[MOC] Pancernik "Forteca"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Pancernik "Forteca"

#1 Post autor: Jerac »

Co można zrobić mając przeogromne, nowe MTT i paczkę świeżutkich, zafoliowanych brązowych tiles prosto z BrickLinka? Może kosmiczny galeon? Oczywiście w mikroskali.

Obrazek
Obrazek

Narazie napiszę tylko że SNOTu i technicowych ram mam dość na dłuższą chwilę, ale żałuję że kupiłem tak mało tych tiles. Przydało by się więcej, a kasę miałem...

Zdjęcia:
Góra: 1 2 3 4 5 6 7 8
Spód: 9 10 11 12
Zbliżenia: 13 14 15 16

P.S. Dzięki za naklejki, Tajemniczy Dobroczyńco :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Latająca Forteca Wikingów :D

Pierwszy raz widzę brązowy statek kosmiczny.

Więc dodatkowy plus za oryginalność ;)

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

Właśnie to samo chciałem napisać, nietypowy kolor dla statków, w dodatku fajny 'rozszerzający się' kadłub. Nie wiem czemu, może właśnie przez ten kolor kojarzy mi się z barką Jabby.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

I przez tile'sy na burtach - przypominają panele na burcie barki Jabby.

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Mnie się Forteca kojarzy z Pontonem albo z Piłą Łańcuchową - zależy, z której strony patrzeć ;-)). Te kwiatki albo jak kto woli jajka sadzone, to ślady po wielkich kosmicznych muchach na pancerzu? Jeśli tak to bardzo trafiony pomysł :-)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

Mrutek pisze:Mnie się Forteca kojarzy z Pontonem albo z Piłą Łańcuchową - zależy, z której strony patrzeć
Zmutowany biszkopt :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#7 Post autor: grevious27 »

Fajny statek, przez ten kolor mi też się wydaje że przypomina barkę Jabby. Plus za oryginalny kolor i za wieżyczki z bronią :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

A to z klocków jest? :O

Szok!
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9 Post autor: ImpreSariO »

Przypomina mi pirackie jednostki Talona Karde z SW. Brązowy to rzeczywiście rzadkość ale już się spotkałem z takim malowaniem kosmicznych pojazdów. Jest naprawdę rewelacyjny. Idealny dla członków podziemia i lewych interesów.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

Wygląda na smakowitą czekoladkę : o)
Niam, niam - śliczny.
Zdrufko, Ciamek

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

Mi też się kojarzy z barką Jabby - kolor taki sam, i kształt mniej więcej podobny mimo że skala nie ta...
Najbardziej podoba mi się rozszerzający przód - bardzo to ładnie i oryginalnie wygląda... Zaraz po nim jest mostek - też bardzo ładnie wygląda, naklejki również dodają klimatu...
poza tym - jak zawsze dopracowany i maksymalnie wygładzony model ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Tak to już jest, wydawało mi się że będzie oryginalny a tu się okazuje że Jabba się rozbijał po Tatooine czymś całkiem podobnym... pewnie podświadomość urządziła mi psikusa ;p

Mrutek: Dziury na pancerzu to pamiątki po bitwach stoczonych przez okręt, nie zawsze tarcze wytrzymują, i nie zawsze trzeba uszkodzone fragmenty pancerza od razu wymieniać - stąd tu i ówdzie pozostały blizny wojenne :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#13 Post autor: pit »

No właśnie - zanim przeczytałem (dość lakoniczny) opis - statek od razu skojarzył mi się z galeonem - brązowy, te "armaty" i odstające od pancerza kafelki 2x1 - brakuje tylko masztów i żagli na wiatr słoneczny :)
O reszcie nie będę się wypowiadał, bo na statkach kosmicznych raczej się nie znam, ale wydaje mi się, że konstrukcja jest przemyślana - jest na tyle rożnych wieżyczek, że nie ma żadnych "martwych stref ostrzału".
A sam kolor jakoś tak nietypowo/dziwnie wygląda. Pordzewiał... :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Jerac to niesłychane jakie fantastyczne statki budujesz.
Ten jest chyba Twoim najlepszym. Jak nie przepadam za konstrukcjami S-F, tak Twoje potrafią przekonać chyba i najbardziej zagorzałego przeciwnika.
(Te czopkowate działa, wyglądają jak jakieś plujki, ale mogą być :)
I ogólna konstrukcja - rozszerzający się kadłub, pozaokrąglany jeszcze od góry i od dołu, i drobiazgi jak wieżyczki, kabiny, i przede wszystkim elementy pancerza. I rozcięcie między górą i dołem, wszystko jest super. Może dziury po pociskach mogłyby być ciemniejsze.
Tak sobie na niego patrzę i wiesz co, on by równie dobrze wyglądał jako maszyna krocząca na 4, czy 6 nogach, albo gdyby mu domontować gąsienice, a górna część z wieżyczkami wygląda zupełnie jak pokład normalnego pancernika. (Więc jest chyba wystarczająco pancernikowaty :)
Ostatnio zmieniony 2008-06-28, 23:55 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

crises

#15 Post autor: crises »

Kształt, kolor i silniki - za to lubię ten statek. Detale jak zwykle na najwyższym poziomie. Próbuję znaleźć jakies minusy i nic konstruktywnego mi nie przychodzi do głowy - jednym słowem model rewelacja.
To, że wygląda jak czekoladka tylko dodaje mu uroku :-)

ODPOWIEDZ