[MOC] Takraf RDK 250

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Takraf RDK 250

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry !

Pragnę przedstawić taki tam MOC relaksacyjny.
Obrazek


Praca jest naprawdę bardzo relaksacyjna. Pomysł wpadł mi do głowy w sobotę, a w niedzielę wieczór dźwig jest gotowy.. Geneza jest taka: podobają mi się koparki linowe, ale to jest raczej trudny kawał maszynerii, więc chciałem poszukać czegoś łatwiejszego. Nad Wisłą zobaczyłem dwa ciekawe dźwigi gąsienicowe - potem dzięki stronie www.techstory.ru dowiedziałem się, ze były to Takrafy RDK 250.2. I już wiedziałem co zbudować. Taka oto maszyna do działania wymaga jedynie dwóch lin, więc była dobrym wyborem dla takiego dźwigowego analfabety jak ja. Trochę problematyczne było zbudowanie kratownicy. Potem zbudowałem dwie gąsienice, połączyłem obrotnicą, a buda 'sama' się zbudowała. Dźwig jest w pełni funkcjonalny, ale niestety całe sterowanie odbywa się na korbki lub popych. Wieżą sterujemy ręką, niebieskie pokrętło służy do podnoszenia tego dzyndza z linami na dachu (już mówiłem, ze w kwestii dźwigów jestem analfabetą?), czerwonym wysuwamy linę z hakiem, a szarym podnosimy ramię. I to właściwie wszystko co to umie.
Obrazek
Obrazek
Żeby nikt nie miał wątpliwości jak to działa, to tu jest film:
I to tyle. Pozdrowienia!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

D.

#2 Post autor: D. »

Technicznie się nie wypowiem bo pojęcia o tym nie mam ;P Ale nad modelingiem mogłeś jednak trochę dłużej posiedzieć. Taka tam czerwona kostka.
Ale ogólne wrażenie na plus ;)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#3 Post autor: TruckeR »

D. pisze:Ale nad modelingiem mogłeś jednak trochę dłużej posiedzieć.
Posiedzę na pewno, tutaj chciałem tylko sprawdzić czy to w ogóle ma prawo działać :-) Nie miałem jakoś pomysłu na fajną karoserię, ale widząc, że maszyna działa (szok!) wrzuciłem to na forum.. ;-P Choć też takie pudło trudno dobrze odwzorować, żeby nieźle wyglądało.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Fajne, takie w starym stylu, trochę kanciaste, bez ekstra udziwnień... te korbki do kręcenia chyba niewygodne są? nie lepiej coś większego? gorzej by wyglądało, ale lepiej by się bawiło :)
No i dlaczego zdjęć więcej nie ma (albo ślepy jestem)?
Ale jak na relaksacyjne coś to udane ;)

ODPOWIEDZ