[MOC] Wyciąg krzesełkowy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tailgunner

[MOC] Wyciąg krzesełkowy

#1 Post autor: Tailgunner »

Witam!

Chciałbym zaprezentować na tym forum moją pierwszą konstrukcję - wyciąg krzesełkowy :) Myślę że nie ma sie co rozpisywać przy tak prostej budowli - zapraszam do obejrzenia filmu i zdjęć :

Obrazek

> FILM <

> Galeria na Brickshelf'ie <
Ostatnio zmieniony 2008-08-12, 15:20 przez Tailgunner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Normalnie Doppelmyer! Jeszcze gdyby był biały i gładki nabrałbym się, że jestem w Alpach. Rewelacja! Chciałem kiedyś stworzyć coś podobnego, ale wymiękłem i stanęło na jednej gondolce. Ale żyby było jeszcze bardziej super, to oczywiście tylko rada, postaraj się zrobić w miarę możliwości jednolicie kolorystycznie, powiększ krzesełka (jak dasz radę) do dwuososbowych, może pomyśl o zamykanych bezbarwnymi przesłonami (wypas!!!). Rzuć na podłogę białe prześcieradło, ustaw parę choinek, a ludziki zamień na narciarzy, w tle chata góralska, albo tyrolska... I mamy przedsmak ferii. Nigdy, nawet w Legolandzie nie widziałem tak rewelacyjnego rozwiązania, wszędzie kolejki linowe, te dwa mijające się w połowie drogi wagoniki... A tu mamy nowatorską myśl techniczną! Przyznam że link do youtube jest tu rzeczywiście koniecznością.
Ostatnio zmieniony 2008-08-12, 16:28 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Naprawdę świoetny MOC. PatrykZ ma rację. Ulepsz trochę, zrób dekorację, i jazda w góry :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Świetna sprawa! Pomysł genialny w swojej prostocie, wykonanie bez zarzutu. Ponieważ taki wyciąg jest dość łatwo konfigurowalny w sensie długości i rozstawienia, proponuję zmolestować autora żeby zrobił z tego element następnej kieleckiej makiety :)

czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

#5 Post autor: czempi »

Heh widziałem już jakiś czas temu te fotki na Brickshelf, jak szukałem rozwiązań do swojego wyciągu (projekt zarzucony chwilowo).
Konstrukcja elegancka i prosta, cieszy oko, jak już wcześniej forumowicze mówili parę zmian kosmetycznych i mamy lego-alpy w polsce

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#6 Post autor: dzulian »

Witam
Sariel pisze:proponuję zmolestować autora żeby zrobił z tego element następnej kieleckiej makiety :)
No jasne Sariel racja w 100 procentach ładnie obudować dopieścić i na makietę jak ulał .
Coś była mowa o podwyższaniu terenu: a może akurat ?
Moje gratulacje.

Zdrowia
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Mikey

#7 Post autor: Mikey »

Witam! Mam rozumiec ze ta świeczka na jednej z podpór pełni funkcje obciążnika. Model świetny duzo szczegułów. Gratuluję pomysłu.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

super! Coś nowego w klockach a w sumie rozwiązanie identyczne jak w rzeczywistości. Mnie urzekły wszystkie te kółeczka tak ładnie bujające się i trzeszczące jak przejeżdżało przez nie krzesełko
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł. Ja żebym myślał 100 lat to bym nie wpadł na to, że można coś takiego zbudować. Duży plus za animację minifiga.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Bardzo ciekawa i oryginalna w swojej prostocie konstrukcja :)
Sariel pisze:proponuję zmolestować autora żeby zrobił z tego element następnej kieleckiej makiety :)
No właśnie. Myslałem sobie, że fajnie by było zrobić w Klockach jakąś górę z tarasem widokowym na miasteczko+jakieś obserwatorium astronomiczne na szczycie. A transport odbywałby się właśnie jakimś wyciągiem krzesełkowym.

Awatar użytkownika
lizak86
Posty: 62
Rejestracja: 2007-06-22, 22:28
Lokalizacja: Kwidzyn
brickshelf: lizak86

 

#11 Post autor: lizak86 »

Konstrukcja nie dość że oryginalna to jeszcze genialna.
Wyciąg elegancko pracuje bez zarzutów. Na makietę jak znalazł!
Gratuluje udanego Moca:)
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 13:06 przez lizak86, łącznie zmieniany 1 raz.

pushpull
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-02, 17:19
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: pushpull

 

#12 Post autor: pushpull »

a jak jest z działaniem przy innym ustawieniu słupów, np gdyby zamiast w prostej linii szły po łuku albo zygzakiem?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

a jak jest z działaniem przy innym ustawieniu słupów, np gdyby zamiast w prostej linii szły po łuku albo zygzakiem?
Widziałeś kiedyś wyciąg krzesełkowy idący zygzakiem? :>

Tailgunner

#14 Post autor: Tailgunner »

Hehe dziękuje za pozytywne komentarze :)

Odpowiadając po kolei na sugestie :

1. Co do kolorystyki to nie miałem zbyt dużego wyboru, wyciąg powstawał z 'resztek' po innych konstrukcjach, więc nie miałem wielu elementów w jednakowym kolorze.
Przyznaje jendak że fajnie by było go realistycznie zabudować.

2. Powiększone krzesełka/gondole - no tu już byłby problem bo wyciąg jest dość wąski. Wymagało by to zwiększenia rozstawu lin, co z kolei wymagało by użycia większych kół których nie posiadam. Nie wiem czy w ogóle są jakieś większe felgi ? (te są od 8448) Można by użyć po dwa koła na stację ale sądzę że wtedy lina ślizgała by się po nich.

3. Białe prześcieradło ;p - myślę że poczekam na pierwszy śnieg i wystawię wyciąg na zewnątrz :)

4. Świeczki - tak, robią za obciążniki :)

5. Liny zygzakiem - to już pomysł na kolejny wyciąg, czyli orczykową Tatrapomę z wysprzęglaniem :)

Przyznam że sam pomysł na zbudowanie wyciągu ma już conajmniej kilkanaście lat. Już jako małe dziecko byłem zafascynowany wyciągami :) Za młodu eksperymentowałem z różnymi rozwiązaniami np. papierowe orczyki, kartonowe gondolki itp. :) Niedawno postanowiłem, że zrobię w końcu ten wyciąg, w całości z lego. Jedynym wyjątkiem jest lina, którą wziąłem z pudełka z przyborami do szycia ;p

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#15 Post autor: szarikm »

ale, jaja. to DZIAŁA! :)
Tailgunner, bardzo oryginalny pomysł i jakie urozmaicenie w stosunku do dźwigów czy samochodów.
Tailgunner pisze:Jedynym wyjątkiem jest lina, którą wziąłem z pudełka z przyborami do szycia ;p
Wybaczam ;) Czy Twoje rozwiązanie ma jakieś ograniczenia co do kąta nachylenia?
Tailgunner pisze:pomysł na zbudowanie wyciągu ma już conajmniej kilkanaście lat.
Hmm, z pomysłami jak z winem? hmm...
Sariel pisze:proponuję zmolestować autora żeby zrobił z tego element następnej kieleckiej makiety :)
dobrze prawisz, tylko zastanawiam się, czy raz w miesiącu wystarczy? a może się wystraszy? :)
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 19:55 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ