[MOC]TRT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

[MOC]TRT

#1 Post autor: czempi »

Witam
Widzę że nie tylko ja dziś wpadłem na pomysł budowy czołgu:)
Niestety mój nie jeździ.(może następna wersja)
Trochę wolnego to postanowiłem zrobić użytek z gąsienic, i tak powstał pomysł czołgu.

TRT- Tiny Red Tank
ObrazekObrazek
Inspiracją jest: Apocalypse Tank z Red Alert 3(jak i innych części RA), nie jest to wierna kopia ani nic takiego, tylko pomysł: wielki, ciężki, powolny, czołg.
Kolorystyka może wydawać się mdła i nieciekawa(miał być z początku cały czerwony)ale jest to również ukłon w stronę serii Red Alert (sowieckie jednostki są zawsze czerwone)

Galeria po cenzurze TU

Foto 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Jakub

#2 Post autor: Jakub »

Pomysł jako taki bardzo ciekawy.
Szkoda ,że nie jeździ ,ale tak to jest bardzo ładny:)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Bardzo ciekawy czołg. Dość nietypowa kolorystyka. Cały czerwony wyglądał by gorzej niż czerwono-czarny.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Bardzo ładne gąsienice, to Twój pomysł? :)
Za to te dwa działka z round bricków (czy jak im tam:P) wyglądają paskudnie. Dość nietypowy jest kształt wieżyczki, sam nie wiem, czy mi się podobają... Osłony na gąsienicach wydają mi się zbyt masywne. Nie wiem czemu, ale kolorystyka przypomina mi trochę szwajcarski czołg Jeraca.
Mimo to model nie jest zły - na pewno został wykonany z pomysłem:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

#5 Post autor: czempi »

Mikolaj pisze:Bardzo ładne gąsienice, to Twój pomysł? :)
Układ "4x4" jak i trapezowy kształt zaczerpnięty jest z mammoth tanka z Red Alerta 1-2, a to co widać, to wynik wielu prób stworzenia takiego układu będąc ograniczonym ilością ogniw.
Mikolaj pisze:Za to te dwa działka z round bricków (czy jak im tam:P) wyglądają paskudnie.
Tu inspiracją był Apocalypse Tank z RA 3 (jak i cała wieżyczka), i jak się tak przyglądam to chyba faktycznie lepiej by wyglądały cale sześciokątne, ale niestety to kompromis między brakiem odpowiednich klocków a długimi lufami,
Mikolaj pisze:Osłony na gąsienicach wydają mi się zbyt masywne

No niestety kolejny kompromis:/ miały być z Obrazek KLIK (prawe i lewe)ale nagle okazało się że mam owych elementów na półtora osłony...
Mikolaj pisze:Nie wiem czemu, ale kolorystyka przypomina mi trochę szwajcarski czołg Jeraca.
Jeżeli mówimy o tym samym czołgu, to jak go zobaczyłem po raz pierwszy pomyślałem: "no fajnie, ktoś znowu przede mną zrealizował "mój" pomysł na MOCa, a konkretnie właśnie na mammoth tanka z RA"

Dzięki wszystkim za słowa krytyki jak i pochwały, może następna zmotoryzowana(tak tak wpływ PF Manticore Jeraca) wersja będzie pozbawiona powyższych wad, (jak na razie prace stoją w miejscu, spowodowane brakiem odpowiedniej ilosc gąsienic:/, a nie zanosi się żebym je szybko zdobył:/)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Z daleka wygląda bardzo fajnie, z bliska nieco gorzej ale też jest OK. Ładny kształt (przypomina nieco czołg Jerac'a).
Jedyne co mi nie pasuje trochę, to to że mogłoby być więcej 'kunsztu' w użyciu kolorów. Mam wrażenie że czarne wstawki w niektórych miejscach wyglądają jak jakieś plamy i za mocno rzucają się w oczy...

czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

#7 Post autor: czempi »

spacelord pisze:to to że mogłoby być więcej 'kunsztu' w użyciu kolorów
Dopiero powoli wprawiam się w budowanie, po dłuuugiej przerwie :)
Ostatnio zmieniony 2008-08-22, 15:01 przez czempi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wookashek

#8 Post autor: Wookashek »

Ja, podobnie jak przedmowca, przyczepil bym sie do nieco przypadkowego uzycia kolorow. No i te wielgasnie lufy po bokach. Jakos do mnie one nie przemawiaja. Gdyby byly choc troche mniejsze. No, ale wtedy nie bylby to "Tiny".

Generalnie podoba mi sie. Moze nie jestem obiektywny, bo bardzo lubie giere RA. Czekam na nastepne pojazdy.
Ostatnio zmieniony 2008-08-22, 13:50 przez Wookashek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ramzes »

ohh... jak ja lubiałem Mamoth Tanki:)
Jak dla mnie Mocyk porządne wykonany i dopieszczony.
Fajna sprawa pobudować coś ze świetnej strategii.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ