[MOC] Balista

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lordofdragonss

[MOC] Balista

#1 Post autor: lordofdragonss »

Ach wakacje. Ale niestety tylko dla nas. Armia Legolandu musi stać na warcie niezależnie od gorąca jakie panuje. tym bardziej, że pojawiły się liczne doniesienia o Trolkach wychodzących z lasu. Zatem armia rozbiła się na mniejsze grupki i poustawiała się przy lesie w gotowości.
Obrazek
Mają do dyspozycji balistę stworzoną na podstawie znalezionych pergaminów, które należały do elfickiej rasy zamieszkujące las. Dodano do niej gałęzie by lekko ją zamaskować.

Balista góra:
Obrazek

Balista bok:
Obrazek
________________
Offtopic: Ach wreszcie doczekałem się mojego aparatu.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Pojazd rzeczywiście przypomina balistę. Sam pomysł z konstrukcją jest fajny, ale wygląd trochę średni. Spróbuj dodać gumkę-recepturkę, żeby pocisk wylatywał- kiedyś robiłem takie balisty i zabawa była pierwszorzędna (oczywiście nie zniszczyłem żadnego klocka ;) ). Pocisk jest trochę zbyt masywny na przodzie, powinieneś go lepiej wyważyć, używając mniejszego klocka na przodzie. Urozmaić trochę balistę kolcami na kołach. Czy mi się wydaje, czy na pierwszym zdjęciu widzę nie legowe elementy (myślę o ognisku) ?? Pomysł ciekawy i naprawdę warty uwagi, ale powinieneś go jeszcze dopracować.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Fajny pomysł i dobre wykonanie. Faktycznie przydałaby się jakaś gumka żeby, żeby pocisk wylatywał:) Mógłbyś dodać odłączany powóz dla konia, żeby balista mogła się przemieszczać :P
Why so serious?

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

KUKUS pisze: -Pocisk jest trochę zbyt masywny na przodzie, powinieneś go lepiej wyważyć, używając mniejszego klocka na przodzie..
Pierwszy pomysł pocisku był związany z użyciem zwykłej włóczni, niestety była za mała wiec zadziałałem technic'iem. Niestety wszystkie końcówki mniesze mam w kolorze różowym albo żółtym (na zdjęciach jest mój jedyny piaskowy).
KUKUS pisze: Czy mi się wydaje, czy na pierwszym zdjęciu widzę nie legowe elementy (myślę o ognisku) ?? .
Tak ognisko jest z Megablocks.

Balista jest "napędzana" przez dwa minifigi. Co do napedu konnego pomyślę.
Ostatnio zmieniony 2008-06-30, 16:26 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Hmm.... Pozwól, iż będę pisał w punktach:)
1. Nie podoba mi się tył tej balisty... bardzo nijaki, nie podoba mi się ta okrągła płytka( round plate?)
2. Strasznie nie podobają mi się te koła
Jednak mimo tych wad cała balista wygląda całkiem fajnie - trochę szkoda, że nie działa:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#6 Post autor: Andzia »

A mi się podoba... sceneria :) Te suche badylki trawy i inne roślinki pasują wielkością do żołnierzy. Fajnie tak się czają w krzaczkach ;-)

ODPOWIEDZ