, dodatkowo strzeżony przez pająka. Przed świątynią mamy posąg szkieletu pilnujący czerwonego diamentu - gdy ktoś się na niego połakomi, posąg wraz z dwoma halabardami runie na rabusia. Sama świątynia została przydekorowana sporą ilością zieleni, niestety stojąca obok palma jest bardzo uproszczona - pień to jeden element, podobnie liście.
Przy świątyni jest pomost do którego może zawinąć statek, który oczywiście także znajdziemy w zestawie. Statek jest przyzwoitych rozmiarów, posiada jeden maszt, wyposażony jest też w kocioł parowy. Zarówno w sterówce jak i pod nią znalazło się miejsce na dość sporo szczegółów i dodatkowego wyposażenia. Cały zestaw dobrze się prezentuje i jest bardzo bawialny.
Dodatkowa uwaga by dmac: "Arcyważny dopisek do historii Adventurers: tylko w dwóch dużych zestawach dżunglowych - i nigdzie indziej w całej historii Lego - było dostępne czarne kepi, rzecz absolutnie niezbędna w galowych mundurach pilotów Imperium :D (Tak, wiem, że mam obsesję na tym punkcie)".
Kepi to należy do ludzika o imieniu Gabarro - który występował właśnie tylko w tych dwóch zestawach: 5976 i 5986.

zwierzęta: Czerwony wąż, czarny wąż, dwa pająki, skorpion, małpa, kolorowa papuga
instrukcja: 32-stronicowa książeczka (A4), zawiera jednostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny

5986


nazwa: Amazon Ancient Ruins
rok: 1999
ilość części: 453
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Miss Pippin Read, Senor Palomar, Gabarro, Achu, Skeleton (x2)

Głównym elementem zestawu jest oczywiście ogromna świątynia. Niestety określenie jej ogromną jest dość na wyrost - fakt gabarytowo robi wrażenie, choćby przez to że zbudowano ją na jednej z największych profilowanych podstaw, jednak sprawia wrażenie dość pustej.
Szkoda że nie została uzupełniona o trochę więcej ozdobników. Mimo to i tak znajdziemy tu sporo skarbów strzeżonych przez ciekawe pułapki jak spadające kolce, kościotrup na łańcuchu czy też "zawalający" się most. Na samym szczycie świątynie umiejscowiono tron Władcy Dżungli. Przed świątynią obóz rozłożyli podróżnicy, niedaleko którego za kolorowym postumentem ukryte są złote monety. Znajdziemy tu też sporo zieleni, niestety także uproszczoną palmę.
Uzupełnieniem zestawu jest samochód oraz łódka. Samochód ma kilka oryginalnych rozwiązań, np.: większe koła z tyłu czy też zaokrąglone elementy pod siedzeniem. Przez to wygląda ciekawie, ale niestety jakby coś mu brakowało. Łódka, a raczej mini parostatek, podobnie jak świątynia cierpi na ubogie zagospodarowanie - sterówka jest za mała do kadłuba.

zwierzęta: Czerwony wąż, czarny wąż, dwa pająki, skorpion, nietoperz, krokodyl
instrukcja: 44-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

___________________________________________________

Dino IslandMiejsce akcji: Zaginiona wyspa dinozaurów.
Historia: Ochrona dinozaurów znalezionych na zaginionej wyspie.
Tło instrukcji: Jasno brązowe z zarysowaną siatką kuli ziemskiej.
Kolorystyka budowli: Z budynków mamy tylko obóz bohaterów, z przewagą kolorów brązowego i piaskowego.

1278, 1279, 1280, 1281


Poniższe 4 zestawy pod kolejnymi numerami: 1278, 1279, 1280, 1281 podobnie jak zestawy 3020-3023 z Egiptu wydane zostały w promocyjnej linii Kabaya - Japońskiego producenta słodyczy.
I tu znajdziemy dodatki w postaci cukierków czy ciasteczek. To nie koniec podobieństw, modele te też teoretycznie można złożyć w jeden pojazd, niestety mało atrakcyjny (patrz skan katalogu).
Zestawy 1278 i 1280 są szeroko dostępne pod alternatywnymi numerami, w nieco mniejszych pudełkach i oczywiście bez słodyczy. Zestawy 1279 i 1281 niestety nie mają swoich odpowiedników, co wpływa na ich dostępność.

Dodatkowe zdjęcia: 01, 02

1279


nazwa: Adventurers' Airplane
rok: 2000
ilość części: 17
ludziki: Mr. Cunningham

Malutki jedno śmigłowy samolocik o dość zwartej budowie. Trochę za wysoki. Model niestety bez żadnych rewelacji.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Bardzo, bardzo trudno dostępny

Dodatkowe zdjęcia: pudełko i jego zawartość

1281


nazwa: Adventurers' Ultralight
rok: 2000
ilość części: 20
ludziki: Mike

Ciekawy samolocik z jednym śmigłem zamocowanym z tyłu. Całkiem udany pod względem wyglądu.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Bardzo, bardzo trudno dostępny

Dodatkowe zdjęcia: pudełko i jego zawartość

5903 (1278)


nazwa: Johnny Thunder & Baby T
rok: 2000
ilość części: 20
ludziki: Johnny Thunder

Ręczny wózek ze skrzynią. Model dość prosty, ale wygląda bardzo fajnie, do tego zestaw posiada całkiem sporo wyposażenia.

zwierzęta: Baby T-Rex
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5904 (1280)


nazwa: Adventurers Mini Copter
rok: 2000
ilość części: 27
ludziki: Professor Kilroy

Pstrokaty pod względem kolorystyki mini helikopter, niestety nie zachwycający ani wyglądem ani konstrukcją.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5911, 5912, 5913, 5914


Poniższe cztery zestawy tworzą niejako mini serię - zostały wydane w nieco większych gabarytowo pudełkach (jak na dość małe zestawiki), w każdym też znalazł się komiks - mała paru stronicowa książeczka. Każdy z tych komiksów przedstawia perypetie danej postaci, natomiast wszystkie części komiksu tworzą jedną całość.
Kolejność odcinków jest następująca:
5914 - Sam Sanister and Baby T
5911 - Johnny Thunder's Plane
5912 - Mike's Swamp Boat
5913 - Dr. Lightning's Car
jak widać numer 5914 rozpoczyna całą historię, zamiast ją kończyć.
Dodatkowo każdy komiks uzupełniony jest o jedną notkę o danym dinozaurze, oraz o krótką instrukcje budowy dziwnego i mało ciekawego pojazdu z klocków zebranych ze wszystkich czterech zestawów.

5911


nazwa: Johnny Thunder's Plane
rok: 2000
ilość części: 21
ludziki: Johnny Thunder

Mały, jedno śmigłowy samolocik, o dość prostej budowie. Ani nie zachwyca ani nie odrzuca.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5912


nazwa: Mike's Swamp Boat
rok: 2000
ilość części: 18
ludziki: Mike

Mini wodolot o całkiem udanym wyglądzie, z jednym trochę za małym śmigłem.

zwierzęta: Pteranodon
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5913


nazwa: Dr. Lightning's Car
rok: 2000
ilość części: 20
ludziki: Professor Kilroy

Professor Kilroy nie ma szczęścia do małych zestawów, helikopterek był mocno taki sobie, samochód pod względem zarówno wyglądu jak i konstrukcji jest jeszcze gorszy.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5914


nazwa: Sam Sanister and Baby T
rok: 2000
ilość części: 20
ludziki: Mr. Hates

Mała klatka na Baby T-Rex'a oczywiście dołączonego do zestawu. Najciekawszym elementem zestawu oprócz małego dinozaura jest żółta siatka znana głównie z serii Fabuland.

zwierzęta: Baby T-Rex
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5920


nazwa: Island Racer
rok: 2000
ilość części: 49
ludziki: Mr. Hates

Pod względem wyglądu bardzo udany model - klasyczny samochód o wyraźnie zarysowanych cechach sportowych po prostu urzeka. Oczywiście można by się zastanawiać jak pojazd z tak niskim zawieszeniem poradzi sobie na niezbyt prostej pod względem terenu wyspie, ale można to wybaczyć - swoim wyglądem model wynagradza takie małe nieścisłości.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

5921


nazwa: Research Glider
rok: 2000
ilość części: 56
ludziki: Mike

Paralotnia posiada jedno śmigło oraz skrzydła wykonane z przezroczystej utwardzonej folii z nadrukiem imitującym poszarpany materiał. Oczywiście lotnia służy do polowania na Pteranodonty, o czym świadczy chociaż fakt dzierżonego w dłoni Mike'a łańcucha na wysięgniku. Uzupełnieniem zestawu jest gniazdo - zlepek klasycznych klocków w różnych kolorach uzupełnionych o liście.

zwierzęta: Pteranodon
instrukcja: 12-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

5934


nazwa: Track Master / Dino Explorer
rok: 2000
ilość części: 88
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy

Głównym elementem zestawu jest potężny pojazd gąsienicowy, z bardzo dobrze zarysowanym przodem, oraz z miejscem na skrzynię z dodatkowym wyposażeniem. Pojazd ma dość prostą budowę jednak prezentuje się naprawdę ładnie. Dodatkowo w zestawie zawarto małe obozowisko rozłożone pod osłona skał.

zwierzęta: Pteranodon
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

5935


nazwa: Island Hopper
rok: 2000
ilość części: 202
ludziki: Miss Pippin Read

Ogromny i bardzo masywny dwuśmigłowy samolot naprawdę zachwyca swoim wyglądem. Posiada skrytkę na akcesoria oraz zmienną geometrię skrzydeł - można je podnieść do góry, dodatkowo skrzydła oraz ogon są odczepiane. Samolot przystosowany jest do lądowania i startowania z tafli wodnej, w końcu służy do transportu na niezbadaną wyspę. Jeden z najlepszych i najładniejszych modeli z serii Adventurers.

zwierzęta: Pteranodon
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

5955


nazwa: All Terrain Trapper
rok: 2000
ilość części: 186
ludziki: Mr. Hates, Mr. Cunningham, Alexis Sanister

Głównym elementem zestawu jest amfibia na dość potężnych kołach i całkiem udana konstrukcyjnie oraz pod względem wyglądu - smaczku dodają takie szczegóły jak łańcuch poprowadzony przez maskę. Ciekawostką jest dość fajna funkcjonalność pojazdu - gdy zderzy on się z przeszkodą (czyli np.: dinozaurem) wyrzucana jest sieć - działa to naprawdę sprawnie !. Pozostałe elementy zestawu to pułapka na dinozaury oraz mini obóz. Pułapka składa się z kraty, której naciśniecie powoduje podniesienie sieci. Niestety sama funkcjonalność jest o wiele gorsza niż w amfibii - można odnieść wrażenie że moduł ten dodany został na siłę, zresztą podobnie jak mini obóz, co prawda w miarę bogaty w wyposażenie ale niespecjalnie zachwycający pod względem wyglądu.

zwierzęta: Baby T-Rex, Triceratops, Stegosaurus
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

5975


nazwa: T-Rex Transport
rok: 2000
ilość części: 322
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Mike, Mr. Hates, Alexis Sanister

Ponownie zestaw składający się z paru modułów. Pierwszą częścią jest statek. I należy nadmienić: dość sporawy, szczególnie jeśli chodzi o długość. Ma całkiem sprawnie zabudowaną sterówkę połączoną z kominem, do jego atutów należy zaliczyć też że składa się głównie z "cegiełek". Minusem natomiast jest dość duża pustka - ale można to jak najbardziej wytłumaczyć faktem że służy głównie do transportu dinozaurów. Druga część zestawu to ciężarówka, ewidentnie przystosowana do przewozu Tyranozaura. Niestety naczepa jest pojedynczym elementem, a sam ciągnik nie prezentuje się jakoś rewelacyjnie - jest za bardzo pstrokaty pod względem konstrukcyjnym. Uzupełnieniem zestawu jest mały samochód, o dość prostej budowie ale sprawiający całkiem udane wrażenie.

zwierzęta: Baby T-Rex, Stegosaurus, Tyrannosaurus rex
instrukcja: 32-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

5987


nazwa: Dino Research Compound
rok: 2000
ilość części: 612
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Miss Pippin Read, Mike, Mr. Hates, Mr. Cunningham

Główny obóz poszukiwaczy przygód. Składa się z dwóch części połączonych mostkiem: przystani z mini-dźwigiem i ruchomym (?) drzewem oraz głównej zabudowy mieszczącej sporo akcesoriów wraz z rozkładanym dachem skrywającym antenę. Sama zabudowa posiada dużo uroku jednak jest dość pstrokata pod względem kolorystycznym. Ciekawie wygląda metalowe zadaszenie które zaczyna zżerać rdza. Zabudowa i przystań oprócz mostku połączone są liną do której podczepiony jest skrzynia, umożliwia to pewnie szybkie przesyłanie wyposażenia, czy nawet członków ekspedycji (zobacz zdjęcie).
Dodatkowo znajdziemy tu prostą łódź, wyposażoną tylko w dwa miejsca dla ludzików no i oczywiście wiosła. Mini-ciężarówka zawiera parę fajnych pomysłów jak wysięgnik z łańcuchem do łapania dinozaurów, czy umieszczone pod kątem koło zapasowe, jednak sprawia wrażenie niedopracowanej. No i mamy jeszcze samolot o dość dziwnym kształcie. Dwuśmigłowy, bez centralnej kabiny - miejsca dla pilotów / pasażerów usytuowane są bezpośrednio za silnikami. Wyposażony jest w podwieszoną siatkę, wykorzystywaną w wiadomym celu.

zwierzęta: Baby T-Rex, Triceratops, Tyrannosaurus rex, Pteranodon, skorpion, dwa pająki (szary i czarny), czerwony wąż
instrukcja: 48-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

___________________________________________________

Orient ExpeditionMiejsce akcji: Kraje orientu: Indie, Mount Everest, Chiny (trzy podserie).
Historia: Poszukiwanie największego skarbu Marco Polo: Złotego Smoka. By go odnaleźć należy zdobyć trzy złote artefakty stanowiące zbroję: tarczę (w Indiach), miecz (na Mount Everest) i hełm (w Chinach).
Tło instrukcji: Mapa w kolorze piaskowym, z postrzępionymi krawędziami.
Kolorystyka budowli: Indie: biały z wstawkami pomarańczowymi, Mount Everest: biały z wstawkami brązowymi i czarnymi, Chiny: czerwony, piaskowy i czarny.

Zestawy z Orient Expedition zostały podzielone na trzy dodatkowe podserie. Co ciekawe wszystkie zestawy z danej podserii mają swoje odpowiedniki w pozostałych. Na poniższym rysunku zestawy z danej podserii zostały umieszczone w rzędach, natomiast kolumny określają przynależność. I tak pierwsza kolumna to malutkie pojazdy, druga przedstawia małe zestawy (akurat w tym przypadku nie są jakoś bardzo ze sobą powiązane). Trzecia to średnich rozmiarów świątynie pełniące rolę kryjówek dla stworzeń charakterystycznych dla danej podserii. Kolumna czwarta obrazuje transport i wreszcie piąta to główne zabudowania skrywające w sobie skarby - cel podróży bohaterów i złoczyńców.


Orient Expedition Game


Bardzo ciekawe urozmaicenie tej subserii. Do wybranych zestawów dokładane były karty (przygód, przedmiotów, postaci), elementy planszy (w formie puzzli) oraz kostki. Jako pionki używa się ludzików, natomiast same zestawy też biorą udział w rozgrywce. Instrukcje do gry zawarte były w trzech największych zestawach, także w języku polskim.
Zdjęcia kostek, puzzli, kart: galeria

India

7410


nazwa: Jungle River
rok: 2003
ilość części: 65
ludziki: Johnny Thunder

Mini parowiec, czyli jasnoszara łódź z zabudowanym kotłem. Konstrukcja mimo że prosta jest bardzo udana i bogata w szczegóły jak np.: wskaźniki, wajchę, czy buchający ogień.
Puste miejsce wykorzystane zostało na skrzynię z dodatkowymi akcesoriami, połączoną z kadłubem łodzi łańcuchem (hm, by jej nie zgubić ?). Dodatkowo, mamy mini świątynię spełniającą jednocześnie rolę skrytki na klejnoty, pilnowanej dodatkowo przez węża i krokodyla. Mały ale bardzo udany zestaw !

zwierzęta: Czerwony wąż, krokodyl
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Łatwo dostępny
gra: -

7411


nazwa: Tygurah's Roar
rok: 2003
ilość części: 94
ludziki: Professor Kilroy

Profesor spotyka Tygrysa, przerażenie spotęgowane jest niewątpliwie faktem iż Tygrys chodzi na dwóch łapach (nogach ?) i utrzymuje postawę pionową ;-). Głównym motywem zestawu jest pułapka - po wysunięciu palety zapada się klapka, oraz załamaniu ulega chodnik do niej prowadzący. No cóż, jednak do samej zapadni przydało by się dotrzeć - wszak umieszczony został na niej żółty klejnot. Całkiem zgrabny zestawik, tym bardziej że zawiera udaną figurkę tygrysa.

zwierzęta: Czerwony wąż, Tygrys
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 3 karty

7414


nazwa: Elephant Caravan
rok: 2003
ilość części: 102
ludziki: Miss Pippin Read, Lord Sam Sinister, Babloo

Słoń ! Szary i ogromny ! Z dwoma białymi kłami długą trąbą i bystrymi oczkami ;-). Do tego wyszkolony do ciągnięcia dwukołowego wozu. Sam wóz posiada bardzo prostą konstrukcję, umieszczoną na dużych szprychowych kołach. Oprócz siedziska znalazło się na nim miejsce na skrzynię z paroma narzędziami. Na słoniu znajduje się miejsce dla poganiacza, jest to jednak zwykła skrzynka dodatkowo przytrzymująca kawałek ładnie barwionego materiału do którego przyczepione są pałąki wozu. W zestawie znalazło się też miejsce dla samochodzika o klasycznym, prostym ale bardzo udanym kształcie, wyposażonego w dość sporą ilość dynamitu oraz żółtą chorągiewkę.
zwierzęta: Słoń
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 5 kart

7418


nazwa: Scorpion Palace
rok: 2003
ilość części: 355
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Lord Sam Sinister, Maharaja Lallu, Palace Guard

Bardzo ładna świątynia, skrywająca w swoich czeluściach pierwszy artefakt: złotą tarczę. Budynek na pierwszy rzut oka ma prostą konstrukcję, jednak jego budowa trwa dość długo i jest bardzo ciekawa. Charakteryzuje się oczywiście wykończeniami i ornamentami przywodzącymi na myśl Indie. W jego centrum umieszczona jest posąg skorpiona strzegący skrzyni, by się do niej dostać należy odchylić ramie potwora. Powoduje to jednak uruchomienie pułapki - na bohatera czy też złodzieja zaczyna toczyć się ogromna kula. Sama złota tarcza jest ukryta na najwyższym poziomie świątyni pod profilowaną kopułą, dodatkowo strzeże jej zapadnia. Na słoniu zamontowano wygodne siedzisko z dodatkowym daszkiem chroniącym przed słońcem czy deszczem. Bardzo udany zestaw, bogaty w ciekawe szczegóły. Był dostępny też z imitacją Indyjskiego miecza.

zwierzęta: Słoń, dwa skorpiony
instrukcja: 76-stronicowa książeczka (A4), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 18 kart, 7 puzzli, kostka, instrukcja

7422


nazwa: Red Eagle
rok: 2003
ilość części: 30
ludziki: Johnny Thunder

Mały samolocik głównego bohatera, mimo swoich rozmiarów prezentuje się nadzwyczaj dobrze, a napewno bije na głowę miniaturki z Egyptian Desert.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny
gra: -

Mount Everest

7409


nazwa: Secret of the Tomb
rok: 2003
ilość części: 41
ludziki: Lord Sam Sinister, Skeleton

Sarkofag skrywający w swoim wnętrzu kościotrupa dzierżącego dwa klejnoty. Kościotrup przymocowany jest do ruchomego elementu, który podczas naciśnięcia powoduje odsunięcie klapki i pokazanie w pełnej klasie szkieletora. Niestety tak mały zestaw ma błędy konstrukcyjne - kościotrup często lubi się zablokować, czy to o klapkę, czy też o dziurę w "podłodze" - jednak ten problem łatwo naprawić dodając płytkę 6x2.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny
gra: -

7409 with DVD


Ciekawostka. Zestaw 7409 jako dodatek do płyty DVD z animowanym filmem będącym kontynuacją losów bohaterów z przygodowego filmu "Mumia" oraz "Mumia powraca".

Dodatkowe zdjęcia: elementy składowe, płyta dvd, okładka

7412


nazwa: Yeti's Hideout
rok: 2003
ilość części: 114
ludziki: Miss Pippin Read

Mała świątynia na ośnieżonej górze. Podczas próby dostania się do zielonego klejnotu skrytego w wysuwanej "szufladzie", otwiera się grota z której wyłania się postać człowieka śniegu - Yeti. Bardzo fajny zestaw, z prostą, ale skuteczną konstrukcją połączenia szuflady ze skałą - poprzez sznureczek. Sama grota jest bogata w ozdobniki: flagę, sam lód jak i sople lodu, oraz ... zębatki. Pozytywne wrażenie uzupełnia rewelacyjna figurka człowieka śniegu.

zwierzęta: Yeti
instrukcja: 28-stronicowa książeczka (A5), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 3 karty.

7415


nazwa: Aero Nomad
rok: 2003
ilość części: 118
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy

Balon bogaty w szczegóły takie jak: siatka na kopule, butla z gazem i oczywiście palnik, worki z piaskiem (główki bez nadruku), kotwiczka na lince. Sam balon posiada napęd poprzez trójramienne śmigło. Dodatkowo w zestawie znalazła się skrzynia z mnóstwem akcesoriów dla ludzików. Dość prosty, ale bardzo ładnie prezentujący się model. Dużym minusem są gumki które niestety bardzo łatwo pękają.

zwierzęta: -
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 5 kart.

7417


nazwa: Temple of Mount Everest
rok: 2003
ilość części: 291
ludziki: Johnny Thunder, Lord Sam Sinister, Ngan Pa, Sherpa Sangye Dorje

Piękna świątynia, skrywająca drugi artefakt: złoty miecz. Najeżona mnóstwem pułapek takich jak zapadnia, ruchomy most, czy spadające topory. Mimo dość prostej budowy model prezentuje się wprost rewelacyjnie, bogaty jest w szczegóły zarówno poprawiające jego wygląd jak i w ruchome elementy zwiększające "bawialność". Uzupełnieniem jest uzbrojony w dwa karabiny dwupłatowiec, także dość udany choć (czepiając się) troszeczkę za długi.

zwierzęta: -
instrukcja: 76-stronicowa książeczka (A4, jednak zbliżony do kwadratu), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 18 kart, 5 puzzli, kostka, instrukcja

7423


nazwa: Mountain Sleigh
rok: 2003
ilość części: 29
ludziki: Professor Kilroy

Sanki z napędem śmigłowym, ot taki dziwoląg i to także pod względem konstrukcyjnym: dość duży, wysunięty mocno do tyłu silnik nie nadaje mu uroku.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny
gra: -

China

7413


nazwa: Passage of Jun-Chi
rok: 2003
ilość części: 100
ludziki: Johnny Thunder

Schowek z czerwonym diamentem, poprzez kolorystykę, ornamenty i wykończenia noszący znamiona chińskiej kultury. Oczywiście klejnot nie jest pozostawiony sam sobie - strzeże go strażnik w postaci smoko-diabelskiej postaci zwanej Jun-Chi. Sama postać, podobnie jak Tygrys i Yeti, w posturze nosi cechy ludzkie - stoi na dwóch nogach i wyraźnie ma zarysowane ręce.
Zarówno klejnot jak i strażnika ustawiono na obrotowej postawie - po przeciwległych stronach, samą postawę można zablokować halabardą i dzięki temu uwięzić potwora. Ciekawy zestawik, choć sama konstrukcja pozbawiona jest większych rewelacji, natomiast figurka nie wzbudza aż tyle pozytywnych odczuć co np.: Yeti.

zwierzęta: Jun-Chi
instrukcja: 28-stronicowa książeczka (A5), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 3 karty

7416


nazwa: Emperor's Ship
rok: 2003
ilość części: 175
ludziki: Lord Sam Sinister, Chinese Guard (x2)

Mały chiński statek, bogaty w szczegóły takie jak koło sterowe (którym jest współczesna kierownica), obrotowe stanowisko kusznika, boczne wiosło sterowe czy też lampy. Napędzany siłą wiatru, więc wyposażony jest oczywiście w żagiel z ładnym orientalnym ornamentem. Dodatkowo na głównym pokładzie znalazła się klapa prowadząca do ładowni wypełnionej beczkami ze skarbami. Dzięki udanemu kształtowi i odpowiednim wykończeniom statek prezentuje się wprost rewelacyjnie. Ciekawostką jest mały błąd w instrukcji - boczne barierki są przesunięte o pół studa w stosunku do stanu zaprezentowanego na zdjęciach modelu.

zwierzęta: -
instrukcja: 40-stronicowa książeczka (A5), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 3 karty

7419


nazwa: Dragon Fortress
rok: 2003
ilość części: 732
ludziki: Johnny Thunder, Professor Kilroy, Miss Pippin Read, Lord Sam Sinister, Chinese Guard (x2), Chang Wu, Jing Lee, The Wanderer

Ogromnych rozmiarów Chińska świątynia, zbudowana na profilowanej płycie, identycznej do tej z największego zestawu Amazon Jungle, oczywiście tylko w innej kolorystyce i z innymi nadrukami. Na najwyższym jej poziomie ukryty jest ostatni z artefaktów: złoty hełm. Z tyłu świątyni siedzibę ma strażnik - The Wanderer który po otrzymaniu kompletu złotych precjozów, udostępnia dwa klucze służące do otwarcia drzwi do małych pomieszczeń umiejscowionych po bokach głównego zabudowania. Skrywają one pokrętła umożliwiające zwolnienie przesuwnych sztab. Dzięki temu można wysunąć siedzibę strażnika, która była ostatnią przeszkodą na drodze do znalezienia Złotego Smoka - wielkiego skarbu Marco Polo.
Konstrukcja robi wrażenie i ma parę ciekawych rozwiązań, jednak szkoda że występuje tu trochę za mało pułapek, w szczególności w porównaniu z Pałacem Skorpiona czy Świątynią na Mount Evereście. Wynagradza to dbałość o szczegóły i bardzo dobre rozplanowanie samego budynku. Dodatkowo w zestawie znajdziemy ciężarówkę na gąsienicach, o bardzo prostej budowie, ale dość dobrze się prezentującej.

zwierzęta: Smok
instrukcja: 108-stronicowa książeczka (A4), zawiera czterostronicowy komiks
dostępność: Łatwo dostępny
gra: 28 kart, 11 puzzli, kostka, instrukcja

7420


nazwa: Thunder Blazer
rok: 2003
ilość części: 68
ludziki: Johnny Thunder

Średnich rozmiarów uzbrojony w dwa karabiny dwupłatowiec. Owszem bardzo ładny, ale jednocześnie ogromna wpadka Orient Expedition - model pod względem konstrukcyjnym jest praktycznie identyczny do samolotu z zestawu 7417. Na szczęście chociaż kolorystyka jest odmienna.

zwierzęta: -
instrukcja: 20-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny
gra: -


Jedyna różnica konstrukcyjna pomiędzy samolotem z 7417 a 7420. W tym pierwszym mamy dwie kostki 1x1, w drugim występuje jedna kostka 1x2.

7424


nazwa: Black Cruiser
rok: 2003
ilość części: 27
ludziki: Lord Sam Sinister

Niewielkich rozmiarów samochodzik, wyposażony w charakterystyczny przód, skrzynie, oraz fajne koła i opony. Nie odstrasza, chociaż zachwycić też nie ma czym.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny
gra: -

Additionally

Poniższe trzy zestawy występują jako promocyjne dla lizaków Chupa Chups. Zawartość każdego zestawu to jedna figurka, i ewentualnie jakieś podstawowe wyposażenie, zapakowane w foliowy woreczek.
Oprócz wymienionych trzech zestawów z Orient Expedition, w promocji występowały też zestawiki z innych serii Lego - wszystkie są zaprezentowane na poniższym skanie katalogu:3380


nazwa:
rok: 2003
ludziki: Johnny Thunder

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny
gra: -

3381


nazwa:
rok: 2003
ludziki: Lord Sam Sinister

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny
gra: -

3382


nazwa:
rok: 2003
ludziki: Jing Lee

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny
gra: -

koniec posta 2 z 4
_________________
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
Ostatnio zmieniony przez nori 2008-06-28, 07:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
nori 
Adminus Emeritus


Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2005
Wpisy: 916
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-20, 14:01   

opis Adventurers został podzielony na cztery posty, to jest początek posta 3 z 4

StudiosMiejsce akcji: Hollywood ? ;-)

1354


nazwa: Dino Head Attack
rok: 2001
ilość części: 92
ludziki: Miss Pippin Read, Operator

Głównym elementem zestawu jest akcesorium filmowe w postaci głowy tyranozaura, umieszczonej na wysięgniku przymocowanym do konsoli sterującej. Cała głowa składa się z klocków i zawiera sporo przydatnych elementów w kolorze zielonym. Jedynym powiązaniem z serią adventurers jest postać Miss Pipin Read, poprzez strój i kapelusz upodobnionej do Johnnego Thudera.

zwierzęta: Kot, Baby T-Rex
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

1355


nazwa: Temple of Gloom
rok: 2001
ilość części: 56
ludziki: Johnny Thunder, Operator

Bardzo fajna ciekawostka - zestawik wprost idealnie pasujący stylistyką do Egiptu, jednak o bardzo prostej konstrukcji - i tak do końca nie wiadomo co przedstawiający. Mamy tu kładkę która zapada się po wysunięciu z jej środka szufladki. Uzupełnieniem są proste ornamenty - nadające mu właśnie odpowiednią stylistykę. Zestawik można by potraktować jako mini świątynię (główny bohater ucieka z kryształem) chronioną przez ruchome piaski (kładka ma kolor piaskowy). Oczywiście jako że zestaw należy do linii Studios mamy tu filmowe wyposażenie w postaci kamerzysty.

zwierzęta: -
instrukcja: 12-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

1370


nazwa: Raptor Rumble Studio
rok: 2001
ilość części: 154
ludziki: Johnny Thunder, Miss Pippin Read, Operator

Scenka z filmu "Jurassic Park III", zestaw zresztą jest firmowany logiem tegoż filmu, dwójka bohaterów otoczona przez raptory oraz pterodonta. Niestety sam zestaw jest mało ciekawy, szczególnie na tle zestawów z Dino Island. Dinozaury składają się z klocków i nie wyglądają najlepiej, to samo tyczy się konstrukcji - dziwnej i ni w pięć ni w dziesięć, choć jej plusem jest zastosowanie paru przydatnych elementów (obrotowe przeszklone panele, rurka, liście, przydymiony świetlik). Z serią Adventurers zestaw łączą oczywiście postacie głównych bohaterów.

zwierzęta: trzy dinozaury, jednak składane z klocków.
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5).
dostępność: Łatwo dostępny.

4064


nazwa: Mike
rok: 2001
ludziki: Mike

Ciekawostka - trudno zresztą nazwa to zestawem gdyż otrzymujemy tylko jedną figurkę. Do tego nie żadnej głównej postaci, a Mike'a - pomocnika znanego z subserii Dino Island. Jednak w foliowym opakowaniu znajduje się jeden, naprawdę rzadki element - kapelusz identyczny z tym Johnnego, jednakowoż w kolorze czerwonym - nie występujący w tej tonacji w żadnym innym zestawie !

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny.

4079


nazwa: Mini Rex
rok: 2001
ilość części: 4
ludziki: -

Kolejna po 4064 ciekawostka, malutki zestawik składający się zaledwie z czterech elementów w których jeden to figurka Baby T-Rex'a. I analogiczna sytuacja jak z kapeluszem Mike'a - mały dinozaur jest w kolorze czerwonym - w pozostałych zestawach można go spotkać tylko jako zielonego (Dino Island) lub szarego (Indiana Jones).

zwierzęta: Czerwony Baby T-Rex.
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny.

___________________________________________________

AdditionallyDodatkowe pierdoły. Głupio to brzmi, ale w sumie do tego się sprowadza. Poniżej przedstawione zestawy trudno mianować pełnym terminem "zestawów", jednak część z nich jest warta uwagi. Te z którymi każdy fan Adventurers powinien się zapoznać wymienione są po kolei, natomiast już totalne pierdółki, przedstawiam na końcu w sekcji "Różności"

5381

zdjęcie zapożyczone

nazwa: Adventurers Accessories
rok: 1998
ilość części: 27

Zestaw Service z dodatkowymi elementami w tematyce Egipskiej.

zwierzęta: Czerwony i czarny wąż, dwa skorpiony.
instrukcja: -
dostępność: Łatwo dostępny.
Dodatkowe zdjęcia: opakowanie

4212666


nazwa: Foto Frame
rok: 2003
ludziki: Johnny Thunder

Nazwa mówi sama za siebie - jest to po prostu ramka na zdjęcia w postaci płytki z wyciętym otworem. Sama ramka jest w kolorze piaskowym, dodatkowo znajdziemy tu parę elementów m.in. figurkę Johnnego.

zwierzęta: Czerwona papuga, skorpion.
instrukcja: Zwykła pojedyncza kartka z jednym rysunkiem.
dostępność: Łatwo dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: sama ramka, ramka z elementami

4270132


nazwa: Photo Holder Legoland Memory of the Day Set
rok: 2005
ludziki: Johnny Thunder, Rycerz

Bardzo duża ciekawostka, zestaw który trafiłem zupełnie przez przypadek, dodatkowo trudno znaleźć go też w najróżniejszych zestawieniach. Ramka, a raczej stojak na zdjęcie, bez żadnych jakiś specjalistycznych elementów, wyposażony w figurkę Johnnego, krokodyla, skrzynię oraz ... rycerza w pstrokatej kolorystyce. Nie mam najmniejszego pojęcia skąd taki misz-masz...

zwierzęta: Krokodyl
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: elementy

k34432

zdjęcie zapożyczone

nazwa: Lego Mosaic Dino
rok: 2003
ilość części: ponad 2000

Duża szara płyta bazowa wypełniona w odpowiedni sposób płytkami 1x1 w pięciu kolorach, tworzy obrazek atakującego Tyranozaura. Kosteczki na rysunek składają się tylko z odcieni szarości - biały, jasny szary, szary, ciemny szary, czarny (white, light grey, grey, dark grey, black), szkoda że nie pokuszono się jednak o zastosowanie bardziej żywej kolorystyki. Dodatkowo obrazek posiada ramkę z dachówek, oraz zaczep do powieszenia na ścianie.
Zestaw jest dostępny w sporym płaskim pudełku zawierającym płytkę bazową oraz sporo woreczków z kosteczkami, zawartość pudełka determinowana jest jedynie przez naklejkę (drugie zdjęcie). Ciekawostką jest instrukcja - jedna zwykła kartka z rysunkiem gdzie przyczepić daną kosteczkę (oznaczenie za pomocą cyfr) - to co rzuca się w oczy to marna jakość druku - prawdopodobnie jest to zwykłe ksero.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4 z marnym drukiem (ksero ?).
dostępność: Bardzo trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: pudełko, oznaczenie, elementy, instrukcja

k34433

zdjęcie zapożyczone

nazwa: Lego Mosaic Johnny Thunder
rok: 2003
ilość części: ponad 2000

Drugi zestaw z serii Mosaic bezpośrednio dotyczący serii Adventurers. Tym razem jako obrazek posłużył wizerunek głównego bohatera. Reszta - analogicznie jak w k34432.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4 z marnym drukiem (ksero ?).
dostępność: Bardzo trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: pudełko, oznaczenie, elementy, instrukcja

4182612


nazwa: Orient Expedition Watch
rok: 2003
ludziki: Johnny Thunder

Całkiem nieźle wykonany zegarek na rękę, uroku przede wszystkim nadaję mu porządny i wyraźny cyferblat w łagodnym kolorze piaskowym. Pasek składa się z elementów przez co bez problemu można regulować jego długość. Niestety zarówno pasek jak i zapięcie to plastik co nie jest zbyt wygodne przy noszeniu oraz zapewne wpływa na żywotność elementów - trzeba uważać by nie zgubić zegarka w przypadku gdy coś "strzeli". Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by pasek wymienić na nieoryginalny Legowy, ale wygodniejszy i wytrzymalszy. Uzupełnieniem zestawu jest figurka Johnnego.

zwierzęta: -
instrukcja: Mała kartka.
dostępność: Trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: pudełko

4182615


nazwa: Orient Expedition Clock
rok: 2003
ilość części: 26
ludziki: Johnny Thunder

Żółty budzik, czyli sporych rozmiarów element spełniający rolę zegarka, wyposażony w funkcję budzenia, oraz całkiem przyzwoita ilość dodatkowych elementów upiększających. Model oczywiście stylistyką nawiązuje do serii Orient Expedition i jest naprawdę bardzo ciekawym jej uzupełnieniem, choć trudno traktować go jako zwykły zestaw. Ciekawostką jest błąd dotyczący występującej tu figurki Johnnego, na zdjęciach oraz cyferblacie występuje w zielonym ubraniu (takim jak w zestawach z podserii „India”), tymczasem załączona figurka wyposażona jest w brązową kamizelkę (taką jaka występowała w podserii „Mount Everest”).

zwierzęta: Skorpion
instrukcja: Kolorowa broszurka i czarno białą kartka. (?)
dostępność: Trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: nori

Kaborient


nazwa: Kaborient
rok: jak w zestawach
ludziki: jak w zestawach

W pełni metalowa, sporych rozmiarów puszka. Nosi nadruki loga LEGO oraz wizerunków klocków pod różnymi kątami. Jedynym oznaczeniem zawartości jest niepozorna naklejka na wieczku. A sama zawartość - niestety nie jest jakąś rewelacją - znajdziemy tu trzy dość popularne zestawiki z subserii Orient: 7422,7423 oraz 7424 (nie różnią się niczym od normalnie dostępnych, te same pudełka, ta sama zawartość), oraz paczuszkę z cukierkami / ciasteczkami oczywiście znanej już firmy Kabaya. Należy zwrócić jednak uwagę że sama puszka jest bardzo dobrze wykonana, i może z powodzeniem służyć jako pojemnik na elementy.

zwierzęta: jak w zestawach
instrukcja: jak w zestawach
dostępność: Puszka trudno dostępna, same zestawy łatwo.

Dodatkowe zdjęcia: oznaczenie, zawartość, zestawy

An Interactive Puzzle Storybook: The Curse Of The Mummy


nazwa: An Interactive Puzzle Book: The Curse of the Mummy
rok: 1998
ludziki: -

Książka opowiadająca o wyprawie do Egiptu w której biorą udział Johnny Thunder, Miss Pippin Read, Professor Kilroy oraz Harry Cane. Podczas podróży na drodze stają im czarne charaktery: Mr. Hates i Slyboots. Książka ilustrowana jest nie zdjęciami a obrazkami stworzonymi techniką 3D. Mimo że bardzo dobrze zrealizowanymi to czasami można odnieść wrażenie że zabrakło czasu na ich dopracowanie. Sama historia natomiast wzbogacona jest o mnóstwo zagadek.

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny.

An Interactive Puzzle Storybook: The Lost Temple


nazwa: An Interactive Puzzle Book: The Lost Temple
rok: 1999
ludziki: -

Druga książka, tym razem opowiadająca o podróży, znanych z pierwszej części, bohaterów do dżungli. Tych złych reprezentują Senor Palomar, Rudo Villano i Gabarro. Wykonanie i układ tej części jest analogiczny do wcześniejszej - znów mamy obrazki wykonane na komputerze. I znów niestety wygląda to mocno tak sobie. Oczywiście i tu znajdziemy mnóstwo zagadek.

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny.

Długopisy

Długopisy łączące funkcjonalność "pisania" z elementami Lego, tzn. rączkę długopisów można składać z poszczególnych "klocków". W każdym zestawie znajdziemy ich całkiem sporą liczbę - tak więc możliwych układów jest tyle że każdy może ułożyć coś co mu się spodoba. Mamy tu główki, cegiełki z nadrukami, czy też walce. Nie są to jednak klocki Lego, a specjalnie przygotowane elementy, różniące się rozmiarem od oryginalnych - są troszkę większe. Do tego nieco do życzenia pozostawia jakość wykonania, na szczęście nie jest tragicznie. Same długopisy sprawdzają się całkiem przyjemnie przy normalnym użytkowaniu.

p1517: Hieroglyph Pen Series 1 (1999 r.)


Elementami składowymi są walce z nadrukiem egipskich hieroglifów, co więcej na każdym z walców umieszczono trzy różne znaki. Dzięki dodatkowej nakładce z rowkiem, zawsze pokazany jest tylko jeden ze znaczków. Jest to bardzo dobry pomysł, dzieciaki mogą przypisać do każdego znaku odpowiednie litery czy też sentencje i przekazywać sobie tak zakodowane informacje.

p1520: Adventure Pen Series 1 (1999 r.)


Długopis towarzyszący pierwszej subserii - jako cegiełki występują główki głównych postaci, oraz elementy z nadrukami utrzymanymi w stylu Egiptian Desert.

p1524: Dino Island Pen Series 2 (2000 r.)


Długopis towarzyszący trzeciej subserii - analogicznie do wcześniejszego elementy nawiązują bezpośrednio do Dino Island.

p1533: Minifigure Faces Pen (2001 r.)


W tym długopisie skupiono się głównie na główkach ludzików Lego, i to pochodzących z najróżniejszych serii.
Między innymi też z Adventurers.

p1538: Safari Pen (2001 r.)


Długopis który nie ma bezpośredniego nawiązania do podróżników. Jednak jego tematyka - safari - pozwala na umieszczenie go w tym zestawieniu. Co nie zmienia faktu że jest to trochę "na siłę", fan samych Adventurers może go sobie spokojnie darować.

p2030: Safari Pen Pack (2000 r.)


Rozszerzenie wcześniejszego zestawu o breloczek, podobnie jak długopisy składający się z elementów. Co ciekawe w samym breloczku pojawia się główka Mr. Hates'a !

Breloczki


3961: Johnny Thunder (2000 r.)
KC32 (4202597): Dr. Kilroy (2003 r.)
KC34 (4202596): Maharaja Lallu (2003 r.)
KC35 (4202594): Dragon Fortress Guard (2003 r.)
KC36 (4202593): Jing Lee (2003 r.)
KC37 (4202598): Johnny Thunder (2003 r.)
KC38 (4202595): Sherpa Sangye Dorje (2003 r.)
KC39 (4202599): Lord Sam Sinister (2003 r.)
KC40 (4224648): Pippin Read (2003 r.)
? Lord Sam Sinister w turbanie
ICKC11: Imagination Center Key Chain Adventurer with Spider (2003 r.)
ICKC15: Imagination Center Key Chain Female Adventurer with Scorpion (2003 r. (prawdopodobnie))

Już od dłuższego czasu, praktycznie każdej serii towarzyszą breloczki w postaci ludzików na łańcuszkach. W Adventurers najpierw pojawiła się figurka Johnnyego Thunder'a (3961), natomiast dość późno, bo dopiero przy okazji subserii Orient Expedition Lego wypuściło aż osiem różnych figurek, w tym ponownie Johnnyego, jednak w zmienionym ubranku. Ciekawostką jest jeden breloczek: Lord Sam Sinister w turbanie, który teoretycznie nie powinien istnieć (Lord nie miał w nawyku wkładania turbanu). Dostałem go jako prezent przy jakimś tam zamówieniu i nie mam pojęcia czy jest to oficjalny breloczek czy też samoróbka - chociaż na takową nie wygląda. Do tego nie udało mi się znaleźć go w żadnym z zestawień. Ot, pozostaje jako ciekawostka.
Dodatkowo dwa ostatnie breloczki (ICKC11 i ICKC15 - brak zdjęcia), mają narysowane postacie na kawałku blaszki, niestety nie udało mi się jak narazie ich zdobyć.

m428


nazwa: m428
rok: 2005
ludziki: Johnny Thunder & inni

Ludziki jako magnesy także dość często pojawiają się przy okazji różnych serii. Adventurers niestety na tym polu nie są reprezentowani jakoś rewelacyjnie, znalazłem tylko figurkę Johnnego. Dodatkowo występował on w zestawie ośmiu ludzików, wybranych dość przypadkowo - mamy tu zarówno przedstawicieli miasta jak i rycerstwa. Co tu robi Johnny ?

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny.

Compass


nazwa: Compass (with 2995 & 2996)
rok: 1998
ludziki: -

Działający kompas w formie breloczka. W komplecie z zestawami 2995 i 2996 na wyłączność sieci "Toys'r'us".

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Bardzo trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: elementy, pudełko na kompas

Golden Mummy


nazwa: Golden Mummy
rok: 1998
ludziki: -

Pojemnik na elementy w kształcie sarkofagu. Całkiem dobrze wykonany i dość sporych rozmiarów. Kolorowe elementy to naklejki - niestety lubiące się odklejać gdy pojemnik jest w częstym użyciu. Był dostępny jako dodatek do wybranych zestawów.

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Łatwo dostępny.

Golden Storage Case


nazwa: Golden Storage Case
rok: 1997
ludziki: -

Walizka także dodawana do wybranych zestawów. Oczywiście może służyć do przechowywania elementów, choć jest mało podręczna i nie ma w niej jakoś dużo wolnego miejsca.

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: 02, 03, 04

Playing Cards


nazwa: Playing Cards
rok: 1998
ludziki: -

Talia kart (52 + 3 Jokery) z motywami nawiązującymi do Adventurers, a dokładnie do pierwszej subserii: Egiptian Desert. Jako waleta mamy Johnnego, w roli damy występuje Miss Pippin Read, natomiast królem została Mumia. Szkieletory przyjęły zaszczytną rolę Jokerów. Karty są całkiem dobrze wykonane i muszę przyznać że bardzo przypadły mi do gustu.

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Bardzo trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: pudełko, rewersy, figury

Treasure Quest


nazwa: Lego Treasure Quest
rok: 1998
ludziki: -

Ciekawa gra elektroniczna której głównym elementem jest plastikowa skrzynka. By ją otworzyć należy w określonej kolejności w szczelinę włożyć 6 różnych kartonowych kluczy, umieszczanych dodatkowo w plastikowych elementach przypisanych na stałe danemu graczowi (maksymalnie czterem). Zabawa polega na szukaniu wcześniej ukrytych kartonowych kluczy i jak najszybszym otworzeniu skrzyni.
Ot nawet fajne ale wymaga dość sporej przestrzeni, lub też modyfikacji zasad. A te można dostosować tak by były atrakcyjne nawet dla dorosłych ;-)

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka w formacie A3 zagięta na pół.
dostępność: Trudno dostępny.

Dodatkowe zdjęcia: tył pudełka, zawartość, skrzynia 1, skrzynia 2, zawieszki, elementy

Różności

Jak wcześniej wspomniałem, poniżej przedstawiam "pierdółki" które nie zawsze są warte tego by się nimi zainteresować. Zresztą większość z nich zdobyłem przez przypadek, zazwyczaj przy okazji bardziej sensownych zakupów. Co więcej lista ta nie jest kompletna, różnych pisaczków, naklejek, portfeli, torebek, części garderoby itp. było całkiem sporo.

Magnes


Wypukły magnes na lodówkę. Były dostępne cztery rodzaje, jednak pozostałe dotyczą innych serii.

Naklejki


Trzy naklejki z postaciami z Orient Expedition. Cała seria naklejek składa się z dwunastu sztuk, jednak na pozostałych widnieją postacie z innych serii.

Kredki


Dziesięć kredek z motywami z Orient Expedition.

Dodatkowe zdjęcia: tył, kredki

Ołówki


Dwie paczki po dwa ołówki z nadrukami węży. Jeden komplet w kolorze jasnym, drugi - ciemnym.

Zestaw szkolny


Fajny zestaw szkolny składający się z długopisu, linijki, gumek do mazania, strugaczki oraz ołówków. No i są jeszcze naklejki z motywami główek ludzików z najróżniejszych serii, w tym oczywiście z Adventurers.

Timer


Minutnik w kształcie główki ludzika Lego do gotowania jajek. Ma nadruki trzech różnych buźek, jedną z nich jest ta należąca do Johnnego.

Dodatkowe zdjęcia: buźka 1 (Johnny), buźka 2, buźka 3

Magnes


Magnesy na lodówkę, wykorzystujące klasyczne cegiełki oraz krokodyla.

Naklejki - kartka


Kartka pocztowa której front jest jednocześnie naklejkami. Bałbym się to wysyłać pocztą polską.

Dodatkowe zdjęcia: tył

Johnny - kartka


Kolejna kartka pocztowa tym razem z nadrukiem oraz w kształcie postaci Johnnego.

Dodatkowe zdjęcia: tył

Tatuaże


Wodne tatuaże z motywami z Adventurers.

Naklejki


Dość spory pakiet naklejek z ludzikami oraz cegiełkami. Oczywiście między całą hałastrą znajdziemy też postacie Johnnego i spółki.

Dodatkowe zdjęcia: tył, całość, pierwsza część, druga część

4066pb312 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Land of Adventure Pattern


Klocek Duplo z jednostronnym nadrukiem postaci Johnnego. Oczywiście sam klocek jest w jedynym słusznym kolorze: piaskowym ;-).

4066pb331 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Kingdom of the Pharaohs Launch Day 2009 Legoland Windsor Pattern


Kolejny klocek Duplo z nadrukiem, tym razem przedstawiającym Faraona.

Dodatkowe zdjęcia: przód i tył

30144pb10 Brick 2 x 4 x 3 with Lego Club, April 2003 and Johnny Thunder Pattern


Ponownie promocyjny klocek z nadrukiem i ponownie z postacią Johnnego. Jednak tym razem nie wykorzystano elementu Duplo a „zwykłą” cegiełkę 2x4x3 w kolorze czerwonym.

Katalogi

Z rozpędu przeskanowałem parę jednostronicowych katalogów (dla młodszych duchem: były kiedyś dokładane do mniejszych zestawów, natomiast w większych można było znaleźć książeczki).

01, 02, 03, 04, 05, 06

___________________________________________________

OutbackSeria Outback jest podserią Town/City, jednak biorąc pod uwagę jej tematykę, jest bardzo atrakcyjna dla miłośnika Adventurers. Oczywiście przymykając oko na takie szczegóły jak inny okres czasowy umieszczenia akcji, czy też to że w outback nie występuje nikt z Aventurers...

6444


nazwa: Outback Airstrip
rok: 1997
ilość części: 157
ludziki: 3

Zaginione lotnisko to prosta zabudowa, urozmaicona dodatkowymi elementami jak wiatrak, wskaźnik kierunku wiatru i parę dodatkowych akcesoriów. Bardzo dobrze prezentuje się samolot transportowy w którym zastosowano fajny patent na połączenie ogonu bezpośrednio ze skrzydłami za pomocą dwóch pałąków.

zwierzęta: Szara papuga
instrukcja: 20-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

6487


nazwa: Mountain Rescue
rok: 1997
ilość części: 67
ludziki: 1

Mały czerwony helikopter, z wciągarką i hakiem. Dodatkowo znajdziemy w zestawie paletę z mnóstwem wyposażenia.

zwierzęta: -
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Łatwo dostępny

6490


nazwa: Amazon Crossing
rok: 1997
ilość części: 117
ludziki: 1

Najfajniejszy zestaw z tej serii. Żółty jeep na amortyzowanym zawieszeniu. Trochę za mało masywny, ale wynagradza to ciekawą zabudową, znalazło się miejsce dla wciągarki, ustawionej pod kątem anteny, zapasowego koła i paru sztuk wyposażenia. Jeep może pokazać co potrafi próbując przekroczyć rzekę po mocno chwiejącej się atrapie mostu, mała zabudowa ma swój urok potęgowany przez takie szczegóły jak rozrzucone kości.

zwierzęta: Szara papuga, krokodyl
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

6550


nazwa: Outback Racer
rok: 1997
ilość części: 48
ludziki: 1

Sportowy pojazd w kolorze żółtym z zielonymi wstawkami. Całkiem zgrabny.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

6553


nazwa: Crisis News Crew
rok: 1997
ilość części: 133
ludziki: 3

Pojazdy ekipy telewizyjnej, samochód z anteną i dodatkowym wyposażeniem, oraz helikopter z wysięgnikiem dla kamerzysty (ciekawe czy zwieje mu czapkę ?). Obydwa pojazdy utrzymane w ładnej niebieskiej kolorystyce z białymi wstawkami. Minusem zestawu są naklejki - w helikopterze sklejają niestety ze sobą parę elementów.

zwierzęta: -
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

___________________________________________________

XX-centuryPoniższe zestawy, podobnie jak Outback, nawiązują tematykądo Adventurers. Powiązania te należy traktować z przymrużeniem oka, co nie przeszkadza oczywiście dobrej zabawie... Powyższa nazwa, jak i logo są fikcyjne.

1720


nazwa: Cactus Canyon
rok: 1994
ilość części: 129
ludziki: 3

Tak zwany "value pack" czyli składanka paru mniejszych zestawików. Zazwyczaj w skład value packów wchodzą zestawy z różnych serii, jednak w tym wypadku wszystkie modele, w ilości sztuk trzech, dotyczą jednej tematyki. Co ciekawe utrzymane są w jednej tonacji kolorystycznej. Największym modelem jest terenówka, o dość przyjemnej budowie, jedyne co trochę przeszkadza (ale to już czepianie się), to zbyt mało masywny przód w porównaniu do sporej zabudowy tyłu. Plusem modelu jest spora ilość dodatkowych akcesoriów. Pozostałe dwa modele to już "pchełki": malutki kajak oraz quad.

zwierzęta: Papuga
instrukcja: 8-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Trudno dostępny

1817


nazwa: Forest Flyer
rok: 1996
ilość części: 131
ludziki: 3

Dość fajny zestaw na który składa się hydroplan o całkiem przyjemnym, choć dość nowoczesnym kształcie oraz, już bardzo klasyczna, chatka o prostej konstrukcji jednak z sporą ilością dodatkowego wyposażenia. Uzupełnieniem zestawu jest prościutki kajak. Model podobnie jak 2769 był wydanych w celach promocyjnych dla linii lotniczej.

zwierzęta: -
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6) i kartka w formacie A3.
dostępność: Trudno dostępny

2537


nazwa: River Raft
rok: 1998
ilość części: 19
ludziki: 1

Prosta, by nie rzec prostacka tratwa: mało wyposażenia, nieciekawa pseudo zabudowa, trudno w tym zestawiku znaleźć jakieś plusy. Zestaw podobnie jak 2541 i 2542 z Egiptian Desert został wydany w mini serii pod szyldem "Shell'a". Nosi numerek 3 i także tu można znaleźć dziwną i nieprzydatną naklejkę.

zwierzęta: -
instrukcja: Kartka A4
dostępność: Łatwo dostępny

2769


nazwa: Airline Promotional Set: Swamp, Plane, Dock, Boat
rok: 1999
ilość części: 97
ludziki: 2

Bardzo zgrabny zestaw którego największą składową jest bardzo dobrze prezentujący się hydroplan. Dodatkowo otrzymujemy malutką motorówkę, mini przystań z akcesoriami i zbiornikiem paliwa oraz krokodyla i krzaczek. Model podobnie jak 1817 był wydanych w celach promocyjnych dla linii lotniczej.

zwierzęta: Krokodyl
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Trudno dostępny

4778


nazwa: Biplane
rok: 2005
ilość części: 108
ludziki: 1

Wspaniały model dwupłatowca, dopracowany zarówno pod względem konstrukcji jak i wyglądu. Bardzo dobrze w tym modelu prezentuje się połączenie koloru żółtego z brązowym, jak już szukać minusów to można za takie uznać naklejki. Co ciekawe model nie jest jakoś popularny (pozakatalogowy), dodatkowo należy nadmienić że często w najróżniejszych spisach jest błędnie przypisywany bezpośrednio do serii Adventurers, co w sumie jest zrozumiałe gdyż jak żaden z listy dodatkowych trzyma charakter i styl Podróżników.

zwierzęta: -
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Trudno dostępny

6552


nazwa: Rocky River Retreat
rok: 1993
ilość części: 237
ludziki: 2

Weekendowy wypad za miasto. Bardzo udany i ładnie wyglądający zestaw, gdzie na sporej kwadratowej płycie bazowej znajdziemy zabudowę małego domku, otoczonego górami oraz drzewami. Drzewom polecam przyjrzeć się z bliska - zastosowano ciekawą konstrukcję: za pień posłużyły ramy okiennic na którym umieszczono małe choinki. Patent może ciekawy, ale jak mam być szczery nie za bardzo jakoś przypadł mi do gustu. Góry wznoszące się koło domu połączone są mostkiem z drugą stroną przepływającej rzeki. Dodatkowo w zestawie znajdziemy udany model żółtego samochodu terenowego (podobnego do tego z 1720) wraz z przyczepką na której może transportować całkiem zgrabną motorówkę. Jeden z fajniejszych modeli, może też przez to że swoim wyglądem napawa spokojem i weekendowym rozluźnieniem.

zwierzęta: Koń, szara papuga
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

6563


nazwa: Gator Landing
rok: 1996
ilość części: 232
ludziki: 3

Przyjemny zestaw na którego składową wchodzi całkiem spora ilość różnych modeli oraz akcesoriów, co bardzo zwiększa bawialność. A znajdziemy tu bardzo udany model wodolotu, przyjemny model samochodu terenowego, hydroplan o nowoczesnym kształcie oraz uproszczoną zabudowę połączoną mostem z zejściem przy skale. Niestety taka ilość modeli z dość niedużej ilości elementów powoduje że są one pod względem konstrukcyjnym dość proste, na szczęście nie odrzucają ani wykonaniem ani wyglądem.

zwierzęta: Krokodyl, szara papuga
instrukcja: 28-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

6584


nazwa: Extreme Team Challenge
rok: 1998
ilość części: 354
ludziki: 4

Ten zestaw można postawić przy 6552 - weekendowym wypadzie za miasto. Różni się bowiem od niego wszystkim. O ile 6552 cechował się spokojnością to ten jest wprost przepełniony akcją. Na wyprofilowanej płycie bazowej znajdziemy namiot z zapadnią (namiot jest wykonany z materiału, podobne można znaleźć w zestawach 5978 z Egiptu oraz 7624 z Indiany Jonesa), punkt widokowy z aparatem na statywie, górę z ośnieżonym szczytem i powiewającą flagą, skały które mogą się zawalić na przepływające rzeką łodzie oraz wiszący most z rewelacyjnymi gładkimi płytkami 6x1 z nadrukiem imitującym drewno. Dodatkowo w zestawie znajdziemy cztery pojazdy. Najprostszym jest ponton z napędem wiosłowym. Mamy tu też trzykołowy motor z anteną i krótkofalówką oraz quada na ruchomym zawieszeniu, też wyposażonego w antenę i krótkofalówkę. Dość spore wrażenie robi potężna terenówka na ogromnych, znanych z technica kołach ze świetnie wymodelowaną karoserią. Podsumowując: bardzo udany zestaw ze sporą dozą bawialności !

zwierzęta: Szara papuga, czarny wąż
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

6665


nazwa: River Runners
rok: 1994
ilość części: 73
ludziki: 3

Dobrze zagospodarowana i bogata w najróżniejsze szczegóły tratwa do spływów ekstremalnych. Dodatkowym plusem są aż trzy figurki - sporo jak na całkiem mały zestaw.

zwierzęta: -
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: Łatwo dostępny

6672


nazwa: Safari Off Road Vehicle
rok: 1990
ilość części: 66

ludziki: 2

Prawdziwa klasyka ! Zgrabny i udany pod względem konstrukcyjnym pojazd terenowy, z charakterystycznymi nadrukami "zebry" na drzwiach i masce. Smaczku dodatkowo dodaje ciekawie zrobione zawieszenie - element do którego przyczepione są koła jest połączony z resztą pojazdu za pomocą sprężynek. To proste rozwiązanie w znacznym stopniu zwiększa bawialność samochodu.

zwierzęta: Małpa
instrukcja: Podłużna kartka
dostępność: Łatwo dostępny

7786

zdjęcie zapożyczone

nazwa: The Batcopter: The Chase for Scarecrow
rok: 2007
ilość części: 293
ludziki: 2

Zestaw pochodzący z licencjonowanej serii "Batman" stworzonej oczywiście wokół tytułowej postaci znanej przede wszystkim z kart komiksów. Mimo że bardzo cenię sobie Gacka, to jednak seria ta jakoś mnie do siebie nie przekonała. Dopiero zrobiłem wyjątek dla tego zestawu i to nie z powodu figurki Batmana czy też jego pojazdu: Batcoptera. Powodem był piękny model dwupłatowca należący do Stracha na wróble. Samolot jest bardzo ładnie wykonany z przewagą koloru ciemno-piaskowego uzupełnionego o brąz. Oczywiście jak na pojazd ciemnego charakteru jest mocno uzbrojony i to przez dość udziwnione akcesoria, jednak w łatwy sposób można go delikatnie przerobić by bardziej przypominał pojazd Johnnego (przykład w galerii).
W pudełku znajdziemy jeszcze wspomniany Batcopter - fajny, ale bez rewelacji. Plusem obydwu modeli jest całkiem spora ilość ciekawych i/lub przydatnych elementów.

zwierzęta: -
instrukcja: 48-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria

koniec posta 3 z 4
_________________
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
Ostatnio zmieniony przez nori 2010-01-11, 18:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
nori 
Adminus Emeritus


Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2005
Wpisy: 916
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-20, 14:01   

opis Adventurers został podzielony na cztery posty, to jest początek posta 4 z 4

Indiana JonesUwaga by Hippotam (post z 2006-05-06): "Zastanawia mnie przyszłość serii Adventurers. Współpraca Lego i Lucasa idzie całkiem nieźle, można się więc spodziewać że filmowa premiera czwartej części przygód Indiany Jonesa zaowocuje serią klockową. Zgodnie z polityką LEGO według której serie nie powinny ze sobą konkurować (stąd zniknięcie Space na rzecz Star-Wars) Adventurers może wtedy zakończyć żywot. Oczywiście to wszystko moje gdybanie (...)".
Jak widać Hippotam oprócz zdolności budowniczych przejawia też skłonność do przepowiadania przyszłości.

Lego Star Wars trudno nie nazwać fenomenem, seria ta zdobyła wprost ogromną popularność o czym świadczą wciąż wydawane nowe modele, także pochodzące ze świata około filmowego (książki, komiksy, gry), czy też wznawianie starszych zestawów najczęściej jednak delikatnie przemodelowanych. Indiana Jones ma ze Star Warsami dość dużo wspólnego, nic więc dziwnego że wreszcie doczekaliśmy się przeniesienia do plastikowego świata także tego uniwersum. Okazja ku temu była dość spora, w końcu 22 maja mieliśmy przyjemność (choć tu opinie są podzielone) zapoznać się z kolejną, czwartą odsłoną przygód niemniejszego poszukiwacza przygód niż Johnny Thuder: Indiany Jonesa (przy okazji mała ciekawostka: imię Indiana wzięło się stąd że tak wabił się pies Lucasa). Na początku roku Lego wypuściło cztery pierwsze zestawy, nawiązujące do klasycznej trylogii, natomiast na przełomie kwietnia i maja otrzymaliśmy kolejne cztery, tym razem już oparte o najnowszą część. I oczywiście na tym (miejmy nadzieję) nie koniec. W poniższych krótkich opisach jest dość dużo czepiania się. Proszę potraktować to z przymrużeniem oka - naprawdę zestawy te są bardzo udane.


porównanie postaci z dwóch światów

Indiana Jones - sets7195


nazwa: Ambush in Cairo
rok: 2009
ilość części: 79
ludziki: Indiana Jones, Marion Ravenwood, Cairo Swordsman, Cairo Warrior
film: Raiders of the Lost Ark

Opis w przygotowaniu...

zwierzęta:
instrukcja:
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: Lipek79

7196


nazwa: Chauchilla Cemetery Battle
rok: 2009
ilość części: 187
ludziki: Indiana Jones, Mutt Williams, Skeleton, Cemetery Warrior (x2)
film: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Opis w przygotowaniu...

zwierzęta:
instrukcja:
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7197


nazwa: Venice Canal Chase
rok: 2009
ilość części: 420
ludziki: Indiana Jones, Dr. Elsa Schneider, Grail Guardian (x2)
film: Indiana Jones and the Last Crusade

Opis w przygotowaniu...

zwierzęta:
instrukcja:
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7198


nazwa: Fighter Plane Attack
rok: 2009
ilość części: 384
ludziki: Indiana Jones, Professor Henry Jones Sr., Fighter Plane Pilot
film: Indiana Jones and the Last Crusade

Opis w przygotowaniu...

zwierzęta:
instrukcja:
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7199


nazwa: The Temple of Doom
rok: 2009
ilość części: 652
ludziki: Indiana Jones, Short Round, Willie, Mola Ram, Temple Guard (x2)
film: Temple of Doom

Opis w przygotowaniu...

zwierzęta:
instrukcja:
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7620


nazwa: Motorcycle Chase
rok: 2008
ilość części: 76
ludziki: Indiana Jones, Henry Jones, German Soldier
film: Indiana Jones and the Last Crusade

Ucieczka Seniora i Juniora przed niemieckim żołnierzem. Para bohaterów ukradła motor z przyczepą, Niemiec używa w pościgu jednoślada. Same motory wyglądają bardzo dobrze, choć składają się tylko z dwóch elementów plus koła, natomiast przyczepka już jest budowana z pojedynczych klocków. W zestawie znalazło się miejsce na parę dodatków: prymitywną i prostacką stróżówkę ze szlabanem, skrzynie oraz proporzec.

zwierzęta: -
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: Andzia

7621


nazwa: Lost Tomb
rok: 2008
ilość części: 277
ludziki: Indiana Jones, Marion Ravenwood, Skeleton
film: Raiders of the Lost Ark

Bardzo ładnie prezentująca się świątynia, z dość sporą ilością ciekawostek. Ot chociażby ruchome posągi Anubisa które gdy się przewracają wybijają dziurę w tylnej ścianie. A za jedną z nich dodatkowo kryje się kościotrup zawieszony na łańcuchu. W centralnym miejscu znajdziemy arkę przymierza, jednak zbliżanie się do niej jest dość ryzykowne. Może się okazać że na nieuważnego podróżnika spadnie wprost zatrzęsienie węży. A tego, jak wiemy, Indiana nie znosi. Świątynię należy uznać za naprawdę udany model, choć sporym minusem są naklejki. Przy okazji - zwróćcie uwagę na tą umieszczoną pod wylęgarnią węży, znajdziemy na niej rysunki pewnych blaszanych bohaterów pewnej gwiezdnej sagi ;-)

zwierzęta: Pięć czerwonych węży, pięć zielonych węży
instrukcja: 48-stronicowa książeczka (A4, jednak zbliżony do kwadratu)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7622


nazwa: Race for the Stolen Treasure
rok: 2008
ilość części: 271
ludziki: Indiana Jones, Oberst Dietrich, German Soldier (x2)
film: Raiders of the Lost Ark

Rewelacja ! Dwa doskonale dopracowane i świetnie wyglądające samochody. Ciężarówka, wreszcie z pełną zabudową kabiny, o bardzo klasycznym i dostojnym wyglądzie. Proste szyby, oraz przednia krata jeszcze bardziej nadają jej szacownego wyglądu. Paka ciężarówki okryta jest brezentem, czyli po prostu kawałkiem materiału. Mniejszy samochód jest trochę pstrokaty, jednak jest to w sumie czepianie się na siłę. I on naprawdę prezentuje się rewelacyjnie koło większej koleżanki. W zestawie oczywiście znajdziemy też Indianę, tutaj galopującego na białym rumaku. Ciekawostką są dwa błędy: pierwszy to ilość złotych monet, w pudełku jest tylko jeden komplet (czyli cztery monety), natomiast na zdjęciu wyraźnie widać że powinny być przynajmniej dwa komplety. Drugi błąd występuje w instrukcji: niemieccy żołnierze mają w niej brązowe rączki, tymczasem tak naprawdę roczki te są w kolorze cielistym - takie też występują na zdjęciach.

zwierzęta: Biały koń
instrukcja: 48-stronicowa książeczka (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: Andzia

7623


nazwa: Temple Escape
rok: 2008
ilość części: 554
ludziki: Indiana Jones, Jock, Rene Belloq, Satipo, Skeleton (x2)
film: Raiders of the Lost Ark

Świątynia znana z początku pierwszego filmu. I bardzo duży plus modelu - udało się upakować tu naprawdę sporo ciekawostek i pułapek znanych z obrazu kinowego. Mamy więc najbardziej rozpoznawalny element - wielką toczącą się kule (kula to jeden element znany już choćby z Świątyni Skorpiona z Orient Expedition), wyskakujące dzidy, ruchome ostrza, czy też rozpadlinę. Na samym końcu drogi czeka największy skarb, złota statuetka, uruchamiająca sprytnie zrobioną pułapkę: po wyjęciu posążka, zwalnia się uchwyt przytrzymujący dużą rzeźbę. Ta pod swoim ciężarem przewraca się, jednocześnie zasypując wroga głazami (czyli dwoma okrągłymi cegiełkami ;-)). Znajdziemy tu też mnóstwo dopracowanych szczegółów, jak choćby ciekawy pomysł na wykorzystanie Baby T-Rexów jako posągów przy wejściu. Przyczepione są one "do góry nogami", dzięki takiemu ustawieniu przypominają dość groźnie wyglądające twarze. Niestety dla mnie jednak zawsze te elementy pozostaną dinozaurami. Dodatkowo w zestawie znajdziemy hydroplan pilotowany przez Jock'a i jego zielonego oślizgłego pupilka. Do całości mam mieszane uczucia, zestaw prezentuje się naprawdę ładnie, jest bardzo, ale to bardzo bawialny, jednak czegoś mi tu niestety brakuje.

zwierzęta: Zielony wąż, nietoperz, dwa pająki, dwa ciemnoszare Baby T-Rex (jako rzeźba)
instrukcja: Dwie książeczki po 76 stron (A4, jednak zbliżony do kwadratu)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7624


nazwa: Jungle Duel
rok: 2008
ilość części: 91
ludziki: Indiana Jones, Mutt Williams, Irina Spalko
film: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Malutki zestawik przedstawiający obóz składający się z namiotu (znanego już choćby z 5978 z Egiptian Desert), mało wytrzymałego stołu, stojaka z bronią sieczną oraz ogniska i skrzyni z ekwipunkiem. Zresztą elementów ekwipunku i ciekawych akcesoriów, jak na tak mały zestaw jest całkiem sporo. Oprócz trzech ludzików dostajemy też przedstawicieli fauny - trzy mrówki, bardzo fajnie wyglądające, szkoda jednak że aż tak wielkie (ale tu należy mieć pod uwagą fakt że mniejsze ciężko byłoby jakoś sensownie zaprojektować, poza tym mrówki idealnie pasują do pająków i skorpionów z klasycznych Adventurers).

zwierzęta: Trzy mrówki
instrukcja: 24-stronicowa książeczka (A5)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: Mikolaj

7625


nazwa: River Chase
rok: 2008
ilość części: 234
ludziki: Indiana Jones, Marion Ravenwood, Russian Guard (x2)
film: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Głównym elementem zestawu jest bardzo dobrze zaprojektowana amfibia, bogata w szczegóły takie jak śruba, dokładna atrapa silnika czy też koło zapasowe. Co ciekawe składa się z trzech modułów, które łatwo się ze sobą łączy i odczepia. Z pojazdów mamy tu też ponton napędzany silnikiem, dodatkowo wyposażony w wiosła oraz dość potężnie reprezentujący się karabin z zamocowanym reflektorem. Dodatkowo w zestawie znajdziemy ciekawie zaprojektowane drzewo, będące jednocześnie kryjówką sowieckiego żołnierza. Kryjówka ta jest odpowiednio wyposażona w niezbędne składniki czyli karabin, kubek z mocną kawą ;-) oraz prostą pułapką - siecią w którą można łapać czy to wrogów czy też dzikie zwierzęta. A skoro jesteśmy przy zwierzakach - mamy tu też krokodyla w rewelacyjnym ciemnozielonym kolorze. Dość dużym minusem są naklejki - szczególnie ta na szybę amfibii - sam już nie wiem czy pojazd ten prezentuje się lepiej bez naklejki czy z nią.

zwierzęta: Dwa czerwone węże, krokodyl
instrukcja: 48-stronicowa książeczka (A4, jednak zbliżony do kwadratu)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: lugomina

7626


nazwa: Jungle Cutter
rok: 2008
ilość części: 511
ludziki: Indiana Jones, Colonel Dovchenko, Russian Guard (x2)
film: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Najważniejszym elementem zestawu jest potężna maszyna służąca do wycinki lasu i jednoczesnego torowania drogi innym pojazdom. Co ciekawe pojazd ten w filmie pojawił się dosłownie na moment i nie spełniał jakiejś ważniejszej roli - natomiast w formie klockowej został odwzorowany wprost perfekcyjnie. Już sama jego bryła jest bardzo ciekawie i zaprojektowana z dbałością o detale , to dodatkowo jest też bawialny dzięki ruchomym ostrzom (opierającym się na oponkach - gdy pojazd jedzie oponki wprawiają ostrza w ruch), czy też ciekawie zrobionego jego "wybuchu" (wciśnięcie pałąka powoduje "wyskoczenie" dwóch elementów zasłaniających większą cześć zabudowy). No i dość dużą atrakcyjnością modelu są klasyczne ogniwa gąsienicowe w ilości 86 sztuk.
W zestawie dodatkowo znajdziemy trzy luzem stojące drzewa, oraz małą świątynię z opuszczaną pajęczą siecią i ... żabą - mniejszą rozmiarem od mrówek.

zwierzęta: Pająk, pięć mrówek, żaba
instrukcja: 76-stronicowa książeczka (A4, jednak zbliżony do kwadratu)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7627


nazwa: Temple of the Crystal Skull
rok: 2008
ilość części: 929
ludziki: Indiana Jones, Mutt Williams, Irina Spalko, Russian Guard, Skeleton, Akator Skeleton (x3), Ughs Warrior (x2)
film: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Ogromna świątynia, z mnóstwem najróżniejszych elementów wzorowanych na filmie. Niestety w większości wypadków niedopracowanych. Odnoszę wrażenie że przy konstrukcji modelu chciano zawrzeć jak najwięcej pułapek, scen i sytuacji występujących w obrazie kinowym, jednak ograniczenie tysiąca elementów nie pozwoliło na bardziej dokładne skupienie się na szczegółach. Ale z drugiej strony, czego to tu nie ma ! Wiec mamy ruchome, obrotowe schody (powinny się chować i być nieco większe), obracającą się podstawę dla tronów kryształowych szkieletów (ale tylko dla trzech !), wodospad (jeden klocek ! I żeby choć trochę skojarzyć że to wodospad należy nalepić naklejkę !), składające się bloki skalne na szczycie świątyni (tylko dwa ? i czemu to coś w środku przypomina jakiś nadajnik ?). Dodatkowo są jeszcze ukryte ostrza, spadające czaszki czy też schowany za posągiem klejnot. A i żeby nie zapomnieć - świetny pomysł ze schodami prowadzącymi do świątyni - po naciśnięciu na "rzeźby" stają się poważną pułapką dla bohaterów. Dodatkowym uzupełnieniem świątyni jest potężna brama z posągiem o rysach twarzy i wyskakującymi oczami. Brama ta jest zdejmowana - może występować jako osobny element. Jedno zestawowi należy uczciwie przyznać: posiada w sobie ogromne pokłady bawialności ! A to że coś tam brakuje ? Czy to w końcu takie ważne ?

zwierzęta: osiem ciemnoszarych Baby T-Rex (jako rzeźba)
instrukcja: Dwie książeczki po 76 stron (A4)
dostępność: Łatwo dostępny

Dodatkowe zdjęcia: galeria

7628


nazwa: Peril in Peru
rok: 2008
ilość części: 625
ludziki: Indiana Jones, Mutt Williams, Irina Spalko, Colonel Dovchenko, Russian Guard, Pilot
film: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Mam bardzo mieszane uczucia do tego zestawu. W sumie znajdziemy tu mnóstwo ciekawych i całkiem dobrze wykonanych modeli, jednak odnoszę wrażenie że zestaw był projektowany w dość dużym pośpiechu. O ile do samochodu nie ma się o co przyczepić, prezentuje się całkiem zgrabnie, to już traktor-ciągnik wygląda brzydko, tak samo jak mobile schody. Przy okazji ciekawostka: na zdjęciu przedni ruszt ciągnika jest usytuowany pionowo, natomiast według instrukcji powinien być poziomo. Ciągnik można łączyć z schodami oraz przyczepką która dodatkowo posiada skrętne koła.
Jednak najważniejszym modelem jest dość spory samolot. Jest bardzo dobrze zaprojektowany, posiada dwa potężne silniki, chowane koła i otwieraną ładownię. Dużym minusem jest wykorzystanie naklejek które imitują okna. Niby nie ma się do czego przyczepić jednak czegoś mi w samolocie brakuje, jakiegoś takiego "szlifu". Natomiast sporym plusem zestawu jest bardzo dużo dodatkowego i ciekawego wyposażenia, oraz spora ilość figurek.

zwierzęta: -
instrukcja: Dwie książeczki po 56 stron (A4)
dostępność: Tylko dla sieci "Toys'r'us", dostępny też w Lego Shop@Home

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: zgrredek

7682


nazwa: Shanghai Chase
rok: 2009
ilość części: 244
ludziki: Indiana Jones, Willie Scott, Short Round, Gangster (x2)
film: Temple of Doom

Opis w przygotowaniu...

zwierzęta:
instrukcja:
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria
Recenzja na forum, autor: vedder, Lipek79

7683


nazwa: Fight on the Flying Wing
rok: 2009
ilość części: 376
ludziki: Indiana Jones, Marion Ravenwood, Pilot, Airplane Mechanic
film: Raiders of the Lost Ark

Opis w przygotowaniu...

zwierzęta:
instrukcja:
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria


Indiana Jones - Additionally sets20004


nazwa: Jungle Cruiser
rok: 2008
ilość części: 83
ludziki: Indiana Jones
film: -

Mały i prosty, jednak bardzo udany model samochodu terenowego. Prezentuje się naprawdę zgrabnie, uroku nadaje mu przede wszystkim kolorystyka: nie wyobrażam go sobie w innym kolorze niż ciemnozielony. Wielkim minusem zestawu jest jego dostępność, obecnie można zakupić go na amerykańskim e-bayu, niestety ceny są dość zawyżone...

zwierzęta: -
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6)
dostępność: tylko dla prenumeratorów magazynu "BrickMaster" (39.99 $ za roczną prenumeratę, tylko Stany)

Dodatkowe zdjęcia: galeria

sdcc08


nazwa: 2008 San Diego Comic Con Exclusive Lego Brickmaster Indiana Jones Lego Set
rok: 2008
ilość części: 200
ludziki: Indiana Jones, Ughs Warriors (x2)
film: -

Zestaw dostępny tylko podczas San Diego Comic Con, w limitowanym nakładzie 500 numerowanych egzemplarzy, wydanych pod egidą magazynu BrickMaster. W niewielkim (31 x 23 x 5.5 cm) ale bardzo gustownym - stylizowanym na skrzynię - opakowaniu otrzymujemy dość spory misz-masz.
Dwa woreczki z klockami: pierwszy to dokładnie zestaw 20004 - Jungle Cruiser zawierający figurkę Indiany, klocki oraz instrukcję potrzebne do zbudowania samochodu terenowego, drugi zawiera dodatkowe klocki, w tym dwie figurki Ughs Warriors. Co ciekawe jest to zwykły woreczek strunowy, to co go wyróżnia to naklejka z logiem, ilością części oraz informacjami dodatkowymi. Instrukcja to matowa kartka w formacie A3, z ładnym, czystym i wyraźnym drukiem. Oprócz tego w pudełku znajdziemy reklamę BrickMaster'a oraz dwa komplety naklejek znanych już z modelu 7623 Temple Escape. W niniejszym zestawie potrzebne są tylko duże prostokątne naklejki na podjazdy - reszta zostaje niejako bonusowo.
A sam zestaw ? Mamy tu niebezpieczny przejazd nad którym góruje ładnie zaprojektowana czaszka z przezroczystym diamentem. Przejazd strzeżony jest przez dwóch wojowników, nasz bohater w swoim ciemnozielonym jeepie nie będzie miał łatwego zadania by zdobyć klejnot. Całkiem ciekawy i przyjemny zestaw, nienawiązujący do któregokolwiek z filmów (oczywiście postacie wojowników pochodzą z Kingdom of the Crystal Skull, jednak sama konstrukcja nie występowała w filmie), szkoda tylko że wydany w ograniczonym nakładzie.

zwierzęta: -
instrukcja: 16-stronicowa książeczka (A6) + kartka A3
dostępność: Edycja limitowana, 500 numerowanych egzemplarzy.

Dodatkowe zdjęcia: galeria

Toy Fair


nazwa: LEGO Toy Fair Collectors Party (February 16, 2008), Indiana Jones / Han Solo Transformation Chamber
rok: 2008
ilość części: -
ludziki: Indiana Jones, Han Solo
film: -

W białym kwadratowym pudełku, wśród żółtej wyściółki kryje się prawdziwy skarb. Pleksiglasowa kostka skrywa bardzo dziwną konstrukcję będącą hołdem dla Harrisona Forda. Na czarnym cokole otrzymujemy obracającą się kompozycję z jednej strony przedstawiającą postać Indiany Jonesa przed fragmentem świątyni, z drugiej mężnie stoi Han Solo dzierżąc w dłoni broń. Jak widać zestaw przeznaczony tylko i wyłącznie dla fanów Indiany Jonesa lub / i Star Wars. Świadczą zresztą o tym jeszcze dwa fakty: cała konstrukcja jest nierozbieralna, potraktowano ją niestety klejem (za wyjątkiem figurek), oraz to że zestaw wydany został w nikłym nakładzie 100 numerowanych egzemplarzy.

zwierzęta: -
instrukcja: -
dostępność: Edycja limitowana, 100 numerowanych egzemplarzy.

Dodatkowe zdjęcia: galeria

Indy Combo (7625 & 7626)


nazwa: indy combo
rok: 2008
ilość części: -
ludziki: Indiana Jones, Mutt Williams
film: -

Kiedyś Lego wydawało książeczki z dodatkowymi instrukcjami. Zazwyczaj w takiej publikacji można było znaleźć plany do kilku-kilkudziesięciu modeli z różnego przedziału tematycznego. Teraz w dobie internetu plany takie bez problemu można zamieszczać w sieci. I tak właśnie ma się sprawa z tym modelem: instrukcję do niego można znaleźć na stronie Lego, by go zbudować potrzebne jest zaplecze klockowe z dwóch zestawów: 7625 (River Chase) i 7626 (Jungle Cutter). I tu pojawia się pierwsza rysa: dwa te zestawy dostarczają w sumie prawie 800 części, dziwi więc że model budowany według dodatkowych planów wykorzystuje małą ich ilość, tym bardziej że jego konstrukcja nie jest jakoś bardzo zachwycająca i dość uproszczona. Mimo to model prezentuje się nawet dość ciekawie - choć trudno stwierdzić co ma dokładnie przedstawiać (nie pochodzi z żadnego z filmów, natomiast skąd się wziął prezentuje krótki komiks zamieszczony w LEGO Club Magazine). Dziwny pojazd z dwoma kołami i dodatkowo centralnie poprowadzoną gąsienicą, wyposażony w pionowo umieszczone ostrza umocowane na wysięgniku. Niestety posiada błędy konstrukcyjne jak np.: dość blisko siebie umocowane koła stanowiące oparcie dla gąsienicy, podczas jazdy poprzez tarcie utrudniają jej ruch.
Sama instrukcja także zawiera błędy, czasem znika jakiś element, do tego mimo że kolejne kroki budowy są dość "powolne" to nagle między 14 i 15 krokiem następuje nagły spory przyrost elementów, do tego należy się dokładnie przyglądnąć co, gdzie i jak - odnoszę wrażenie jakby w instrukcji zabrakło jednej strony.
Model należy traktować jako ciekawostkę, swoisty dowcip projektantów.

zwierzęta: -
instrukcja: W formie elektronicznej, 8 stron
dostępność: -

Dodatkowe zdjęcia: galeria

Crystal Cannon Truck (7682 and 7683)


nazwa: Crystal Cannon Truck
rok: 2009
ilość części: -
ludziki: -
film: -

Kolejny, po „indy combo”, zestaw który nie jest dostępny w normalnej sprzedaży, a jedynie Lego udostępniło plany do jego budowy. Instrukcję do modelu można znaleźć w magazynie BrickMaster (numer z March-April 2009), a do jego zbudowania potrzebne jest zaplecze elementów pochodzących z zestawów 7682 Shanghai Chase i 7683 Fight on the Flying Wing. Otrzymujemy potężną ciężarówkę o całkiem ładnym wyglądzie, wyposażoną w ogromne działo. Podobnie jak w przypadku „indy combo” pojazd taki nie pojawił się w filmach, nie dziwi więc fakt, że model nie ukazuje się jako regularny zestaw a jedynie jako instrukcja. Zresztą, ponownie analogicznie jak w przypadku „indy combo”, tu też pojawia się poważny błąd konstrukcyjny, elementy tworzące przednie nadkola są nieprawidłowo połączone co może powodować nawet uszkodzenie klocków.

zwierzęta: -
instrukcja: W magazynie BrickMaster, 2 strony
dostępność:

Dodatkowe zdjęcia: galeria


Indiana Jones - AdditionallyBreloczki852145: Indiana Jones Key Chain (2008 r.)
852146: Henry Jones Sr. Key Chain (2008 r.)
852147: German Soldier Key Chain (2008 r.)
852716: Mutt Williams Key Chain (2009 r.)
852717: Irina Spalko Key Chain (2009 r.)
852718: Colonel Dovchenko Key Chain (2009 r.)

Mieliśmy breloczki z Adventurers, ze Star Wars jest ich wprost zatrzęsienie, nic więc dziwnego że i z Indiany Jonesa takowe się pojawiły. W roku 2008 ukazały się trzy breloczki, w kolejnym liczba ta została zwiększona do sześciu.

4066pb294 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Indiana Jones Legoland Windsor Pattern


Ciekawostka: promocyjny klocek Duplo z motywem Indiany Jonesa. Klocek jest podwójnie zadrukowany, po drugiej stronie mamy logo parku z którego pochodzi, niniejszy egzemplarz ma nadruk: „Legoland Windsor”, można też znaleźć ten promocyjny klocek z nadrukiem: „Legoland California”.

Dodatkowe zdjęcia: przód i tył

4066pb350 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Indiana Jones Legoland Windsor 2009 Fireworks Pattern


Kolejny promocyjny klocek Duplo, tym razem z nadrukiem Indiany Jonesa na tle piramid. Jak widać i co potwierdza opis, klocek prawdopodobnie towarzyszył pewnej „wybuchowej” imprezie.

Dodatkowe zdjęcia: przód i tył

852504 Magnet Set Indiana Jones


852719 Indiana Jones Magnet Set: Indiana Jones, Irina Spalko and Mutt Williams


LEGO Indiana Jones: The Original Adventures


Opis w przygotowaniu...

Recenzja na forum, autor: nori

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Opis w przygotowaniu...

Recenzja na forum, autor: ImpreSariO


Magazines

W oficjalnych gazetkach wydawanych przez Lego (BrickMaster, Club Magazine) można znaleźć całkiem ciekawe artykuły o naszym plastikowym poszukiwaczu skarbów oraz jego przygodach. Oczywiście artykuły te mają jak najbardziej charakter promocyjny, jednak zdarzają się takie perełki jak wywiad z pewnym Adamem:

Parę innych skanów znajdziecie w galerii (rozdzielczości dość duże, ale chciałem by teksty były w miarę czytelne).

www.lego.com
Naprawdę warto zajrzeć do sekcji dotyczącej Indiany Jonesa. Oprócz prostej gry i różnych ciekawostek można tu znaleźć bardzo fajne plakaty oraz rewelacyjny filmik "Lego Indiana Jones and the raiders of the lost brick".

___________________________________________________

Na zakończenie

Mam nadzieję że powyższy opis zachęci kogoś do zainteresowania się nie tylko najnowszym Indianą Jonesem, ale też do sięgnięcia po starsze zestawy wchodzące w skład jednej z najlepszych serii w historii Lego: Adventurers.
Opis ten, szczególnie dział dotyczący Indiany Jonesa, postaram się na bieżąco aktualizować umieszczając informacje o nowych zestawach.

koniec
_________________
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
Ostatnio zmieniony przez nori 2010-01-11, 19:08, w całości zmieniany 14 razy  
 
 
 
trubal 
collection rebuilder


Wiek: 34
Dołączył: 13 Cze 2007
Wpisy: 299
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-06-20, 14:32   

Jesteś Bogiem :)
nie wiem ile czasu zajęło ci pisanie tego, ale ja w tydzień tego na pewno nie przeczytam :)
_________________
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl
 
 
 
 
Maciej Drwięga 


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sie 2004
Wpisy: 1076
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-20, 14:54   

Jeśli pozwolisz, dzisiaj to wrzucę w charakterze art. na stronę 00453005_0000002u. Można ?
_________________
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.
 
 
 
nori 
Adminus Emeritus


Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2005
Wpisy: 916
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-20, 15:40   

Maciej Drwięga napisał/a:
Jeśli pozwolisz, dzisiaj to wrzucę w charakterze art. na stronę 00453005_0000002u. Można ?


Eee, pozwalam ? ;-)

Co do opisu: okazało się że cześć dotyczącą Orient Expedition gdzieś wcieło, dlatego przeedytowałem dwa pierwsze posty: do pierwszego przeniosłem Egyptian Desert, w drugim zrobiło się teraz na tyle luźno że już jest całość Orient Expedition.
_________________
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
 
 
 
szww 


Wiek: 36
Dołączył: 09 Wrz 2006
Wpisy: 302
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-20, 17:35   

rewelacyjny opis, choc nie mialem jeszcze dosc czasu aby przeczytac calosc

wielkie brawa za poswiecony czas i doglebne przestudiowanie tematu

aby zas post nie byl bez sensu:
- instrukcja do 'Peril in Peru' jest od kilku tygodni dostepna na stronie LEGO + zestaw mozna juz zamawiac w przedstrzedazy

- i jeszcze tekie cos :)
 
 
 
 
bethel23
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 17:58   

Ja do postu o serii egipskiej-zapomniałeś napisać przy opisie 5978 że zrobiono tam zajefajną miniaturkę-miniaturkę mikroskopu, złożoną z lupy i sekstantu oraz paru mniejszych elementów (to to coś dziwnego, co było przyczepione do zamkniętej brązowej skrzynki). Aa, i w tej serii to jednak głównie grobowce były, nie świątynie:) np. 5938 to bł grobowiec.
 
 
 
Mikolaj 


Wiek: 26
Dołączył: 02 Lut 2008
Wpisy: 1044
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2008-06-20, 18:27   

Rany jak ja uwielbiam Adventurers! (chyba nawet bardziej niż classic-space:P). Świetne opisy, uświadomiły mi jak dużo mam z tej serii:P
PS. Zestaw 5919 - szukałem go wiele razy, nigdzie go nie było, w związku z czym raczej nie jest tak łatwo dostępny.
_________________
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.
 
 
 
 
nori 
Adminus Emeritus


Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2005
Wpisy: 916
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-20, 20:15   

szww napisał/a:
instrukcja do 'Peril in Peru' jest od kilku tygodni dostepna na stronie LEGO + zestaw mozna juz zamawiac w przedstrzedazy

Rysunek okładki instrukcji jest właśnie wyciągnięty z pdf’a ściągniętego ze strony Lego. Natomiast sam zestaw jest już fizycznie dostępny w sprzedaży (i powinien dotrzeć do mnie na dniach ;-) )

szww napisał/a:
i jeszcze tekie cos :)

;-)

bethel23 napisał/a:
zapomniałeś napisać przy opisie 5978 że zrobiono tam zajefajną miniaturkę-miniaturkę mikroskopu

Opisy miały być BARDZO skrótowe, dlatego też nie skupiałem się na wszystkich szczegółach. Inna sprawa że przy niektórych zestawach trochę za bardzo się rozrosły niż początkowo zamierzałem.

bethel23 napisał/a:
Aa, i w tej serii to jednak głównie grobowce były, nie świątynie:) np. 5938 to bł grobowiec.

Ha, masz rację, szczególnie jeżeli chodzi o 5938 – to przecież jak najbardziej grobowiec ! Nawet można w nim znaleźć kości ;-) Pozwoliłem sobie poprawić.

Mikolaj napisał/a:
Zestaw 5919 - szukałem go wiele razy, nigdzie go nie było, w związku z czym raczej nie jest tak łatwo dostępny.

No właśnie, to jest problem z określeniem dostępności danego zestawu. Czasem zdarza się że jedna osoba szuka czegoś przez długi okres czasu, sprawdzając różne źródła, a kto inny trafi na to samo bez problemu...
_________________
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
Ostatnio zmieniony przez nori 2008-06-20, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szww 


Wiek: 36
Dołączył: 09 Wrz 2006
Wpisy: 302
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-20, 22:51   

nori napisał/a:
Natomiast sam zestaw jest już fizycznie dostępny w sprzedaży


:( podobno jest, ale w Toys'R'us obok mnie juz od miesiaca na niego poluje i obsluga niezmiennie robi wielkie oczy jak pytam o ten zestaw :(
_________________
2na4.pl | mój sklepik
 
 
 
 
kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-21, 09:14   

Nori - jesteś mistrzem recenzji i opisów.
Czekam na serię Castle w podobnym stylu.
 
 
 
lugomina 
V-miss Recenzji Krulowa Klocy


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Sie 2007
Wpisy: 733
Skąd: fawela wielkomiejska
Wysłany: 2008-06-21, 18:24   

Swietne opisy, o cudny nori! Dzieki!
Podziwiam Twoja pilnosc i dokladnosc przy produkcji opisów, zdjec oraz zwracanie uwagi na zestawy niepowiazane a pokrewne (Outback, platowce etc).

Wydaje mi sie, ze Johny Thunder to nie tylko nawiazanie do Indiego Jonesa ale i troche do Crocodile Dundee (zawadiaka w kapelusiku, daje rade, pochodzi z Australii).
A Dino Island to tez wielki uklon Lego w strone Jurassic Parku, równiez Spielbergowego :)

Az mnie skreca, gdy pomysle, ze podczas powszechnego wystepowania serii Adventurers w sklepach tkwilam w glebokiej ciemnosci Dark Age!
Pomyslec, ze mialam serie egipska, dzunglowa i orientalna na wyciagniecie reki.. dobrze, ze bricklink istnieje. I dzieki Tobie wiem teraz jeszcze lepiej, czego szukac!
_________________
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.
 
 
 
bethel23
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-22, 21:11   

Lugomina, to ja ci powiem, że swego czasu miałem prawie komplet podserii egipskiej, brakowało mi tylko czarnego dwupłatowca i tej wielkiej świątyni (imho świątynia była ohydna, a czarny dwupłatowiec miał się nijak do tego piaskowo-białego z 5948:P). Ech, była darkage i teraz do kuzynka powędrowało:(

Teraz przeczytałem opis jeszcze raz, i się muszę przyczepić (no, czepailski jestem:P):

5919 ma w nazwie "tomb", wiec to duże z trupem i elementami sarkofagu/trumny to niechybnie grób. To małe coś z wężem, to nie wiem co to jest.
5958 j/w
5901-tu to wiosło "udaje" ster, sugerowało by to umieszczenie go niejako "między" pływakami które bądź co bądź muszą być równoległe do nurtu rzeki, a tak ustawionym wiosłem nie da się wiosłować, tylko sterować. Zresztą przy spływie w dół amazońskiej rzeki nie ma potrzeby wiosłowania, bo prąd jest potężny, a tratwa raczej nie służy do dalekich wojaży. No i zestawik świetny, oczywiście jak na "dostarczyciel" ludzika i wyposażenia, tratwę można łatwo zabudować.
3021 to jest chyba model pewnego rodzaju wozu, składanego do grobu władcy jako środek lokomocji dla niego w zaświatach (Egipcjanie wierzyli, że "tam" jest podobnie jak "tu" i że są potrzebne zwierzaki, pojazdy i żywność dla zmarłych-dlatego grobowce ich władców były takie imponujące).

wiem, mądrze się, ale ja tą serię uwielbiam i historię Egiptu również mnie fascynuje^^

Uważam że pierwsza seria dot. Egiptu była najlepsza i najdokładniej zaprojektowana-szczegóły widać w wypadku balonu z 5988, auta z 5978 i pojazdów z 5948. Świetne źródło takich części jak łańcuchy i zapadnie (wiele, naprawdę wiele zapadni tu było), ponadto nieograniczony rezerwuar broni długiej i krótkiej jak też pojazdów quasi-wojskowych i myśliwców (oba dwupłaty to myśliwce-dlatego mają na pokładach karabiny, szkoda że identyczne ze strzelbami):).
 
 
 
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wpisów
Nie możesz usuwać swoich wpisów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,181 sekundy. Zapytań do SQL: 9