[MOC] Z siłą wodospadu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

[MOC] Z siłą wodospadu

#1 Post autor: nori »

[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7397]Temat zlecenia trzeciego[/URL]

Cytat:
Zbudowac system transportowy zdolny do przeniesienia 500 kg lub 5 ludzi na odleglosc 50 metrow w poziomie lub 25 metrow w pionie.
SF: bez zmian
Fantasy: bez zmian
Premie dla wszystkich epok:
+2 punkty za zbudowanie systemu zdolnego do transportu seryjnego tzn. minimum dwa ladunki w drodze.


Z siłą wodospadu

Wiadomym jest że bardzo dużym atutem jest zaskoczenie. Oczywiście jeżeli weźmiemy pod uwagę taka tematykę jak bitwy i potyczki.
A że Orki wcale głupie nie są, postanowiły wykorzystać element zaskoczenia w ataku na rycerskie zabudowania.
Między ukrytymi obozowiskami Orków, a Królestwem ciągnął się łańcuch górski. Przeprawa przez niego nie dość że męcząca to zabierała mnóstwo cennego czasu. Do tego większy oddział był łatwy do zauważenia z punktów obserwacyjnych rycerzy.
Jednak znalazł się sposób. Ryzykowny i niebezpieczny, lecz pozwalający przebyć przeszkodę w ułamku chwili.
Orki postanowiły wykorzystać wodospad - dzięki niemu, szybko przebędą znaczną odległość (w większej mierze w sumie w dół) oraz dostaną poważny atut jakim jest zaskoczenie.
Tym bardziej że żaden z Rycerzy nie sądził że stać ich na to. Wszak to bardzo niebezpieczne i karkołomne przedsięwzięcie.
Zresztą w tym momencie w łeb bierze teoria iż Orki głupie nie są...

Obrazek

Jak widać na załączonym obrazku, akurat zastaliśmy Orki podczas przeprawy. Wykorzystują do tego pięcio-miejscowe łodzie oraz, co odważniejsi, beczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Orki to twarde gadziny, więc jakoś sobie radzą. Tutaj wprawne oko zauważy dwóch osobników już szczęśliwie (obyło się bez złamań) wychodzących z wody, kawałek dalej jeden oszołomiony jeszcze w beczce siedzi. Obok ktoś miał pecha - widać tylko majdające nogi...

Obrazek

Na trawie odpoczywa jeden z zielonoskórych, to niezapomniane przeżycie było !

Obrazek

Oczywiście beczki i łodzie są do powtórnego wykorzystania. Obowiązek zataszczenia poprzez góry ciężarów na swoje barki, dosłownie, wzięły Ogry (Te starsze wiekiem, dorabiają sobie w ten sposób do emerytury. Młodsze poszły wykonywać swoje ulubione hobby czyli zdobywać nowych znajomych dla swoich maczug.).

Obrazek

Mały bonusik: Piana u podstawy wodospadu potrafi się ... świecić ;-)

Obrazek

W ciemnościach lepiej widać:

Obrazek

Zdjęcia są linkami do większych kopii.

GALERIA

Zapraszam do komentowania !
Ostatnio zmieniony 2008-10-08, 09:05 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

MasterBlaster

#2 Post autor: MasterBlaster »

Przyznam się - mój pomysł był prawie taki sam!
Ale wykonanie twoje jest na pewno lepsze :P
O! To sie świeci!
Brakuje mi takiego orka który wypadł podczas "podróży" i leci obok łódki!
Gratuluje - kolejna udana praca - masz mój głos! (Do boju Castle!)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Bardzo oryginalny pomysł. Tylko czy orkowie nie wypadną z łódek na tak pionowym wodospadzie :p
Why so serious?

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

To Fantasy i działa to na tej zasadzie co piracki "World's End"

No tak, zapowiedź Castle Market i zwiększa się liczba Castlowych pomysłów :)

Co do Moca: wciąż mam podziw dla tych, którzy mają dosyć niebieskich klocków by zrobić iluzję "zatopienia" w wodzie. Dioramka pełna szczegółów i - kurde no - nie widać prawie studów xD Ja tak nie potrafię.
Pozdrawiam i gratuluję pomysłu.

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Hehe. miło widzieć kolejne orki w BTT. Ciekawe rozwiązanie problemu. Lecz pytanie. Kto transportuje broń? Bo orki bez broni jak ryba bez wody.
Wielki plus za świecącą wodę, mimo że nie wiem po co ona. ^^
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 17:14 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Oryginalne:)
Naprawdę ładna praca, jednak mam zastrzeżenie co do łódek: czy w czasie spływu nie spadają?
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Bardzo, bardzo fajne. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jestem za. Orki są kul. Żeby nie było za fajnie - będę okrutny: Wodospad 6m szerokości i co się dzieje z wodą na dole? Orki ją wypiły? Druga nieścisłość, tym razem w tekście: Po co one płyną tą rzeką skoro duże niosą z powrotem łodzie do góry jakąś drogą, którą można też zejść? Nie powinny ich raczej wciągać do góry na linach?

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#8 Post autor: nori »

Master Blaster pisze:Brakuje mi takiego orka który wypadł podczas "podróży" i leci obok łódki!
Nie chciałem ich za bardzo katować, biedne Orki mają już sporo stresu...
grevious27 pisze:Tylko czy orkowie nie wypadną z łódek na tak pionowym wodospadzie
Kurczowo się trzymają ;-)
lordofdragonss pisze:Ciekawe rozwiązanie problemu. Lecz pytanie. Kto transportuje broń? Bo orki bez broni jak ryba bez wody.
A tu moja wpadka, przygotowałem dodatkową beczułkę z bronią miała się gdzieś znaleźć w scence, i zapomniałem o niej... Powiedzmy że ta odwrócona beczka to właśnie ta z bronią ;-)
lordofdragonss pisze:Wielki plus za świecącą wodę, mimo że nie wiem po co ona
Jak to po co ? Choćby dla tego plusa.
A na poważnie, lubię jak coś się rusza, zmienia czy choćby świeci. A póki nie pozbyłem się wszystkich swoich Technicowych elementów to czemu ich nie wykorzystać ? Zawsze jest ciekawiej...
Mikolaj pisze:czy w czasie spływu nie spadają /łódki/
Działają tam odpowiednie siły które powodują że orki nie wypadają z łódek, a i same łódki spływają bezpiecznie. Bezpiecznie łódką po wodospadzie ? Co ja bredzę ... ;-)
Mrutek pisze:Wodospad 6m szerokości i co się dzieje z wodą na dole?
Po lewej stronie woda wypływa gdzieś dalej. Dałem tam ciemnoniebieski kolor - i chyba przez to jest niezbyt czytelne...
Mrutek pisze:Po co one płyną tą rzeką skoro duże niosą z powrotem łodzie do góry jakąś drogą, którą można też zejść? Nie powinny ich raczej wciągać do góry na linach?
Czepiasz się ;-). Oficjalnie chodzi o to że wodospadem jest szybciutko, a środki transportowe później można na spokojnie zataszczyć z powrotem. Poza tym to Orki, licho wie co im w tych zielonych łbach siedzi.
Lina, fakt o wiele bardziej prawdopodobne, ale naprawdę genialnie wygląda Ogr z łódką na karku i po prostu musiałem go wykorzystać w takiej postaci.

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa !
Ostatnio zmieniony 2008-10-08, 14:40 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

transport 25 metrów w pionie - buhahaha, ale patent!
A ten facet w beczce kręćka nie dostanie? :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 22:31 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Pomysł jest świetny. Wykonanie też bardzo dobre. Trochę uwiera mnie ten pionowy wodospad. Wygląda, że łódki roztrzaskają się. Chyba lepiej by wyglądało, gdybyś położył trochę wodospad, np do jakichś 60 st. No i ciąg dalszy rzeki lepszy byłby na wprost. Może przez to całość trzeba by trochę wydłużyć, żeby wszyscy się pomieścili.
Jeśli za bardzo się czepiam, to przez to, że jest 6:00 rano ;o)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: Qworg »

Świetny pomysł oraz wykonanie. Ja tez trochę położyłbym wodospad, bo jakiś strasznie pionowy. Ten biedak w beczce jest najlepszy:)
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

A nie bezpieczniej było by po prostu skoczyć z góry do jeziorka na dole? Przynajmniej nie dostanie się czymś drewnianym po łbie ;p

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#13 Post autor: Kirysowaty »

Rozumiem, że tutaj widać tylko końcowy odcinek wodospadu? Fajne, podoba mi się ten komiksowy charakter scenki, uzyskany dzięki odpowiedniej kolorystyce.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#14 Post autor: aro_kal »

Przemogłem się i mimo wrodzonego lenistwa napiszę co nieco o Twojej scence. Jest rewelacyjna. Po prostu mi się podoba i już. Czuję w tym taki lekki klimat Baldur's gate. No ale ja tak już mam.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#15 Post autor: KUKUS »

Świetna scenka- ten dynamizm, bogactwo środowiska, szczegółowość (piana ze spływającego wodospadu, skały)... no i to że piana się świeci :P !!


...tylko ci goście w łodziach wyglądają jakby się niczego nie bali...
Ostatnio zmieniony 2008-10-10, 12:08 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ