[MOC] Strzeżona karczma przy trakcie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

[MOC] Strzeżona karczma przy trakcie

#1 Post autor: tobiasz »

Witam! Podczas rozbiórki kaplicy wpadłem na pomysł takiego oto moca - i tak na ruinach świątyni powstała karczma. Obronna wieża gwarantuje bezpieczeństwo wędrowcom, przy karczmie znajduje się też mała kuźnia i stragan ;) zapraszam do komentowania

Obrazek

Obrazek

GALERIA

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Odrazu poznałem, że to Twoje :) Fajny wóz. Ogólnie dosyc dobrze to wygląda i podoba mi się bardziej niż kaplica. Co do straganu przydałoby się tam coś czerwonego ;)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Ciekawa przemiana. Taka współczesna, bo w średniowieczu zamiana kościoła na coś innego raczej nie była możliwa. Na minus zapiszę Ci nietoperza na drzewie i drzewo z kwadratowym pniem. Jeśli już zrobiłeś pień szeroki na sześć studów, to mogłeś go jakoś "zaokrąglić", czyli zrobić o przekroju krzyża, czy jakimś mniej regularnym. Ale ogólnie budynek wygląda bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#4 Post autor: tobiasz »

zgrredek pisze:Na minus zapiszę Ci nietoperza na drzewie i drzewo z kwadratowym pniem
No faktycznie te drzewo wyszło trochę kwadratowo - szczególnie jakoś na zdjęciach to widać, ale w rzeczywistości trochę lepiej wygląda
tomey pisze:Fajny wóz.
Mi też się podoba:) ,pomysł z "okapem" na wozie bezczelnie zapożyczyłem z jednej z prac Krisa - przyznaję się bez bicia ;)

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

NO drzewo nienajlepsze aczkolwiek praca naprawdę fajna i godna uwagi.

Swoją drogą dlaczego więźniowi nie zabrano kołczanu? :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Bardzo fajny budyneczek, te wszystkie urozmaicenia w ścianach szczytowych, okienka w dachu, daszki po bokach, bardzo fajne. Wieża nieco przytłacza i dominuje nad całością, mogłaby być nieco delikatniejsza, lub może być o 1-2 klocki niższa i mieć czarny spiczasty daszek? To by ją trochę wtopiło w budynek.
Wóz jest super. Gdybym miał robić wóz z plandeką też bym daleko nie szukał i zerżnął ten, bo jest najlepszy.
Że pień jest do kitu to już wiesz :)
Lecz mimo kwadratowego pnia całość naprawdę bardzo mi się podoba, szczegóły są na naprawdę wysokim poziomie.
\/1 ______________

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Bardzo przyjemna rzecz.
Wóż też nie jest najgorszy :D
O drzewie już drzewiej pisali więc nie będę.
Taki współczesny Guarded Inn. Te kamienie na drodze też jakoś nie bardzo, bez nich chyba byłoby lepiej, żebrak trochę drażni - każdy wpycha żebraka pod zamkiem/gospodą (sam zresztą uległem kiedyś temu trendowi).
Ale tak tylko się czepiam bo ogólnie bardzo dobrze i tak trzymać.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

A pamiętam jak mi niektóry radzili sięsmucili że po moich sukiennicach nie ma żebraka :p
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#9 Post autor: tobiasz »

Fistach pisze:Swoją drogą dlaczego więźniowi nie zabrano kołczanu? :)
Faktycznie może to nie jest poprawne od strony techniczno-realistycznej, ale po prostu więzień z kołczanem dla mnie lepiej się prezentuje i wygląda groźniej
V1 pisze:Wóz jest super. Gdybym miał robić wóz z plandeką też bym daleko nie szukał i zerżnął ten, bo jest najlepszy.
kris kelvin pisze:Wóż też nie jest najgorszy :D
No właśnie jak coś jest dobre to po co to zmieniać- lepiej wykorzystać;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Świetna karczma- wszystko wydaje się być takie szczegółowe, dopracowane. Najbardziej podoba mi się ta wieża na dachu kontrastująca ze skosami dachówek. Proporcje i kolory są zachowane. A wóz wyszedł ci piękny :)

ODPOWIEDZ