[MOC] Ogień na pokładzie!

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Ogień na pokładzie!

#1 Post autor: Hippotam »

Zbudowałem tą tratwę z myślą o większej dioramie nad którą pracuję, ale okazało się że nie pasuje do historyjki. Zeby się nie zmarnowała - zmontowałem taki nocny drobiazg:

Ogień na pokładzie!

Obrazek

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

Fajniutka miniaturka. Tratwa super zrobiona.

Bardzo podoba mi się także woda oraz dziwnie połączone belki od tratwy.

Scenka klimatyczna.

BOMBA
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

O, użyłeś prawdziwych pni do zbudowania tratwy, fajnie! :)

Nexus 7

#4 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo dobre klody drewna. Cala konstrukcja powinna byc chyba jednak troche zanurzona w wodzie. No i skad tam sie ogien zapruszyl ?? :-)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Tratwa ładna, mimo, że wielce symboliczna. Zbuduję sobie podobną - to chyba najlepszy pomysł na tratwę :)
Że da się z Lego budować idealnie gładkimi powierzchniami, wie teraz każdy AFOL, jak i Newborn FOL, lecz choć kolor ma idealny, woda nie przypomina wody. Wygląda na lód albo szkło.
Tratwa lewituje, zamiast pozostawać w zanurzeniu.
Tło świetnie współpracuje z podstawką i flagą.
Dopiero po paru minutach zajarzyłem, że małpa czerpie wodę do gaszenia :)
To frustrujące, że gościu patrzy prosto w kamerę :) Naturalniej by było skierować go wraz z głową bardziej na ogień.
Nigdy nie przestanie mnie dziwić, dlaczego nikt nie zmienia łap małpie na brązowe? Taka nieodmiennie jest dla mnie człowiekiem w kostiumie małpy.
No i skad tam sie ogien zapruszyl ??
Właśnie. Może np. mógłbyś zrobić gościowi fajkę?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł. Tratwa jeszcze świetniejsza. Niedoróbki, które Ci wytknięto to tylko drobiazgi i nie przeszkadzają w odbiorze dzieła.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Bardzo fajny montaż tratwy : o)
Może jakby ją pstryknąć z większej wysokości to by się lewitacja tak nie rzucała w oczy.
V1 pisze:Nigdy nie przestanie mnie dziwić, dlaczego nikt nie zmienia łap małpie na brązowe? Taka nieodmiennie jest dla mnie człowiekiem w kostiumie małpy.
Ale małpy mają często jaśniejsze rączki i stopki (i dupki : oP ) od reszty ciała : o)
V1 pisze:To frustrujące, że gościu patrzy prosto w kamerę
A może on zobaczył właśnie okręt flagowy admirała i ze strachu próbuje w pośpiechu opuścić swoją politycznie niepoprawną banderę? ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

Symatyczne :) Bardzo podoba mi się tratwa, wygląda jakby zaraz sama miała się rozlecieć :p
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

A może on zobaczył właśnie okręt flagowy admirała i ze strachu próbuje w pośpiechu opuścić swoją politycznie niepoprawną banderę? ; o)
Miałem to jeszcze dodać, ale wiem, że tego wymaga umowność zabawy, w której nigdy za dużo insygniów i gadżetów pirackich: facet musi mieć próżnię pod kapeluszem, żeby wieszać piracką flagę na tratwie, w dodatku nie mając broni. W każdym filmie pirackim jaki widziałem zawisłby za to. Tak, BYĆ MOŻE on o tym nie wie, albo w beczkach ma granaty. To by tłumaczyło jego długotrwałą panikę, która zaś obca jest - jak widać - jego kuzynowi, który już zdążył złapać gaśnicę. Again - być może to kamikaze, albo ogolony i przebrany arabski terrorysta-samobójca.
Tak, szukam dziury w całym :) Lubię piratów, filmy, historie, zabawy i wszystkie absurdy z tym związane. To Ciamek zaczął :)

Aha, (Hippo, wypatruję i wymieniam nie dlatego, że mi się nie podoba, tylko dlatego że mi się właśnie podoba, i dlatego kombinuję co bym tu chciał poprawić.
\/1 ______________

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

No faktycznie tratwa lekko lewituje :D
Poza tym miłe dla oka. Nie ma to jak pożar na wodzie.

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

V1 pisze:Wygląda na lód albo szkło.
To wina moich kiepskich umiejętności robienia zdjęć. W rzeczywistości uwazam że to najbardziej realistyczna woda jaką zrobiłem. Pięknie się mieni, można zaglądnąć "wgłąb". Tylko nie umiem tego oddać na fotografii.
Powiem tyle, że obok mam dużą dioramę ze standartową niebieską (blue + mdblue + white) SNOT-ową wodą. Jak postawiłem ta miniaturkę obok, to tamta niebieska woda z miejsca przestała mi się podobać ;-(
V1 pisze:Tratwa lewituje, zamiast pozostawać w zanurzeniu.
Fakt, kompletnie to przegapiłem. Faktycznie, z innego ujęcia lepiej widać
V1 pisze:To frustrujące, że gościu patrzy prosto w kamerę :) Naturalniej by było skierować go wraz z głową bardziej na ogień.
Ale ja tak właśnie lubię. Ludziki na chwilę przerywają to co robia, odwracają głowy, bo zauważyły że ktoś im robi zdjęcie. To takie umowne, kreskówkowe.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Faktycznie, bardziej z góry wygląda lepiej - i woda bardziej wodnista, i tratwa nieco niżej fruwa.
W ogóle to przy tej technice (a wydawałoby się, że najprostszej ściany z klocków układanych na przemian nie da się nazwać nowatorską :) dałoby się pewnie postawić parę bricków spodem do siebie i wcisnąć między nie np. stare, małe, szare rybki.
\/1 ______________

lolas

#13 Post autor: lolas »

Bardzo fajna scenka. Mi tez od razu rzucilo sie w oczy, ze tratwa lewituje, ale na drugiej fotce tego wrazenia juz nie ma.
Jesli chodzi o wode, to pomogloby zlikwidowanie odblaskow w klockach. Poeksperymentuj z umieszczeniem czarnego kartonika w tle - tak zeby nie byl widoczny w kadrze tylko tylko likwidowal ten bialy odlysk widoczny na wodzie.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#14 Post autor: KUKUS »

Świetnie wykonana mała tratwa- wygląda bardzo realistycznie. Użycie granatowych przeźroczystych klocków jest w moim odczuciu dużo lepszym rozwiązaniem od tradycyjnego błękitu.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#15 Post autor: Kirysowaty »

V1 pisze:Nigdy nie przestanie mnie dziwić, dlaczego nikt nie zmienia łap małpie na brązowe?
Co w tym dziwnego? Może ktoś po prostu nie ma brązowych łapek? A poza tym, jak słusznie wspomniano, małpy nie mają owłosionych dłoni.

Tratwa fajna, ale osobiście wymieniłbym łańcuch na linkę.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ