[MOC] Shipyard Transporter

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Shipyard Transporter

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Witam
Moja praca może nikogo nie powali, ale chęć wzięcia udziału w konkursie byłą silniejsza od samokrytycyzmu:) Przedstawiam więc pojazd, którego polskiej nazwy nie jestem pewien: Transporter Stoczniowy!!!! Podczas budowy luźno wzorowałem się na podbnych konstrukcjach znalezionych w sieci. Pojazd składa się z dwóch równoległych części po 5 osi na każdej. W oryginalnych takich transporterach osi jest co najmniej o 2 więcej, ale zbrakło mi już kółek:(. Najważniejsze, że jest 20:). Wszystkie osie są skrętne, niestety nic nad nimi nie panuje. Prócz klocków zbrakło wiedzy/talentu aby to wszystko zgrabnie połączyć (vide praca Bobofrutx'a).
Obrazek
Początkowo jako ładunek miałem dać tylko tą kamieniczkę:
Obrazek
ale podczas budowy trochę się rozpędziłem i popełniłem jeszcze okręt jako ładunek alternatywny:
Obrazek
Na koniec link do całej GALERII.
Pozdrawiam
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

D.

#2 Post autor: D. »

Hum hum, całkiem ciekawy ten budyneczek. Zgrabne detale :)
Sam transporter dobry, ma co potrzeba, poza jedną drobną rzeczą: transportowane rzeczy to się trzymają chyba na dobre słowo tylko:P Brak jakichkolwiek zabezpieczeń nie był najlepszym pomysłem :P

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#3 Post autor: aro_kal »

Ja się nie znam za bardzo na budowaniu z klocków systemowych, ale Twoim największym problemem jest brak nowych klocków. Nie masz tych wszystkich dziwadeł, które lego puściło ostatnio (na przestrzeni ok. 10 lat), a które pozwalają finezyjnie wykańczać zabawki. Musisz się niestety przełamać i zacząć korzystać z bricklinka, gdzie będziesz mógł swoje braki uzupełnić. Ja Ci serdecznie polecam.

Dobrze, że pokazałeś nam swoją konstrukcję, raczej niesamowitych zachwytów nie będzie, ale powoli się człowiek uczy. Zatem trzymam kciuki.

PS. Ostatnio sam zrobiłem porządek na brickshelfie, bo się wstydziłem niektórych starych konstrukcji :-). Zatem każdy tak zaczyna, co nie znaczy, że dziś jestem geniuszem budowania. Ot wreszcie jestem szarym przeciętniakiem.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

Podoba mi sie, bardzo mily, oldschoolowy transporter :)
Ma swój wdziek i czar - no i imponuje skala rzeczy, które moze przewiezc! A to dom, a to okret..
aro_kal pisze:Twoim największym problemem jest brak nowych klocków. (....)
Musisz się niestety przełamać i zacząć korzystać z bricklinka, gdzie będziesz mógł swoje braki uzupełnić. (...) Dobrze, że pokazałeś nam swoją konstrukcję, raczej niesamowitych zachwytów nie będzie, ale powoli się człowiek uczy.
Aro... z kolei Twoim najwiekszym problemem jest najwyrazniej arogancja i protekcjonalizm wypowiedzi.
Oraz snobizm na "nowe klocki" których samo uzycie najwyrazniej ma starczyc za jakosc?! Zreszta Glaz jak widac korzystal z kafli i pieknych brazowych szczególów :)
To jest transporter... portowy w dodatku - one naprawde potrafia byc takie kanciaste i kwadratowe.. to nie dom Gaudiego, wiec nie musi byc oplywowy.
Docen raczej to, ze ktos potrafi zbudowac cos w klasyczny sposób, z takich klocków jakie ma i ze to nadal ciekawie wyglada.
Albo pisz od siebie, co TOBIE sie podoba lub nie, co TY bys zrobil inaczej, zamiast formulowac absolutystyczne stwierdzenia w przestrzen (to strasznie arogancko wychodzi).

Najlepiej to.. idz na calosc i kup na tym mistycznym, owianym legenda BL klocki, których wedlug Ciebie brakuje koledze! :)
Ostatnio zmieniony 2008-09-11, 08:01 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#5 Post autor: aro_kal »

Aro... z kolei Twoim najwiekszym problemem jest najwyrazniej arogancja i protekcjonalizm wypowiedzi.
Rozgryzłaś mnie? Oj, chyba nie. Raczej przemawiała przeze mnie troska, a złych intencji we mnie za grosz nie było. No ale skoro Twoim zdaniem ja się w ocenie tej budowli myliłem, to tak samo i mi wolno uważać, że Ty mylisz się w mojej.

Niestety, poziom budowli został ostatnio wyśrubowany do granic możliwości. Każdy stosuje coraz to trudniejsze i ciekawsze techniki, które upiększają modele. Co ja poradzę, że i moje poczucie estetyki nagięło się do tych tendencji.
Oraz snobizm na "nowe klocki" których samo uzycie najwyrazniej ma starczyc za jakosc?!
Nie. Ja na przykład nie mam w ogóle nowych klocków systemowych, ale ja jestem z innej bajki.
Albo pisz od siebie, co TOBIE sie podoba lub nie, co TY bys zrobil inaczej, zamiast formulowac absolutystyczne stwierdzenia w przestrzen (to strasznie arogancko wychodzi).
Czy Ty przypadkiem nie jesteś przeczulona?
Najlepiej to.. idz na calosc i kup na tym mistycznym, owianym legenda BL klocki, których wedlug Ciebie brakuje koledze! :)
Czy nie jest to troszkę arogancki zwrot wobec mnie?

Nie kontynuujmy tej wymiany zdań. Uznajmy, że jest 1:1. Ty raz napisałaś bardziej do mnie, miast pisać o modelu, a ja Ci odpowiadam.

glaz_pimpur - moje rady na temat zakupu nowych klocków brane były z tzw autopsji. Musiałem dopiero co kupić duże ilości klocków, by podołać nowym kanonom budowania. Nie miałem zupełnie złych intencji. Chciałem jedynie zachęcić.
Ostatnio zmieniony 2008-09-11, 08:14 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

No cóż... Ja raczej nie zdecydowałbym się na sprowadzenie paru części z USA, nie mając w zasadzie nawet pewności, czy przyjdą akurat te, które zamówiłem. Oczywiście, że daje to ogromne możliwości, ale nie jestem bogaczem i nie stać mnie na to. Ledwie zagłuszam wyrzuty sumienia, kupując raz na jakiś czas zestawy w normalnym polskim sklepie. Mógłbym sobie przecież kupić nowe spodnie na tyłek, jakąś książkę albo zachować te pieniądze na czarną godzinę. Nie trzeba kupować na BL i szpanować tym, żeby być trendi, dżezi i na topie. Nie było to do nikogo konkretnie kierowane.

A teraz wróćmy do modelu. Czyżby jedna z barierek na pierwszym zdjęciu była lekko wygięta? Ja z uszkodzonych klocków osobiście nie korzystam. Sam transporter z budą całkiem fajny, za to statek wyszedł paskudny - taka cokolwiek nieprzemyślana konstrukcja, bezkształtna i zbyt wiotka. No i po prostu brzydka. Przecież statek nie musi być tylko brązowy, wyszedłby ładniej np. w czarnym.
Ostatnio zmieniony 2008-09-11, 20:38 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 2 razy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Ale BL to przecież nie tylko USA, to też UK... poza tym, można też kupować (w Polsce na Allegro, żeby nie było że trudno i drogo) zestawy z serii Creator - są fantastycznym źródłem dobrych części, są tanie i z reguły spore jak na swoją cenę. Właściwie 90% tego co kupiłem w ciągu ostatnich 2 lat to creatory...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Kirysowaty pisze:Czyżby jedna z barierek na pierwszym zdjęciu była lekko wygięta?
Nie. Raczej też do nowszych nie należy i luźno wchodzi. Musiała mi się lekko obluzować tuż przed zrobieniem fotek.
Kirysowaty pisze:za to statek wyszedł paskudny
Zgadzam się. Tak jak pisałem zrobiłem go zupełnie niezamierzenie i niechcący. Umieściłem go tylko dlatego, żeby pokazać, że transporter także może przewozić statki.

Nie wiedziałem za to, że wywołam taką burzę starymi klockami. Cóż, moja filozofia jest taka, że skoro jeszcze dają się połączyć, to znaczy, że jeszcze do zabawy się nadają. A kolekcje o nowe zestawy uzupełniam. Niestety nie da się kupić wszystkiego naraz. Musiałem wybrać: albo Indiana, albo Creator:) a wcześniej były jeszcze piękne ciężarówki City...
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

glaz_pimpur pisze:Cóż, moja filozofia jest taka, że skoro jeszcze dają się połączyć, to znaczy, że jeszcze do zabawy się nadają.
Święta prawda ! Przecież to właśnie cała filozofia klocków !
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Żadną burzę! Jak dotąd cała jedna osoba marudzi na brak nowych klocków. Kiedyś budowało się bez nich i jakoś problemu nie było ;>

Wookashek

#11 Post autor: Wookashek »

Ale sie zrobila awantura!

A mnie ten transporter sie tak zwyczajnie nie podoba. Widzialem kilka takich i zawsze mialy "power packi" z tylu a nie nad kabina. Pozwala to na utworzenie duzej jednej plaszczyzny. Troche tego nie rozumiem. Umieszczenie powerpacka z tylu pozwoliloby na przewiezienie jeszcze wiekszych przedmiotow takich jak przeslo mostu (kratownica). Widzialem takie cos na wlasne oczy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Zazwyczaj mają, ale ten nie miał:
Obrazek
Wybrałem go, żeby konstrukcja nie była taka płaska.

Chciałem też dodać, że nie było moim zamiarem jęczenie, że mam mało klocków, ani prowokowanie do dyskusji, tylko wytłumaczenie się zawczasu dlaczego zdecydowałem się na takie rozwiązania jakie widać na zdjęciach.

Wolę widzieć tutaj komentarze, co się podoba a co nie.

Pozdrawiam

Maciek - glaz_pimpur
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#13 Post autor: caro »

"Wolę widzieć tutaj komentarze, co się podoba a co nie." Mnie sie osobiście nie podobają koła- według mnie szpecą cały model. Podoba mi się pomysł i oryginalne wykonanie :)
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#14 Post autor: bartek_mi »

to moze ja dorzuce swe amatorskie 3 grosze choc nie bedzie w nich samego miodu to mysle, ze moze Ci sie przydadza :)

podoba mi sie pomysl - sam nie moglem wymyslic pojazdu z zadana liczba kol. starales sie zrobic te kola obrotowe - za to plus ale technika, ktora zastosowales baaardzo oszpecila sam pojazd - odleglosc miedzy kolami a platforma jest duza (domyslam sie, ze takie a nie inne montowanie kol to wyniku zasobow klockowych). moze warto zrezygnowac z funkcjonalnosci na rzecz wygladu? ja bym tak zrobil.

model wydaje mi sie ciut za krotki - popatrz na zdjecia - przez to wydaje sie bardzo wysoki

i na koniec uwaga uniwersalna, ktora staram sie stosowac - nie masz klockow? zmien skale :)

p.s. ja odbieram slowa aro_kala za pozytywne a nie aroganckie czy zlosliwe. prawda jest taka, ze wszyscy dazymy tu do pewnego poziomu (zeby daleko nie szukac - naszego miejscowego zumbiego :) ) a tego sie nie da osiagnac bez:
a) budowania
b) publikowania prac i przyjmowania krytyki na klate :) - szczerze mowia to wole krytyczne uwagi niz ich zupelny brak
c) podgladania cudzych prac
d) powiekszania zasobow klockowych (niestety)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

bartek_mi pisze: a) budowania
b) publikowania prac i przyjmowania krytyki na klate :) - szczerze mowia to wole krytyczne uwagi niz ich zupelny brak
c) podgladania cudzych prac
d) powiekszania zasobow klockowych (niestety)
Zgadzam się w zupełności i :
a) buduję
b) publikuję i przyjmuję krytykę, moje odpowiedzi są raczej uzupełnieniem opisu niż walką z zarzutami
c) podglądam
d) tak jak pisałem wyżej: uzupełniam tyle, na ile mogę sobie pozwolić

Też zastanawiałem się czy nie zrobić tych kół na stałe. Chciałem, żeby było bardziej zbliżone do oryginału i widać tym razem przesadziłem:)
I zgadzam się, że model jest za krótki - co najmniej o 2 pary osi
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ