[MOC] Mobilna platforma JKM

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Mobilna platforma JKM

#1 Post autor: crises »

Słowem wstępu o natchnieniu. Oglądałem sobie Wiktoriańską lawetę Kaczora i zamiast pomnika widziałem stoliki, krzesła i parasole - taka ruchoma kawiarenka stawała mi przed oczami. Przeniosłem pomysł w "średniowiecze" i oto powstała Mobilna Platforma Jego Królewskiej Mości.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać przepisowe 12 kół jest. Wyglądają jak wyglądają, ale budowla jest z założenia prosta. Na marmurowym podwyższeniu siedzi sobie król z berłem i jabłkiem w dłoniach. Przed nim mastkotka na łańcuchu. Z tyłu dwaj rycerze pilnują kieszonkowego. Z przodu dwóch powożących. Gdzie jest napęd? Spytacie. Oto i on:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fruwający insektopodobny stwór. Miał być smok, ale smoków ci u nas dostatek, a takiego gagatka jeszcze nie było.

W galerii będzie więcej zdjęć. Po zatwierdzeniu, oczywiście. Zapraszam do wyrażenia swoich przemysleń.

Pozdrawiam

PS. Niestety rozpoczyna się ten okres w roku, w którym robienie zdjęć staje się utrudnione. Przepraszam za niezbyt piękne cienie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Hmmm...
To ta platforma dość ciężka musi być, bo skoro stwór potrafi latać i jej jeszcze w powietrze nie uniósł? ;)

Ciekawe, ciekawe...
Czułki z wędek rządzą ;)

D.

#3 Post autor: D. »

Fajny stwór, tron, można było tylko pomyśleć nad mechanizmem skrętnym a nie szurać po piachu:D

rh

#4 Post autor: rh »

Powiem jedno: genialne.

Po prostu mi się to niesamowicie podoba. Kij z tym, że castle to nie mój styl, ale to po prostu jest świetne. Sama koncepcja - gratulacje ;) insekt - świetny, szkoda tylko, że tych ciem, które mi ciągle po pokoju latają nie dałoby się do czegoś praktycznego wykorzystać :D
Chociaż nie ukrywam, że w pierwszej chwili widząc JKM miałem polityczne skojarzenie i za bardzo nie miałem pomysłu, co o tym myśleć :D
D. pisze:Fajny stwór, tron, można było tylko pomyśleć nad mechanizmem skrętnym a nie szurać po piachu:D
ee tam - robal dobrze podleci i w powietrzu tym skręci :D

D.

#5 Post autor: D. »

rh pisze:Chociaż nie ukrywam, że w pierwszej chwili widząc JKM miałem polityczne skojarzenie i za bardzo nie miałem pomysłu, co o tym myśleć :D
Kurcze, ja też :D

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#6 Post autor: SeezSQ »

crises pisze:Fruwający insektopodobny stwór.
Eeee tam przecież to homar ze skrzydłami:D:D:D
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ramzes »

No no no, nawet zarejestrowany:)
Ciekawie zrobiłes tego insekta, homaropodobnego. Platworma też niczego sobie, ale ja bym dorzucił jakąs scenerie a platworme bardziej skoloryzował, bo taka wydaje się malorzucająca w oczy a przecież to Mobilna Platforma Jego Królewskiej Mości :)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Podoba mi się ten fruwający stwór! Pewnie nieźle musi się namęczyć żeby uciągnąć tą platformę z marmurowym podwyższeniem ;)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

stwór fajowy, trochę jak homar ;D
natomiast sama kareta nie powala niestety. wewalona masa kół byleby było 12 ;< podobają mi się stojaczki na pochodnie i niewolnik :D

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Hmmm
No stwór jest kapitalny, ale całość jest mocno kontrowersyjna dla mnie. A krótko mówiąc średnio mi się podoba.
Generalnie ten pierwszy etap z tą wielką ilością kół jest no dziwny po prostu :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Generalnie ten pierwszy etap z tą wielką ilością kół jest no dziwny po prostu :)
Nie jest dziwny. Zauważ że działa pozytywnie na umysł (12 kół... GDZIE ja mam dać te dwanaście kół? Hmm... chyba już wiem...) ;)
Ja nie miałem problemów nawet z liczbą większą niż 20 ;)

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

kris kelvin pisze:Generalnie ten pierwszy etap z tą wielką ilością kół jest no dziwny po prostu :)
No to zobaczysz jakie będą następne ;-)

Kaczor

#13 Post autor: Kaczor »

Bardzo fajne :) Cieszę że moja praca była inspiracją. Tron przypomina mi trochę super fotel z wbudowaną lodówką na piwko jaki kiedyś widziałem :P
Hippotam pisze:No to zobaczysz jakie będą następne ;-)
Będą macki? :D

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#14 Post autor: KUKUS »

Moją uwagę najbardziej zwrócił tron i niewolnik- wyszło ci to perfekcyjnie :) a tilesy dodają uroku całej scence i dzięki nim całość wydaje się być bardziej realistyczna. Natomiast użycie aż tylu kół moim zdaniem psuje trochę całość (chociaż rozumiem, że muszą być ze względu na prawa konkursu). No i muszę przyznać, że owad wyszedł ci całkiem nieźle. Udana scenka :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#15 Post autor: Ither »

hmm a zwróciliście uwagę na 'murzyńską' rejestrację? :D

ODPOWIEDZ