[MOC] Pacific Rescue

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Pacific Rescue

#1 Post autor: Ciamek »

Obrazek

Już w trakcie budowy chciałem jakoś uwiecznić Catalinkę w ciekawszej scenerii. Dlatego po półrocznym jej budowaniu następne pół roku zajęło stworzenie tej dioramy.
Jest to prosta konstrukcja, bez żadnych specjalnych technik - niestety brak snotowej wody ; o)
Jedynie może pnie palm z beczek z flexem w środku można uznać za coś ciekawego.

Opis ze strony:

Ratunek na Pacyfiku

Diorama przedstawia latającą łódź Catalina spieszącą na ratunek pilotowi Corsaira, który musiał wylądować po uszkodzeniu jego maszyny.
Niedaleko tego miejsca znajdował się akurat oddział wojsk japońskich.

Diorama była zainspirowana tym obrazem
do tej historii

(W trakcie jednej z misji w lutym 1944 r. załoga podporucznika Nathana Gordona cztery razy wodowała pod ogniem nieprzyjaciela ratując łącznie 15 lotników)




Zapraszam na moją stronę gdzie można poczytać podpisy pod zdjęciami.

Kilka przykładowych zdjęć:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


EDIT:
"lot" po dioramie
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... ideo01.avi
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... ideo02.avi
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 23:51 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: szww »

rewelacyjnie ci wyszly te maszyny.
prawde mowiac chyba nawet troche bardzie podoba mi sie ten corsair - slicznie go 'rozbiles'

Bardzo ladnie modelowane woda i plaza (choc - ze tak sobie pomarudze- fale troche za malo rytmiczne jak na moj gust)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#3 Post autor: pit »

Ooo, to teraz dałeś do pieca!
Ależ mi się podoba ta diorama. Trzeba było od razu z tym wyjechać - nikt by nie zauważył niedoskonałości Cataliny :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

To jest o wiele lepsze niż sama Catalina !
Corsaira widziałem już wcześniej, tutaj ma ładnie pogięte łopaty śmigła.
Bardzo ładnie zbudowane, i świetna kompozycja, dzięki której z jednej strony widać wszystko.
Chciałbym jeszcze zobaczyć to na podstawce bez uciętych rogów.
Masz tam malutkie zdjęcie, które szczególnie mi się spodobało, chociaż jest malutkie, to wydaje się że jest wspaniale oświetlone. Chodzi mi o zdjęcie wstawione w lewym dolnym rogu tego:
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... cue/05.jpg - może warto by popracować nad nim.
Ostatnio zmieniony 2008-10-02, 00:21 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Zatkało mnie i stan zatkania trwał dobre 5 minut. Catalina wygląda świetnie w tej scenerii. Corsair świetny sam w sobie - te charakterystycznie wygięte skrzydła - od razu wiadomo co to za maszyna. No i ładnie "rozbity" o czym już była mowa.
Trochę słabo wypadli Japończycy - wyglądają mało groźnie, jakby nie chcieli komukolwiek zrobić kuku. Poza tym w krzakach - ten wygląda groźnie.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Ciamek pisze:niestety brak snotowej wody
I bardzo dobrze. Snotowata woda może być w stawie, ale nie w morzu:)
Cała scena rewelka!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

crises

#7 Post autor: crises »

Jak to miło rano włączyć forum i nie móc złapać oddechu z wrażenia. Tak jak sam samolot nie zmusił mnie do napisania postu, tak ta diorama po prostu krzyczy: "pochwal mnie". Jest rewelacyjna. Oba samoloty wygladają tutaj pięknie, morze jest cudne. Marudzenia nie będzie.

Grand

#8 Post autor: Grand »

Co tu dużo pisać, po tym jak wynalazłem ostatnio na BS, że to Ty zbudowałeś Catalinę, stałeś się moim idolem. W dzieciństwie uwielbiałem ten samolot, może dlatego że bardziej kręciło mnie lotnictwo. :p Co do scenki to rewelacja, ten rozbity Corsair robi wrażenie, ja bym go wpakował gdzieś głębiej "in the jungle" ale na plaży też się świetnie prezentuje. Moje jedyne ale do Cataliny i Corsaira to to żebyś poprawił te oznaczenia amerykańskie na skrzydłach i kadłubie. Użyj tych części Obrazek pod plate 1x2 wtedy będą bardziej zbliżone do prawdziwych.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Wow! Świetne :) Scenka wygląda super, morze ładne, samoloty super, i wyspa ładna... gratulacje! :)

Tylko niebieski samolot za mało wyraźny jest, ale to przez kolor...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

A co to są za elementy wyposażenia w postaci młotków scalonych z czarnymi tulejami w dłoniach japońców?
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#11 Post autor: bartek_mi »

scenka wielka. nie tylko chodzi mi o rozmiar ale o wykonanie. duzo lepsza od samej cataliny. swietnie wyglada studowa woda (po dziesiatkach prac ze snotem to mila odmiana)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ramzes »

Catalina była świetna, a sceneria w jakiej ją umieściłeś jest jescze lepsza. Do tego pomysłowe zdjęcia, które na prawde cieszą oko:)
Dobra robota
pozdrawiam

Kaczor

#13 Post autor: Kaczor »

Szczękopad!

lolas

#14 Post autor: lolas »

Catalina bardzo przypadla mi do gustu. Nie spodziewalem sie jednak ze dwa dni poznij pokazesz COS TAKIEGO!!!
Super, naprawde rewelacyjna diorama! Swietna sceneria i dwa ladne modele - w takim zestawieniu wygladaja jeszcze lepiej.
I powiem Ci: "chrzanic snot" - studowy teren i woda wygladaja klimaciarsko - oldschool-owo :-)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

Piękna praca!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ