[MOC] Challenger 2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#16 Post autor: Emilus »

Sariel pisze:nawet jak taki zbiornik pierdyknie to niewiele się stanie (pomijam że współczesne silniki czołgowe mogą jeździć niemal na wszystkim
Dokładnie. Poza tym chyba nie pierdyknie, bo jeździ na olej napędowy i pochodne. A olej napędowy to nie wybuchowa benzyna.

Co do modelu, Sariel mogłeś zrobić żeby strzelał:-) Wiem, wiem mało miejsca w wieży.
Faktycznie chyba, gdyby czołg był w większej skali to to zawieszenie ze względu na odległości między kołami nośnymi, działało by lepiej - chyba.

Ale jakby nie było, fajny model. Tylko że, aby Ci nie kadzić, Sarielu powiem tak: masz czas. Nie zasłaniaj się klasą open tylko buduj trialówkę na następny sezon!
Nie terenówkę, TRIALÓWKĘ :-)
Ostatnio zmieniony 2008-10-05, 06:47 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

Ja też lubię te stalowe kolosy (może hyzia nie mam). Taka współczesna wersja średniowiecznej stalowej pędzącej kawalerii :)
Co do samego modelu to bardzo zgrabny choć na moje oko lufa jakaś taka jak patyczek - chyba lepiej by wyglądało z trochę grubszą lufą.
No i tutaj aż się prosi o wykaflowanie całości - najlepiej jakąś mieszanką, żeby udawała kamuflarz - dark tan, dark bluish gray i mamy świetny kamuflarz pustynny.
Wtedy byłoby już absolutnie super. No lufa jednak ma za mały kaliber, za mały - wygląda na jakieś 50mm a nie 120.
Tak czy siak bardzo fajna rzecz :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Dzięki. Dla malkontentów: filmik z Challym na dywaniku, jak się czołga po przeszkodzie. Na YT tego pchał nie będę, za dużo zamieszania. Można ściągnąć sobie tutaj: http://gardenium.org/chally.avi

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#19 Post autor: OmenGda »

Znów genialna konstrukcja....
sorki za off top, ale jest coś, co bym chciał zobaczyć w Twoim wykonaniu, może to będzie dla Ciebe wyzwanie... model team lamborghni diablo vt...
Pozdrawiam :)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Z Lambo to mi się marzy Reventon, ale z paneli i giętkich axli, czyli po technicowemu. Bardziej na model teamowo chciałbym zbudować Koenigsegga CCR, ale nie wiem jak to wyjdzie, bo nie mam doświadczenia w budowaniu supercarów.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#21 Post autor: Emilus »

OmenGda pisze:Znów genialna konstrukcja....
Może bez przesady co....
Ostatnio zmieniony 2008-10-05, 11:28 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Hehe :) A propos przewozu paliwa, przypomniał mi się dużo bardziej szurnięty patent - w Merkavie paliwo znajduje się w pancerzu. Ściślej między jego dwiema warstwami, ulokowane tak żeby przy przebiciu zewnętrznego pancerza wybuchało na zewnątrz, działając jak pancerz reaktywny.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#23 Post autor: Hezar »

Niezły! Ale mu się LUFA trzęsie ;)

Mrutek

#24 Post autor: Mrutek »

W końcu zbudowałeś niezależne zawieszenie... Oj niełatwo je zbudować , niełatwo, a na końcu okazuje się, że przy czymś małym i lekkim zupełnie bez sensu... Ciekawe jaki wpływ na Twój model miało toto ?
Czarne klocki są do d... . Mam ich najwięcej.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Wpływ prawdę mówiąc niewielki. U mnie są inne gąsienice, inne koła jezdne, inna skala, inne ustawienie amorów. Poza tym wszystko tak samo :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#26 Post autor: Misterzumbi »

Obrazek

... Bo Challengera to nie przypomina. Owszem, ciekawe zawieszenie itd, ale Challenger? Nie postarales sie tym razem panie Sariel. No i jak juz Noddy mowil, kolor. Bleh! wcale nie trzeba sponsora, trzeba sie jako technicowiec w tylek kopnac i stwierdzic ze dosc czarnych klockow i mam ochote na cos wesolego i juz. Ja jako absolutny analfabeta Technicowy nie musze sie podlizywac i chwalic jakichs rozwiazan o ktorych itak nimam zielonego pojecia i moge stwierdzic ze wyszlo ci brzydkie czarne pudlo... Jakby to tak jakby kazdy kto buduje budowal piekne domki na czarno bo ma tylko takie pod nosem? Tststs...

Aha, TO JEST CZOLG:

Obrazek
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Pojechał kolega :) Zdecydowanie pieprznięta jest wysokość kadłuba, z tym się zgodzę, reszta trzyma skalę, choć detali dużo tam nie ma. Co prawda to dział Technic, i czołg ma pełne prawo być nawet z paneli i osiek, no ale trzeba równać w górę. Co do koloru - dobrze wiesz że wybór i dostępność czarnych elementów jest kilkakrotnie większa niż tych w najpopularniejszym odcieniu szarego, że o tanie czy zielonym nie wspomnę. A to, że lubię budować czołgi, nie znaczy że uśmiecha mi się wywalenie miesięcznej pensji na jeden model. Domek może być kolorowy, w kwiatki i pszczółki, czołg nie bardzo. Właściwie, cóż... wiesz jaka jest dostępność klocków w pożądanym kolorze dla przeciętnego AFOLa w naszym kraju? Taka że musiałem kupić cały zestaw 4995 żeby zdobyć 4 czarne skrzydełka 2x4, bez których nie wyprofilowałbym przodu wieżyczki.
Ogólnie krytykę przyjmuję, tak się złożyło że zacząłem następny czołg. Może będzie lepszy, chociaż też czarny. Doszedłem już do mierzenia ułożenia gąsienic kątomierzem, więc kto wie.
Misterzumbi pisze:Aha, TO JEST CZOLG
Poprawka, to BYŁ czołg. Ponad pół wieku przed Challym.
Ostatnio zmieniony 2008-10-06, 12:03 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#28 Post autor: Misterzumbi »

Wcale nie. W Kroacji i Wietnamie i Egipcie do dzis jezdza takie fury...

Obrazek

A ze krytykuje czy pojechalem, no panie Sariel, nie postarales sie, wszyscy zwyczajowo zachwycaja sie a mnie sie za cholere nie podoba. S tank tez byl czarny (Choc moglby byc bialy) ale trzymal proporcje. Toto niet. Podwozie za wysokie, Kola jako takie, wieza rodem z Abramsa ktorego nie chciales budowac. Mi sie nie podoba za grosz. A co do funkcji to przyzwyczailes powoli publicznosc do wszelakich stworow z najbardziej skomplikowanymi przekladniami i napedami ze zdziwil bym sie jakby toto czegos nie umialo. Dlatego pozwolilem sobie nie Achowac na ten temat i powiedziec jak jest.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Misterzumbi pisze:S tank tez byl czarny (Choc moglby byc bialy) ale trzymal proporcje.
Nie trzymał. Góra kadłuba była za wysoka o przynajmniej 20%, a koła jezdne nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Pisałem o tym parę razy, ale szeroko pojęta opinia publiczna się nie przejęła.

Obrazek

Chcę powiedzieć, że masz pełne prawo tak samo się zachwycić, jak i zniesmaczyć. Ale przypadek S Tanka przekonał mnie, że odbiór MOCa jest mocno subiektywny, nie musi się wcale wiązać z zachowaniem proporcji etc. Mogę w każdym razie zapewnić, że następny czołg będzie znacznie bardziej funkcjonalny :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-06, 12:37 przez Sariel, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ