7041 Troll Battle Wheel

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#16 Post autor: nori »

MasterBlaster taki tekst nie był na miejscu. Fakt trudno mi tu być obiektywnym, ale dział recenzji to nie konkurs ani zawody. Każda recenzja którą się dobrze czyta, posiada wszelakie ważne informacje o zestawie i po porostu jest przydatna dla potencjalnych kupujących jest dobra. A takie są recenzje Ithera, co więcej w swoich opisach osobnik ten o tym nicku wkłada dużo serca i własnych uwag - które uważam - bardzo podkreślają jego zaangażowanie w opis danego zestawu.
Zresztą mi kiedyś zarzucono że jestem za bardzo obiektywny i nic nie piszę "od siebie".
Z Itherem zamieniliśmy parę PW i wiem że naprawdę jest zaangażowany w tworzenie recenzji, a wszystkie uwagi bierze dokładnie pod rozwagę.
[..]
Każdy następny post w którym będą przepychanki będzie kasowany.

Wszystko załatwione i wszyscy są szczęśliwi ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-10-09, 07:06 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#17 Post autor: kamzel »

Ither pisze:kamzel: szczerze mówiąc, liczyłem na jakieś uwagi od Ciebie, ostatnio mi pomogły :)
No dobrze, to ja mogę kilka uwag zaserwować:

1. Osobiście nie zgadzam się z Twoja krytyką "designu" orków - mi tam się oni podobają, ale to czysto subiektywna kwestia.
2. Podobnie nie uważam tych złotych ozdób za coś złego. Po prostu fakcja "Rycerzy 2007" jest (w porównaniu z poprzednimi) niesamowicie bogata (te ich ozdobne zbroje, złote miecze, złote flagi, etc.) i wszędzie wszystko muszą złocić. Dla mnie to takie jakby Bizancjum - spadkobiercy niegdyś wielkiej potęgi. A mówiąc prościej - każda podseria ma swój zestaw kolorów - Rycerze 2007 mają kolor szary + złoty i granatowy.
3. Zdecydowanie się zgadzam, że brak broni i jeszcze bardziej widoczny brak tarcz w Castle 2008 jest poważnym problemem.
4. Co do samej recenzji: jak dla mnie to trochę za dużo w niej emocji w niektórych miejscach (nadużywanie emotikonów i mało wyrafinowane określenia typu "kijowo", "czeski zad" - może jestem przewrażliwiony, ale nie lubię takiego języka), trochę literówek ("mapy" zamiast "łapy" na przykład).
5. No i popracuj nad "specjalistycznym" słownictwem - moim zdaniem powinieneś się zdecydować na jakąś wersję językową - plates, tiles, bricks, hinges, etc. albo płytki, kafelki, klocki, zawiasy, itp. Bo jak piszesz "platy" to ja czytam "płaty" i przez chwilę nie wiem o co chodzi...
Ostatnio zmieniony 2008-09-18, 11:23 przez kamzel, łącznie zmieniany 2 razy.

MasterBlaster

#18 Post autor: MasterBlaster »

Przepraszam Ither, nie tam miało wyjść (cały ja- nie potrafię się wysłowić by kogoś nie urazić)!
Miałem na myśli to, że styl Noriego mi sie bardziej podoba, a nie o to, że źle napisałeś :)
Po prostu nie lubię jak ktoś pisze recęzję na podstawie "to mi się podoba, a to nie". Przepraszam jeszcze raz.
Co do pisania recenzji... znalazłem jedną, którą mogę napisać, i ty wtedy odpowiesz mi co myślisz o moim stylu!
A recenzja napisana bardzo dobrze! Jak chcesz robić ładne zdjęcia, to weź pudełko po butach (jeśli nie jest białe w środku wyłóż papierem) - jest to bardzo doble na mniejsze rzeczy!

Jeszcze raz przepraszam!

ODPOWIEDZ