[MOC] Maria Sklodowska-Curie, Robert Bunsen i von Kopf

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

[MOC] Maria Sklodowska-Curie, Robert Bunsen i von Kopf

#1 Post autor: lugomina »

Takie oto 3 drobinki wykonalam na konkurs naukowy na Reasonably Clever.
Oczywiscie takiemu mijasperowi z szufladkami to ja nawet butów niegodnam czyscic, ale konkurs byl dla mnie bardzo owocny i dal mi kopa na tworzenie.
Pierwszy raz w zyciu zrobilam winietke na przyklad!
Chociaz juz miesiac ten konkurs wisi, to zycie mialo swe wymagania i w efekcie zrobilam zdjecia, obrobilam i poslalam akurat na naj-naj-najostatniejsza chwile. Chris Doyle napisal na swoim blogu, ze ostatnie prace doszly do niego 30 sekund przed deadline... i to wlasnie byly moje ;)

Przez ograniczenia konkursowe postawilam przede wszystkim na prostote - a takze humor i ogólne jajcarstwo. Nauki scisle tez moga byc dowcipne. Czy mi sie udalo, ocencie sami.

1. Winietka Prawdziwy Naukowiec (wymagania: podstawka max 8x8, ja zrobilam 6x6)
Przedstawilam nasza slynna rodaczke w chwili przelomowej.
Maria Sklodowska-Curie wlasnie odkryla rad - który caly czas lezal za kanapa!

Obrazek

***

2. Impuls Dobry Naukowiec (wymagania: 50 czesci lub mniej, figurka liczy sie jako 1 klocek).
Robert Bunsen wymysla analize spektrum gazów, przypalajac obiad na swym nowym palniku.

Obrazek

***

3.Impuls Szalony lub Zly Naukowiec (wymagania: 50 czesci lub mniej).
Dawno temu bylam w pewnym muzeum i widzialam tam fotografie starego, ruskiego eksperymentu, który mnie teraz zainspirowal. Niestety, w rzeczywistosci doswiadczenie bylo o wiele okrutniejsze...
Pani szalona uczona Hilary Headhunter von Kopf lubi przyszywac ludzkie glowy do cial innych zwierzat (w koncu jest szalona).

Obrazek

***

Oczywiscie ubolewam bardzo nad tym, ze nie wzielam kilku drobnych ale waznych klocków z domu - czyli ladnej fryzury dla Bunsena, niebieskich plomieni oraz porzadnej sukienki dla Marii. Ale trudno, klocek u plota i robilam z tego co mialam przy sobie. Radosc budowania - bezcenna.

Wszelkie uwagi i krytyki bardzo mile widziane! :)
Ostatnio zmieniony 2008-09-20, 14:59 przez lugomina, łącznie zmieniany 6 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Kaczor

#2 Post autor: Kaczor »

Bardzo fajne. Widziałem już je wcześniej na stronie konkursu ale nie skojarzyłem że to ty ;)

Dwie uwagi - radium to po polsku rad a Robert Bunsen ma powykręcane ręce ;)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#3 Post autor: lugomina »

Dzieki sliczne! :-)
Rad juz poprawilam, a Bunsenowi powykrecalam tak reke, zeby udko kurczaka dotykalo plomienia w taki sposób jak chcialam. Nie mialam wiecej takich ladnych rak, wiec musialam powykrecac obie...

Btw. czy to Ty zbudowales Mendelejewa z ta nowoczesna tablica? :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Kaczor

#4 Post autor: Kaczor »

Tak, [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7124]TU[/url] jest wątek. Nieznane za czasów Mendelejewa pierwiastki były mi już wypomniane ;)

A tak w ogóle to konkurs Brick Science skończył się 15 września. Ciekawe jakie wyniki :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Kaczor pisze:Tak, [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7124]TU[/url] jest wątek. Nieznane za czasów Mendelejewa pierwiastki były mi już wypomniane ;)

A tak w ogóle to konkurs Brick Science skończył się 15 września. Ciekawe jakie wyniki :)
No sila rzeczy wielu pierwiastków nie znal (chociaz kilka przewidzial wlasnie dzieki genialnosci swego podzialu) i nie dzielil tego na okresy, ale rozumiem, ze chodzilo o rozpoznawalnosc Mendy :)
A wyniki Chris oglosi 30 wrzesnia, czekajmy, czekajmy...
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

crises

#6 Post autor: crises »

Ogromny plus za humor i za Marię C-S. To jedna z największych osobowości nauki i dobrze, że ją zrobiłaś na ten konkurs. Wykonanie miniaturek dobre, choć tej kanapy do tej pory nie mogę rozpracować co gdzie jest. Co do transplantacji głów - za dużo Archiwum X ;)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#7 Post autor: Robson »

Chyba Maria Skłodowska Curie ? Ale mniejsza o to praca na poziomie z humorem, urzekł mnie ludzik z odwróconymi rączkami :P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Ciekawe winietki. Podoba mi się to humorystyczne podejście :)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

lugomina pisze:wlasnie odkryla rad - który caly czas lezal za kanapa!
lugomina pisze:wynajduje analize spektrum gazów, przypalajac obiad na swym nowym palniku
Uwielbiam taki surrealistyczny humor ! Brawo, bardzo przyjemne scenki !
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Nareszcie zobaczyłem jakieś twoje prace. Gratuluję poczucia humoru. Pomimo, że robiłaś z tego co miałaś pod ręką, to nie odbiło się to na jakości prac. No i ładna obróbka graficzna.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#11 Post autor: tobiasz »

Mi osobiście najbardziej podoba się niejaka pani von Kopf i jej eksperymenty, fajne i bardzo zabawne scenki

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Wykonanie jak najbardziej w porządku ale najbardziej podoba mi się dobór postaci. Świetnie że zrobiłaś Skłodowską. W końcu to nasza rodaczka która dwukrotnie otrzymała Nagrodę Nobla i to z dwóch dziedzin (fizyka i chemia). Chyba nikomu się to jeszcze nie udało.
Robson1903 pisze:Chyba Maria Skłodowska Curie ?
Masz racje!

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

ImpreSariO pisze:Robson1903 napisał/a:
Chyba Maria Skłodowska Curie ?


Masz racje!
Bo to panieskie i po męzu nazwisko (panieńskie pierwsze ? )
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Robson1903 pisze:Bo to panieskie i po męzu nazwisko (panieńskie pierwsze ? )
Tak, ona miała Skłodowska, on był Piotr Curie...
A scenki ładne, najfajniejszy pan Bunsen:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

Dziekuje Wam wszystkim bardzo pieknie za tak przychylne komentarze!
Ciesze sie, ze widac humor, bo o to mi przede wszystkim chodzilo.
crises pisze:Ogromny plus za humor i za Marię C-S. To jedna z największych osobowości nauki i dobrze, że ją zrobiłaś na ten konkurs. Wykonanie miniaturek dobre, choć tej kanapy do tej pory nie mogę rozpracować co gdzie jest.
Wlasnie tej kanapy wstydze sie najbardziej! Budowalam na ostatnia chwile w panice, i wyszedl mi taki dziwny fotel-tron z brazowym póldupkiem z tylu..
Obiecuje, ze pewnego dnia poprawie te winietke, i kanapa i Maria beda wygladac jak nalezy :-)
ImpresariO pisze: Wykonanie jak najbardziej w porządku ale najbardziej podoba mi się dobór postaci. Świetnie że zrobiłaś Skłodowską. W końcu to nasza rodaczka która dwukrotnie otrzymała Nagrodę Nobla i to z dwóch dziedzin (fizyka i chemia). Chyba nikomu się to jeszcze nie udało.
Dziekuje raz jeszcze. Tez uwazalam, ze nie mogloby zabraknac naszej radioaktywnej, zdolnej rodaczki w tym konkursie.
Co do jej nazwiska, to celowo przekrecilam - robilam prace pod zagranicznych jurorów. Za granica mysla, ze byla Francuzka i nazywala sie Marie Curie, a takze lubia wymieniac ja razem z mezem jako "The Curies".
Podwójnego Nobla dostal jeszcze Linus Pauling (z chemii i pokojowego).
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ