[MOC] M-577 Armored Personnel Carrier

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] M-577 Armored Personnel Carrier

#1 Post autor: Havoc »

Witam i przedstawiam zapowiadaną dawno temu drugą wersję transportera opancerzonego kolonialnej piechoty morskiej. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że model wciąż jest w fazie testów a prezentowana tu wersja 2.0 zawiera jeszcze sporo niedociągnięć. Zrobiłem ich listę aby przy następnym APC nie popełnić tych samych błędów ale coś mogło mi umknąć więc każda krytyka mile widziana (oczywiście pozytywne komentarze również ;)). Jak ktoś wyłapie jakiś błąd, którego nie mam liście to się dopisze.

Model niestety nadal w kolorze czarnym ale być może już niedługo...

Trochę danych technicznych:
Waga: ok 2,5 kg
Szerokość: 20 cm
Długość: 47 cm
Wysokość: 17 cm (z wieżyczką) i 14 cm bez

Funkcje:

Otwierane drzwi kierowcy, rozsuwany właz boczny, obie wieżyczki obrotowe, wieżyczka górna zjeżdża do samego dołu (nareszcie ;)), otwierane wyrzutnie rakiet oraz obie osie skrętne. Górna pokrywa otwierana (chociaż lepiej po prostu zdjąć).

No i w końcu dochodzimy do fotek:

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście nie mogło zabraknąć wnętrza (wzorowane na modelu filmowym):

Obrazek Obrazek

Co do sprzętu to wygląda tak:

Obrazek

Poza tym co widać na zdjęciu są tam jeszcze:
2x backpack
2x sidepack
2x fire extinguisher
2x flashlight
2x sentry gun crate
oraz handgun

Broń musiała zostać wykonana w mikroskali dlatego wygląda jak wygląda. Nie idzie mi budowanie drobiazgów. Może spece od mikro przymkną oko :)

I jeszcze scenka z filmu:

Obrazek

A tu być GALERIA BS

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

No Super trala lala ale moim zdaniem przykre jest to że odszedłeś od tak świetnych ciężarówek jakie budowałeś niedawno, a zacząłeś budować jakieś pojazdy fantasty ... eh WRACAJ DO TRUCKÓW MT !! Ale i tak model na poziomie :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#3 Post autor: V3speer »

A mi sie najbardziej podoba shotgun :D

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Robson - przestań marudzić i zacznij konstruktywnie oceniać.
Pojazd rewelacyjny, naprawdę ładny. Nie wiem co jeszcze napisać - poprostu bomba:)
Ostatnio zmieniony 2008-06-30, 23:28 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Robson, więcej luzu ;)

Jak widać wyżej Havoc buduje nie tylko wspaniałe ciężarówki :)

Gratulacje, piękny model :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#6 Post autor: TruckeR »

Model piękny, śliczny, wspaniały, dokładny, cudowny, perfekcyjny. Imponująca kolekcja kafelków.. Ale Robson ma rację - więcej ciężarówek!!! :-P
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#7 Post autor: Legate Scimitar »

Do pełni szczęścia (nie licząc koloru) brakuje jeszcze minifiga przedstawiającego Ripley, siedzącą za kierownicą :D

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#8 Post autor: intech »

Robson, to jest piękny pojazd, a jak widzisz: jednak pojzd, więc coś go z ciężarówką łączy ;) . Spróbuj swoich sił w takich pojazdach, a może przy odrobinie szczęścia i pracy zostaniesz godnym następcą Havoca? Także nie oceniaj wszystkiego zbyt pochopnie.

A Panu, któremu to zbudował z tego miejsca pragnę pogratulować!
Ostatnio zmieniony 2008-06-30, 23:39 przez intech, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

Dziękuję za tak pozytywne opinie, cieszę się, że pomimo niedociągnięć się podoba.

PS zapewne niektórych z Was ucieszy wiadomość, że na warsztacie mam właśnie trucka MT.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#10 Post autor: spacelord »

Odnośnie ciężarówek to: Havoc - buduj dalej takie kosmiczne pojazdy !! :) (trucka MT zostaw w spokoju ;) )

Ten jest bardzo fajny, duży - co robi wrażenie, kształt fajny, wszystko :) - chyba nie widziałem jeszcze obok siebie tyle tilesów ;) - tzn (bo klikłem na nastepne zdjęcie) - dopóki nie zobaczyłem wnętrza... kurcze - super!
A zdjęcie z alienem - siedzę sobie na wakacjach i pokazuje tutaj - i wszystkim się podoba :)
Naprawdę ekstra przykład nowoczesnego kosmicznego budownictwa!

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#11 Post autor: ImpreSariO »

Cud, miód i orzeszki! Nie mam zielonego pojęcia co ty tu chcesz jeszcze zmienić bo ja nic nie widzę. Pewnie masz rację ale dla osoby który po prostu kojarzy ten pojazd nasuwa się jedno słowo - rewelacja! Jaki on powinien mieć kolor? Dark Gray? Pojazd wygląda mi na większy skalą od minifigów więc pomysł Legate Scimitara jest raczej nie trafiony. Może się mylę ale oceniam to po rozmiarze broni i foteli wewnątrz pojazdu.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#12 Post autor: martinbb »

Robson, drobna uwaga - Aliens to nie fantasy...

Wracając do APC, z wyglądu nic mu zarzucić nie można, wygląda tak gładko i pięknie ;)
Lecz dla Minifigów jest troszkę za duży, bardziej pasowałby dla Technic figów (jednakże wtedy musiałby być o około 2 bricki wyższy).

Po za tym, nic mu zarzucić nie mogę. Działaj dalej ;)
Inspired by NavySEALs

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

spacelord pisze:Odnośnie ciężarówek to: Havoc - buduj dalej takie kosmiczne pojazdy !! :) (trucka MT zostaw w spokoju ;) )
No, to teraz już sam nie wiem co robić :)
ImpreSariO pisze:Jaki on powinien mieć kolor? Dark Gray?
W zasadzie najodpowiedniejszy byłby old darkgrey ale w tym kolorze mam stanowczo za mało klocków, dlatego najlepsze co mogę zrobić to 'przemalować' go na dkstone.
ImpreSariO pisze:Pojazd wygląda mi na większy skalą od minifigów więc pomysł Legate Scimitara jest raczej nie trafiony. Może się mylę ale oceniam to po rozmiarze broni i foteli wewnątrz pojazdu
Tak, pojazd jest wykonany w troszkę nietypowej skali - coś pomiędzy minifigiem i ludzikiem technic.

Dzięki jeszcze raz za opinie :D

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#14 Post autor: dzulian »

Havoc
CO tu pisać. DLa mnie jednym słowem Majstersztyk.
Potężny pojazd co tu dużo gadać. Kolor bardzo dobry no i dobrze zrobione zdjęcia.
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

Bomba. Najbardziej podoba mi się, jak wyprofilowałeś spód przodu transportera - miodzio, rewelacyjnie to wygląda.

ODPOWIEDZ