Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Wyciąg krzesełkowy
Autor Wiadomość
Tailgunner
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-12, 16:19   [MOC] Wyciąg krzesełkowy

Witam!

Chciałbym zaprezentować na tym forum moją pierwszą konstrukcję - wyciąg krzesełkowy :) Myślę że nie ma sie co rozpisywać przy tak prostej budowli - zapraszam do obejrzenia filmu i zdjęć :

> FILM <

> Galeria na Brickshelf'ie <
Ostatnio zmieniony przez Tailgunner 2008-08-12, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2008-08-12, 16:35   

Normalnie Doppelmyer! Jeszcze gdyby był biały i gładki nabrałbym się, że jestem w Alpach. Rewelacja! Chciałem kiedyś stworzyć coś podobnego, ale wymiękłem i stanęło na jednej gondolce. Ale żyby było jeszcze bardziej super, to oczywiście tylko rada, postaraj się zrobić w miarę możliwości jednolicie kolorystycznie, powiększ krzesełka (jak dasz radę) do dwuososbowych, może pomyśl o zamykanych bezbarwnymi przesłonami (wypas!!!). Rzuć na podłogę białe prześcieradło, ustaw parę choinek, a ludziki zamień na narciarzy, w tle chata góralska, albo tyrolska... I mamy przedsmak ferii. Nigdy, nawet w Legolandzie nie widziałem tak rewelacyjnego rozwiązania, wszędzie kolejki linowe, te dwa mijające się w połowie drogi wagoniki... A tu mamy nowatorską myśl techniczną! Przyznam że link do youtube jest tu rzeczywiście koniecznością.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-08-12, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  

lordofdragonss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-12, 16:52   

Naprawdę świoetny MOC. PatrykZ ma rację. Ulepsz trochę, zrób dekorację, i jazda w góry :D

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5235
Wysłany: 2008-08-12, 18:53   

Świetna sprawa! Pomysł genialny w swojej prostocie, wykonanie bez zarzutu. Ponieważ taki wyciąg jest dość łatwo konfigurowalny w sensie długości i rozstawienia, proponuję zmolestować autora żeby zrobił z tego element następnej kieleckiej makiety :)

czempi 

Wpisy: 26
Wysłany: 2008-08-12, 19:13   

Heh widziałem już jakiś czas temu te fotki na Brickshelf, jak szukałem rozwiązań do swojego wyciągu (projekt zarzucony chwilowo).
Konstrukcja elegancka i prosta, cieszy oko, jak już wcześniej forumowicze mówili parę zmian kosmetycznych i mamy lego-alpy w polsce

dzulian 

Wpisy: 105
Wysłany: 2008-08-12, 20:07   

Witam
Sariel napisał/a:
proponuję zmolestować autora żeby zrobił z tego element następnej kieleckiej makiety :)

No jasne Sariel racja w 100 procentach ładnie obudować dopieścić i na makietę jak ulał .
Coś była mowa o podwyższaniu terenu: a może akurat ?
Moje gratulacje.

Zdrowia

Mikey
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-12, 20:32   

Witam! Mam rozumiec ze ta świeczka na jednej z podpór pełni funkcje obciążnika. Model świetny duzo szczegułów. Gratuluję pomysłu.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1364
Wysłany: 2008-08-13, 02:16   

super! Coś nowego w klockach a w sumie rozwiązanie identyczne jak w rzeczywistości. Mnie urzekły wszystkie te kółeczka tak ładnie bujające się i trzeszczące jak przejeżdżało przez nie krzesełko

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-08-13, 07:25   

Świetny pomysł. Ja żebym myślał 100 lat to bym nie wpadł na to, że można coś takiego zbudować. Duży plus za animację minifiga.

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-13, 09:15   

Bardzo ciekawa i oryginalna w swojej prostocie konstrukcja :)

Sariel napisał/a:
proponuję zmolestować autora żeby zrobił z tego element następnej kieleckiej makiety :)

No właśnie. Myslałem sobie, że fajnie by było zrobić w Klockach jakąś górę z tarasem widokowym na miasteczko+jakieś obserwatorium astronomiczne na szczycie. A transport odbywałby się właśnie jakimś wyciągiem krzesełkowym.

lizak86 
Kombinator

Wpisy: 62
Wysłany: 2008-08-13, 11:12   

Konstrukcja nie dość że oryginalna to jeszcze genialna.
Wyciąg elegancko pracuje bez zarzutów. Na makietę jak znalazł!
Gratuluje udanego Moca:)
Ostatnio zmieniony przez lizak86 2008-08-13, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  

pushpull 
klocki - odrodzenie

Wpisy: 27
Wysłany: 2008-08-13, 11:59   

a jak jest z działaniem przy innym ustawieniu słupów, np gdyby zamiast w prostej linii szły po łuku albo zygzakiem?

M_longer 
VIP

Wpisy: 5320
Wysłany: 2008-08-13, 12:09   

Cytat:
a jak jest z działaniem przy innym ustawieniu słupów, np gdyby zamiast w prostej linii szły po łuku albo zygzakiem?

Widziałeś kiedyś wyciąg krzesełkowy idący zygzakiem? :>

Tailgunner
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-13, 16:43   

Hehe dziękuje za pozytywne komentarze :)

Odpowiadając po kolei na sugestie :

1. Co do kolorystyki to nie miałem zbyt dużego wyboru, wyciąg powstawał z 'resztek' po innych konstrukcjach, więc nie miałem wielu elementów w jednakowym kolorze.
Przyznaje jendak że fajnie by było go realistycznie zabudować.

2. Powiększone krzesełka/gondole - no tu już byłby problem bo wyciąg jest dość wąski. Wymagało by to zwiększenia rozstawu lin, co z kolei wymagało by użycia większych kół których nie posiadam. Nie wiem czy w ogóle są jakieś większe felgi ? (te są od 8448) Można by użyć po dwa koła na stację ale sądzę że wtedy lina ślizgała by się po nich.

3. Białe prześcieradło ;p - myślę że poczekam na pierwszy śnieg i wystawię wyciąg na zewnątrz :)

4. Świeczki - tak, robią za obciążniki :)

5. Liny zygzakiem - to już pomysł na kolejny wyciąg, czyli orczykową Tatrapomę z wysprzęglaniem :)

Przyznam że sam pomysł na zbudowanie wyciągu ma już conajmniej kilkanaście lat. Już jako małe dziecko byłem zafascynowany wyciągami :) Za młodu eksperymentowałem z różnymi rozwiązaniami np. papierowe orczyki, kartonowe gondolki itp. :) Niedawno postanowiłem, że zrobię w końcu ten wyciąg, w całości z lego. Jedynym wyjątkiem jest lina, którą wziąłem z pudełka z przyborami do szycia ;p

szarikm 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1294
Wysłany: 2008-08-13, 20:54   

ale, jaja. to DZIAŁA! :)
Tailgunner, bardzo oryginalny pomysł i jakie urozmaicenie w stosunku do dźwigów czy samochodów.
Tailgunner napisał/a:
Jedynym wyjątkiem jest lina, którą wziąłem z pudełka z przyborami do szycia ;p
Wybaczam ;) Czy Twoje rozwiązanie ma jakieś ograniczenia co do kąta nachylenia?
Tailgunner napisał/a:
pomysł na zbudowanie wyciągu ma już conajmniej kilkanaście lat.
Hmm, z pomysłami jak z winem? hmm...

Sariel napisał/a:
dobrze prawisz, tylko zastanawiam się, czy raz w miesiącu wystarczy? a może się wystraszy? :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu