[MOC] Polski myśliwiec P11

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
myszomor

[MOC] Polski myśliwiec P11

#1 Post autor: myszomor »

Witam
Jako kompletny nowicjusz pozwoliłem sobie rozpocząć działalność na forum od pokazania własnej konstrukcji. Nie wiedziałem do jakiej kategorii ten twór zakwalifikować, bo klocków póki co mam tyle co nic i nie starczyło ani na coś podobniejszego do oryginału, ani na coś ruchomego, więc trafiłem tu.
Samolot to coś na kształt polskiego myśliwca z lat 30-tych - PZL P-7 a potem P-11 z tzw. "polskim skrzydłem".
Samolot powstał z części od ciężarówki i małego podnośnika - gdyby takie numery wychodziły naszym przedwojennym konstruktorom to może i wygralibyśmy wojnę ? :)

galeria :
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-06-23, 09:05 przez myszomor, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Samolocik przyjemny dla oka, ciekawa kolorystyka, ale sądząc po budowie to raczej do działu technic ;)
PS bardzo udany debiut :)
Ostatnio zmieniony 2008-06-22, 20:53 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Potwierdzam bardzo udany debiut. Samolot też fajny, pomysłowe wykorzystanie koła :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#4 Post autor: szarikm »

myszomor, Proszę o założenie konta na www.brickshelf.com - jest to serwer na którym umieszczamy nasze zdjęcia.

Zachęcam do skorzystania z instrukcji z serii FAQ początkującego AFOLa - link w mojej stopce.
Ostatnio zmieniony 2008-06-22, 22:46 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

myszomor

#5 Post autor: myszomor »

Dzięki za uwagi co do zdjęć - ale ćwiczenie czyni mistrza i chyba już jest lepiej.
Starałem się nie dawać tego do działu Technic, bo tam pewnie zaraz posypałyby się pytania co się w konstrukcji rusza, a ja nie miałbym się specjalnie czym wykazać na tym polu :)

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

O - witamy kolejnego Krakowianina :)

Konstrukcja nietypowa - niby z technic'a ale jak sam Autor napisał - bez mechanizmów... ale model przypomina oryginał więc jest dobrze :) Czekamy na następne prace :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Fajny, bardzo przyjemny dla oka jak już pisał Havoc. Zauważyłem jednak dwie "wady"
-W oryginalnym myśliwcu były inaczej montowane koła (nie wiem jak się to fachowo nazywa)
-skrzydła są pod dziwnym kątem.
myszomor pisze:Samolot powstał z części od ciężarówki i małego podnośnika - gdyby takie numery wychodziły naszym przedwojennym konstruktorom to może i wygralibyśmy wojnę ? :)
Wystarczyłyby dwa czołgi "Rudy" i ośmiu pancernych:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Mikolaj pisze:Wystarczyłyby dwa czołgi "Rudy" i ośmiu pancernych:D
Ośmiu pancernych i dwa psy XD
Why so serious?

myszomor

#9 Post autor: myszomor »

Mikołaj, co do wad jestem tego samego zdania. Z tymi kołami samolot wygląda trochę jak traktor. Przydałyby się cieńsze i bardziej rozstawione na boki. Póki mogę wymienić je tylko na większe :). Skrzydła bardziej opadają niż w oryginale, ale nie miałem wystarczająco długich axli na podpórki, a sztukowanie z kilku krótszych ujemnie wpływało na wygląd. Zresztą taki opad płatów wydaje mi się bardziej rasowy :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

myszomor pisze:Póki mogę wymienić je tylko na większe :)
Nie to lepiej zostaw mniejsze:P
A co do skrzydeł - podobaja mi sie takie pochylone ale nijak mają sie do oryginału:P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

myszomor

#11 Post autor: myszomor »

No to niech będzie, że skrzydła opadły ze starości, w końcu oryginał ma już swoje lata :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#12 Post autor: Maciej Drwięga »

Bardzo mi się podoba - zarówno wybór samolotu, sposób wykonania jak i dobór budulca. Bardzo oryginalnie. Trudno próbować to klasyfikować jako wierne odwzorowanie, z drugiej jednak strony model jest tak sympatyczny i oryginalny, że z czystym sumieniem ciężko powiedzieć coś złego. Super silnik :)
Chyba sobie go sklonuję w czerwieni i bieli...

Gratuluję udanego debiutu :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ