8437 Future Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

8437 Future Car

#1 Post autor: Bricksley »

Numer: 8437
Nazwa: Future Car
Liczba części: 413
Rok wprowadzenia: 1997
Cena: w dniu wprowadzenia: 54$
Waga: 1000g
Seria: Technic
Podseria: Tech Build / Advanced


Obrazek

8437 Future Car czyli według mnie mały brat 8880, ale o tym potem.

Pakowanie
Właściwie to nie mam pudła, ale nie różni się ono niczym od innych z tamtego okresu. Czyli pudło otwierane z dwóch stron (boki) i od góry (klapka). Na opakowaniu pokazany model właściwy i alternatywny. W środku kartonowe pudełko, a w nim plastykowa wytłoczka z workami z częściami, a na niej przezroczysta plastykowa wkładka w której znajdowało się kilka części. To wszystko było oddzielone od właściwego pudła czymś w rodzaju drugiej klapy z folią. Wymiary pudła (w cm): 33.2 x 28.5 x 6. Tutaj nie moje zdjęcia.

Instrukcja
Instrukcja jest jednoczęściowa i zawiera możliwość budowy 3 modeli, jeden główny, 1 alternatywny i zmotoryzowany główny. Instrukcja na bardzo dobrym papierze, zszywana, i co najważniejsze bardzo czytelna (nie sposób się pomylić).
Obrazek
Obrazek

Klocki
Zestaw utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce z elementami żółtego i białego, które ładnie się razem komponują. Oczywiście konstrukcja jest czarna z elementami szarego. W zestawie znajdziemy elementy nowego typu, dziękni którym model zyskuje na wyglądzie jak i te tradycyjne. Na uwagę zasługuje to iż w zestawie znajdziemy 21 różnych zębatek w tym trzy Gear 16 Tooth with Clutch . W zestawie także duża ilość flexów i 4 duże koła.

Model główny
Modelem głownym jest Future Car. Na Brick Faktory istnieje pod nazwą Sahara Blaster, która wydaje się być bardziej pasująca. Model po złożeniu jest średnich rozmiarów, nie za mały nie za duży, ot taki jaki być powinien. Co model posiada?
- tylnie zawieszenie wleczone na małych szarych amortyzatorach. W zawieszeniu jest dyferencjał. Skok zawieszenie jest dobry.
Obrazek
- atrapę silnika V4 z ruchomymi tłokami w kolorze czerwonym (występują tylko w tym zestawie i w 8414). Atrapa silnika jest w prosty sposób wyjmowana przez co w łatwy sposób w jej miejsce możemy zainstalować 8735, ale o tym później... Atrapa jest połączona z tylnią osią.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-układ kierowniczy opierający się na flexach przez co ma realistyczny wygląd. Skręcać możemy tradycyjnie pokrętłem na dachu lub kierownicą, przez co model dodatkowo zyskuję na funkcjonalności.
Obrazek
Obrazek
- otwierane (do góry) drzwi oraz pokrywę silnika.
Obrazek
- bardzo ładny wygląd tak zewnętrzny jak i kokpit.
Obrazek
Obrazek

Model alternatywny
Modelem alternatywnym jest coś w rodzaju jakiegoś łazika/pojazdu do jakiś misji badawczych? Z radarem.
Obrazek
Funkcje modelu to:
- skrętna przednia oś za pomocą pokrętła na dachu lub wajchy w kabinie ( w tą stronę w która wychylimy w tą koła skręcą)
- atrapę silnika B4 ( bokser) z napędem przenoszonym z tylniej osi.
- ruchomy radar (kręcący się w koło) czerpie napęd z tylnie osi.
Zdjęć nie ma, bo nie mam go obecnie zbudowanego.

Zmotoryzowany model główny
Jak już pisałem model ten można zmotoryzować poprzez silnik 8735. Nie wiem jak jeździ gdyż mój silnik nie jest w pełni sprawny, ale postaram się sprawdzić. Takie małe coś co zauważyłem: na pudełku 8735 (ale ta cięższa wersja silnika) w kolorze czerwonym jest pokazany tył 8437 z zamontowanym silnikiem, który częściowa przechodzi w atrapę silnika.
Obrazek

Zalety całego zestawu:
- duża liczba przydatnych części, w tym na uwagę zasługują zębatki
- ładny wygląd
- bardzo bawialny

Wady:
- nie zauważyłem :)

Ponieważ model bardzo duży nie jest, a posiada dużą ilość funkcji, oraz bardzo ładny wygląd uważam go za małego brata 8880. Jest inny od pozostałych modeli Technic. Podobnym do niego jest 8428/8432, ale nie to samo.

Tutaj cała galeria.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 11:59 przez Bricksley, łącznie zmieniany 5 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Posiadam, i nawet dosyć cenię. Model główny jest rzeczywiście zgrabny, wygląda zadziwiająco realistycznie jak na karoserię złożoną prawie z samych rurek, i przyjemnie się nim jeździ. Duży plus za ciekawe koła, dobrze tłumiące nierówności. Natomiast minusem jest dla mnie przedziwny układ skrętu, wprawdzie są w nim przydatne zwrotnice, ale już o wahacze się nie pokuszono. On się może podobać albo nie, ale nie przydał mi się w MOCach ani razu, mimo że mam ten zestaw od jakichś 3 lat.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Ile za niego dałeś no i gdzie kupiłeś? allegro ?
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

SeezSQ pisze:Ile za niego dałeś no i gdzie kupiłeś? allegro ?
Ponad 3 lata temu na Allegro dałem 60 zł. Wtedy to była okazja, dziś na BL mozna kupić nówkę za 60-72$.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#5 Post autor: SeezSQ »

Jednym słowem jak wino, im starsze tym droższe;]
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Wookashek

#6 Post autor: Wookashek »

Mysle ze nazwanie
Karol pisze:uważam go za małego brata 8880
to lekka przesada.
Lubie tenzestaw za kola i czesci - niektore. Generalnie nie polecam tego zestawu. W sumie nic nowego nie wnosi, ale mimo to zawera sporo klockow. Zakup ktory trzeba mocno przemyslec.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#7 Post autor: solic »

Jabym do wad tego pojazdu zaliczył fatalny promień skrętu (ale ten typ zawieszenia tak ma). Poza tym w moim modelu przy byle okazji odczepia się górne pokrętło kierowania z razem z niebieskim plate 2x4.
Mimo to pojazd jest rzeczywiście bawialny i bardzo sympatyczny. Dałem za niego 50 zł i myśle że było warto.

student-85
Posty: 21
Rejestracja: 2008-06-30, 14:55
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: student-85 »

Ja go kupiłem dość niedawno za 50zł (allegro), głównie dla kół i nowego koloru klocków - nie miałem niebieskich :) Nie podoba mi się układ skrętu i brak ruchomego zawieszenia z przodu.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#9 Post autor: AOW »

solic pisze:Jabym do wad tego pojazdu zaliczył fatalny promień skrętu (ale ten typ zawieszenia tak ma). Poza tym w moim modelu przy byle okazji odczepia się górne pokrętło kierowania z razem z niebieskim plate 2x4.
Mimo to pojazd jest rzeczywiście bawialny i bardzo sympatyczny. Dałem za niego 50 zł i myśle że było warto.
Właśnie stałem się posiadaczem tego zestawu, kupiłem go niekompletnego za całe 85pln.
Widzę że jego cena rośnie wraz z czasem a i jest on stosunkowo rzadkim modelem.

Poprzednicy wszystko opisali więc dodam coś od siebie. Podobnie jak u solic'a u mnie też odczepiał się "kogut" razem z niebieskim plate'em 2x4... Rozebrałem, dałem po środku plate'a czarnego z otworami 2x6 - ośkę 8L kilka halfbush'ów i trzyma się tak ze można go ponieść za kogut.

Największym mankamentem jest promień skrętu... tragicznwy wręcz nawet mój 3 letni synek bawiąc się nim skomentował to: "Tato nie skręca"

Moj zestaw jak wcześniej pisałem jest nie kompletny, brakuje mu 3 niebieskich rurek, które są jakoś bardzo rzadki i mało dostępne - szukam alternatywy na nie .... Na razie dałem dwie białe i kilka łączników aby jakoś to wyglądało - no i brakuje mi prawego fotela - tymczasowo wsadziłem zwykłe fotele technic'owe.

Mimo wad, głównie skręt, model jest bardzo bawialny no i te koła :) Zastawnawiem się czy nie zadaptować mu zawieszenia z 8858 ... pomyślę -

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Durzy »

Jest jeszcze jedna z zalet, o której nikt nie wspomniał. Do modelu prawie idealnie pasuje ludzik technic ;)
AOW pisze:Mimo wad, głównie skręt, model jest bardzo bawialny no i te koła :) Zastawnawiem się czy nie zadaptować mu zawieszenia z 8858 ... pomyślę -
Promienia skrętu dużo to nie poprawi.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#11 Post autor: AOW »

Zmotoryzowałem 8437 za pomocą silnika który był to tego przeznaczony - powiem tak - nie zawracajcie sobie nawet tym głowy. Ogolnie to nie wiem po co na siłę Lego chiało "motoryzować" zestawy w tamtych latach.... Dzisiejsza koncepcja, że silnik napędzą jakieś tam funkcje jest o wiele logiczniejsza.

8437 z "silnikiem" jest powolny ale w miarę silny to dzięki "mocy" silnika z zestawu 8735. Tylko że trzeba za nim chodzić, skręca gdzie chce i tam też jedzie - co ciekawe silnik jest na tyle silny, że gdy cofając napotkamy jakąś przeszkodę, to ugina aż zawieszenie...
Postaram się wrzuciś filmik jak to działa i dodam tu w temacie.

Pozd.
Ostatnio zmieniony 2016-03-09, 14:39 przez AOW, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ