[MOC] Pali się !!!

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Pali się !!!

#1 Post autor: zgrredek »

Historia tego MOCa jest dłuuuga. Pół roku z okładem. Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy pierwszy raz zobaczyłem srebrne hełmy strażackie. Od razu pomyślałem, że w takich hełmach fajnie wyglądaliby strażacy retro. Początkowo miał to być jakiś stary samochód strażacki. Nawet w zeszycie z pomysłami naszkicowałem taki. Ale przy okazji sierpniowej wizyty w Kielcach byłem też w skansenie w Tokarni, gdzie jest powozownia. A tam wśród wielu eksponatów jest też strażacki wóz konny. Kiedy go zobaczyłem od razu wiedziałem, że to jest to, co chcę zbudować. Zaraz też przypomniał mi się wiersz Tuwima jak to „Jadą już, jadą, pędzą galopem”. I tu powstał problem, bo pojęcia „galop” i „konik Lego” to pojęcia wykluczające się. Mogłem co prawda zrobić scenkę gaszenia pożaru, kiedy konie stoją, ale mi marzyła się scena galopady przez miasto. Po wielu próbach i podpatrywaniu koników zrobionych przez innych, udało mi się zrobić coś co konia przypomina jako tako. Jak już miałem wóz i konie to zacząłem robić podstawę. W założeniu miał to być zakręt drogi, ale zaraz pomyślałem, że przydałaby się w tle jakaś kamieniczka, a jak już była kamieniczka to nie wiem skąd pojawiło się paru ludków, a potem następni i następni. Żeby się wszyscy zmieścili musiałem odsunąć kamienicę od drogi. Ale tak już mam, że jak nie wiążą mnie konkursowe ograniczenia powierzchniowe to trudno mi się zatrzymać.

Obrazek

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2009-05-05, 09:28 przez zgrredek, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

już po pierwszym zdjęciu widzę że jest mocne!! świetna perspektywa, fajne figi, świetna dynamika i znakomite ptaki :)
resztę opiszę jak przejrzę galerię
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Swietna scenka :D!! Bardzo mi się podoba, ma w sobie to cos! ;D
Fajnie że zbudowałes ją tak że widać ruch.
Duzo szczegółów, świetne konie chociaż lekko anorektyczne ;P I pani w mini ;P xP wydaje mi sie że sukienka jest troche za krutka jak na tamte czasy ;D
Gasnicowóz ;P tez fajny.
Biedny pan listonosz zaliczył glebe ;F
Ostatnio zmieniony 2008-09-26, 16:54 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Świetnie kunie i genialne nogi dzieci w ruchu. Od razu mówię że skorzystam kiedyś z tego patentu. Całość bardzo przyjemna choć trochę rażą mnie kolory. To chyba przez tło. Zauważyłem sporo ciekawych detali jak chociażby kret w ogródku czy wystraszone gołębie. Świetnie wyszedł ci chodnik. Sam wóz także bardzo udany i w sumie to mógłby być osobnym MOCem.

crises

#5 Post autor: crises »

Ujęcie z żabiej perspektywy na galopujące konie i wóz na zakręcie jest piękne. Świetny zaokrąglony chodnik. Dziur chyba nie dało się uniknąć, ale tutaj dodają realizmu. Listonosz wbity w płot też mi się podoba. Jednak pani z żółtymi serdelkowatymi nogami nie bardzo mi pasuje. Takie mini i serdelki?
I ostatnia rzecz - koń. Chudzieńko bardzo. Na udach dałbym mu jeszcze po jednej płytce. Ogon też tak na dobrą sprawę naszkicowany tylko. Skoro naklejki i cięte fleksy przechodzą, to może po prostu pociąć sznureczek i zrobić mu ogon jak się patrzy?
Jednak dynamika ujęcia maskuje wszelkie drobne niedoskonalości. Konie w galopie są super.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ramzes »

Dynamike Twój Moc ma świetną. Galopujące konie, ciągnące woż strażacki, na którym wiszą strażacy nadają scence życia:) Wszystko to sie super trzyma. i idealnie wkomponowuje w tło.
Jak dla mnei świetna praca
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Fantastyczne!!!

Bardzo lubię takie drobne smaczki, jak babka tłucząca łopatą kreta, koleś, który na ławce wali browar (otwieracz i kapsle!!!), listonosz na rowerze, gliniarz, rewelacyjnie wyszła panienka w kapeluszu. Świetnie zrobiłeś nóżki dzieciom, i fajnie że przedłużyłeś cieciowi ubranie i dałeś krótkie nóżki. Chyba najlepsze ptaki, bardzo dynamicznie wyglądają.
Wóz z pompą i końmi jest fajny, najwięcej tu daje ustawienie go przechylonego na zakręcie, i fruwających strażaków. Bardzo dynamiczne.
Fajnie że postanowiłeś zrobić zakręt zamiast prostej drogi, to rzadkie, bo trudne, Tobie wyszło znakomicie, głównie za sprawą chodnika. (Podłoże poza chodnikiem chyba dobrze by było podnieść o jedną płytkę)
Dom jest znakomity, doskonale dobrałeś różnokolorowe cegły, i obramowanie okien. Jednak czerwony wóz zlewa się z nim w tle.
Świetne, bardzo pomysłowe drzewo - jakież to daje szerokie możliwości ustawienia gałęzi.(Chociaż średni pień - z kwadratowych klocków)

Rewelacyjna jest zarówno całość jak i poszczególne elementy. Kawał doskonałej roboty!
\/1 ______________

Pucek

#8 Post autor: Pucek »

Bardzo mi się podoba ten MOC. Przejrzałem dokładnie galerię - jest wiele detali, widać, że coś się dzieje na scence. Dynamicznie i ładnie - naprawdę świetna i udana praca. Tylko konie takie wymizerniałe (wychudzone). I niezłe z tą czarownicą ;)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#9 Post autor: Iskra »

O kurczę, coś wspaniałego!

Po pierwsze świetne zdjęcie, super perspektywa (ma się wrażenie, jakby wóz miał zaraz wypaść z pędem z monitora :) i uchwycona dynamika. Po drugie konie - co prawda widziałam gdzies podobne, ale co z tego - bardzo sensownie wyglądają. Po trzecie zakręt, ptaszki, kamienica (świetne obudowanie okien), drzewo z tych takich technicowych dziwadeł, których nazwy nie znam, listonosz na rowerze, strażacy niemal latający w powietrzu (w ogóle bardzo dobrze zagospodarowałeś teren minifigami).

Sam wóz akurat średni - fajna pompa. Ale całość naprawdę robi duże wrażenie.

A paniusia w kapeluszu ma zgrabne nóżki. ;) Tylko jakoś tak nieobyczajnie odsłonięte.

Jak te 'wachlarze' nad oknami trzymają się scian budynku?

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#10 Post autor: SeezSQ »

świetna dynamika sceny.. biegnące konie są niesamowite!! Gratuluje bardzo udany MOC !!!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

Och zazdrość bierze. Chciałbym tak umieć oddać dynamikę akcji, ale zawsze wychodzi mi jakoś statycznie.
Absolutna rewelacja :)
Pozostaje mieć nadzieję, że jak będę w Twoim wieku też tak będę budował :D

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

Powtórzę za pozostałymi, to jest wprost fantastyczne. I to nie tylko same konie, czy wóz ale cała scenka wyglądająca że dzieje się na niej naprawdę sporo.
Na szóstym zdjęciu rewelacyjnie wygląda strażak "powiewający" za powozem ;-).
Zresztą widać że oprócz zabawy w kustomizację koników też sporo czasu poświęciłeś na ludziki, i choć prywatnie nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, udało Ci się to fenomenalnie.
Wielkie brawa za natłok najróżniejszych smaczków.
Ciekaw jestem jak skończy się spotkanie "Pana z pałką" i "Pana okupującego ławeczkę" ;-)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#13 Post autor: Scrat »

Kapitalne! W szczególności uchwycenie dynamiki i mnóstwo detali. Dobór (i to jak je "zrobiłeś") minifigów jest genialny. Tak samo konie i jak widać można je sensownie upozować. Budynek jest świetny, a ulica to majstersztyk. Gratuluję wspaniałej pracy!

Caco

#14 Post autor: Caco »

Ja pier... Przepraszam :P
Praca mnie po prostu zachwyciła! Dynamika! Wykonanie! Od dziś jesteś moim Bogiem :) Jeśli dasz to na MOC Września, to Krematorium będzie na prawdę zagrożone.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2780
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#15 Post autor: Ciamek »

Krecik jest słodziutki. Szkoda, że dostanie łopatą : o(
Nie mam co dodawać - rewelacyjne ujęcie : o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ