[MOC] Devastator

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] Devastator

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć!

Kiedyś już zapowiadałem, że wybuduję jeszcze jednego HR przed Kielcami.
I o to po raz kolejny, słów na wiatr nie puściłem.
Przed Wami, "Devastator":

Obrazek

Obrazek

Zanim zacząłem budowę, przeczytałem dokładnie Wasze komentarze odnośnie moich poprzednich HR. Wziąłem je sobie do serca, i mam nadzieję, że nie popełniłem błędów poprzedników.

Obrazek

Z pewnością zastanawiacie się, nad przednimi kołami. Niestety, nie są to "oryginalne" części. Znalazłem je w mieszance klocków, którą kupiłem jakichś czas temu i pomyślałem, że się nadadzą. :) Proszę nie bić. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

Obrazek

A tutaj jest galeria. :)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 09:35 przez pitrek02, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Bardzo dobry RR. Możliwe że twój najlepszy jak dotąd model w tym temacie, który nie cieszy się zbytnią popularnością na forum. Fajne patent z opadającą kabiną ku przodowi. Nadaje dynamizmu pojazdowi. Tylne zawieszenie wyszło genialnie. Silnik wyszedł świetnie. Całemu modelowi brakuje tylko chromu. Przyczepie się jednak do dwóch rzeczy żeby nie było. Niebieskie łaszki trochę się gryzą z ruda broda moim zdaniem ale to szczegół za to...
Piotrek builder pisze:Z pewnością zastanawiacie się, nad przednimi kołami. Niestety, nie są to "oryginalne" części. Znalazłem je w mieszance klocków, którą kupiłem jakichś czas temu i pomyślałem, że się nadadzą. :) Proszę nie bić. :)
...te posunięcie uznam za jakiś żart. Zdecydowanie nie jestem za takimi rozwiązaniami. Szkoda bo model jest świetny a to go trochę szpeci z pewnego punktu widzenia.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

ImpreSariO pisze:Bardzo dobry RR. Możliwe że twój najlepszy jak dotąd model w tym temacie,
Ciesze się bardzo. :)
ImpreSariO pisze:w tym temacie, który nie cieszy się zbytnią popularnością na forum.
No niestety... :/
ImpreSariO pisze:Całemu modelowi brakuje tylko chromu.
Jest! Na gaźnikach i osłonie cylindrów silnika. :)
ImpreSariO pisze:te posunięcie uznam za jakiś żart. Zdecydowanie nie jestem za takimi rozwiązaniami. Szkoda bo model jest świetny a to go trochę szpeci z pewnego punktu widzenia.
No niestety, to już sprawa gustu! :(

Dzięki za komentarz! Nie ukrywam, że liczę na kolejne!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 10:14 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

ImpreSariO pisze:w tym temacie, który nie cieszy się zbytnią popularnością na forum.
No niestety... :/
Nie jest tak źle ;) - są gorsze rzeczy niż pojedynczy hotrod... jakiś czas temu była cała plaga na przykład ;)

a co do modelu - to czy spód nie jest za nisko? i koła dziwne jakieś są... ale wygląda ok
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 11:04 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#5 Post autor: pitrek02 »

spacelord pisze:a co do modelu - to czy spód nie jest za nisko?
To jest cecha większości Hot Rodów. :)
spacelord pisze:i koła dziwne jakieś są...
Ale przednie, czy tylne?
spacelord pisze:ale wygląda ok
Dzięki!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Piotrek builder pisze:ImpreSariO napisał/a:
Całemu modelowi brakuje tylko chromu.

Jest! Na gaźnikach i osłonie cylindrów silnika. :)
Chodzi mi o Chrome Silver a nie metalic silver. Jakby błyszczał było by ciekawiej =]

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Powiem tak, jak zobaczylem miniaturke spodobal mi sie. Podoba mi sie Plecak w tyle i sylwetka. Podoba mi sie ze to jest roadster, bo poki co oprocz jednego ktory stoi tutaj i czeka na detale nikt jescze tak nie budowal. Jak zamontowales kola od motocykli do reszty auta ze sie nie rozpada?

Ale mam dwa strasznie NIENIE...

Po pierwsze, tylne zawieszenie, te Antenki po obu stronach powinny isc pod spod o ile ma byc realistyczne technicznie.

No i kola. Na pierwszym zdjeciu OK, ale po cholere zawsze kombinujesz i wywlekasz je na lewa strone? Tylne rozumiem, dobry patetnt, nawet skradlem bopasuje w nie kolo od motoru, Ale te przednie plus gumki tragedia. Tak na sile detalowane wygladaja, albo wykombinuj cos innego, albo wez w cholere i zostaw normalne na grubym biezniku i juz. Po co kombinujesz czasami jak kon pod gore? Przecierz sam widzisz ze sa koslawe i specjalnie na zdjeciach trzy czwarte od tylu wygladaja tragicznie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:No i kola. Na pierwszym zdjeciu OK, ale po cholere zawsze kombinujesz i wywlekasz je na lewa strone? Tylne rozumiem, dobry patetnt, nawet skradlem bopasuje w nie kolo od motoru, Ale te przednie plus gumki tragedia. Tak na sile detalowane wygladaja, albo wykombinuj cos innego, albo wez w cholere i zostaw normalne na grubym biezniku i juz. Po co kombinujesz czasami jak kon pod gore? Przecierz sam widzisz ze sa koslawe i specjalnie na zdjeciach trzy czwarte od tylu wygladaja tragicznie...
Już zmieniłem. :)
Zaraz dorobię kilka fotek.
Misterzumbi pisze:Jak zamontowales kola od motocykli do reszty auta ze sie nie rozpada?
Antenka + kawałek rurki od pneumatyki do którego jest włożony flex. :)
Misterzumbi pisze:Po pierwsze, tylne zawieszenie, te Antenki po obu stronach powinny isc pod spod o ile ma byc realistyczne technicznie.
Postaram się je jakoś przestawić.
Powiem tak, jak zobaczylem miniaturke spodobal mi sie. Podoba mi sie Plecak w tyle i sylwetka. Podoba mi sie ze to jest roadster, bo poki co oprocz jednego ktory stoi tutaj i czeka na detale nikt jescze tak nie budowal. Jak zamontowales kola od motocykli do reszty auta ze sie nie rozpada?
Ciesze się! Mam nadzieję, że po zmianach jeszcze bardziej przypadnie Ci do gustu! :)

Pozdrawiam!

EDIT:
Nowa wersja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz lepiej?
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 16:28 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Piotrek Builder pisze:
spacelord pisze:i koła dziwne jakieś są...
Ale przednie, czy tylne?
Chyba oba... nie mam takich kół - wyglądają dziwnie, a wydawanych przez Lego kół nie śledzę (jakoś mało kosmiczny element ;) )... domyślam się że wszystkie to zwykłe koła, ew. z innymi niż powinny byc srodkami?

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Myślałem, że już nikt nie napisze... :)
spacelord pisze:Chyba oba... nie mam takich kół - wyglądają dziwnie, a wydawanych przez Lego kół nie śledzę (jakoś mało kosmiczny element ;) )...
Przednie już zmieniłem. :)
spacelord pisze:domyślam się że wszystkie to zwykłe koła, ew. z innymi niż powinny byc srodkami?
Tylne, są to odwrócone oponki z ciężarówki z serii Indiana Jones.

Jak Wam się podoba poprawiona wersja?
Liczę jeszcze na jakieś komentarze! :)

Pozdrawiam!

hubertsumo

#11 Post autor: hubertsumo »

Szczerze powiedziawszy to jeden z najlepiej wyglądających modeli hot rodów w tej skali jakie widziałem, koła pominę bo to zawsze był problem, kształt nadwozia i zawieszenie po poprawkach są po prostu genialne. Wytworzyłeś swój własny styl takich konstrukcji a to wielki problem przy takim wzorze jakim jest Misterzumbi. Buduj dalej bo może dzięki temu polubią hot rody na forum.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

hubertsumo pisze:Szczerze powiedziawszy to jeden z najlepiej wyglądających modeli hot rodów w tej skali jakie widziałem, koła pominę bo to zawsze był problem, kształt nadwozia i zawieszenie po poprawkach są po prostu genialne.
Cieszę się bardzo!
hubertsumo pisze:Buduj dalej bo może dzięki temu polubią hot rody na forum.
Postaram się, ale wątpię, czy to coś pomoże. :)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#13 Post autor: grevious27 »

Choć nie znam się za bardzo na Hot Rodach, przyznam się że ten bardzo mi się podoba.
Chyba zacznę się interesować tym tematem:)
Why so serious?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Fajny, zgrabny, kawałek porządnego składania klocków.
Świetnie wygląda kabina i czarne mechanizmy tylnej osi.
Przednie koła w pierwszej wersji są o wiele lepsze niż po poprawce. Trudno że nie-lego. Choć zamiast nich mogłeś wstawić np. oponki od motocykla i byłoby podobnie i w 100% politycznie :)
Choć z białych pasów lepiej by było zrezygnować, tym bardziej że nie ma ich z tyłu.
Odwrócona chłodnica wygląda całkiem nieźle. Za to wygląd silnika..... jest oczywiście ok, wygląda jak silnik, ale czy naprawdę nie ma innych możliwości poza dwoma chwytami powietrza jednym wyższym drugim niższym????
Niebieskie gumki są świetnie założone - dla mnie to znakomicie imituje uszczelki z niebieskiego silikonu.

>>Buduj dalej bo może dzięki temu polubią hot rody na forum.
Hot rody są tutaj lubiane, co chyba najlepiej widać po ostatnim, maniackim wysypie.
Ostatnio zmieniony 2008-06-28, 23:47 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#15 Post autor: pitrek02 »

Przednie koła w pierwszej wersji są o wiele lepsze niż po poprawce. Trudno że nie-lego.
Podobnie uważam, ale nasz klient, nasz pan... :)
V1 pisze:Za to wygląd silnika..... jest oczywiście ok, wygląda jak silnik, ale czy naprawdę nie ma innych możliwości poza dwoma chwytami powietrza jednym wyższym drugim niższym????
O jakie chwyty powietrza Ci chodzi? O gaźniki? Jeżeli tak, to mam coś na swoje usprawiedliwienie. Nie montowałem ich wcześniej. Poprzednimi "wystającymi" elementami były: Intake i dysk
Fajny, zgrabny, kawałek porządnego składania klocków.
grevious27 pisze:bardzo mi się podoba.
Cieszę się ogromnie!

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-06-28, 23:55 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ