Solaris Urbino 12

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
frycz

Solaris Urbino 12

#1 Post autor: frycz »

Chciałbym zaprezentować mój kolejny model, Solarisa Urbino 12 trzeciej generacji. Malowanie zbliżone do malowania MZK Bielsko- Biała. Rurki powinny być żółte, ale nie są, bo nie miałem pomysłu z czego je zrobić. Starałem się w miarę dokładnie odwzorować, nawet mi się to udało (poza pewnymi zmianami kolorystycznymi), czego niestety na zdjęciach za bardzo nie widać.
Obrazek
Obrazek
Galeria
Ostatnio zmieniony 2008-07-10, 12:14 przez frycz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

1. Obrazki z imageshack sa BE
2. Daj deepliki do jakichs zdje, gdzie cos widac (adresy samych plikow zdjec)
3. gdzie wyswietlacz LCD nad szyba? :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

frycz

#3 Post autor: frycz »

W autobusach nie ma wyświetlaczy LCD tylko są diodowe lub klapkowe. W moim modelu za wyświetlacz robi czarny pas nad szybą.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Ładny model :) dużo szczegułów, podoba mi się. Tylko przydało by sie jedno zdjecie z jakiejś ciekawej perspektywy, obejmujace cały autobus ;)
Ostatnio zmieniony 2008-07-09, 23:02 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#5 Post autor: mienso123 »

Miałeś Czechowickie malowanie zrobić bo jest ładniejsze :P Model mi się podoba, fajnie udało Ci się pokazać charakterystyczny dla Solarisów przód :)

Obrazek

P.S.
tłoki z silnika Ci sie sypią
Ostatnio zmieniony 2008-07-10, 15:21 przez mienso123, łącznie zmieniany 1 raz.

frycz

#6 Post autor: frycz »

Dzięki za uznanie, tłoki się sypią, bo nie miałem do czego ich z tyłu przyczepić, żeby wszystko się otwierało. Zrobiłem bielskiego, bo nie starczyłoby mi białych i niebieskich klocków na czechowickiego, a poza tym bielskie mają zewnętrzne oświetlenie wejść co mi się podoba.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#7 Post autor: trubal »

Bardzo fajny!
Już kiedyś na forum pojawił sie chyba ten model, ale twój jest dużo dokłdniejszy.
Jedyne co ja bym w nim zmienił to drążki (uchwyty) zamiast axli zamontowałbym albo rurki(flexy?) albo może gumowe wężyki, żeby przekrój ich był okrągły
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

Było już kilka autobusów, ale faktycznie Twój jest o wiele dokładniejszy niż tamte :)
Z daleka bardzo ładnie się prezentuje, z bliska gorzej - ale za to jest wiele szczegółów, które Ci się udały :)
Szkoda tylko że zdjęcia nie są najlepszej jakości... i faktycznie mogłoby być parę z jakiejś ciekawszej perspektywy - a nie tylko przód i bok :/

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#9 Post autor: Maciej Drwięga »

Rzadki materiał - autobus. Czasami przez myśl mi przechodzi budowa autosana H9-21, ale szybko mija.
Troszkę się boję tych wszystkich okien, siedzeń i tym podobnych. Ty jak widzę nie i to co zrobiłeś bardzo mi się podoba. Przede wszystkim zero naklejek, kolory i paski z klocków. Brawo. Orurowanie wnętrza, wyprofilowanie kokpitu, otwierane klapy - wszystko tak jak w oryginalne, bardzo fajnie i z klimatem.
Szkoda tylko, że klocki gdzieniegdzie się rozczepiają... no i aż prosi się o lepsiejsze fotki, niektóre są po prostu rozmazane :(
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

W autobusach nie ma wyświetlaczy LCD tylko są diodowe lub klapkowe. W moim modelu za wyświetlacz robi czarny pas nad szybą.
w kraku są:) Z reklamami i informacjami o akcjach (np. odnośnie przeszczepów szpiku) ale faktem jest, że nie w solarisach :)

Model fajny i plate'owy!

notabene do mnie na wioche takie śmiagają:)
Ostatnio zmieniony 2008-07-15, 22:40 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

frycz

#11 Post autor: frycz »

Dzięki za pochwały.
Maciej Drwięga pisze:Szkoda tylko, że klocki gdzieniegdzie się rozczepiają... no i aż prosi się o lepsiejsze fotki, niektóre są po prostu rozmazane :(
Niestety lepszych zdjęć już nie będzie, bo robię kolejny model i Solaris jest rozwalony.Klocki są rozczepione, bo jak się dowiedziałem po zdjęciu dachu podłoga pękła przy tylnej osi, ale tak to jest jak nie ma ramy. Naprawa też za bardzo nie wchodziła w grę, gdyż prawą rękę mam aktualnie w gipsie.
Co do wyświetlaczy LCD, to w środku są montowane na życzenie przewoźnika, na zewnątrz widziałem LCD, albo coś do nich zbliżonego tylko w Solarisach dla Dubaju.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

Fistach pisze:Z reklamami i informacjami o akcjach (np. odnośnie przeszczepów szpiku) ale faktem jest, że nie w solarisach :)
W solarisach tez, ale w osiemnastkach ;]
A ja mialem na mysli wlasnie wyswietlacz diodowy - tablice kierunkowa, tylko sie walnalem w nazwie ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ